Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

LuckyDuckie

pojala jsem to jako kritiku navýsost neosobní a (v té době!) ještě celkem mírné 'alien policy' aneb fuck the system, stop treating people like shit. líbilo se mi to, je to sice tak trochu americky optimisticky na efekt vtírávé, ale nevadí to a dívá se na to příjemně. jen mi pořád vrtá hlavou, jakou řečí to v některých chvílích ten Hanks vlastně mluvil. ()

Ceberus

Mně by úplně stačilo sledovat samotného Navorského, jak se vypořádá se životem na letišti, jenže kulturní zvyklosti vyžadují zaplést do takového rodinného filmu alespoň jeden zamilovaný pár. Naštěstí jsem se ale necítil citově vydírán a film se celkem úspěšně vyhýbal jakýmkoli kýčovitým klišé (nebo je alespoň dokázal maskovat a tlumit). Jen je škoda, že vedoucí letiště byl takový pohádkově jednoznačný záporák - takový pěkný film by si imho na místo ředitele zasloužil komplikovanější charakter. Nejsem fanoušek romantických filmů, každopádně je toto jeden z těch nejlepších, jaké jsem kdy viděl. ()

tom912

První hodina je na jedničku, potvrdilo mi to, že Tom Hanks je výborný herec, který zvládne zahrát snad každou roli, co existuje, druhá hodina začíná sice ztrácet tempo, ale celkový dojem z filmu mi na tváři vyčaroval lehké pousmání a zamyšlení. Opravdu příjemný snímek,ale pro příště trochu zkrátit. 75%. ()

Kingjiri

Při první projekci jsem Terminál ani nedokoukal. Teď jsem si ho pustil po letech znova, abych zjistil, jestli se změnil muj filmovej vkus. Tentokrát jsem s úspěchem dokoukal, dlužno ale podotknout, že jsem se musel ke konci docela přemáhat. V první polovině skvělá oddechová zábava, kdy člověk sice kroutí hlavou nad birokracií úředníků, ale pěkně se na to kouká. Jenomže pak přichází zbytečně natahovaná druhá polovina, která je navíc ke konci nasáklá velkou porcí patosu. Je velká škoda, že si Terminal nedokázal udržet úvodní tempo vyprávění. Kromě dramaturgie ale neni co vytknout, holt Spielberg umí (a Tom Hanks samozřejmě taky), tři silnější hvězdy. ()

Rudyamon

Pro určité lidi je tento film dětinský. Pro mnohé ja pointa hodně slabá. Pro některé je příběh naivní. No, nemůžu protiřečit. Každý má svůj názor. Nicméně já si myslím, že tohle je opravdu hodně dobrý film. Tom Hanks je herec, který dovede zahrát jakoukoli roli. Příběh muže, který uvízne na letišti, protože v jeho vlasti proběhne počas jeho letu převrat a on nemůže domů, ale nemůže ani opustit letiště, je možná trochu přitažený za vlasy, ale myslím, že tady jde o něco jiného. Viktor Novarsky je člověk, který má svůj sen dostat se do New Yorku a splnit určitý slib, nechce při tom porušit zákony a předpisy. A tak trpělivě čeká a při tom se spřátelí s mnohy lidmi a udělá mnoho dobrých věcí. Je to hezký film, věřím, že se můj názor nezmění ani když ho uvidím podruhé. Kromě Toma Hankse v něm zazářila i Catherine Zeta-Jones v roli letušky, která si neví jaksi ujasnit své priority. Steven Spielberg je skvělý režisér, který dokáže natočit jen dobrý film, anebo výborný. Terminál je někde mezi tím , takže hodnotím na 4 hvězdičky - 90% a utíkám, abych nezmeškal svůj let ... :-) ()

Lumberjack

Začátek prostě super, ale ta druhá půle byla prostá, tuctová srajda - krásná letuška, zlý Tucci, kamarádský personál na letišti, sebeobětování jednoho člena kamarádského letištního personálu a následně i jednoho policisty a nakonec masová hysterie a bujaré veselí, když se Viktor konečně chystal vstoupit do víru velkoměsta, to mě fakt odrovnalo... ()

balcazar

Sám som bol prekvapený, ako veľmi ma bavilo sledovať "atkinsonovské" potácanie sa letiskom v podaní Toma Hanksa alias Viktora Navorského. Zo začiatku mnoho skvelých momentov, v závere sa mi zdalo, akoby filmu trochu dochádzal dych, stále to sú však pekné 4 hviezdičky. P.S. Ste objednaní? :-) ()

danny_21

No popsal bych to asi takhle, Terminál neurazí ani nenadchne. Od Stevena čekám vždycky něco navíc a ne jenom rodinou podívanou a lá Chris Columbus. Zpočátku to bylo zajímavé a zábavné, ale postupně to vyúšstilo až skoro k dětiinskému pojetí celého toho letištního dobrodužství. Jsem na vážkách, ale víc než na 3hvězdy nakonec nedám, ikdyž velká část té třetí patří Tomovi za jeho herecké nasazení - 70 % ()

Pathrose

Velmi příjemný snímek, který si na nic nehraje. Tom Hanks to celé táhne a opět dokazuje svou hereckou všestranost. Catherine to sekne a režie je od Stevena jak jinak než na nejvyšší úrovni. Mnoho situačních scén, které se odehrají na letišti, je tak pojato s velkou dávkou humoru. ()

Nekroskop

Jen a pouze výborný herecký výkon Toma Hankse (opět) dělá z tohoto filmu víc, než jen obyčejnou romantickou komedii. ()

ExpertAsie

Viktor, idealista, a hlavně chce dokončit úkol co mu dal otec, ale mezitím se mu naskytl problém v jeho rodné zemi a poté ztratil na neurčito občanství, proto po nějaký čas žije na letišti. ()

mogul01

Tohle se povedlo, atmosféra letiště, kde se vše odehrává byla příjemná a Steven ani Tom mě opět nezklamali. ()

Psycho.R

Spielberg opět osobitý. Hanksovi uvěříte jeho charakter i rozpoložení, která kdy má, ostatní postavičky jsou příjemné komický a doplňují příběh. Záporák je uvěřitelný a hlavně realistický. Myslím, že v každé společnosti se najde svrchovaná hlava, který půjde jen o svojí prosperitu. A letiště je pro Stevena skvělý prostředí, kde mít product placement bez jakéhokoli povšimnutí. ()

bono22vox

V této komedii Stevna Spielberga se Tom Hanks stává byrokratickým zajatcem Kennedyho letiště. Ale je to zábavné, roztomilé a až starosvětsky dojemné. Ano, byl jsem z toho trochu nervozní, když jsem to viděl. Jelikož jsem tušil, že se Steven S bude chtít pevně zakotvit v takovýchto snímcích a bude chtít vzpomínat na své dávné filmové lásky. Ale čas ukázal a ještě ukáže, že obavy jsou zbytečné (doufám). I když s nostalgii přiznávám, že já jsem ten poslední, kdo by mu chtěl jeho svět vyčítat... ()

Yellyman

Nikdy by mě nenapadlo, že se mí oblíbení tvůrci v čele se Spielbergem a Williamsem upíšou tak neskutečné slátanině. Bože, to byla blbost, navíc plná product placementu a mizerně napsaných dialogů! ()

Nocturno culto

Tom Hanks ve svém klasickém podání, on prostě neumí zahrát špatně, i tentokrát to z jeho strany bylo perfektní, stejně jako okouzlující Catherine Zeta Jones .. Děj mi přišel trochu mělký, prázdný ale na druhé straně jsou scény, které zaujmou, např. improvizovaná večeře atd ..škoda že Zoë Saldana nedostala více prostoru..vtipně řešené závěrečné titulky ..60% ()

Armin82

Přiznam se, že o tento film jsem zavadil náhodou a jediný co jsem věděl, že tam hraje Tom Hanks. Bez toho, aniž bych hledal nějaké informace, začal jsem film sledovat. Po půlhodince jsem nebyl o nic chytřejší. Jen jsem zjistil, že Tom hraje nějakýho přitroublýho turistu, kterej přiletěl ze země, kterou jsem ani neznal. Na základě války v této zemi, byl odsouzen k tomu, aby se zdržoval na letišti, než se to vyřeší. V tuto chvíli jsem si říkal, co je to za nesmysl, ale pokračoval dál. Postupem času jsem si zjišťoval, že to vlastně není o tom nesmyslu, ale o nápadu. O nápadu a scénáři, jaký to musí asi bejt, když jste odsouzeni žít na letišti a výsledek? Výsledek je více než dobrej. Tom má bezesporu lepší filmy, ale tohle mělo své kouzlo. Sledovat človíčka, jak se potýká s každodenním životem na letišti, bylo určitě zajímavé. Jak honil čtvťáky a pak se utíkal nacpat hambáčem, či jeho práce dohazovačky a postupné zdokonalování angličtiny. Myslim, že v anglickém znění, by byl film ještě lepším zážitkem. Každopádně jsem dnes zjistil, že se na filmu podíleli dvě osoby, které natočili jeden z nejlepších filmů všech dob a to Čelisti, takže už docela chápu, že takovej na první pohled nezajímavej film, byl tak výbornej. ---->80% ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)