Soundtrack Brian Tyler a Klaus Badelt: 1. Destiny [2:00] ,2. The Cross Over [2:42] ,3. Meet John Constantine [2:39] ,4. Confession [2:32] ,5. Deo Et Patri [1:16] ,6. Counterweight [2:47] ,7. Into the Light [2:53] ,8. I Left Her Alone [1:40] ,9. Resurrection [2:04] ,10. Circle of Hell [5:38] ,11. Last Rites [1:55] ,12. Encountering a Twin [1:06] ,13. Flight to Ravenscar [0:52] ,14. Humanity [2:58] ,15. John [1:31] ,16. Someone Was Here [1:44] ,17. Hell Freeway [2:43] ,18. Ether Surfing [1:13] ,19. The Balance [2:26] ,20. Absentee Landlords [1:35] ,21. John's Solitude [1:25] ,22. Lucifer [1:56] ,23. Rooftop [1:18] ,24. End Titles [2:39],(9.6.2011)

Tohle téma mohlo vypadat daleko lépe. Napínavé a akční scény ani na okamžik nevtáhnou do děje a o jakémkoli vcítění se do postav vůbec nemůže být řeč. Spodobnění andělů a pekelných potvor mne dost zklamalo, ani tady totiž nepřichází s ničím novým. To co mohlo být zvukovou a vizuální žranicí skončilo snaživým, ale nenápadným filmem. A jaký smysl má déle mluvit o tom, čím film může být, když jím není? (nicméně deštivé odpoledne nijak zásadně nezkazí) :)(10.4.2005)

Constantine není ryzí horrorový akční film jako byli kupříkladu Blade či Hellboy. Horrorových momentů je v něm pomálu a trikové scény jsou v něm použity v rozumném množství, nepůsobí vcelku dojmem přeplácanosti jako je tomu u žánrově příbuzných titulů (pamatujete si na finální potvoru v Hellboyovi?). Akce není též moc, zato je stylově vybroušená. Film má krásně ponurou atmosféru, podobnou klasickým noir detektivkám a horrorům z 60. a 70. let. Hlavní postava Constantina je v podstatě archetyp hrdiny známý z těchto dob: cedí ironické hlášky a nejraději by se na všechno a všechny vykašlal. Jedině strach před Peklem ho drží naživu. Režisér Francis Lawrence byl před natočením Constantina znám jako přední tvůrce videoklipů. Proto překvapí, že z filmu neudělal zběsilou adrenalinovou jízdu plnou rychlých střihů a efektů. Naopak, natočil inteligentní a svěží příběh s kompaktním a zajímavým světem, plným sympatických hrdinů. Keanu Reeves je jako moderní vymítač skvělý. Za zmínku stojí ještě výborná Tilda Swinton v roli androgynního archanděla Gabriela. A to nejlepší nakonec.. Peter Stormare jako Lucifer je vysloveně fantastický! Roli Pokušitele se doslova vychutnává. Silné 4 hvězdy.(8.9.2005)

No mirne zklamani, ale presto slusnej film. Narozdil od jinejch mi prislo, ze tu je trikovejch a akcnich scen malo, ale ty co tu sou, jsou vyborny, jak po trikovy strance, tak co se tyce napaditosti. Skoda, ze Keanu Reevese neprebarvily na blond, mozna by vypadal jeste drsnejc, ale uz takle byl hodne hustej, zvlast s tim hulenim cigaret. Rachel Weisz tentokrat nic moc, prisla mi jak takovy ty hezky holky z hororu, co jen kricej a maj vystrasenej vyraz. Zato Djimon Hounsou jako Midnite, byl skvelej. Jednoznacne nejlepsi byl ale Peter Stormare, opravdu vynikajici, jen mu dat rohy. Sice me nenapada zadnej film, kde by mel tenhle herec hlavni roli, ale jakmile se objevi na scene v jakymkoliv filmu, tak strhne pozornost na sebe. Triky jsou na hodne slusny urovni a peklo je udelany fakt pekne, vypada jak normalni mesto, jen spaleny a i kdyz z tech demonu nejde moc strach, jsou udelany taky skvele. Skoda, ze pribeh je misty zbytecne moc ukecanej a roztahanej, navic hudba se moc nepovedla a proto jsem se misty nudil. Az na tyhle vytky to je nadprumernej komiksovej film a dobrej start pro Francise Lawrence.(16.11.2005)

"Ja v diabla neverím.“ - „To by ste mali, pretože on verí vo vás.“ Grafickou predlohou som nezaťažený a je mi srdečne fuk, či je ten chlapík z komiksu blondiak alebo či by len tak prestal fajčiť. Režisér solídne spracoval originálnu látku, ktorá nie je originálna čertovsky, ale aspoň takmer čertovsky. A to stačí. K tomu pôsobivá vizuálna stránka (peklo konečne vyzerá ako peklo), zaujímavé herecké obsadenie (diabolský Peter Stormare, z ktorého doslova kvapká smola a Tilda Swinton ako bisexuálny padlý anjel Gabriel), skvelé akčné scény, vtipný humor (áno, existuje aj nevtipný), rozumná absencia otravnej romantickej línie a nepredvídateľná zápletka. Vrátane mačiek, ktoré vás vezmú do iného sveta. Ale to sme o nich tak nejako už dávno tušili aj bez toho, aby nám to potvrdil Constantine.(24.9.2005)

• - V závěru filmu, kdy Constantine (Keanu Reeves) bojuje s démony, aby se dostal k Angele( Rachel Weisz), k němu běží poslední démon. Constantin zmáčkne spoušť, ale nevystřelí. V tom démon exploduje, protože ho střelil právě příchozí Chas (Shia LaBeouf). Constantin však stál přímo mezi ním a démonem, takže by musel trefit jej, navíc když střílel z brokovnice. (Thommy91)

• - Když Constantin (Keanu Reeves) krvácí z podřezaných žil, dostane se krev až k hodinkách, ale v následujícím záběru shora po scéně, kdy Lucifer (Peter Stormare) odstraní Gabriela (Tilda Swinton), je vidět, že krev se k hodinkám vůbec nedostala. (MarcWarren)

• - Spoiler: Když Constantine (Keanu Reeves) odhalí křeslo, na kterém se dostane podruhé do pekla, Midnite (Djimon Hounsou) řekne: "Dvě stě duší prošlo v Sing Singu tímhle kusem nábytku." Tím naráží na elektrické křeslo ve věznici Sing Sing, na kterém však ve skutečnosti zemřelo 614 vězňů. Křeslo ve filmu je přesnou kopií tohoto vězeňského křesla. (jirka164)