Po většinu času celkem příjemná záležitost. Kolikrát si klepu na čelo, co všechno se dá označit jako umění a tady je krásně ukázáno, že oproti klasicky vyvedenému obrazu má větší šanci zmuchlaný papír připíchnutý na nástěnku. Ten posměšný prst ukazující na pokrytectví uměleckého světa mě bavil. Nic proti jsem neměl ani proti romantické zápletce a to především proto, že v ní figurovala Sophia Myles, přičemž obsazení samo o sobě bylo i jinak velmi dobré. Jen jsem pak nějak nepochopil, proč se ke konci příběh vydal tam, kam se vydal. Hlavní hrdina se choval hloupě a i když chápu, že režisér chtěl tu ukázku pokrytectví dotáhnout až do absurdního konce, mě to příliš nesedlo. Ale i tak je celkový dojem docela solidní. 60%(28.3.2014)

Tragikomickosť príbehu je daná už mixom komédie o mladých študentoch umenia a v pozadí dramatickými udalosťami záhadných vrážd. O originalite nemôže byť reči, ale spôsob natočenia a hlavne jeho humornejšia prvá polovica dáva príležitosť k dobrej zábave. Potom sa jemný humor vytráca a na scénu prichádza tienistejšia stránka príbehu. Umenie musí bolieť alebo umenie za každú cenu. O tejto vete je tento film a hoci s ňou nemusím súhlasiť, pravdou je, že záverečná irónia ma pobavila.(15.1.2012)

Nesúhlas s moderným umením - jedna z vedľajších dejových línií;resp.myšlienok z Prízračného sveta,v podstate natiahnutá na celovečernú dĺžku.Do toho nejaká divná parodická detektívka a komédia,v ktorej chýba humor.Taký je najslabší film Terryho Zwigoffa.Prízračný svet mal srdce;Bad Santa gule.Tomuto chýba oboje.Ako keby Zwigoff nevedel,čo chce vlastne natočiť...65% PS:Dve slová:Katherine Moennig(3.9.2012)

• rikitiki

Student umělecké školy maluje, jak patlalové na Karlově mostě a chce se stát největším umělcem své doby. Místo umění však řeší nudnou milostnou rošádu, když dívce ani neřekne, že k ní něco cítí. Do toho se okrajově řeší jakýsi sériový vrah, který řádí kolem univerzitního kampusu. A nenápadně se zjistí, že mladý umělec je podvodník, co chce prorazit prací někoho jiného. Tenhle film jednoduše neví, co chce říct a činí tak dost úmornou a pro diváky nestravitelnou formou.(25.5.2017)

• Kryšpín

Režisér Terry Zwigoff začal nádherným filmem Přízračný svět a pak se jeho kariéra začala ubírat směrem dolů. Od průměrného Santy jde na nižší úroveň a je to velká škoda. Přestože Art School Confidential je nezávislým nízkorozpočtovým filmem, tak mě velice zklamal a je to filmovým důkazem, že umění opravdu může bolet. A že to byla tvrdá rána pod pás.(15.1.2011)