Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Emzet

Úžasná komedie. Ti dva se skvěle doplňují. A nevěřil bych, že si Depardieuho tak oblíbím. Minimálně v tomto filmu. "Máš oči jako kůň." ()

TheGunner

Když vidíte, že v tomto filmu hrajou 2 obrovsky ikony francouzkýho filmu, tak je vám předem jasný, že ten film bude dobrej. A drž hubu to dokazuje. ()

JoVanGogh

Zo začiatku to vyzeralo na veľmi nádejnú komédiu. Prvá polovica, a-la bláznivý Gerard Depardieu a Jean Reno trpezlivou ignoráciou odolávajúci jeho blábolom ma naladili na komediálnu vlnu. Žiaľ, behom druhej polovice film zvážnel a dá sa povedať, že aj znudnel. Škoda. ()

Andresito

Skvělá francouzská komedie, která přesně ví co chce, je plná nadsázky, ale nikdy není trapná ani nudná. Hlavní představitelé jsou skvělí - Reno odvádí to, co už jsme od něj viděli několikrát (chladný, naoko necitelný) a Depardieu to, co jsme od něj neviděli nikdy (hromotlucký, prostoduchý) a to tak, že Vám doslova vyrazí dech. Sice to všechno občas trochu hraje na city, ale vem to čert, bavit se budete výborně. 75% ()

punk_zero

Tak tento film bol peckový, aj keď sa môjmu otcovi veľmi nepáčil. Ale keď som ho pozeral, tak ma ani bratova facka, ktory chcel spať, nedokázala prestať rozosmievať. Iba som mu povedal, že Drž hubu ! :P U mňa je to jedna z najlepších komédii. Jean Reno a Gérard Depardieu vedia človeka riadne rozosmiať. Je to film, ktorý si pozriete večer a pokojne zaspite s pocitom, že ste nestrácali čas pozeranim na nejaky odpad. ()

sedlo03

Nevím, proč to má takové vysoké hodnocení.Osobně - Jean Reno, Gérard Depardieu nepatří mezi mé top, ale mám je v celku rád. Tohle mě však přišlo jako ujetá komedie, ve které je pár světlých chvil. Když jsem se na to podíval podruhé, už to tak ujety nebylo a 3* si to asi zaslouží. ()

WinstonS

Soudruzi, tohle kdyby viděl soudruh Claude Zidi... tak je zatraceně nadšený z toho, jak výborné bláznivé komedie se ve Francii stále točí :)) ()

Rekpet

Pro mě jasných 5 hvězd. Lepší komedii jsem ještě neviděl a pochybuji, že vůbec někdy uvidím. Film a veškeré dialogy znám prakticky nazpaměť a pořád se jim můžu smát. Tenhle film bych mohl vidět pořád za sebou a neztratil by "šťávu". ()

Caine

Když tady čtu ty opěvující komentáře, tak je mi o to víc líto některých poznámek u Otec a otec a Uprchlíků. Když je za drsňáka Depardieu a za blba Richard, tak to má být hoší, než když je za drsňáka Reno a za blba tentokrát Depardieu? Řekl bych, že režisér vykradl částečně sám sebe a jenom to natočil v současném módním tempu. Líbí se mi to a je tady dost fórů, ale mezi nimi je taková slabší výplň (alespoň mi to tak přijde). I přesto ale 4 hvězdy, například kvůli tomu, jakým způsobem se Quentin zbavil toho policejního auta... ()

Pedro Morales

Trhlé, šílené, a hlavně neuvěřitelně vtipné! Skvělý film, na který budete s úsměvem na rtech ještě hodnou chvíli vzpomínat. Jean Reno jak ho známe, Depardieu jak ho rozhodně neznáme - a funguje to skvěle, spoustu skvělých fórů a vtipných situací zvládnou tito dva sami a všichni ostatní jim velmi zdatně sekundují. Avšak ani spousta perfektních hlášek, ani nic jiného, nezachrání konec filmu, scénáři totiž očividně v posledních deseti dvaceti minutách dochází dech. ()

JK-Stinger

Skvělá, svěží francouzká komedie jak se patří. Víceméně to celé stojí na Departieum a jeho blbci. Těch hlášek je tu ale nespočetně a tak není čas se ani chvíli nudit. - "Vykradli obchod z žertovnými předměty. 15 euro a prdící polštářek." ()

Skarface

Ruby: Musíme se rozdělit. Policajti budou prohlížet celej blok. Spolu jsme příliš nápadní. Zlom vaz a hodně štěstí! Kentán: Ale co já teď budu dělat? Ruby: To není můj problém. Kentán: Asi se vrátím k adoptivní rodině. Ruby: Skvěle. Kentán: Oni jsou ale mrtví. Ruby: Sereš mě! Výborná francouzká komedie na kterou se dá koukat pořád do kola ()

masiko

Jedna z nejlepsich komedii, proste se budete smat. Zacatek skvelej, prostredek bozi, jen trosku skoda toho konce, ktery je az prilis vazny a lehce depresivni. Ale kdyz si vzpomenu, jak jsem se u toho popadal za bricho, nemuzu dat mene nez 5* ()

costa

Jedna z mejch top komedií. Depardieu jako retard fakt bomba, prostě mám rád francouzský komedie. Nářez. Ale konec byl z ničeho nic jakoby ušmiknutej. Půl hodina navíc by tomu víc než slušela. ()

Vesecký

Ruby a Quentin, Reno a Depardieu; zatímco Jean Reno je hercem pro role zabijáků, drsňáků, případně naopak policajtů, pak Depardieu ukazuje v tomhle filmu, že jeho herecký rejstřík je velice široký. Tohle je snad jeho nejpovedenější veseloherní role. Od začátku mi připomínal strýce Pepina z Postřižin, můžete jej stokrát prosit, aby přestal mluvit, tak to nevydrží déle než pár sekund. I slovenský dabing se povedl. Ten úprk z blázince, zápletky s policejními auty a puberťáckými zlodějíčky - a nakonec cituplný konec, v němž Ruby, kterému dobromyslný debílek překáží při vykonání pomsty za smrt jeho milé dívky, nakonec pochopí, jaká obětavost v tom dospělém dítěti byla... Film - nádhera. ()

IvcaSammet

Asi nejlepší francouzská komedie, která byla kdy natočena. Mám ráda většinu francouzských komedií, ale tahle zaručeně patří mezi ty nejlepší. I přes to, že jsem Drž hubu! viděla tolikrát, že si můžu větší číst hlášek odříkávat zároveň s filmem, pokaždé se u něj dokážu dokonale pobavit. Navíc souhra herců Jeana Rena a Gérarda Deperdieua je naprosto dokonalá. Oba zde předvedli úžasný herecký výkon. K tomuto filmu se vždycky ráda vracím, protože vím, že v něm nenajdu nic, co by mě zklamalo. ()

TheSpearCZ

Výborná vtipná francouzská komedie, která sice nejdříve vypadá jako stupidní, ale opak je pravdou. Od začátku parádně nastolené tempo, kde se jede na maximum, hlášek se tu nachází více, než v jakémkoliv předchozím filmu, který jsem snad kdy viděl a korunku tomu dodává neuvěřitelně "vtipně dementní" Depardieu s již tradičně super Renem. Jen škoda, že tempo filmu ke konci upadá a ustřihnutý závěr tomu taky moc nepřidal, jinak ale jedna z nejlepších komedií a povinnost pro fanouška kinematografie. Lepší 4* ()

petikacka

Tak to se povedlo... Jooo, Kentán z Montaržé alias Depardieu s Jeanem Reno se tu dokonale doplňují...Nejvíc mám ráda scénu s tím bučícím nesmyslem, co má Depardieu a Jeana s tím, neustále sere...Je to sice úplná blbost, ale strašně vtipná...Za mě 85% ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů