Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

elizabeth_ba

Angličané se tak dlouho nemohli dočkat vítězství ve Wimbledonu, až si o tom natočili i film... ( A ani letos se ho nedočkali, jelikož Murray je Skot...). Nutno ale přiznat, že Britové, i když točí tyhle s...ky, točí je nepochybně o mnoho ale skutečně o mnoho lépe než všichni ostatní. Objevila se tam spousta jejich (budoucích i současných) hvězd a na to, že se skutečným Wimbledonem to mělo jen pramálo společného, lze dost rychle během sledování zapomenout. ()

Orlau32

Pěkný pohodový film. Dobrý nápad scénaristy. Též mě potěšilo, že jsem v reportérské kabince poznala bývalé eso tenisu McEnroua a Chris Evertovou. ()

blackrain

Co si budeme bez obalu povídat, žánr romantická komedie je tak provařený, že snad ani nemůže existovat provařenější nebo teda o jiném nevím. Takže, už zřejmě není v něčích silách natočit takovou komedii, kde by divák už na začátku nevěděl jak všechno na konci dopadne. Ale to vůbec nevadí. Já si u Wimbledonu krásně oddechla a odpočinula, protože jsem nemusela na nic myslet. ()

Tony.cs

Výhodou je, že je to film odlehčený inteligentním humorem a dobře vybranými herci, takže se nenudíte a klidně si hovíte. Občas se pousmějete a nakonec si řeknete, že to bylo docela hezky ukrácených devadesát (a něco) minut. ()

lestyna

Nevyhledávám jak romantické komedie, tak filmy o sportu a na tenhle kousek jsem narazila vlastně jen díky televizi. Dala jsem mu šanci a světe div se, ale vůbec to nebylo špatné. Kirsten Dunst sice nemusím, ale zato pro Paula Bettanyho mám slabost, takže se to dá se říct pěkně vyrovnalo. Dávám 4* za solidní a místy i zábavnou podívanou. ()

slunicko2

Limonáda o sportu a lásce plná pohody a pěkných kluků. 1) Kvalitu snímku dodávají vypointované duchaplné dialogy a anglický humor. My parents are still together, which proves that love isn't just blind, it's bloody stupid. 2) Požitek zvyšují příjemní herci: 33letý Paul Bettany (Peter, hlavní role), 25letý Mc Avoy (Peterův bratr), 34letý Nikolaj Coster-Waldau (Peterův německý přítel Dieter Prohl) a ani 22letá Kirsten Dunstová není k zahození. ()

RAiken

Úžasně pohodová romantická komedie navíc okořeněná skvělou ústřední dvojicí včetně mé oblíbenkyně Kirsten Dunst zasazená do neokoukaného a originálního prostředí. Dá se říct že za cenu jednoho filmu dostane vlastně dva, a to ústřední sportovní linii vedoucí až k ... a krásně klišoidní romantickou zápletku, která je však svým způsobem neotřelá a to především díky skvěle si padnoucí dvojici. Nemůžu si pomoct, ale vždycky když se podívám na Kirsten Dunst, ať už je to jejím vzhledem nebo tím, jak skvěle vždycky hraje, tak taju jak tučňák na Sahaře. Takže se jen uvelebte, vemte si do rukou raketu a nechte se buď unášet zeleným trávníkem nebo si jen vemte kapesníček a zakousněte se do nevšední romance ze zajímavého prostředí. Ať tak či onak, budete se skvěle bavit. ()

Maq

Mám rád romance, nejednou mě dojmou, a nestydím se za to. Ale tohle bylo takové hodně lehoučké. ()

Desperado

Film o tenise tu ešte nebol, aj keď v tomto prípade tento šport tu slúži skôr ako podmaz na romancu. Vďaka hereckému obsadeniu ústrednej dvojice však aj pre tých, ktorí romance nemusia (medzi ktorých patrím aj ja), je tento film s typycky britským humorom ideálnou možnosťou ako zabiť škaredé nedeľné popoludnie. ()

YURAyura

Odpocinkovy film pro kazdeho, kde si chce v kine delat neco jineho - o cem to vlastne bylo? Snad jenom ta podpora rodiny stoji za to ;]] Jinak romanitcka slatanina. Anglicany ten travnaty abstak asi pekne zdima ;]] Chudacci... ()

PogoJoe

Z tohoto filmu sálá hřejivě pozitivní energie jako z poledního sluníčka překrásného letního dne. Chemie obou hlavních protagonistů funguje perfektně a tak tu máme povedenou romantickou komedii, jak má být. Ačkoliv ten konec je přesládlý až moc a při druhém shlédnutí ubírám hvězdičku. Nejen kvůli tomu konci, ale i celkové předvídatelnosti a absenci neotřelých, čerstvých nápadů či netradičnějšího pojetí. ()

Aiax

Podle nadšených komentářů jsem očekával daleko víc, taky proto, že inteligentní britské komedie miluju (Láska nebeská rulez). Jenže tohleto bylo až překvapivě rutinní - tak předvídatelný řetězec za sebou řazených klišé by byl snad příliš i na hollywoodský slaďák. Díkybohu však Wimbledon neobsahuje žádný trapný toaletní humor, ani rádobyvtipné momenty, celkově je to skutečně natočeno v britském stylu, s výbornými, uměřenými herci (nejvíc se mi líbil Bernard "Theoden" Hill) a inteligentními dialogy. Poctivé tři hvězdy. ()

Bones!

Pokud se mi stejný film po třetím zhlédnutí líbí možná ještě více než při prvním, potažmo druhém, je na místě uvažovat o zvýšení hodnocení...Přesně to jsem také udělal. Paull Bettany jako představitel stárnoucího tenisty, který ovšem nepostrádá smysl pro humor a ironii, naproti tomu ambiciozní Kirsten Dunst, kterou do té doby zajímal snad jen tenis...:-)Pro mě osobně chemie mezi těmito dvěma představiteli zafungovala, což je u romantické komedie základ, přidám-li k tomu mnou oblíbené prostředí sportu, nemusím již déle o zvýšení hodnocení váhat... ()

Lucjen

Videné v tej najlepšej dobe, olympijských hier. A sledujem iba tenis. Myslím, že práve o to Prime šlo. Jedna * je určite za to, pretože inak by ma to tak nezaujímalo. Príbeh nie je ničím výnimočný, no učarovala mi dvojica. Kirsten Dunst - Paul Bettany, nemohlo byť nič lepšie, naozaj nie. Príjemných 98 minút, ktoré si možno niekedy aj zopakujem. ()

Skip

Jeden z těch filmů, kdy chce člověk prostě jen tak relaxovat, o ničem moc nepřemýšlet a přitom mít vedle sebe třeba někoho milého - psa, přítelkyni, manželku nebo sklenku portského -, s kým by si užil chvilku pohody. Ještě že jsou lidé, kteří takové filmy umí natočit. Nejsou to filmy, o nichž se jednou bude psát v učebnicích historie kinematografie, ale komu to vadí? Mně rozhodně ne. Fault! Second service. ()

kajas

„Ty parchante, toho kluka jsi měl nechat na pokoji. Teď si to s tebou vyřídím, hajzle…nebo taky ne." Bettanyho myšlenkové pochody neměly chybu. Hlavní dvojice je megasympatická, tenisové prostředí vyhledávám v televizi ráda, první větší role pro McAvoye a miláčka Nikolaje..éé.. Jaimeho Lannistera :), zkrátka dokonalá pohádka na zpříjemnění nejen zkouškového období. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill