Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

Morloth

Začátek fantastický, ale za závěr bych zabíjel, protože mi film naprosto znechutil. Asi jsem příliš cynická duše, vážně nevím. ()

(mOnkey)

Zase jednou skvělý Tom Hanks, sám v cizí zemi, bez prostředků a možnosti odcestovat či vstoupit na americké území, je odkázán pobývat na letišti. Příběh mírně sráží dolů tradiční milostný románek, ale Hanksovy fórky naštěstí vše drží v umírněné rovině. Druhá polovina za tou první krapet zaostává, Spielberg naštěstí nedává romantické linii tolik prostoru, aby si sebrala větší část, než je nezbytně nutné. A tak i díky nepřeslazenému závěru, srandovnímu Hanksovi a půvabné Zetě-Jones musím udělit zasloužené 4*. ()

Lyncha

Tak to je snad nejslabší film, jaký jsem s Tomem Hanksem viděla! Dlouho mi unikal, teď vidím, že jsem si ho klidně měla nechat ujít i nadále. Pár vtipných momentů, pár trapných chvilek a hromady patosu, americká patina v tlusté vrstvě. Nebýt těch několika humorných situací, bylo by hodnocení ještě horší. ()

rakovnik

Taky jste mu tak fandili, aby se dostal ven? A to tajemství s plechovkou od buráků...kam se hrabou mnohé detektivky! Navíc záporák byl hodně drsný :-) Vynikající film s vynikajícím Hanksem, co více dodat. ()

Martin741

Film Terminal od Stevena Spielberga ma srdce, a hoci sa odohrava iba na letisku, je to zaruceny herecky koncert Toma Hanksa /Green Mile/ a Catherine Zeta Jones. Cely dej sa odohrava len v jednej budove /letisko/, a prave preto sa na film tak dobre pozera. Oddychovka na pohladanie a pohladenie duse, ktora nema drsne akcne sceny, brutalne prestrelky .... proste oddych. Nadhera 94 % ()

kaposlav

Časť filmu som videl v TV asi pred rokom a celkom ma to zaujalo. Stiahol som si to, pozrel a dalo sa. Čakal som o čosi viac, ale prižmúrim oko a dám 3*. Do polovičky filmu to bolo takmer podľa predstáv, no potom to trošku upadlo. ()

bogomira

Kdyby se líp povedl konec, byl bych úplně spokojenej. Po celkem zábavných peripetiích hlavního hrdiny, ale přijde tak strašně americkej konec, že by jeden brečel bezmocí. ***SPOILER(?)***Viktor vyleze z letiště a Williams na diváka valí tuny patetický hudby. Uklízeč obětuje sedm let vězení za jeden den svýho přítele v NYC...tak tomu může věřit jen amík...Kdyby jinak dopadla naznačená lovestory, vadilo by mi to míň než to citový vydírání. ()

Petoss1

Pekná romantická komédia o stratenom človeku ktorého držia na letisku. Vtipné ale i ľútosť vyvolávajúce scény + Tom Hanks. 85% ()

Attta

Jeden z mých velice oblíbených filmů z kategorie "srdcovek". Herecký výkon Hankse se zde ani nedá popsat, to je bomba. Tahle role mu sedla jak přišitá. Prostě pohodové drama... PS: Dabing nedoporčuju. ()

O´Neill

Nikdy bych neřekl, že lze natočit po všech stránkách dokonalý film, v hangáru, potažmo na letišti. Potom ovšem přišel Steven, chytil se kamery, nechal si udělat prvotřídní scénář a dal se do práce. Výsledkem je perfektní snímek, který po celé dvě hodiny nenudí, a i velice pobaví. K tomu máme excelentního Toma Hankse, nádhernou Catherine Zetu_Jones, a spousty hereckých kolegů, jenž dohromady tvoří perfektní skupinku. K tomu si připočítejte perfektní (leč možná hodně "pohádkový") konec, a dostávate parádni film. Bravo Stevene, bravo! ()

joker.george

Duo Spielberg & Hanks mě zatím nikdy nezklamalo, a přestože je tohle jejich nejslabší společný počin, tak jsem se skvěle baví. Hanks dokáže utáhnout film jako nikdo jiný, zde mu navíc pomáhá vydařený a nevšední scénář. Přestože se film odehrává prakticky namístě, tak nikdy nesklouzne k jednotvárnosti či monotónnosti. A vše podkresluje krásný Williamsův soundtrack. A hodně mě zde překvapil samotný režisér, neboť neuzavřel milostnou část, ale nechal ji otevřenou a přesto film zakončil HAPPY ENDEM. ()

Streeper

Povedlo se to. Tom Hanks byl asi jako vždycky skvělý, Catherine Zeta-Jones mu jen dělala takovou kulisu a Stanley Tucci si střihl roli zlouna, ostatně jako ve většině filmech. Nápad je to skvělý, je to vtipné, dobře to utíká a režie Steven Spielberg. Tomu říkám slavná jména a skvělá kombinace. ()

Silverluv

Opravdu příjemně ztrávené dvě hodiny, perfektně režijně zvládnuté, zábavné, tradičně výborný Hanks. Líbilo se mi rozhodně více než Spielbergův předešlý "Catch Me If You Can". ()

starbrejkr

Terminál je jednoduše půvabný a příjemný filmeček. Ač samotné téma je víceméně varující a konečně inspirováno i skutečným příběhem a najdeme zde mnoho ukázek absurdity systému, Spielbergova naprosto charakteristická milá režie stejně jako výkon Toma Hankse navozují jednoznačně milou atmosféru. Lehká škoda závěrečné třetiny, kdy je občas oné sladkosti a lehkého kýče (oslava návratu, Gubta před aeroplánem) už trochu moc. Nicméně to nejsou nikterak podstatné vady, svůj primární účel plní Terminál výborně. ()

DruidKarel

Tam, kde se objeví Tom Hanks, tak to bude hodně dobrej film. Tam, kde navíc bude i Catherine Zeta-Jones, tak to slibuje film s nádhernou podívanou. Tenhle film měl navíc i skvělej nápad. 4* ()

bukowski83

Ale jo film, který mně dokáže svou citlivostí vehnat slzy do očí, si čtyři hvězdy stoprocentně zaslouží a navíc bezchybný Tom Hanks tomu dodává tu pověstnou třešničku. ()

C0r0ner

Kromě Indyho 4 (kde to zabil Spielberg zabil závěrem) považuji Terminál za jeho nejhorší film. Ne, že by na něm bylo technicky něco špatně, to u Stevena nikdy, ale prostě mě to ani trošku nebavilo a šaškování ztraceného cizince na letišti šlo dost kolem mě a celou stopáž jsem letargicky prozíval. 45% ()

Flynn

Tom Hanks je podle mě zárukou dobrého filmu, a když to ještě vše kočíruje velikán, jakým je Steven Spielberg tak z toho určitě vyleze něco solidního a taky že vylezlo. Hezký film který se celý odehrává v jedné budově (terminálu), ale nebojte není to žádná telenovela:))). Tom Hanks jako pan Nowitzki je úžasný, jeho přízvuk a některé pasáže dokonce v ruštině jsou dokonalé. To, jak si dokázal zařídit svůj život na místě, kudy projde denně několik tisíc lidí, bylo fascinující. Letuška v podání Catheriny Zeta-Jones mě trochu zklamala, po té co prožije nejromantičtější okamžik svého života ukáže nehezkou ženskou vlastnost a částečně tím zhyzdí happy end. Ovšem to už by bylo asi příliš, tak je možná dobře, že to je tak jak to je. Krásný film pro všechny, kteří nemají chuť na krváky, ale chcou si jen tak posedět a zasmát se jemnému humoru. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)