Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (CinemArt)

Bird_house

Upřímně nechápu, jak se tento počin dostal k procentuálnímu hodnocení 85%.. Možná v sobě film skrývá něco hlubokýho, což jsem tedy případně neodhalil.. Na základě tohoto čekám první čtvrt hodinu v kině na něco, čímž se děj rozjede, ale ono to nepřichází a trýznění pokračuje dál.. Ještě nikdy jsem nechtěl z kina odejít.. Nakonec jsem vydržel až do konce, nicméně celkový dojem nenapraví ani pár vtipných hlášek a situací.. ()

PEZ

Najlepsi film Bena Stillera. Jednoznacne. A jeden z najuprimnejsich v silnom roku 2013. Bez gycu, bez citoveho vydierania, zato s feelingom, ktory ostane dlho po filme a s chutou posunut svoj zivot o level up (i ked nie nevyhnutne, zalezi v akom zivotnom rozpolozeni prave ste). Postavu, povodny namet a snove vypadky si zobral z originalu, zvysok je vsak novy, zmodernizovany, viac vaznejsi a vynikajuci. Je tu vsetko a nic navyse. Som nesmierne rad, ze film sa po takmer 20 rokoch vyskrabal z prepadliska zvaneho "development hell", kedze prva myslienka na remake prisla v roku 1994 (!) a ze to nakoniec zobral do svojich ruk Ben Stiller, ktory sa v roli Waltera Mittyho neuveritelne nasiel (v minulosti boli spojene s filmom mena ako Jim Carrey, Owen Wilson, Mike Myers, ci Sacha Baron Cohen, na reziserskej stolicke Steven Spielberg, Ron Howard, ci Mark Waters). Okrem dobreho pribehu zvladol Stiller predviest skvelu formu, zacinajuc originalnymi zaciatocnymi titulkami, ci akcnymi snovymi sekvenciami s hudbou, ktora vytvorila uzasnu symbiozu s obrazom. A prave hudba je dalsim silnym elementom TSLoWM - jeden z najlepsich soundtrackov roku (ano, prave ho pri pisani pocuvam). Scena skoku do vrtulnika, ktoru podtrhuje David Bowie s Kirsten Wiig spievajucich Space Oditty ma odrovnala. Rovnako ako zaver, ktory ma dojal - je umenie natocit scenu, ktoru kazdy caka, ze pride a to tak, ze cloveka i tak dostane. Nemozem zabudnut na par vskutku vydarenych vtipov, azda najviac vytrca parodia na Benjamina Buttona. :) Vsetka cest Benovi. Mam chut vidiet znova. A ak aj na druhykrat budu moje pocity take pozitivne, nebudem vahat pridat este jeden "zmurk". ;) UPDATE 11.02.2014: Po druhom pozreti v kine pridavam posledny mozny "zmurk". Neuveritelne uprimna a poctiva zalezitost. Ziadna teatralnost, ziadne umele gesta, ziadne nabubrale dialogy. Iba proste striedanie smutnych a vtipnych scen...tak ako v zivote. A velke posolstvo - vzdy sa treba posuvat dalej. Ben uz nemusi nikdy nic natocit - ma svoj Masterpiece. ()

Cheeker

Pořád se snažím pochopit, jak dokázal Ben Stiller natočit film, který neprofituje pouze úžasným příběhem, ale také nádhernou krajinou Islandu a trochou toho Grónska. Film, který ukazuje, že v podstatě jakýkoli sen, a ani to nemusí být sen, se může stát skutečností. Jediné, co je k tomu cíli potřeba je vůle a vytrvalost. Že smyslem života je vymanit se z každodenního stereotypu a začít žít naplno. "That is the purpose of life!" ()

mart01

Kdyby film trval o hodinu déle a Walter Mitty zajel hledat Seana O'Connella třeba do Amazonského pralesa vůbec bych se nezlobil. Ben Stiller mě zaříznul do křesla a 114 minut se zdálo jako 5 minut. Těžká oddechovka, od které jsem vůbec nic nečekal a dostal jsem skvělý příběh se skvělým Benem Stillerem. ()

goni

Originalna myslienka s istou davkou nadsazky. Zaujimavy film, ktory sa snazi ukazat, ako by to vyzeralo, keby clovek zbural svoje stereotypy a odhodlal sa urobit nieco, o com dovtedy len snival. Zo zaciatku sa realita prelina s bujnymi predstavami hlavneho hrdinu a chvilami je to trosku matuce. Casom sa vsak predstavy stavaju skutocnostou a zacina sa dobrodruzna vyprava za hladanim strateneho negativu. V dnesnej zaplave filmov robenych ako cez kopirak tento nezvycajny kusok urcite potesi [11/2014]. ()

jsemzuzu

Ben Stiller mě překvapil svou režií - čistou, jednoduchou a vtipnou. Nádherný film, kdy konec mi vzal dech. Takových filmů s pozitivní energií více, prosím. ()

Dr.Cilka odpad!

"Aha, pozerajte vsetci aky som cool s bradou v roznych odtienoch zapadov slnka jazdiac na svojom motivacnom skateboarde." - Walter Mitty- ()

albionlady

"Dobrodružné" scénky boli úžasné, veľmi sa mi páčili nielen kvôli krásnym exteriérom, ale aj kvôli vtípkom, ktoré boli skutočne fajn. (A stretnutie so Seanom bolo geniálne :D). Walterovo snenie mi dosť pripomínalo samu seba :), asi by som sa mala hodiť do oceána k žralokom, aby ma to snívanie trochu prešlo :D. Ale postavy vo Walterovej práci a jeho vzťah s Cheryl mi prišli dosť klišoidné, čo je škoda. Ale je to veľmi príjemný a pozitívny film s pekným soundtrackom. Čo sa týka samotnej 25. snímky, súhlasím s tým, čo napísal Tetsuo. ()

FanKalEl

Takéto typy filmov mám rád a tento bol skvelý hlavne svojou jedinečnosťou, samozrejme nie dokonalosťou, ale nádherná hudba a atmosféra film veľmi obohacuje, hlavne aj vzbudzovaním dobrej nálady. Myšlienka filmu je tak prostá a pri tom je tak super. Ben Stiller by mal byť veľmi pyšný na svoje dielo, ktoré síce nie je dokonalé, mám k nemu zopár výhrad a chýb, ale už sa teším keď si to pozriem znovu. (90%) ()

figliar

Walter Mitty pôsobí už od začiatku ako príjemná oddychovka. Prevedie diváka krásnymi miestami a navnadí mnohých spraviť niečo so stereotypným životom. Jednoducho sa jedná o pekný film, kde hlavnú rolu hrá ľudská predstavivosť a snaha o to, zažiť čo najväčšie dobrodružstvo. ()

h4k

Příběh je možná až moc naivní a až moc okatě vám dává to, po čem tak prahnete, když si pouštíte právě tento film, ale já se dobře bavil a Stiller mě příjemně překvapil, Penn si tu chvilku ukradl jenom pro sebe a i když je to spíše pohádka pro snílky, takovou dávkou pozitivní energie nepohrdnu. Za mě spokojenost :) ()

Kingjiri

Takováhle sympatická hollywoodská komediální produkce se jen tak nevidí. Potěší zejména decentní humor, sympatickej Ben Stiller, dobrej soundtrack a pohodová atmosféra. Příběh neni nijak objevnej, ale na necelý dvě hodiny spolehlivě zabaví. Solidní "feel-good" jednohubka, ve který si každej najde něco, co ho zaujme/potěší. Za pěknej závěr čtvrtá slabší hvězda. ()

darkreider

Prvá polovica bola hluchá jak poleno, až na cestách sa to zlomilo a začalo ma baviť. Pekná vizualizácia, dobrý nápad, nudne napísané. Trajler o pár tried zaujímavejší než film samotný. ()

redwik

Žeby to bola viac reklama na Island (na ktorom prednedávnom boli dvaja kamaráti lukas.suky a filip_snb) a Grónsko? Ben Stiller má väčšinou v repertoári uletenejšie komédie, ale tu bol, asi prvýkrát, celkom normálny. Viac vtipnejší bol Adam Scott, a to je už čo povedať. A filmu to možno aj trošku uškodilo, nejaké jeho tanečné alebo iné kreácie by padlo vhod. Jeho "zoning out" mi viac vadil a do príbehu sa hodil menej, ako napríklad fantasy scénky zo Scott Pilgrim vs. the World. Od záveru by som tiež čakal niečo viac, a hoci stretnutie so Seanom Pennom bolo fajn, posledný rozhovor s Kristen Wiig bol zbytočný. Nuž, od filmu s 80% som čakal trošku viac, ako len krásnu scenériu. Ben Stiller - Walter Mitty /:/ Kristen Wiig - Cheryl Melhoff /:/ Kathryn Hahn - Odessa Mitty /:/ Adam Scott - Ted Hendricks /:/ Adrian Martinez - Hernando /:/ Shirley MacLaine - Edna Mitty /:/ Ólafur Darri Ólafsson - helicopter pilot /:/ Sean Penn - Sean O'Connell /:/ Patton Oswalt - Todd Maher ()

Ondr@932

Walter Mitty a jeho tajný život je rozhodně velmi zajímavý film! Má krásné letecké scenérie včetně skvělých soudtracků, ze kterých mi jde husí kůže. Ze kterých naprosto srší optimismus, energie a taková ta dobrodružná pohoda! Ben Stiller většinou hraje ve střeštěných komediích (i když některé jsou také skvělé), ale málo kdy jsem ho viděl nějakých vážnějších filmech jako je tento. Ben Stiller natočil a zahrál skvělý film! Z jeho režisérské židličky jsem viděl pouze jeho minulý film a to byla Tropická bouře, ale to se mu až tak nepovedlo, jako tento film. Byl dobrý, ale vícekrát bych ho vidět nemusel, neboť to právě byla taková ta jeho klasická komedie, kterých má hromady. Zde oceňuji kvalitní režisérské řemeslo Bena Stillera (přijde mi, že jak je starší, tak točí čím dál kvalitnější a i vážnější film), dále oceňuji skvělé herecké výkony Bena Stillera a také krátkého cameo Sean Penna, krásné přírodní scenérie a samozřejmě energický soundtrack, který tomuto filmu dodával opravdu grády! Po prvním shlédnutí jsem byl nerozvážný zdali dát 4 nebo 5*. A to kvůli jednomu důvodu, film byl sice moc hezký, částečně i dobrodružný a s krásnými scenériemi, ale já jsem očekával, že tam bude více toho cestování, neboť trailer na tento film byl naprosto špičkový ! A ukazoval tam snad všechny ty výpravy a tak jsem očekával, že toho tam bude mnohem víc. A tak jsem byl drobně zklamán, ale i tak se mi film velmi líbil neboť krásně do sebe zapadal a měl ty krásné scenérie i když jich nebylo moc. A bylo tam celkem dost kecaní ve městě ... Proto jsem si pustil film znovu a už mi to tak nevadilo, neboť jsem se smířil, že ty přírody tam až tolik nebylo a nakonec jsem usoudil, že i v tom městě to bylo celkem povedený (skvělé výkony, snění ... ). A tak mi to po druhém shlédnutí přišlo mnohem lepší než po prvním shlédnutí. Krásně to do sebe zapadalo a Bena Stillera od teď považuji za kvalitního režiséra. Uvidíme co nám přinese příště :-) 90% ()

bubblebobble

Nemôžem dať ani 3*. Keby to totiž náhodou uvidel môj profesor výtvarného umenia tak asi zoberie noviny a takú mi s nimi švacne po hlave, že sa z toho nikdy nespamätám. Tento film je zrejme určený pre ľudí, ktorí majú doma v rámikoch obrazy krajiniek, ktoré kúpili v obchode Ľudovkár za euro. Na desctope majú obrázky šteniatok a jednoducho obľubujú to čo je zlaté a pekné. Grciam z toho, že sa ľudia nechajú ojebať takýmto veľmi pekne natočeným, akože strašne motivačným ale vo vnútri prázdnym hovnom. Teraz keď píšem tento koment zisťujem, že ma tento film neskutočne nasral a urazil. Nehaj tak. ()

ZackSawyer

Moderní pohádka s líbivou láskou, přírodou, hrdinstvím, ale také kvantem chyb. Mobil co funguje bez nabíječky, signál se chytá i v Himalájích, atd. Ale snít je zdravé, tak proč ne a v pohádkách je to dovoleno. Ale nějak si mě to získalo. Mimochodem abych se postavil vousatému šéfovi, tak to dokážu jen když mi narostou vousy. ()

bararich8

Na to, že to točil Stiller, celkem povedený kousek. Hlavní hrdinové sympatičtí, snové úseky povedené, cesty za hranice USA bavily, pěkně zvolená hudba. Největší problém je taková ta americká naivita a několik logických kiksů. Příběh sám o sobě je takový průměr, ale jinak pohodový filmek. 4* ()

PF 2014

PF 2014