Boh je decko čo má farmu mravcov. Týmto mi Constantine pripomenul moju obľúbenú knihu Memnoch the Devil od Anne Rice a mal u mňa definitívne vyhraté. Po X-men a Hellboyovi tu máme ďalší inteligentný comics (samozrejme v rámci možností) . Ak by som mu niečo mohol vyčítať bola by to prílišná (niekedy až lacná) digitalizácia. Naopak musím pochváliť réžiu a hudbu. Keanu Reeves síce už bude navždy Neom, ale v tomto filme sa snaží byť čo najviac anti-Neovský. Striedmy herecký prejav, obligatórna cigaretka a ako píše Cival "fakáč" v pravý čas. Rachel Weisz sa mi od filmu k filmu páči čím ďalej tým viac (ak nepočítam Múmie), pretože svoje herectvo presne dávkuje na tú ktorú scénu. Mojou naj postavou bola ale Tilda Swinton ako archanjel Gabriel. Táto dáma už v Pláži vyzerala tak "sexless" že jej postava vychcaného archanjela padla ako uliata. A veta "John, you are fucked." od archanjela určite pobaví. Kto sa mi výrazne nepáčil bol Satan. Prečo ho v poslednej dobe(okrem C. napr. Umučenie Krista) zobrazujú ako necharizmatického pošuka ? Aby sme sa rozumeli Stormare je výborný herec, ale tu je zle napísaná postava. Mne omnoho viac reže Al Pacinov ďábel z DIablovho advokáta. Tento tu vyzeral ako vyšinutejší Frank Sinatra. Záverom len toľko, že Constantine je kvalitná a inteligentná popcornová jazda, pri ktorej vôbec nevadí dlhá stopáž a do tohto vozíka na horskej dráhe je možné nasadnúť i opakovane. 8/10(30.5.2005)

Constantine není ryzí horrorový akční film jako byli kupříkladu Blade či Hellboy. Horrorových momentů je v něm pomálu a trikové scény jsou v něm použity v rozumném množství, nepůsobí vcelku dojmem přeplácanosti jako je tomu u žánrově příbuzných titulů (pamatujete si na finální potvoru v Hellboyovi?). Akce není též moc, zato je stylově vybroušená. Film má krásně ponurou atmosféru, podobnou klasickým noir detektivkám a horrorům z 60. a 70. let. Hlavní postava Constantina je v podstatě archetyp hrdiny známý z těchto dob: cedí ironické hlášky a nejraději by se na všechno a všechny vykašlal. Jedině strach před Peklem ho drží naživu. Režisér Francis Lawrence byl před natočením Constantina znám jako přední tvůrce videoklipů. Proto překvapí, že z filmu neudělal zběsilou adrenalinovou jízdu plnou rychlých střihů a efektů. Naopak, natočil inteligentní a svěží příběh s kompaktním a zajímavým světem, plným sympatických hrdinů. Keanu Reeves je jako moderní vymítač skvělý. Za zmínku stojí ještě výborná Tilda Swinton v roli androgynního archanděla Gabriela. A to nejlepší nakonec.. Peter Stormare jako Lucifer je vysloveně fantastický! Roli Pokušitele se doslova vychutnává. Silné 4 hvězdy.(8.9.2005)

Role jako ušitá přesně pro Keanu Reevese. Jeho tajemný vzhled je jako stvořen k tomu, aby zachránil svět. V této roli si ani nedokážu představit nikoho jiného. Takže se můžeme kochat pohledem na černovlasého spasitele, muže, který spolu s Rachel Weisz bojuje proti silám temnot. Vizuálně je Constantine naprosto dokonalý, takže tím přebíjí i trochu těch slabších míst ve scénáři. Není jich sice mnoho, ale nevadí. Constantine to zachrání:)(8.10.2007)

Keanu Reeves má snad patent na cool hrdiny. Jestli vám nestačili Jack Traven a Thomas Andserson, seznamte se s Johnem Constantinem. Vymýtá démony, trousí sakrakastivké hlášky a vykouří za den víc cigaret než všichni vaši známí dohromady. Režisér Francis Lawrence se zjevil naprosto nečekán a přidal žánru komiksových zpracování jeden z jeho nejlepších kousků. Zároveň prosím všechny, kdo budou potřebovat do filmu satana, ať obsazují Petera Stormarea. Proč? Protože proto!(24.2.2007)

MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE - KOUŘENÍ ZPŮSOBUJE RAKOVINU: Katolické fantasy? Tak to tady rozhodně chybělo. Snímek se rozjíždí pomaleji, s více liniemi a postavami a postupně přidává na gradaci, akci, tricích a napětí. Vyzdvihl bych nezbytný humor a herecké obsazení: Taylor Vince, Reeves, Weisz (a jéjej, už jsme zase u těch žen.) Upřímně jsem se bál, v čem bude Keanu po Matrixech hrát, ale zatím to vypadá dobře. ASPOŇ, ŽE VENKU JE HEZKY.(27.9.2005)

• - Při rozhovoru Gabriela (Tilda Swinton) Constantinovi (Keanu Reeves) řekne, že do nebe nemůže jít kvůli motivům, proč zbavoval svět démonů. Dělení skutků na dobré a zlé na základě motivů není myšlenkou křesťanství, ale islámu. Proto mnoho radikálů dokáže obhájit své činy v očích Alláha. (Sharky95)

• - Po tom co Lucifer (Peter Stormare) „vytřel“ s Constantinem (Keanu Reeves) podlahu, není v dalších záběrech po poškození ani památky. (pygmalion)

• - "Svaté ruční granáty", které Constantine používá proti Balthazarovi, jsou ve skutečnosti vánoční ozdoby naplněné vodou. (Morien)