Spike86

Hroznej guláš. Alespoň při prvním zhlédnutí se v tom člověk nemůže vyznat, stále přechody mezi realitou a snem, přeludy, težko to rozlišovat. Konec tomu ale docela dá hlavu a patu a pomůže to pochopit nakonec pointu a není to tak špatné. Stopáž je ale hodně dlouhá a těžko přehlédnout tu dlouhou dobu zmatenosti, po většinu filmu. 65% ()

Mr. Zero

je to zajímavý ale zároveň je to dost psycho. nádech toho tomu dává i soundtracky postřehl sem tam víc písniček od Radiohead a tak)) ()

Glowlady

Hmmm tak musím říct, že i když jsem od filmu moc nečekala - hlavně ze začátku, tak mě docela dostal. Je naprosto nepředvídatelný a udrží u obrazovek až do konce. Zajímavé a napínavé jsou scény s Kurtem Russlem, kdy Tom Cruise vypráví svůj příběh. A konec mě dostal úplně - tohle mě nanapadlo ani "ve snu"! :D Rozhodnutí, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, bylo jasně dáno hlavní rolí, protože Tom Cruise je moje srdcová záležitost. Nicméně film si rozhodně zaslouží hodnocení 90%. ()

shinlove

Pustil jsem si tenhle film, protože jsem si myslel, že jsem ho ještě neviděl. A když skončil, tak jsem zjistil, že jsem si jen nepamatoval začátek... Je to výborný film, který těží z hlavní herecké trojice, které to pohromadě jde. Je to film, který vyžaduje pozornost a na takový musí být čas a nálada. Já byl dnes trochu roztěkaný a proto jsem asi úplně vše nestihl, jak by se slušelo, takže dávám "pouze" 4* ()

Monika001

Mám ráda filmy, ve kterých vám od začátku něco nesedí a rozuzlení vás čeká až nakonec. Film nebyl nijak nadrůměrný, ale mě příjemně potěšil. ()

jkomar21

Filmu, kde zní hudba od Radiohead nemůžu dát nízké hodnocení a celkově se mi soundtrack hrozně líbí. Trochu jsem se ztrácel a nudil v prostřední části, ale s vyústěním filmu jsem byl vcelku spokojen. Nezapomenutelný zážitek to nebyl, ale příjemně strávené dvě hodiny ano. ()

Fenk

Jako romantický snílek s návaly agrese musím konstatovat, že toto je boží dílo, při kterém si i ten největší drsňák a antiromancer musí vytřít slzný kanálek ubrusem, protože kapesní nosoplena by mu už po 2. mezihře prostě nestačila. Šedá kůra dostává chvílema zabrat, až je z toho hlava v kolotoči a určitě se vyplatí dát si repete. Pětku s * podtrhuje výborný soundtrack. ()

iwee23

Zajímavý, trochu překombinovaný film s výbornými hereckými výkony. Nebýt toho trapného závěru, zasloužil by si možná i 4* ()

barunkah odpad!

Natočit znovu film někoho jiného, dosadit tam Toma Cruise nahoře bez a doufat, že tato "předělávka bude lepší" je více než zcestné. Chvílema jsem opravdu nevěděla, zda je to realita nebo sen a už mě to přestávalo bavit. Navíc bezduché hlášky Cameron Diaz tomu moc nepřidaly. Těch pár strhnutých procent oproti Abre los ojos je opravdu málo. ()

Simply me

Opravdu jsem ten film viděl? Stalo se to, nebo jsem měl jen další ze svých šíleně namixovaných snů? Právě jsem se dodíval na Vanilkové nebe. Film, kolem kterého jsem již v době uvedení (2001) chodil ve videopůjčovně a říkal si že to bude můj film do budoucna, jelikož zatím není ten pravý čas jej vidět. Díky bohu za to rozhodnutí! Nemyslím si že bych v té době mohl film docenit tak jako je tomu nyní. Mé minulé já by to ze sympatií k Tomovi (monotónní vyzvánění Mission Impossible jasná páka) vidělo na dvě hvězdy ale já musím dát plný počet. Tak zamotaný film jsem již pěkně dlouho neviděl ať už je to díky tomu že jsem se do něj tak zažral, nebo jsem prostě a jednoduše nebyl schopen předpovídat co se bude dít, i když k tomu vedlo pár indícií. Čekal jsem nějakou sladkou romantiku s Cruisem a Cruz v hlavních rolích, ale to co se nyní stalo na monitoru přede mnou bylo zcela něco jiného. Něco jako šílený mix romantického film říznutého s Matrixem a mým sněním které často obtěžují podobné noční můry jako postihla Davida (Tom Cruise). Jsem unesen tím, jak mne film dokázal "pozřít" a ani nevím jaký další "kousek" bych si teď měl pustit. Totálně mně to dostalo a já mám zase proč hluboce přemýšlet o svém životě. Už chápu proč se to přítelkyni líbilo i přes fakt, že Cruise nesnáší. Až se z toho vzpamatuji a konečně popadnu dech, tak snad napíšu nějaký smysluplnější komentář, rozhodně pět hvězd, veledílo! ()

Toxic

Wow. Drama, romantický, psychologický a sci-fi žánr v jednom. Plus občas komedie. Ale sedlo to, nijak mi to nevadilo. Naopak mě Cruise celkem bavil, přestože to spočívalo spíše jen v komičnosti. Paranoidní atmosféra slušná. Jen mi to přišlo lehce režijně odbyté. Taky nemám moc rád nálady po takovýchto filmech; jejich vyznění (jako např. i v Věčný svit neposqrněné mysli, Klub rváčů,...)... ne že by to mělo vliv na moje hodnocení. ()

erisibillova

... čo ja viem... tento film bol pre mna akoby nedomyslený. Vela vecí sa tu strieda, realita, ..predtým, .potom.. žijes-nezijes. Zmätok...celý film. Ale 3* si to asi zaslúži. ()

Martinko991

Bolo to síce trošku nudné miestami (rozmýšlal som vážne že to aj vypnem zo začiatku), ale nebudem to zbytočne kritizovať. Oplatí sa to vidieť najmä kvôli mladej krásnej Penélope Cruz fakt v tom filme stojí zato, plus záver to všetko zachraňuje a vznikne z toho aspoň pre mňa nakoniec docela zaujímavý film. ()

Ondr4H

Dlouhou dobu jsem shlédnutí odolával vlastně nevím proč, řekl bych že jsem i rád že jsem to viděl jindy než v telecích letech a nezpracován žádnou masírkou.Rád bych nastínil děj nebo se rozepsal, ale tím bych zkazil všem zážitek.Řeknu jen že je to ještě film z dob, kdy nosná myšlenka byla základ, hlava ze soundtracku nebolela, postavy byli uvěřitelně napsány a člověk si zamiloval každou, včetně toho "zlého" policajta.Ale hlavně film měl jasný závěr, u kterého slza ukápla a ne jedna. Pak přišel dark&gritty Nolanův inception, který nic z toho němel ale kupodivu se oslavuje kvůli tomu samému tématu.Radši prožít "život" s Penelope Cruz než aby mi lítali Dicapriovi kůlky v hlavě . ()

Beaka9

Tenhle film balancuje mezi dvěma a třema hvězdama. Cekový dojem kazí výsledná zápletka, která celý film až příliš zkomplikovala. Jako když pejsek a kočička vařili dost... Trocha romantiky, trocha thrilleru, trocha mysteriózna a trocha sci-fi a máme z toho těžko stravitelnou slátaninu. ()

gunko

Jeden z najlepších filmov tohto typu, ťažko k nemu niečo napísať, aby nedošlo k spoileru, alebo premotivovanosti... Určite treba vidieť. ()