Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 281)

dwi 

všechny recenze uživatele

Na můj vkus až příliš mnoho digitálních triků činí z Constantine přehlídku všelijakých pekelných kreatur s několika nápaditými akčními scénami. Peklo ovšem opět ostrouhalo a zůstalo jen u chabého znázornění lidských martýrií včetně chroptících démonů. Vizuální nedostatky a kostrbatost děje však vynahrazuje charismatický Reeves, který jako cynický spasitel posouvá celkový dojem do kladných pozic. Oddychovka jako vyšitá ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Dokáže se Keanu Reeves vymanit ze stínu Vyvoleného? Na to se ptalo posledních několik měsíců spousta nadšených fanoušků a dá se říct, že ANO a nedělá mu to velké problémy. Exorcista, žijící v L.A., hulící jednu cigaretu za druhou, hláškující lépe než Stifler a Hellboy dohromady, tak to je John, John Constantine. Muž, který se v mládí pokusil zabít, jelikož má schopnost vidět démony a anděly na každém kroku a navíc má schopnosti je posílat pěkně šupem kam patří. Postava, která vychází několik let v populárním komiksu Hellblazer se dostala na plátno a tam vypadá naprosto stejně stylově. Příběh nás zavádí do L.A., kde stejně jako všude jinde hrají bůh a ďábel svoji hru s lidmy. John zjišťuje, že díky jeho zálibě, kouřením cigaret, má rakovinu plic a jelikož se pokusil o sebevraždu, moc dobře ví, že do nebe ho nepustí, ani kdyby Sv. Petr usnul na stráži a že peklo ho chce jako nikoho jiného. V této chvíli začne pomáhat policistce Angele v odhalení smrti její sestry, z čehož se vyklube spiknutí přímo pekelné. Stylová podívaná, kterou nabízí režisér Lawrence ve svém působivě zpracovaném snímku až vyráží dech. Ano, efekty někdy trochu skřípou, ale Keanu spolu s Rachel Weisz to v celku snadno vynahradí. Celý příběh plyne jako voda a když se ještě na konci zjeví Peter Stomare v roli Lucifera? No prostě paráda. Otevřený konec by mohl znamenat pokračování a tomu by se asi nikdo nebránil, takže proč ne? A než to přijde, tak se zatím neuškodí podívat na exorcisticky, detektivní podívanou, která tu snad ještě nebyla. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Takhle se mají dělat komiksové adaptace - za zvuku skřípání fanboyovských zubů jít vlastní cestou. Tady tvůrci pochopili, že komiksy, nejen ty mainstreamové, ale také i ty overgroundově alternativní jsou funkční snůška přepálených klišé, pozérství a povrchnosti s nádechem něčeho hlubšího. Ale když se to adekvátně uchopí a rozehraje, může to být ohromně zábavné, a to na celém spektru od camp cringe až po neironickou lásku. Obsazení Keanu Reevse je geniální tah, jak existenciálně zasmušilého hrdinu místo tuctového dark and gritty pajduláka pro kluky proměnit v nejvíc ňufí trpitele v historii blockbusterů. Kdykoli si připálí cigáro, procedí přes rty nějakou tu osudově obtěžkanou hlášku nebo dělá nedostupného, máte sto chutí ho obtulit a hodit do ohrádky se štěňátky. Hodně to podporuje Rachel Weisz coby cool laňka s bouchačkou na mýtince obehnané démony. Jejich společná chemie funguje skvostně a vyprávění to rozkošně šponuje, až si přejete mít moc ďábelsky zastavit čas a napasovat je do toho polibku. K tomu vymazlená kamera, která se opájí těmi skvostnými obličeji v nekonvenčních širokoúhlých kompozicích, a precizní výprava coby součást zábavného world-buildingu, kde je něco směšně doslovné a něco se prostě jen děje. Při prvním Reevesově otevření zippáka se člověku na tváři rozlije takový ten přiblblý úsměv, který přebije až fenomenální nefiltrovaná rozkoš z Tildy Swinton coby nadpozemsky povýšeneckého archanděla Gabriela a Petera Stormareho v roli Tilla Lindemanna. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Když je hlavní hrdina charismatickej a na pohled příjemnej až na půdu, trpí přímo akutní hláškovitostí a ještě k tomu je vyjímečnej i ve svým ne zrovna obvyklým povolání, měl by to být skvělej film. Jenže on je to jen dobrý film. Lepší, než většina dalších z roku 2005, ale přesto jen průměrný. Ve skutečnosti mi bylo celkem jedno, jak to dopadne a vlastně jsem ani nechápal, co je tak strašlivýho na tom, že by ten synek prošel skrz. Občasný akční scény jsou opravdu hezký, i ty scény, kde akce není se mi líbily, protože co si budeme povídat, je to po čertech kvalitní dílko (formou). Jenomže ten obsah, ten obsah je příliš plytkej i na akční film budoucího prezidenta USA Arnolda. Ne, že by byl hloupej, jenže tam vlastně o nic nejde. Já osobně preferuji možnost, že peklo není místo, kde by byly duše lidí neustále mučeny (a upřímně, rozeznáte bolest z žáru tisíce a nebo sto stupňů? já tedy ne), ale spíše oproti nebi je to místo, kde je aspoň nějaká sranda. Kde nejsou všichni tak nechutně hodní, milí a zbožní a kde jsou i lidé normální chovající se jako my všichni. Podle Bible bych už za tohle prohlášení šel do pekla. No, fakt je, že mi tam něco neštymovalo, a těžko jde určit co. Snad nedostatek ponurosti nebo možná, že nejtemnějším Luciferem je pro mě navždycky Gabriel Byrne z Konce světa. A že finále není vyvrcholením filmu, protože tím je paradoxně začátek. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Bohužel, původní comics neznám, tak nevím, jak dalece se film "trefil". Každopádně na jeho pojetí dobra a zla jsem nejdříve nevěřícně zíral, pak se mu vysmál, ale nakonec jsem se celkem slušně bavil. Bohužel, tahle "drobnost", která dělá Constantina jakousi křesťanskou pohádkou pro dospělé mi trošku bránila užít si tu atmosféričnost a vše okolo, kteréžto film nabízí velmi stylově. U "Stigmat" zradila "forma", tady pro změnu "obsah", ale bavit se u toho dá slušně. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (72)

  • Vlajka s hákovým křížem, která sloužila k zabalení Kopí osudu, byla po natáčení zničena, aby se nedostala do rukou neonacistů. (don corleone)
  • Constantine (Keanu Reeves) sa chystá do pekla a v rukou drží kočku. V jednom záběru sedí kočka zády ke kameře s tváří otočenou k němu, ale v dalším záběru sedí naopak (tedy zády k němu) a Constantine si ji teprve otáčí tváří k sobě. A přitom není nikde vidět, že by se kočka otočila. (DaviD3141)
  • Když na konci filmu Constantinovi (Keanu Reeves) Satan (Peter Stormare) "zašátrá" ve vnitřnostech, tak mu roztrhne košili. Ale o chvilku později, když jde za Angelou (Rachel Weisz), tak ji má vcelku a vzorně zapnutou. (DaviD3141)

Související novinky

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Já, legenda bylo hitem, zejména na domácí půdě. Postapokalyptický snímek, v němž se Will Smith jako vědec a domnělý poslední člověk na světě snaží vypořádat s následky nákazy, jež zdecimovala lidstvo… (více)

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)

Reklama

Reklama