honzic

Celkem zajímavý film s Tomem Cruisem, působí smutně, i když by mu to člověk přál. Herecky nevynikne a ničím též ne, ale jako celek působí celkem přijatelně. Hodnocení: 55 % ()

Mr.Keli

Zajímavý námět. Zvláštní provedení. Nelze brát snímku plusové body za originalitu, ale ke konci se vše zbytečně pře kombinuje a pointa vyšumí do ztracena. To je velká škoda. Herci jsou dobří, takže snímek nenudí. Viděno 2D, 60%. ()

PeterMC

Uz ked som to videl prvy krat, vedel som ze to budem musiet asi este prrehodnotit ... asi som bol moc "skureny", hold taka bola doba .... teraz, po destiatich rokoch musim povedat ze to bolo zaujimave, ale rozhodne nie pre americku produkciu ... velka skoda ze som stale nevidel tusim spanielsky original .... tato latka nebola urcena americanom a ich vanilkovemu podaniu, ale spravne surovo vizualnej europe, ktora to mozno zvladla bez zbytocneho patosu a americkych usmevov ... hned idem hladat eu verziu ()

Leobarka odpad!

Nechápu, jak taková kktina může mít tolik procent. Ale to už tak bývá, když jeden homo habilis řekne: "Hmmm," a mne si při tom vous na předkožce, druhý na to samozřejmě: "Jaká to klasika..". A už to jede. Jeden homo jebe druhýho až vytvoří celou řadu homo debilů, který nazvou každou p*čovinu, který vůbec nikdo nerozumí, co tím chtěl ten Crowe vlastně říci, KLASIKOU a neskutečným inteližentním výtvorem. Všichni se celý film chovají jak nadopované zombie, jen chodí, spí a čumí kamsi do dáli. No pěkné, pěkné. Tleskám, že to s těmi třemi hlasy v hlavě vůbec dokázal sepsat. Více překomplikovaný, vybublaný a rádoby umělecký výjev už tam nikdo z těch hlásků neměl, Crowe? Či Alechaandroo? ()

hrumsrt

Moje první setkání s Cameronem Crowem je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, jedná se o rok starší Na pokraji slávy, které mě teda mimořádně bavilo. Romantický snímek s Tomem Cruisem v obležení dvou nádherných dívenek, kdy obzvlášť nad Penélope Cruz jsem si párkrát pomrknul, bych si s chutí dal pokaždé. První půlhodinka ukazující Davidům (Cruisova postava) bohémský život byla živelná poutavá a já byl v očekávání, co mě dále čeká.. Ovšem rázem přichází zvrat, kdy se nám hlavní hrdina zraní a znetvoří. Od téhle chvíle přichází konec pěkně vypadajícímu filmu a začíná óda za něčím hlubším ve stylu, jak krásný a svízelný může být život, jak je sex prázdný a láska je to, co nás teprve uspokojí... Nechápu, že to vážně dělal ten stejně energický Cameron Crowe.. Utrpení, které pokud nemá sloužit jako prohloubení kontrastu hlavního hrdiny, nechápu. Naprostá tuctovka s nesymetrickou kompozicí, která sice odkrývá skutečnou krásu a smysl života, ale v extrémně nepřístupném pojetí. Škoda, že z tohohle nebude rezonovat nic víc než vzpomínka na ten vošlehlej ksicht. EDIT: Viděl jsem znovu a podepisuji rozpolcení. Cameron Crowe zkouší něco nového, ve snaze rozdělit film a zlomit hlavní postavu. Mně na poprvé úplně ztratil, když se snažil Davidovo utrpení takhle prodlužovat. Napodruhé jdu po tom jinak a tomu troufalému závěru snad i s úsměvem tleskím.. Ale možná nejslabší Cruisův kousek, škoda že zrovna u Crowea. 60% ()

Vito_LePour

Místy solidní psycho, u kterého dívak vůbec netuší, že ve skutečnosti sleduje něco jiného než si myslí. Mysteriózní drama o tom, že každé naše rozhodnutí má nějaké následky, které předem nemůžeme tušit. Film to dokazuje jedním ústředním momentem, od kterého se odvíjí zbytek. Výborné ústřední trio. Trochu delší stopáž, která se místy trochu táhne. ()

Eywa11

A možno, keď budem v budúcom živote mačka, tak tomu dám 4. Zaujímavý koncept, ale bolo to tak rozťahané, že to úplne zabilo tých pár top chvíľ a myšlienok. ()

Simako

Začnu tím, s čím mě asi pošlete do p......! Tedy nevím co kdo vídí na Penélope Cruz, to je ad. 1. Ad. 2 Její herecký výkon, hmmm...opravdu nic moc!!! Teď to lepší!! Cruise hrál velmi dobře, opravdu mu tato role sedla. Co napsat o scénáři!! Kdyby tam nebyl ten debilní konec, řekl bych, že je skvělej!!Takhle je jen "dobrej"!!Hudba je úžasná, skvěle načasovaná. Celkový dojem, dávám za čtyři!!! ()

PCHE

Škoda, že som zatial nevidel španielsky originál, ale tento remake ma nesklamal. Cameron Crowe dokazuje, že je zručný režisér a má dobrý nos na hudbu a vizuálnu stránku filmu. Myslím, že chémia me Cruisom a Cruzovou funguje na 100% a Dickovský obrat tohto filmu ma príjemne prekvapil. S Lynchom nemá tento film absolútne nič spoločné, treba len rozmýšľať a neviem prečo ten záver mnohým priam pokazil film. Vo filme všetko perfektne sedí, narážky na finále objavovali počas celého filmu, scenár nie je deravý a práve týmto záverom film u mňa vyskočil o hviezdičku vyššie. Nechápem niektorým vadí, že je to Lynchovina, teda zjavne nepochopili celý príbeh a majú v tom zmätok, lenže toto nie je Mulholland Drive, tu má všetko svoju logiku. Tým to odporúčam pozrieť ešte raz. Ďaľším zase vadí, že koniec je polopatistický, ťažko vyhovieť. Myslím, že fanúšikovia tvorby P.K.Dicka môžu byť vrchovato spokojný. ()

LarryW

Film, který mne od začátku do konce nutil přemýšlet, jaký bude závěr. Po celou dobu mne nechával v jakémsi napětí. po prvním shlédnutí filmu jsem byl plný dojmů a přemýšlel nad možnými závěry. Po opětovném shlédnutí jsem teprve pochopil Sci-Fi pointu, která možnosti mnoha výkladů sice nenabízí, ale která mne dostala. Film má atmosféru a i když Cruise zejména ze začátku chvílemi trošku přehrává, při druhém shlédnutí zjišťuji, že ono přehrávání je účelové. Hudba je sice pestrá, ale dobře atmosfericky volená, kamera s množstvím efektních záběrů, uvěřitelné, propracované masky a slušné herecké výkony v čele s výborným a podle mne neprávem kritizovaným Cruisem (v posl. době zahrál ještě dobře např. v Posledním samuraji)... Vysněný život ve, kterém figurujeme jen my sami se svým egem, užívajíc si života, bez ohledu na druhé, může funovat do té doby, než se ozve naše svědomí - pak se sladký sen může proměnit v noční můru... Co čeká Davida AAemse po třetím vyřknutí: "Open your Eyes David..." ()

Martyyn

Velké zklamání, myslel jsem si, že to bude lepší. Myšlenka mě zaujala, ale celý děj zbytečně moc zamotaný a po celou dobu nepřehledný. Což nemusí být na škodu, ale tomuto filmu to rozhodně neslušelo. Co se týče hereckých výkonů, tak svojí roli hraje dobře jen Cruise a ostatní jen bezduše paběrkují. ()