• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 115 min

Škoda že tenhle film je tak nevyrovnaný, chvilku jsou tam silný scény a skvělá akce a za chvilku to zvolní a pomalu se dostavuje nuda. Triky se taky daly udělat líp. Keanu Reeves je dobrej a tahle role v obleku mu zase sedne, Rachel Weisz si odehrála svůj standart, ale v paměti moc neuvízne, je tam spíš dopočtu, ale nějakou ženskou to ke Keanovi chtělo, Peter Stromare krutej jako vždycky a Hounsou jako Papa Midnite neměl chybu. Děj sice nic moc,tak trochu už ohranej, ale konečná pointa to nakonec vylepší a závěrečná scén se satanem je skvělá. Samozřejmě, že jsem od toho čekal víc a něco trošku originálnějšího než zachraňovaní světa, ale jako komiksovej film dobrý(25.12.2005)

Po shlédnutí 2/3 snímku jsem byla rozhodnutá ohodnotit jej 3*, protože byl sice zajímavý a zručně natočený, na druhou stranu ale nepřinášel nic nového. Pak ale přišla závěrečná půlhodinka, při které mi vskutku spadla čelist. Vynikající, démonický a ďábelský Peter Storemare v roli Satana, skvěle vygradovaný a načasovaný závěr a hlavně scénář vystříhající se klišé. Constantine je pro mě rozhodně příjemné překvapení, protože až na pár čestných výjimek čistě komiksové filmy nebo filmy na motivy komiksů nemusím.(3.5.2005)

John Constantine, odborník na demonismus, okultismus a exorcismus..... /// Mám rád filmy, kde mají navrch cool hlášky. John s nimi nešetří a drží jimi film nad vodou Občas to sice zaskřípe, ale zaplať Pán Bůh, mu to John (ani jinej svatej) nedovolí. Nejen svým sobectvím, ale také díky akčním scénám, ve kterých nám ukazuje důvody, proč si pro něj Ďábel chce přijít osobně. Nemá smysl se víc rozepisovat, protože i když scénář není ničím výjimečnej, je děj zajímavě poskládán a já jsem se bavil. Bohužel už teď je mi jasný, že POUZE HŘÍCHY SYNA, PŘEKONAJÍ HŘÍCHY OTCE, ale přesto se smrti nebojím, protože ďábel dokáže bejt tak vtipnej.(25.9.2005)

Oi! Velice zábavný a svým způsobem dobrý film. Příšerně zkopaná adaptace. Tenhle černovlasý klučina, co se chudák malý "narodil s darem" vidět bubáky, nemá se starým dobrým Johnem fucking Contantinem společného skoro nic. Kromě jména, jednoho nezdravého zlozvyku a faktu, že ho tam dole nemají moc rádi. Jelikož jsem však film zhlédl před velice dychtivým projetím všech 250 dosud vyšlých čísel komiksu (ano, teď se chlubím :)), a pamatuju si, jak na mě sám o sobě působil, nebudu mu ubírat body, jelikož si nedělám iluze o tom, kolik nás, fanoušků Hellblazera, po světě chodí. Zůstávám proto na velice velkorysém hodnocení... 80% P.S.: Jenom tak pro ilustraci - první věc, co John udělal, potom, co donutil Satana vyléčit mu rakovinu bylo zapálení si dalšího cigára. Scéna s žvýkačkou jde tedy naprosto proti cynickému duchu předlohy. But thats PC, Hollywood and that fucking leftist propaganda for you, mate, innit?(4.9.2005)

Vízia pekla zobrazeného ako nikdy nekončiaca tlaková vlna po atómovom výbuchu je naozaj úchvatná. Detektív fajčiaci jednu cigu od druhej vie, že už má vyhliadnuté miesto v pekle kôli rakovine pľúc ktorú si sám spôsobil tým, že od 15-tich vyfajčí denne 30 cíg, a predsa sa snaží poslať čo najviac démonov tam kam patria - späť do pekla. Voľba hlavných predstaviteľov bola skvelím ťahom, tak ako na strane dobta (Constantine a Angela), tak aj v podaní neľudí (Gabriel a Lucifer). Medzi Keanu Reevesom a Rachel Weisz je tá správna chémia. Tilda Swinton v úlohe anjela Gabriela disponuje naozaj božským hlasom a Peter Stormare ako Lucifer je proste neskutočne cool. K tomu skvelí príbeh a triky na vysokej úrovni. Pravdepodobne film nedosiahol temnosť komiksovej predlohy, no aj tak je to skvelé dielo. Rád si počkám ako si John Constantine zapáli ďalšiu cigaretu.(14.3.2005)

• - Kvůli omezenému rozpočtu se neodehrála první scéna v tureckém Istanbulu, jak se původně plánovalo. (don corleone)

• - Kromě toho, že je Constantine závislý na cigaretách, hltá kouř i ve svém oblíbeném drinku Ardbeg. Což je skotská whisky se silnou kouřovou pachutí. (don corleone)

• - Jde o vůbec první celovečerní režisérský počin Francise Lawrence. Předtím točil jen klipy k hudebním skladbám. (hippyman)