John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Van

Čekal jsem málo ,dostal jsem hodně.Keanu Reeves a jeho nejcoolovější role.Hlavně nesmím zapomenout na "dábelskou" roli Petera Stormareho. Pro mně 4 a půl. ()

prof.horak

Na tenhle biják jsem se těšil jako politik na křeslo (nikoliv elektrické) a jak už to tak bývá,odcházel jsem nenasycen. Průměrná podívaná s dobrým Reevesem v hlavní roli nedokáže nabídnout správnou směsici děje a emocí.Film je plný triků a skvělých akčních scén, ale schází větší sympatie k hrdinům,kteří si mně buťo nezískali,protože nebyli dost sympatičtí,nebo umřeli příliš brzy. A tak je nakonec největším sympaťákem sám Satan,ve skvělém podání Petera Stomara,jehož vystoupení s Reevesem v žávěru filmu je skutečnou lahůdkou řadící film malinko nad průměr. Jinak ale nic objevného film nepřináší. Snad jen že kouření a sebevražda,může vážně poškodit vaše zdraví. ()

lobsang

Vyborne momenty s vynikajici kamerou, kombinovane s prumernym dejem a velmi "neovsky" unifikovanym Reevesem. V prvni puli pracne budovana hororova atmosfera mizi kamsi do nenavratna a konec je misto ocekavaneho vyvrcholeni jen slabsim pribuznym. Zkratka, dejte dohromady Vymitace dabla, Matrix a Hellboye a vyleze vam Constantine jako vysity, prumerne zabavny film s mirne filozofickymi pokusy a vcelku hezkou, ikdyz ponekud neoriginalni kamerou. ()

berapav

K vrcholu tomuhle snímku něco chybí. Něco málo. Rozhodně to ale nejsou herecké výkony. Můj oblíbenec Reeves se tu předvedl ve skvělém světle a o (pro mě dosud neznámé) Swinton ani nemluvě. Hned první vymítací scéna mě naprosto dostala... Ale asi nepřekoná moment, kdy dostal Gabriel nakládačku : ) Závěr filmu je moc dobře vymyšlený. Včetně té žvýkačky! Nejlepším nápadem ale zůstává oslovení "Lu"! ()

Kurdt

Constantine je film,ktery me na zacatku chytil a az do konce jsem se nemohl odlepit od obrazovky.Skvele vykony Keanu Reevese a jeste lepsi Rachel Weisz me uplne odzbrojily.Reevesovi tato role padne tak,ze uz si skoro ani nevzpomenu,ze byl nejaky Matrix.Velke mnozstvi akci s digitalnimi efekty jen pridaly na celkovem dojmu z filmu,ktery je podle me nejlepsim filmem na comicsove motivy.Zvukova stranka filmu je take vyborne zpracovana,pri akcich je vyber hudby temer dokonaly.Celkove jeden z nejlepsich filmu posledni doby. ()

Painer

Téma:boj mezi nebem a peklem mě fascinovalo už od mých předpubertálních let a Constantine toto téma charakterizuje více než dobře. ()

CrazyWolf

Já comics znám, a upřímně říkám, že líp by se to asi udělat nedalo. Ano, mohlo by se to natočit věrněji k předloze (žlutý plášť, blonďatý Constantine), ale už by to nebylo ono. Prý se chystá dvojka, tu si nesmím nechat ujít. 90% jako vyšitých. ()

klaus

Reeves je pro takovédle role jako dělaný! Podle mě po Matrixu nejlepší jeho role! Chvilkama sem se i bál ale jen malinko:-) ()

Iscariot

Film přesně pro mě, Bůh, Ďábel a cosi mezi nimi. Skvělé zpracování i příběh. Keanu Reeves a Rachel Weisz, co víc dodat, podívejte se. ()

Michaell odpad!

Ačkoli často se v míře dané 5 hvězdičkami shoduji s většinou, zde jsem úplně mimo. Tenhle film mi přišel jako takový splácanec Krotitelů duchů, Dogma a Ďáblova dvokáta, přičemž se ale kvalitou neblíží ani jednomu z nich. Ani nevím, co psát. Prostě trapné, trapné, trapné, včetně dvou hlavních představitelů, které jinak můžu... ()

jarod13

Keanu Reeves, andělé, démoní a jeden zhýralý člověk snad se všemi zlozvyky, co má v sobě něco spravedlivého, co mezi nimi umí chodit, neskutečně dobře převedený komiks na plátno.......tento film si pouštím hodně často..a rád ()

Nadetugy

Původní komixový hrdina byl blonďák, ale myslím si, že Francis Lawrence neudělal chybu, když do hlavní role obsadil Keanu Reevese. Keanu Reeves se role ujal výborně. Skvělá temná atmosféra filmu mě bavila od začátku až do konce. Taky bych chěl na ďábla ukázat prostředníček až půjdu do nebe :-) ()

Jankyč

Dokonalý film! Není co vytknout! Výtečná myšlenka o novodobém vymítači, solidní příběh s krajně romantickou zápletkou a především dech beroucí efekty v podobně dušelačných démonů i archandělů. A zejména peklo se režisérům povedlo. Dokonce i tam se náš hrdina na čas ocitne. Ovšem vrcholný okamžik nastává až s příchodem lucifera na scénu. Opravdový gentleman v bílém oblečku a s vkusným humorem. Koneckonců, celým filmem se prolínají vtipné pasáže a český dabing je na jedničku s hvězdičkou. Keanu Reeves je značka už předem zaručené kvality a mladá, vycházející hvězdička, Shia LaBeouf určitě stojí za povšimnutí. Jediné, co se dá scénáristům vytknout je duo Keanu a Rachel. Celý film vás nabádá k celkem předvídatelnému láskuvyznávajícímu happyendu, ale nakonec se i jejich cesty rozcházejí. Doufejme, že ne navždy ... ()

Kňour

Synonymem pro Keanu Reevese byl a pro mnohé lidi ještě je a bude pouze Neo. A vzhledem k nevalné kvalite Reloaded a Revolutions to mohlo vypadat, že Keanuova kariéra se zorvna ke hvězdám nevypne. Ale to by Keanu nesměl být skvělý herec, který dokázal z Johna Constantina udělat takového hnusáka, který stojí na straně dobra v podstatě jen z prospěchářství (Aneb ze snahy přece jen nakonec skončit v nebi.) a odpaluje jednu cigaretu od druhé. Jenže jsou tu jiné věci, které dojem z filmu trochu kazí. Provotně jsou to nepochybně metody vymýtání. I když první vymýtání se děje pomocí amuletů a triku se zrcadlem, dále jde v podstatě především o modlitby, které, jak se zdá, může praktikovat v podstatě každý. Ale zase zpět k pozitivům: Většina nadpřirozených bytostí opět vypadá jako homosexuálové, nebo aspoň potrhlí šamani, ale dohromady tvoří pěknou plejádu podivínů, v čele s Peterem Stormarem jako Luciferem. K dobru také můžeme přičíst závěr filmu a je to tak na lepší čtyři hvězdy. ()

J.Bonnie

Pro mě osobně jeden z nejlepších výkonů Keana Reevese a hlavně nejlepší filmové zpracování tematiky "nebe versus peklo". ()

MgrBizzaro

Děj měl docela dobrej spád, efekty vydařený, obvzláště ztvárnění pekla se mi páčilo. Kýnu byl docela ve formě (na to kolik vykouřil cigaret). Překvapil mě Satan v podání vezně Johna Abruzziho. Zajímal by mě ten park s krvavýma atrakcema co měl pro něho připravenej. A hlavně to odebráni dehtu z plic, úplnej lidovej léčitel. Pěkný to bolo ! Hvězda za nepadnutí polibku i když už to bylo na spadnutí kolikrát :) ()

LůCZa

Dala bych 3 a půl hvězdičky, především za pěkné a originální efekty a nápaditou kameru, která však nevydržela být tak pěkná až do konce. Nelíbil se Reevesův nepřirozeně hluboký hlas, kterým se nás snaží přesvědčit jaký je drsňák. Naopak Rachel Weis nebylo co vytknout! Rozsekl to ovšem konec se žvýkačkou, je vidět, jak se američtí scénáristi zuby nehty snaží vyhnout happyendu. ()

losganjos

Že se jedná o zpracování podle komixu jsem se dozvěděl až když na mne vykouknul MARVEL. Zpočátku plný pochybností, hlavně z Reevesova hereckého umění, ke konci naprosto unešen. Takové výlety mimo realitu a vizuální zpracování bych si představoval u všech horor/fantasy snímků. Reeves nakonec nezklamal, ale podle jeho hlasu jsem měl pocit, že před natáčením daných scén dával čelíčko v několika barech. Super podívaná s několika opravdu vtipnými momenty, výborným nápadem a nakonec i hereckými výkony. 80% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)