Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (CinemArt)

dan.nad

Kupodivu mě Walterovy snové pasáže zas tak neuchvátily - mnohem víc mě zaujala jeho proměna z kravaťáka do dobrodruha. Film s milou, sic trochu sentimentální a líbivou poetikou. Ale jak se na to příjemně kouká!... (Jedna hvězdička navíc za krásné prostředí Grónska a Islandu.) ()

Ironhead

Strasne moc sem si pral, aby se tenhle film poved, protoze trailery na nej byly naprosto vyborny, poeticky a mely kouzlo... bohuzel film samotnej zbytecne sklouzava v urcitych momentech ke komedialnosti, teatralnosti az mozna parodii (treba scena se syndromem Benjamina Buttona)... coz proste pro mne tenhle film kazi... Kdyz bych chtel videt saskujiciho Stillera mrknu na Tropickou bouri, Vybijenou nebo Zoolandera... sem se to proste tak uplne nehodilo... chtel bych dat 4 hvezdicky, ale nejde to... ()

Hamar

Roztomilý film doplněný výbornými písničkami. Oceňuji krásné záběry Grónska, Islandu a Himalaje. ()

serdehelan

Má to svoje pozitíva: krásne nasnímané scenérie Grónska a Islandu napríklad. Ale inak je to príliš polopatistické a romantická linka nejak vo finále nezvládnutá. Stillera mám rád, ale už zrežíroval lepšie filmy. ()

punco

Najoptimistickejší film aký som poslednou dobou videl, a po ktorej som sa bezdovodne usmieval ešte nejakú dobu. Krásne scenérie, ľúbezná hudba, pekne spracované a skvelé finále. Ozaj záležitosť ku ktorej sa ešte neraz s chuťou vrátim hocikedy. ()

tchempi

Ten malý Žid se nezdá. Moc příjemná NEstillerovská poeticko / romantická záležitost, na kterou se hezky kouká. ()

Kalda69

Krasna priroda, nic moc pribeh. Puvodne jsem chtel hodnotit stejne jako Avatara ale toto ma alespon lepsi dej. Nechapu komenty s instagramem, zadnych uchylnych filtru jsem si v obraze nevsiml. Prevaznou cast filmu jsem se kochal prirodou a nechal se unaset dejem jako vlocky snehu ve vetru :o) Alespon pro ty krasne zabery prirody stoji za to tento film videt. ()

belinko

Nič nové... príbeh, ktorý sme tu spoza veľkej mláky mali už hádam milión krát, no teraz je to o človeku, ktorý ma v LIFE nastarosti negatívy... a niekto iný ho vodítkami zmení na iného človeka.. a on vďaka tomu nájde zmysel života, zmení sa a blablabla - presne to isté, čo sme už mohli vidieť Xkrát. Všetko to chutí rovnako, len to vždy inak vyzerá... o hviezdičku naviac pri scéne vo výťahu, ktorá ma najviac pobavila s celého filmu. ()

alex011

Tak..spočiatku som to videl na minimum a chcel som to vypnúť, ale nastalo príjemné prekvapenie. Veľmi som sa v tom snímku videl. Momentálne to vo mne zanechalo neskutočný pocit. ČO zo začiatku vyzeralo na odpad prekvitlo do niečoho veľmi vzácneho. ()

Lucienne6

Pustěno jen kvuli hereckému obsazení (známého hlavního hrdiny) a nerozhodnosti co si večer vůbec pustit ... nakonec jsem byla naprosto nadšená a překvapená - skvělé provedení a celkový zážitek, ten jeho vlastní svět a představy, paráda až do konce ... ! 5* ()

kolly13

Stiller mi dokázal, že přestože jeho obsazení pitomce mu sedí, umí i odehrát a hlavně zrežírovat zajímavý film z korporátního prostředí. Výkon je to ale nestálý a dělí se na poloviny a není omluva první půlí zduraznit druhou. Sean hrál chvíli, ale měl dostat více prostoru, byl ikonický. Wiig na kraji svých možností, ale třeba ještě překvapí. Celkově, hlavně za druhou půli a celkový dojem, velmi dobré. ()

Ondrew

Trochu zvlastny a svojim sposobom i neurcity filmik, ktory na mna spociatku posobil kruto nezazivne. Od Bena Stillera som tak nejak logicky cakal ovela viac. Avsak cca od poloviny sa situacia konecne zmenila, pricom pointa je prinajmensom... hmmm... mila a do istej miery i poucna. Napriek tomu vsak snimku hodnotim len staby mierne nadpriemernu, vyssi rating by som sa neodvazil udelit. A tak je to pre mna relativne (!) slusnych 60%. ()

Goumen

Jednoznačně zajímavý filmový počin, který se hudbou, upřímností a celkovým zpracováním dost odlišuje od ostatních filmů nejen americké produkce. Má to spoustu výborných momentů a příjemnou atmosféru, ale bohužel tu jsou i slabší místa při kterých jsem se až tak nebavil. Věřím, že spoustu lidí ten film oslní, ale mě to úplně nesedlo. ()

HennessyVSOP

Tohle je taková roztomilá klukovská záležitost o životě. Stillerův jednoznačně nejlepší film, funguje to jak v humorné, tak romantické rovině. Vizuály samozřejmě super (v severskýc zemích a Himalájích ani hnusný záběry natočit nejde), ale to samé se dá říci i o scénáři, který nepůsobí debilně, a to ani přesto, že se jedná o romantickou komedii. Jsou asi větší klasiky žánru, jako třeba Americká krása, ale tohle u sebe řadím hodně vysoko. Velké překvapení. ()

PF 2014

PF 2014