• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 115 min

Film se skvělým cynickým hrdinou kterej na všechno sere a kterého (pro mě) překvapivě skvěle ztvárnil hezoun Keanu Reeves. Film se skvělou atmosférou obsahující možná mnohem méně akce než jste čekali. Film ve kterém zjistíte, že Satan je tlustej zpocenej chlápek a archanděl Gabriel je nepříjemná ženská s Elvisovskejma kalhotama. Film kde je sidekick k něčemu a ne jen aby měl trapný hlášky. Film kde hraje Rachel Weisz a cool Djimon Hounsou. Film kde zjistíte, že žvejkačka je lepší než cígo.(12.6.2005)

No mirne zklamani, ale presto slusnej film. Narozdil od jinejch mi prislo, ze tu je trikovejch a akcnich scen malo, ale ty co tu sou, jsou vyborny, jak po trikovy strance, tak co se tyce napaditosti. Skoda, ze Keanu Reevese neprebarvily na blond, mozna by vypadal jeste drsnejc, ale uz takle byl hodne hustej, zvlast s tim hulenim cigaret. Rachel Weisz tentokrat nic moc, prisla mi jak takovy ty hezky holky z hororu, co jen kricej a maj vystrasenej vyraz. Zato Djimon Hounsou jako Midnite, byl skvelej. Jednoznacne nejlepsi byl ale Peter Stormare, opravdu vynikajici, jen mu dat rohy. Sice me nenapada zadnej film, kde by mel tenhle herec hlavni roli, ale jakmile se objevi na scene v jakymkoliv filmu, tak strhne pozornost na sebe. Triky jsou na hodne slusny urovni a peklo je udelany fakt pekne, vypada jak normalni mesto, jen spaleny a i kdyz z tech demonu nejde moc strach, jsou udelany taky skvele. Skoda, ze pribeh je misty zbytecne moc ukecanej a roztahanej, navic hudba se moc nepovedla a proto jsem se misty nudil. Az na tyhle vytky to je nadprumernej komiksovej film a dobrej start pro Francise Lawrence.(16.11.2005)

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o)(8.5.2005)

Keanu Reeves má snad patent na cool hrdiny. Jestli vám nestačili Jack Traven a Thomas Andserson, seznamte se s Johnem Constantinem. Vymýtá démony, trousí sakrakastivké hlášky a vykouří za den víc cigaret než všichni vaši známí dohromady. Režisér Francis Lawrence se zjevil naprosto nečekán a přidal žánru komiksových zpracování jeden z jeho nejlepších kousků. Zároveň prosím všechny, kdo budou potřebovat do filmu satana, ať obsazují Petera Stormarea. Proč? Protože proto!(24.2.2007)

Oi! Velice zábavný a svým způsobem dobrý film. Příšerně zkopaná adaptace. Tenhle černovlasý klučina, co se chudák malý "narodil s darem" vidět bubáky, nemá se starým dobrým Johnem fucking Contantinem společného skoro nic. Kromě jména, jednoho nezdravého zlozvyku a faktu, že ho tam dole nemají moc rádi. Jelikož jsem však film zhlédl před velice dychtivým projetím všech 250 dosud vyšlých čísel komiksu (ano, teď se chlubím :)), a pamatuju si, jak na mě sám o sobě působil, nebudu mu ubírat body, jelikož si nedělám iluze o tom, kolik nás, fanoušků Hellblazera, po světě chodí. Zůstávám proto na velice velkorysém hodnocení... 80% P.S.: Jenom tak pro ilustraci - první věc, co John udělal, potom, co donutil Satana vyléčit mu rakovinu bylo zapálení si dalšího cigára. Scéna s žvýkačkou jde tedy naprosto proti cynickému duchu předlohy. But thats PC, Hollywood and that fucking leftist propaganda for you, mate, innit?(4.9.2005)

• - V původní verzi scénáře měl Hennessy umřít tím, že se přejídá a čím víc jí, tím je hubenější. (don corleone)

• - Výraznou změnou prošla hlavní postava, v komiksu je to totiž blonďatý Angličan (jeho předobrazem je zpěvák Sting) s baloňákem a jeho příběhy se odehrávají v Londýně. Před změnou reálií totiž o scénář nikdo z producentů nejevil zájem. (don corleone)

• - Na norskou premiéru ve městě Bergen se prodávalo přesně 666 vstupenek. (don corleone)