Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ****

  Film, který pochopí a plně docení jen(a jen) člověk tvořící, který už v praktickém světě umění narazil na střet(a záměnu)hodnot: kvalita/líbivost, opravdovost/výdělečnost, osobitost/sračka atd.... Humor-velmi jemný, chytrý..Postavy-charakterově a typově přesné.. Myšlenky filmu-smutně pravdivé........ Jen s tím chlapcem v hlavní roli se blbě ztotožňuje, když chce být největším umělcem 21.století a přitom ty jeho malůvky nejsou žádná sláva..(ale možná, že i o tom to je.)(3.2.2013)

 • freddy
  ****

  Rozhodně nadprůměrný film. Nevím, co mne na tomto filmu tak zaujalo. Možná prostředí, ve kterém se odehrává, přece jen filmů z prostředí vysoké umělecké školy příliš natočeno není. Možná charaktery a promyšlenost jednotlivých postav, díky kterým film získával na kvalitě. Možná herecká sestava v čele s pány Malkovichem a Broadbentem. Herecky byl tento film dobře zvládnutý, Max Minghella se snažil a nijak výrazně to nezkazil, ostatní herecké výkony byly také vyrovnané. Možná děj filmu, který mne rozhodně ani na malou chvíli nenudil a naopak jsem se zaujetím čekal na každou další scénu, na každý další pohyb v ději. Dějově je totiž ten film naprosto suprově zvládnutý, protože já osobně jsem se vůbec nenudil a naopak jsem při titulkách litoval, že už je konec. Navíc vedlejší dějové linie, jako například natáčení filmu o škrtiči, který natáčí Jeromův spolubydlící, tento film ještě více zatraktivňují. A překvapivý závěr a hlavně Jeromovo chování je také velmi povedený. Prostě Terry Zwigoff mne dokázal znovu zaujmout a z toho vyplývá, že mi prostě asi jeho filmy sedí. Tenhle film se mi jednoduše líbil a rád ho uvidím kdykoliv znovu. Je to za čtyři hvězdičky.(25.10.2008)

 • playboxguest
  ****

  Prvotní důvod, proč jsem si film pustila, byla Kate Moenning. Na filmu mě nejvíc zaujalo prostředí umělecké školy, kdy bylo pro děj umění využito mnohem lépe, než třeba v novějším Boogie Woogie. Co mě nejvíc pobavilo byla kupa hereckých es v menších rolích. A co mě nejvíc dostalo, byl ten konec, který vyznění filmu prostě sedl. Takže to máme za 4, ale Katherine tam byla tak málo, že musí bod dolů. Ne nemusí, je škoda, že jejího charismatu nevyužili pro film víc, ale já si ho i bez ní užila natolik, že dávám za 4, ikdyž poněkud slabší 4. Navíc mě tenhle Zwigoff nudil nejmíň a to se počítá.(26.12.2010)

 • Radiq
  odpad!

  Mám sto chutí dát odpad! A taky že jo. Ne kvůli tomu, že jsem čekal komedii a dostal sem pakárnu, ale kvůli tomu, že to byla nůda! Terry Zwigoff mě svejma prvníma dvěma filmama nadchl, ale tohle si posral. Nejen, že hlavní roli hrál jakejsi umolousanej pakoš kříženej se zlomeným kotníkem bez trochy charismatu, ale to prostředí umělecké školy a všeho okolo bylo tak... tak... prostě tak hrozně zaměřený jenom a jenom na to umění a všechno se kolem toho motalo. A že mám uvěřit tomu, že takovej lůzr může sbalit takovou buchtu? A ta odnož o tom vrahovi to snad ještě zhoršuje... Nezasmál jsem se ni jednou. Nebylo tam nic, co by zaujalo. Zbytečnej film, sorry.(29.6.2008)

 • rikitiki
  **

  Student umělecké školy maluje, jak patlalové na Karlově mostě a chce se stát největším umělcem své doby. Místo umění však řeší nudnou milostnou rošádu, když dívce ani neřekne, že k ní něco cítí. Do toho se okrajově řeší jakýsi sériový vrah, který řádí kolem univerzitního kampusu. A nenápadně se zjistí, že mladý umělec je podvodník, co chce prorazit prací někoho jiného. Tenhle film jednoduše neví, co chce říct a činí tak dost úmornou a pro diváky nestravitelnou formou.(25.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace