• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 115 min

Keanu Reeves má snad patent na cool hrdiny. Jestli vám nestačili Jack Traven a Thomas Andserson, seznamte se s Johnem Constantinem. Vymýtá démony, trousí sakrakastivké hlášky a vykouří za den víc cigaret než všichni vaši známí dohromady. Režisér Francis Lawrence se zjevil naprosto nečekán a přidal žánru komiksových zpracování jeden z jeho nejlepších kousků. Zároveň prosím všechny, kdo budou potřebovat do filmu satana, ať obsazují Petera Stormarea. Proč? Protože proto!(24.2.2007)

Keanu Reevsovi tahle role drsňáka, co si poradí s každou obludou, neuvěřitelně sedne a navíc ty potvory byly velmi pěkně udělané. Rachel Weisz v dvojroli dvojčat podala velmi slušný a přesvědčivý výkon. Myšlenka, že na zemi žijí hybridi andělů nebo ďáblů a proto je potřeba udržovat rovnováhu, se mi moc líbila. Gabriel byl naprosto úžasný, nejzajímavější a nekontroverznější postava filmu a satan mu zdatně sekundoval. Závěr byl napínavý, překvapující a velmi mě pobavil. Musím pochválit i dobře zvládnutou milostnou linii.(17.11.2005)

• MM_Ramone

Nepáčilo sa mi to. Dal som tomu dokonca, s odstupom času, aj druhú šancu, ale naozaj sa mi to nepáčilo. Nablískaná nuda. Zbytočná hlúposť za miliony dolárov. Výrazovo nudný Keanu Reeves a okúzľujúca Rachel Wiesz. Vyzuálne úchvatné, ale dejovo nudné. Absolutne povrchný príbeh a skvelé, dokonalé filmové triky. Kombinácia, ktorá funguje len z polovice. Zjednodušene by som to povedal asi takto: kameraman je borec a scénarista blbec. **(13.6.2011)

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o)(8.5.2005)

Oukej, najlepším filmovým Satanom je stále bez debaty Al Pacino v Diablovom advokátovi. Ale Stormare ako "Lu" mu slušne šliape na päty, a stačí mu na to niekoľkominútový výstup v závere, ktorý patrí k najlepším neakčným filmovým vyvrcholeniam a ťahá celý ten občas "plaziaci sa" film o celú kvalitatívnu triedu vyššie. A Keanu možno nie je blonďák, ale toho Constantina zvládol výborne.(9.8.2007)

• - Když Constantine (Keanu Reeves) foukne kouř do sklenice s pavoukem, je tam o dost míň kouře, než když Angela (Rachel Weisz) později sklenici zvedá. (DaviD3141)

• - Při rozhovoru Gabriela (Tilda Swinton) Constantinovi (Keanu Reeves) řekne, že do nebe nemůže jít kvůli motivům, proč zbavoval svět démonů. Dělení skutků na dobré a zlé na základě motivů není myšlenkou křesťanství, ale islámu. Proto mnoho radikálů dokáže obhájit své činy v očích Alláha. (Sharky95)

• - Počas záberu na chodbu v bowlingovej herni je na stene grafika, ktorá zobrazuje číslo 666. (Kadas97)