Oi! Velice zábavný a svým způsobem dobrý film. Příšerně zkopaná adaptace. Tenhle černovlasý klučina, co se chudák malý "narodil s darem" vidět bubáky, nemá se starým dobrým Johnem fucking Contantinem společného skoro nic. Kromě jména, jednoho nezdravého zlozvyku a faktu, že ho tam dole nemají moc rádi. Jelikož jsem však film zhlédl před velice dychtivým projetím všech 250 dosud vyšlých čísel komiksu (ano, teď se chlubím :)), a pamatuju si, jak na mě sám o sobě působil, nebudu mu ubírat body, jelikož si nedělám iluze o tom, kolik nás, fanoušků Hellblazera, po světě chodí. Zůstávám proto na velice velkorysém hodnocení... 80% P.S.: Jenom tak pro ilustraci - první věc, co John udělal, potom, co donutil Satana vyléčit mu rakovinu bylo zapálení si dalšího cigára. Scéna s žvýkačkou jde tedy naprosto proti cynickému duchu předlohy. But thats PC, Hollywood and that fucking leftist propaganda for you, mate, innit?(4.9.2005)

Keanu Reeves nám pomaličky stárne, ale stárne do krásy a jeho charizma sa dá vážiť na kilá a trúfam si povedať, že je stále väčšia, čo v Constantinovi predvádza s dokonalou sebaistotou. Ak vezmeme do úvahy, že toto nie je náboženská psychologická dráma, ale komixový príbeh, ani jedno jeho gesto, ani jediný výraz tváre nie je zbytočný alebo nepresný. Všetko na chlp sedí a aj keď môžem mať určité výhrady k postave Rachel Weisz a hlavne kúskom scenára, kde z nej napriek celkovému profilu inteligentnej ženy urobili hlupaňu (aké typické pre Hollywood), občas silenému humoru okolo mladého Chasa alebo k škôlkárskym ponaučeniam na záver (čo spolu Constantina oberá o poslednú hviezdičku), pravdepodobne ide o najlepšiu komixovku, akú som videla. Cynický salámista „Constantine, John Constantine“ ma proste dostal. Jeho svet je mýtický, strašidelný a lákavý zároveň. Holt, Keanu sa narodil práve pre takéto filmy. Tilda Swinton je dokonalé božské (=bezpohlavné) stvorenie, či už "kope" za belasých alebo oranžových. Peklo má výbornú atmosféru aj efekty a pekelníci sú šmrncovne diabolskí. Fajn zážitok.(13.6.2005)

"Ja v diabla neverím.“ - „To by ste mali, pretože on verí vo vás.“ Grafickou predlohou som nezaťažený a je mi srdečne fuk, či je ten chlapík z komiksu blondiak alebo či by len tak prestal fajčiť. Režisér solídne spracoval originálnu látku, ktorá nie je originálna čertovsky, ale aspoň takmer čertovsky. A to stačí. K tomu pôsobivá vizuálna stránka (peklo konečne vyzerá ako peklo), zaujímavé herecké obsadenie (diabolský Peter Stormare, z ktorého doslova kvapká smola a Tilda Swinton ako bisexuálny padlý anjel Gabriel), skvelé akčné scény, vtipný humor (áno, existuje aj nevtipný), rozumná absencia otravnej romantickej línie a nepredvídateľná zápletka. Vrátane mačiek, ktoré vás vezmú do iného sveta. Ale to sme o nich tak nejako už dávno tušili aj bez toho, aby nám to potvrdil Constantine.(24.9.2005)

Po shlédnutí 2/3 snímku jsem byla rozhodnutá ohodnotit jej 3*, protože byl sice zajímavý a zručně natočený, na druhou stranu ale nepřinášel nic nového. Pak ale přišla závěrečná půlhodinka, při které mi vskutku spadla čelist. Vynikající, démonický a ďábelský Peter Storemare v roli Satana, skvěle vygradovaný a načasovaný závěr a hlavně scénář vystříhající se klišé. Constantine je pro mě rozhodně příjemné překvapení, protože až na pár čestných výjimek čistě komiksové filmy nebo filmy na motivy komiksů nemusím.(3.5.2005)

Chladnokrevný Reeves jako spasitel, který charizmatem možná překonává i Nea, jako hrdina, který se nestydí svoji poslední cigaretu típnout ve vlastní krvi a jako drsňák, který každým svým gestem posílá všechny démony včetně Satana hezky rychle někam. A všechna pekelná nadpřirozenost ve zkoumavém duchu nefalšované detektivky tak, jak to v komiksovém žánru ještě nikdo nezkusil.(30.4.2006)

• - Pojem "kopija osudu" a jeho výklad je vo filme fiktívny. Stotník, ktorý v skutočnosti kopijou prebodol bok Kristovi, mu nespôsobil smrť. Kristus už bol mŕtvy. (Piri)

• - Design pekla byl inspirován obrazy polského malíře Zdislawa Beksinského. (ledzepfan)

• - Původní premiéra filmu byla stanovena na 17. září 2004. (Varan)