Scénář: Kevin Brodbin, Frank A. Cappello .. Nijak zvláště originální souboj dobra (Nebe) se zlem (Peklo) na civilním bitevním poli někde mezi těmito světy (Země, LA). Několik scén mě vyloženě nudilo, některé ovšem skutečně nadchly (ztvárnění pekla, cynické výjevy a hlášky Constantina). Ale samotný konec mě jako spoustu ostatních nijak nenadchl a kreace nejvyššího z Pekla (Peter Stormare) mě neoslovila, tudíž o možné pokračování/ždímání dolarů nijak nestojím (žvýk..). Naštěstí je John 'NEO' Constantine poctivě zahraný a výkon Keanu Reevese patří ke stěžejním kladům snímku. K tomu poctivá, když začátečnická režijní práce, která není postavená jen na hloupé akci nebo samoúčelných trikových efektech (které se ovšem povedly). Nejslabším článkem ale i přes dobře napsanou postavu Constantina je scénář. Zejména mnoho slabých dialogů. V mém případě se celkově žádné překvapení nekonalo.. (6)66%.(2.5.2005)

Výborné spracovanie anjelsko-pekelného thrilleru. Nebyť záveru, dám za päť. Charizma Reevesa je parádna skoro sa mi sem hodil viac ako do celej trilógie 'Matrix'. Skvelá kamera, efekty, akčné scény, réžia tento multižáner tiež zvládla slušne. Dej je však na začiatku trochu hmlistý, no na konci sa všetko rozmotá až do príliš prekvapivého konca. P.S.:Treba vidieť dvakrát! 80%.(8.3.2006)

Pozor, možné spoilery!!: Film plný paradoxů: Anděl je tu ten zlý, Satan v bílém atd... no každopádně oceňuji atmosféru tohoto filmu a zároveň jsem se utvrdil v tom, že nejlepší podání Satana (nebo chcete-li ďábla), má pořád na svědomí Al Pacino. Ačkoliv zde byl ďábel velice dobře zahrán Peterem Stormarem. Ale co si budem povídat, Al Pacino je jen jeden :).(30.6.2008)

Naprostá bomba, která se ale musí vidět víckrát. (Já to zatím viděl 13x) Do nejmenších detailů promakaný film, vizuálně strhující, zahraný na výbornou, se zajímavým scénářem... Film se nedá pochopit na poprvé, mě třeba ještě na popáte docházely nové souvislosti, i důvod, proč udělal todle či támhlento... Keanu reeves je svým strohým projevem dokonalý antihrdina, maximálně životná a přesvědčivá postava, ale ani další nezaostávají (skvostná Rachel Weiszová), obsahuje mnoho skutečně famozních scén, které člověku zůstanou v hlavě... Je velice obtížné natočit film o hrdinovi, který bojuje s démony, aby film nebyl akční, a nebyl postaven převážně na tricích ale na atmosféře, a hercích, film, kterej přesto nenudí, a i úplné negramoty srozumitelně seznámí s problematikou okultismu, křesťánství a satanismu, jeho mytologií...Constantinovi se to povedlo, Francis Lawrence předvedl, že je více než zručný režisér a my všichni jsme si odnesli z kina přinejmením jedno důležité ponaučení... Kouření opravdu škodí vašemu zdraví..(21.12.2005)

No, nebudu zastírat, že mě film celkem zklamal. Po obsahové stránce mi přišel dost prázdný, nic neříkající (kecy o nebi a pekle mě brzo začaly nudit), ale užíval jsem si formu snímku, a to v podobě úchvatných triků, působivých akčních scén, mrazivého napětí, drsného Reevese a temné, ponuré atmosféry (ikdy je teda fakt, že na můj vkus mohla být mnohem víc temnější a ponurejší). Původní comics neznám, ale to nemění nic na tom, že víc jak 3* ze mě Constantine nedostane ani pomocí vymítače.(14.7.2010)

• - John Constantine (Keanu Reeves) nosí hodinky Oris Classic Date. (Liqid)

• - Constantine sa chystá do pekla a v rukou drží kočku. V jednom záběru sedí kočka zády ke kameře s tváří otočenou k němu. Ale pak v dalším záběru sedí naopak (tedy zády k němu) a Constantine si ji teprve otáčí tváří k sobě. A přitom není nikde vidět, že by se kočka otočila. (DaviD3141)

• - Na norskou premiéru ve městě Bergen se prodávalo přesně 666 vstupenek. (don corleone)