Terry je prostě svůj a ne každého tahle komedie nadchne, ale má své kouzlo a plno skrytých ale i odhalených paradoxů, pravd, ironie a já nevím čeho všeho ještě. Umění je holt umění a umělci jsou všeobecně známí svou originalitou, bohémským životem a velmi často i zajímavými kresbami. Když přihodíte pár hereckých es, tak můžeme očekávat jen záruku kvality, viz souběžné natáčení se škrtičem nemá chybu. Jdu si koupit malířský stojan, barvy, plátno atd. a myslím, že do roka budu vystavovat v těch nejprestižnějších galeriích světa:-)(27.5.2015)

• honajz

Student chce být druhým Picassem, ale moderní umění teď obdivuje naivní malbu, jakou umí Pepíček od sousedů. Mladík si přestává věřit, i když objeví svého guru učitele. A do toho se odehrávají záhadné vraždy lidí v campusu. Ve vedlejších rolích John Malkovich a Anjelica Huston. Naprosto nezajímavě a někdy dost zmateně natočené.(16.3.2012)

Zprvu celkem příjemná a pohodová komedie, i když se teda nedá říct, že by to bylo něco extra, ale jak řikám působilo to na mě příjemě a celkem sem se do toho filmu zakoukal. Jenže tak trošku problém filmu je, že děj moc nepostupuje tim sprváným směrem a když už to konečně na konci vypadá, že se příběh ustálil a jde se na typický zakončení, tak se stane děsná kravina a hlavní hrdina se chová děsně nelogicky a nepochopitelně, zřejmě nějaká speciální myšlenka Zwigoffa, jenže tak pěkně zahalená, že to je o ničem a moc mě to neoslnilo. No škoda, určitě se z toho dalo dostat daleko víc(13.5.2007)

Nesúhlas s moderným umením - jedna z vedľajších dejových línií;resp.myšlienok z Prízračného sveta,v podstate natiahnutá na celovečernú dĺžku.Do toho nejaká divná parodická detektívka a komédia,v ktorej chýba humor.Taký je najslabší film Terryho Zwigoffa.Prízračný svet mal srdce;Bad Santa gule.Tomuto chýba oboje.Ako keby Zwigoff nevedel,čo chce vlastne natočiť...65% PS:Dve slová:Katherine Moennig(3.9.2012)

Prvotní důvod, proč jsem si film pustila, byla Kate Moenning. Na filmu mě nejvíc zaujalo prostředí umělecké školy, kdy bylo pro děj umění využito mnohem lépe, než třeba v novějším Boogie Woogie. Co mě nejvíc pobavilo byla kupa hereckých es v menších rolích. A co mě nejvíc dostalo, byl ten konec, který vyznění filmu prostě sedl. Takže to máme za 4, ale Katherine tam byla tak málo, že musí bod dolů. Ne nemusí, je škoda, že jejího charismatu nevyužili pro film víc, ale já si ho i bez ní užila natolik, že dávám za 4, ikdyž poněkud slabší 4. Navíc mě tenhle Zwigoff nudil nejmíň a to se počítá.(26.12.2010)