Virtuální prostředí filmu je dokonalým hřištěm pro ikonistického Constantina, který sice nemá nic společného s realitou, ale ve svém světě (a tudíž jako filmová postava) je to ultrafuckingcool charakter, který patří k těm nejcharismatičtějším týpkům comicsového filmového plátna (Wolverine má tvrdou konkurenci), což je nemalá zásluha vynikajícího Reevese, který je film od filmu lepší...(8.12.2005)

Naprostá bomba, která se ale musí vidět víckrát. (Já to zatím viděl 13x) Do nejmenších detailů promakaný film, vizuálně strhující, zahraný na výbornou, se zajímavým scénářem... Film se nedá pochopit na poprvé, mě třeba ještě na popáte docházely nové souvislosti, i důvod, proč udělal todle či támhlento... Keanu reeves je svým strohým projevem dokonalý antihrdina, maximálně životná a přesvědčivá postava, ale ani další nezaostávají (skvostná Rachel Weiszová), obsahuje mnoho skutečně famozních scén, které člověku zůstanou v hlavě... Je velice obtížné natočit film o hrdinovi, který bojuje s démony, aby film nebyl akční, a nebyl postaven převážně na tricích ale na atmosféře, a hercích, film, kterej přesto nenudí, a i úplné negramoty srozumitelně seznámí s problematikou okultismu, křesťánství a satanismu, jeho mytologií...Constantinovi se to povedlo, Francis Lawrence předvedl, že je více než zručný režisér a my všichni jsme si odnesli z kina přinejmením jedno důležité ponaučení... Kouření opravdu škodí vašemu zdraví..(21.12.2005)

Constantine není ryzí horrorový akční film jako byli kupříkladu Blade či Hellboy. Horrorových momentů je v něm pomálu a trikové scény jsou v něm použity v rozumném množství, nepůsobí vcelku dojmem přeplácanosti jako je tomu u žánrově příbuzných titulů (pamatujete si na finální potvoru v Hellboyovi?). Akce není též moc, zato je stylově vybroušená. Film má krásně ponurou atmosféru, podobnou klasickým noir detektivkám a horrorům z 60. a 70. let. Hlavní postava Constantina je v podstatě archetyp hrdiny známý z těchto dob: cedí ironické hlášky a nejraději by se na všechno a všechny vykašlal. Jedině strach před Peklem ho drží naživu. Režisér Francis Lawrence byl před natočením Constantina znám jako přední tvůrce videoklipů. Proto překvapí, že z filmu neudělal zběsilou adrenalinovou jízdu plnou rychlých střihů a efektů. Naopak, natočil inteligentní a svěží příběh s kompaktním a zajímavým světem, plným sympatických hrdinů. Keanu Reeves je jako moderní vymítač skvělý. Za zmínku stojí ještě výborná Tilda Swinton v roli androgynního archanděla Gabriela. A to nejlepší nakonec.. Peter Stormare jako Lucifer je vysloveně fantastický! Roli Pokušitele se doslova vychutnává. Silné 4 hvězdy.(8.9.2005)

Scénář: Kevin Brodbin, Frank A. Cappello .. Nijak zvláště originální souboj dobra (Nebe) se zlem (Peklo) na civilním bitevním poli někde mezi těmito světy (Země, LA). Několik scén mě vyloženě nudilo, některé ovšem skutečně nadchly (ztvárnění pekla, cynické výjevy a hlášky Constantina). Ale samotný konec mě jako spoustu ostatních nijak nenadchl a kreace nejvyššího z Pekla (Peter Stormare) mě neoslovila, tudíž o možné pokračování/ždímání dolarů nijak nestojím (žvýk..). Naštěstí je John 'NEO' Constantine poctivě zahraný a výkon Keanu Reevese patří ke stěžejním kladům snímku. K tomu poctivá, když začátečnická režijní práce, která není postavená jen na hloupé akci nebo samoúčelných trikových efektech (které se ovšem povedly). Nejslabším článkem ale i přes dobře napsanou postavu Constantina je scénář. Zejména mnoho slabých dialogů. V mém případě se celkově žádné překvapení nekonalo.. (6)66%.(2.5.2005)

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o)(8.5.2005)

• - Kromě toho, že je Constantine závislý na cigaretách, hltá kouř i ve svém oblíbeném drinku Ardbeg. Což je skotská whisky se silnou kouřovou pachutí. (don corleone)

• - Cigarety, které Constantine ve filmu kouří, nejsou ve skutečnosti původem z Číny, obal byl vytvořen speciálně pro film. (don corleone)

• - Když v úvodu filmu leze posadnutá dívka po stěně, říká: "Papatayin natin sila!". Ve filipínském jazyku Tagalog to znamená: „Zabiju je všechny!“ (imro)