Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 249)

Douglas 

všechny recenze uživatele

Ať požadujete od komiksového filmu cokoliv, Constantine vás překvapí. Vůbec celý Constantinův svět se od obvyklých témat konfrontace mezi lidmi, hrdinou a stvůrami dost liší, protože běžní lidé, kteří o nějakých okolo se pohybujících démonech a skutečném Peklu nemají ani ponětí, se ve filmu objeví snad jen v úvodní exorcistické scéně. Zbytek filmu je příběhem „zasvěcenců“, které personifikované zlo v různých podobách nemůže rozhodit, nebo jej dokonce berou jako běžnou součást svého života. Film přitom boj s monstry a všechno, co s ním souvisí, prezentuje jakoby mimoděk. Žádná akční scéna nijak nenarušuje plynutí děje, prostého překombinovaných zvratů, a žene se kupředu bez odboček tak lehce, že máte na konci pocit, že jste místo dvouhodinového filmu viděli snímek minimálně o třicet minut kratší. Ovšem menší míru akce, trikových scén, komplexnějších vedlejších postav i zkušené režisérské ruky spolehlivě vyrovnává Keanu Reeves. Jeho Constantine je méně obhroublý a přímočaře drsný než v comicsu, ale o to nevypočitatelnější. Reeves do Constantina dostal nejen palčivou sebedestrukci, když cítí, jak mu rakovina spaluje plíce a on nemá co ztratit, ale především z něj udělal sympaticky chytrého chlapíka, který je vždycky o krok napřed nejen před záporáky, ale i před vámi. Film se tak nebojí vyrukovat s nestandardním hrdinou, přímočarým příběhem, vysokou úmrtností postav i velmi neortodoxním závěrem, ba naopak z toho dokáže udělat svou přednost. Popravdě, s každým dnem od zhlédnutí mám ten film raději. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Přemíra natěšenosti možná způsobila, že jsem s adrenalinem a radostí z tohoto filmu zůstala někde na půl cesty. Keanu vymítal, až se z něj kouřilo, kamera a trikové parádičky byly opravdu okouzlující - třeba Luciferova plavná chůze poletujícími sklíčky vstříc Gabrielce, ale to všechno mi nenahradí, že jsem nepronikla ani do "mechanismů" ani do atmosféry, asi bych se jako medium nechytla. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Nenápadná pecka mezi filmovými comicsy. Keanu Reeves stvořil dalšího hrdinu, kterému se budete chtít podobat. zbytečně nekecá a nevtírá se, jen potahuje nikotin z cigára a v pravý čas ukáže fakáče. Cool. Stějně jako celý film, jenž ideálně splňuje nároky - pokud něco takového existuje - comicsové řemeslné filmařiny. Moc fajn. A už kvůli nasazení brokovnice, reevesovi a bezchybné gradaci hudbou bych constantinovi poslal kartón camelek na svůj účet. :-) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Maxi von Sydowe, někam se ztrať, přicházi ten nejcoolovatější vymítač dáblů, který se kdy objevil na filmovém plátně :o) Ve filmu, kde mně digitální potvory braly ze všeho nejméně (a s tou jejich, jinými zmiňovanou, přemírou to není tak žhavý). Naopak jsem si vychutnával zajímavý děj, přetékající charisma skvělého Reevese, krásu mého sex idolu Rachel Weisz, a několik vizuálně nezapomenutelných scén. A posledních dvacet minut s chytrou a vtipnou pointou a tím nejstylovějším Luciferem za poslední roky (Stormare je fakt ďábel) dělá z Constantina skutečně vynikající podívanou. 4 a půl*. Jo a nekuřte, jinak přijdete do pekla..... ()

POMO 

všechny recenze uživatele

CONSTANTINE je filmom, do ktorého možno celkom nepreniknete na prvý krát, no o to viac vás poteší na ten druhý. Vťahuje nás do vlastného sveta na pomedzí reality a fikcie, spojenej s vážnymi religióznymi otázkami z nášho každodenného života, je osobitý, inteligentný a šikovne, s nadhľadom sa vysporiadúvajúci s pomerne šialenou látkou. Vizuálna atraktívnosť neskĺza do samoúčelnosti, postavy sú prepracované, herci veľmi slušní. Nič pre radového komerčného diváka, pozoruhodná kuriozitka pre labužníkov. Až sa chce povedať "vysokorozpočtový underground". ()

Galerie (137)

Zajímavosti (71)

  • Domino Harvey, lovkyně lidí, o jejímž osudu vypráví film Domino (2005) s Keirou Knihgtley v hlavní roli, se mihne v malé úloze v baru papa Midnighta. Je to ta démonka u baru, jíž cosi šeptá další démon do ucha. Harvey zemřela na předávkování v červnu 2005, tedy čtyři měsíce po americké premiéře Constantinea. (Morien)
  • Když Angela (Rachel Weisz) střílí v bazénku do Nálezce kopí osudu, je vidět, že kulky prochazí také skrz jeho tričko. V dalších záběrech je tričko v pořádku. (pygmalion)

Související novinky

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno…

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,…

O čem mohlo být pokračování Constantina?

O čem mohlo být pokračování Constantina?

26.07.2020

Přestože se filmová adaptace komiksu Constantine s Keanu Reevesem v hlavní roli příliš neblíží své komiksové předloze, u fanoušků si v průběhu let našla velké oblíbení. V zásadě šlo o první dospěleji…

Reklama

Reklama