V supertechnické budoucnosti, kdy svět ovládají nadnárodní společnosti, středisko LETAC, které má na starosti zavádění moderních technologií do služeb zákona, vytvoří pod vedením dr. Darrela Lindenmeyera jakéhosi novodobého Frankensteina počítačové éry, speciální verzi tréninkového programu pro výcvik policistů. Jde o SID verze 6.7 (sadistic, intelligent, dangerous - tedy sadistickou, inteligentní a nebezpečnou) virtuální bytost, která vznikla sloučením osobností více než sto padesáti zmapovaných psychopatických a sociopatických sériových vrahů. Středisko má v plánu trénovat policisty jejich nasazením proti SIDovi ve virtuální realitě. Než je však program výcviku schválen, je třeba provést testy s využitím vězňů. Jedním z dobrovolníků je také bývalý policista Parker Barnes, odsouzený za to, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a zabil psychopata, který předtím zavraždil jeho manželku a dítě. Jenže pak se SIDovi podaří s pomocí nanotechnologií uniknout z virtuálního světa do světa skutečného, kde rozpoutá děsivé peklo. Zdá se, že Barnes je jediný, kdo může v ulicích Los Angeles toto novodobé Frankensteinovo monstrum zastavit. S pomocí psycholožky Madison Carter se Barnes dostane z vězení a pustí se do pronásledování své ďábelské kořisti. (oficiální text distributora)

klima777

Naivní a nedotažené, přesto však zábavné. Budu-li parafrázovat Jacka L. Chalkera, pak je to takový "natvrdo připojený mrož" [mrož, ne blboun (IMHO)] . A nebo ještě jinak: Mám ráda Hydru a Šmidru, tudíž jim nostalgicky lecos odpouštím. 2,5* ()

Han22

Nejklasičtější devadesátkový akční sci-fi film, jaký si dovedete představit. Nezastavitelný psychopatický záporák (v tomto případě navíc androidní, který se regeneruje ze skla) je na svobodě a proti němu stojí jediný polda, který ho dokáže zastavit a který kvůli němu má trauma z minulosti. Něco jako Demolition Man - mínus humor a zajímavá vize budoucnosti - plus dva skvělí herci v hlavních rolích. Crowe je mladičký a psychouše si užívá, Washington hraje trošku drsnější verzi jeho oblíbeného inteligentního poldy. Akce jsou tu fajn, efekty slušný, taneční hudba v americkým filmu potěší (aspoň jednou něco jinýho než hiphop nebo rock) a celkově si myslím, že Virtuozita by se jako jedna z mála sci-fi béček roku 95 neztratila ani v kinech. ()

iXtr3m3

Objektívne toto hodnotiť nejde, lebo pre niekoho to môže byť pohodový fajn sci-fi snímok, pre iného maximálny brak až odpad. Ja sa našťastie radím k tej prvej skupine, takže potešilo. ()

Slimak

Celkem se mi to líbilo...sice je tam dost nepřehlédnutelných mezer ale jinak na jedno podívání docela zábavné.Hlavně Russell Crowe jako Sid 6.7 ()

Holina

Ale vždyť to vůbec nebylo tak špatné. Standardní sci fíčko s výborným obsazením, trochu bych řekl, že rejža - mimochodem ploditel takových fláků jako Man Thing a Highlander 5 - pochrupával, ale nijak extra to nepřekáží. Takový neochucený, ale standardní amaroun. ()

aLPaC

V jistém ohledu kopírování Demolition Mana, ovšem ne tak zdařilé. Russell Crowe skvělý, Denzel jako klaďas taky ujde, ovšem jinak dost divné. Bez těchto dvou by to asi stálo za vylišprdel (nemyšleno hrubě). ()

Piri

Nemôžem si pomôcť, musel som dať 4*. Malo to šťavu, áno stupídne, ale Russell Crowe bol jednoducho skvelý a na peknučkú Kelly Lynch sa ťažko zabúda. Treba si odmyslieť efekty a iné "drobnosti" a je to. Vo výbornom slovenskom znení účinkovali Peter Kočiš - Denzel Washington, Dagmar Bajnoková - Kelly Lynch, Michal Gučík - Russell Crowe. ()

Erik7595

Čudný, fakt čudný film. Ale očakával som číre filmové peklo vzhľadom na hodnotenie tu ale dostal som.. no fakt kuriózny snímok. Ale celkom som si ho užil, čo som si nemyslel, že toto vôbec napíšem. Je to uletené, extra naivné, miestami aj smiešne čo sa týka logiky. Ale má to fajn atmosféru, dej ma celkom bavil a Denzel s Russellom sú v tejto uletenej hovadine štandartne spoľahlivo kvalitný. Vypnite všetky mozgové bunky a možno si to aj užijete a uvidíte Denzela s dlhými vlasmi a Russella ako sadistického vyšinutého androida Sida 6.7 v jeho asi najuletenejšej roli jeho kariéry. 6/10 ()

kaze

Fakt je to slabý film. Ale som rad, že si ho Russell Crowe zahral, lebo sa mi zdá, že po tomto filme mu dali väčšie a poriadnejšie role. Inak, tento film bol dosť úbohý...vidno, že aj Denzel má svoje slabé chvíľky. ()

Vakomlok

Bože, to je hloupost. Přišlo mi to jako mnohem větší slátanina než Johnny Mnemonic. To už je co říct. Absolutně nechápu to obsazení, ten film asi měl nějaké ambice, žel bohu nenaplněné. ()

Hapretor

Jedna hvězda za prezidenta, jedna hvězda za vránu. Ale nenapadlo by mě, že film, kde se setkají aktuálně dva nejlepší a nejvíce oceňovaní herci, bude takový nemastný neslaný. Je to všechno předvídatelné, ani ne napínavé, akce nic, vtip sem tam ujde, je vidět, že prostě vrána krákorala co to dalo, aby tento snímek zachránila, ale marně. Sci-fi? Spíše shi-ty. Aspoň ten nápad mi nepřišel úplně trapný, i když Terminátor je prostě Terminátor. ()

BLabaKAn

Určitě né tak špatná scaj-faj sága, jak se možná na první pohled zdá. Náhodou Washington ve vězení s dredkama na hlavě působí jako nejkrutější zabiják, ale jěště hustší je ve filmu Crowe, který zde ztvárnil opravdovýho šílenýho magora, který rád na sebe upoutává pozornost. Děj je vložen do budoucnosti, kdy lidi jak jinak než exprementují a tentokrát se jim zachtělo vytvořit jakýsi treninkový program, který je samozřejmě jak jinak zkoušen na vězních jak v něm obstojí, co vyladit a tak. Ale ve virtualním světě se dá vytvářet cokoliv, třeba i pořádné nadržené čičinky. Jo to jednou někdo z povedených vědců dostal nápad, jak čičinku vytvořit, tak aby byla "skoro" jako člověk, na dotek použitelná . To se samozřejmě zvrtne a z počítačového světa vyleze Crowe jako nekompromisní zabiják SID 6.7, který je zkombinován z několika desítek mozků masových vrahů a jedním z nich byl i vrah, který zabil Washington rodinu a hon začíná. SID žere sklo, je stále v pohodě ,ale taky jednou skončí jako každej. Konec filmu je dobře vymyšlený. Jako scaj-faj snímek to mohlo být určitě o dost lepší, ale rozhodně nemůžu zapřít nápad filmu, který určitě není špatný. ()

waska

Dvě hvězdy jen za obsazení. Doteď nechápu jak se s takovýmhle hereckým obsazením dá natočit takováhle sračka. ()

john.h

Po letech ztratilo to kouzlo, které to pro mě mělo v polovině devadesátých let, když jsem to poprvé viděl na VHS. Přesto to je celkem zábavná podívaná, se slušnou hudbou, dvěma výbornými a mými oblíbenými herci, zajímavým námětem a pár fajn zapamatovatelnými scénami. Efekty už se mi dnes také nezdají tak ultra skvělé jako před lety, ale pořád se na to dá dívat. Nesouhlasím s negativními hodnoceními, tvrzeními, že herci přehrávají a že tam stojí efekty za prd a můžu to jedině doporučit. Zkouknutím divák nic nepokazí a slušně se odreaguje. ()

Brooks

Seriózne sa tváriaci, nechcene smiešny guláš populárnych sci-fi motívov s réžiou a efektami na úrovni neskorších vandammoviek. Že sa od tohto projektu očakávalo oveľa viac vidieť už z áčkového castingu, Crowe aj Washington majú obvykle na projekty čuch. Odporúčam ako dvojfilm s Johnny Mnemonicom, je to síce zážitok pre otrlých, ale aspoň si človek uvedomí, akým bahnom sa hollywoodske sci-fi v 90.tych rokoch brodilo a ako ho na prelome milénia spasil a redefinoval Matrix. ()

--TMO--

Ja fakt neviem, tento film ma vo svojej podstate tou sprostosťou tak nadchne, že ho vždy s radosťou dopozerám do konca : ) Hold tieto staré scifi báchorky som vždy mal rád. ()

Mykhaluu

Možná za to může i dabing, ve kterém jsme to zkoušeli shlédnout, ale každopádně o patnáct let později od vzniku filmu je to nekoukatelné... A abych si to porovnal až do konce s Johny Mnemonicem nemám čas, chuť ani potřebu... ()