Gil

Nenadchne, neohromí, ale ani neurazí, no každopádně jednou stačilo. Tom Cruise podává sice snesitelný herecký výkon a Penélope je rozkošná a neodolatelná, ale to nestačí. Prostě to nějak nemá šťávu a pořád musíte myslet na to, jestli už to teda skončí nebo se konečně něco stane... neustále čekání na zvrat, který nepřichází, je únavné. Ale docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby se režie chopil David Fincher... ()

suzanne1997

Tenhle film nevím, jak ohodnotit, jak jej okomentovat, tenhle film mohl být lepší, byl moc zapletený, já se v něm moc nevyznám a asi mi bude nějakou dobu trvat, než ten děj rozpletu, ale jedno vím už teď, a to, že jej měli nechat se Sofií, mělo to skončit tak, že se probudí a uvidí ji, jako holku do které se zamiloval. Měli tam třeba dát to, že byl zmrazený třeba tři hodiny, potom ji uvidět, ten happyend, ten tou chyběl. Tenhle film byl zajímavý, dynamický a chytne za srdce, nejde ho popsat, to ani já nedokážu, zastávám názor, že by se měl každý podívat a zjistit, jestli ano, nebo ne. Ono doporučit, tak to nejde, jednoduše se podívejte a uvidíte sami. ()

Renfield

Originál jsem zatím neviděl, takže porovnávat s ním nemohu. Za to mohu porovnávat s tvůrcem, jehož mi pojetí Vanilkového nebe nejednou lehce připomenulo, s Davidem Lynchem. To připomenutí bylo opravdu jen lehké, Vanilkové nebe je rozhodně dějově slabší a to prakticky ve všech směrech, ať už srovnávám s kterýmkoliv filmem mistra. Právě přitlačení na pilu, by mu v mnoha scénách pomohlo, sice silné má i takto (jízda autem), ale není jich zrovna mnoho. Nepomáhá ani nevýrazný Tom Cruise, jehož postava mě nezaujala tolik, jak bylo třeba. Jenže, to nejhorší přichází ve finále... Cameron Crowe stejně jako Lynch příběh patřičně motá a docela se mu to i daří. Proč to tak nenechat? Proč nenechat diváka vymyslet a domyslet dění? Zase, jako to dělá David Lynch! To by totiž prospělo i tomuto filmu, nemuselo se několik minut jet výtahem vzhůru a poté dlouze do detailu vysvětlovat na střeše. Je to zkrátka škoda, protože celkově ten film zas tak špatný není, vůbec když si vzpomenu na soundtrack. Tak snad v té původní verzi... uvidíme. 50% ()

Milky.

Možná trochu přepálená stopáž a pomalý děj, ale jinak super. Skvěle budovaná atmosféra a dějové náznaky, kdy člověk uvažuje jestli je zmatený z toho chlastu nebo jestli je děj fakt tak creepy. Cameronka tady hrála skvělou psychopatku. ()

Oralfabet

Moc nevím, co si o tom myslet. Asi se mi to celkem líbilo...? Ničemu jsem nevěřil, a tím nemám na mysli neschopnost rozlišit skutečnost a sen nebo tak něco, jen jsem prostě viděl pouze herce odříkávající dialogy, a ne postavy. Ale asi to ani moc nevadilo...? Není to určitě skvělej film, ale mělo to něco do sebe. Třeba 6/10 ()

Emo-haunter

Fuuu, hodně rozpačitý výsledek. Nebo spíš takhle, je to odvážný snímek, jen mu ubírá na originalitě skutečnost, že je to remake. Směsice žánrů ve mě míchá rozporuplné pocity, a rovněž se moc nezapracovalo na charakterech postav. Pak tomu rozhodnutí na konci moc nerozumíte, a některým jiným věcem rovněž ne. Ale ano, má to nějakou myšlenku, má to několik dobrých scén, a rovněž oceňuji práci se symboly, kterých tu je spousta. Film jsem si chtěl pustit hlavně skrze to, že jsem narazil na jednu písničku, na kterou jsem celý film čekal, a na konci jsem se jí konečně dočkal :) Celkový dojem ***6,0/10*** ()

Kingpin

Sice neoriginalni namet, tedy remake starsiho nemeckeho filmu, ale i tak nadprumerne natoceno s vynikajicim hereckym obsazenim. Tento film patri ke skupine snimku, kdy vam konec dokonale zamota predchozi smysl. Navic myslim, ze Penelopu Cruz v tomto snimku opravdu zazarila...Soundtrack by se dal hodnotit jako nadprumerny, kdyby nebyly zovleny pisne, ktere uz svou slavu prozily ()

chalp

Lynch pre začiatočníkov, alebo ako sa konečne niekto odhodlal vopchať trochu mind-fucku do mainstreamoveho filmu. ()

Emzet

Ač je Vanilla Sky prakticky doslovným přepisem Amenábarova o čtyři roky staršího snímku Abre los ojos, nemůžu potlačit silný pocit, že i tak toho Cameron Crowe do své verze mnoho přidal - dokonce půjdu proti názoru většiny a troufnu si tvrdit, že Vanilla Sky je daleko lepší film, hlavně co se technického provedení týče. Základ je stejný - okouzlující mix romantického filmu, psychologického dramatu, sci-fi, hororu i mátožného snění. V dialozích Crowe nemění skoro nic (snad mi jen remake přišel trochu méně polopatický a ukecaný), v ději samotném taky ne; jediná zásadnější věc, které jsem si všiml bylo vystřižení jisté násilné scény těsně před koncem - vzhledem k tomu, že tato mi v původním filmu přišla nadbytečná a nesmyslná, rozhodně nemůžu říct že bych ji postrádal. Co víc - Crowe stupňuje napětí a drama daleko lépe a v jeho podání se snímek daleko obratněji přibližuje Lynchovské noční můře. Nehledě na to že do filmu včlenil i titulní symboliku vanilkového nebe, která dodává některým scénám ještě trochu jiný rozměr (kterého si ovšem všimnete nejspíš až při opakovaných zhlédnutích). Navíc i v herecké oblasti mi VS přijde vyspělejší než originál - Penelope zůstává (což je dobře), ale místo nevýrazného Noriegy dostáváme Cruise, který svého sebestředného, vzhledem posedlého a lehce šílícího hejska zahrál skvěle. Herci vlastně tak trochu souvisí s hlavní výtkou, kterou vůči Vanilla Sky většina diváků/kritiků má - totiž že jde o hollywoodsky nablýskanou a uhlazenou verzi nezávislého snímku. A já neříkám že to tak není. Jen si myslím, že to takto funguje lépe; celé to lesknoucí se pozlátko skvěle kontrastuje s potemnělým obsahem a tak navozuje jakýsi "dekadentní" pocit. Právě proto jde o jednu z velice mála výjimek, kdy remake skutečně předčí originál. ()

Andresito

Celkem slušný Cruise a všehovšudy jedna dramatičtější scéna. Jinak strašně roztahaný slepenec s úděsnou pointou. 50% ()

Pawlisman

Ačkoliv nás už režisér tahá jak slepé a nedává jediné vysvětlení a my si myslíme, že z této blázniviny se již nevyvlíkne, přeci.. použije k tomu tu nejsnazší a nejlacinější cestu (jiná pravda by snad již nešla) - fantasy - sny, jiný paralelní svět. Ok, laciné, ale naštěstí to do sebe dobře zapadne a přechod je v pohodě. Nakonec mu to snad i odpustíme a ta love story s nádechem dramatu a scifi se nám vlastně celou dobu líbila a nemáme příliš výtky. nejsem příznivcem těchto amerických druhů filmů (napětí, vodění diváka, zvrat a divák smekne klobouk a s díky a otevřenými ústy odchází). Ale jak jsem řekl - Crowe se z toho vyvlíkl a celým filmem prokličkoval s hlavou nahoře. 8/10 ()

Zeek

Průběh filmu byl takový zmatečný, trochu složitý, možná přeplácaný, možná zbytečně zdlouhavý. A to vše kvůli tomu, aby Crowe v závěru naznačil vše do puntíku tak, aby to pochopil opravdu každý. Mě tedy po závěrečné scéně nezbyla žádná záhada nebo nějaké to mystérium, nad kterým bych tak rád přemýšlel, jako třeba u Lynchových filmů. To mi tu trochu chybělo. Jinak herecké výkony dobré, dokonce i Tom Cruise mě poslední dobou přesvědčuje, že umí hrát. Hudební doprovod zvládnut na jedničku, ale čekal jsem více romantiky, bylo to spíše psychologické dílo, které bylo zvládnuto dobře, ačkoliv na Lynche to nemá. Moje hodnocení: 75% ()