• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 115 min

Slušná porce zábavy s překvapivě vynikajícím Reevesem a několika sakramentsky stylovými a nezapomenutelnými scénami(nástup Constantina na scénu, závěrečná přestřelka, típnutí cigára do vlastní krve). Kdyby se celková stopáž zkrátila dejme tomu o nějakých dvacet minut a vynechalo by se pár zbytečných a zdlouhavých dialogů, jednalo by se o parádní čtyřhvězdičkovou záležitost. Takto je to za silnější tři, neboli 70%, ale každopádně se jedná o jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení letošního roku.(9.4.2005)

Vizuální atraktivnost zabalená do hávu mysteriózna s propracovanými hororovými přízraky, se špetkou CGI grafiky, která je tak akorát, a k tomu všemu velice dobrá hudba a Keanu Reeves v hlavní roli Constantina. Film, který mě rozhodně nezklamal a opravdu jsem si na něm pomyslně smlsnul. Satan " Lu " v podání Petera Stormarea mě překvapil stejně jako Arch Anděl Gabriel v podání Tildy Swinton. Velkým mínusem je kolísání silnějších scén se slabšími, a jako divák jsem nepochopil jak se vzalo Kopí Osudu zabalené v Nacistické vlajce uprostřed Mexika. Výborné zpracování, hudba i herci. " Do pekla jedině s cigaretou " - 80 %(26.4.2010)

Dokáže se Keanu Reeves vymanit ze stínu Vyvoleného? Na to se ptalo posledních několik měsíců spousta nadšených fanoušků a dá se říct, že ANO a nedělá mu to velké problémy. Exorcista, žijící v L.A., hulící jednu cigaretu za druhou, hláškující lépe než Stifler a Hellboy dohromady, tak to je John, John Constantine. Muž, který se v mládí pokusil zabít, jelikož má schopnost vidět démony a anděly na každém kroku a navíc má schopnosti je posílat pěkně šupem kam patří. Postava, která vychází několik let v populárním komiksu Hellblazer se dostala na plátno a tam vypadá naprosto stejně stylově. Příběh nás zavádí do L.A., kde stejně jako všude jinde hrají bůh a ďábel svoji hru s lidmy. John zjišťuje, že díky jeho zálibě, kouřením cigaret, má rakovinu plic a jelikož se pokusil o sebevraždu, moc dobře ví, že do nebe ho nepustí, ani kdyby Sv. Petr usnul na stráži a že peklo ho chce jako nikoho jiného. V této chvíli začne pomáhat policistce Angele v odhalení smrti její sestry, z čehož se vyklube spiknutí přímo pekelné. Stylová podívaná, kterou nabízí režisér Lawrence ve svém působivě zpracovaném snímku až vyráží dech. Ano, efekty někdy trochu skřípou, ale Keanu spolu s Rachel Weisz to v celku snadno vynahradí. Celý příběh plyne jako voda a když se ještě na konci zjeví Peter Stomare v roli Lucifera? No prostě paráda. Otevřený konec by mohl znamenat pokračování a tomu by se asi nikdo nebránil, takže proč ne? A než to přijde, tak se zatím neuškodí podívat na exorcisticky, detektivní podívanou, která tu snad ještě nebyla.(14.6.2006)

Keanu Reeves má snad patent na cool hrdiny. Jestli vám nestačili Jack Traven a Thomas Andserson, seznamte se s Johnem Constantinem. Vymýtá démony, trousí sakrakastivké hlášky a vykouří za den víc cigaret než všichni vaši známí dohromady. Režisér Francis Lawrence se zjevil naprosto nečekán a přidal žánru komiksových zpracování jeden z jeho nejlepších kousků. Zároveň prosím všechny, kdo budou potřebovat do filmu satana, ať obsazují Petera Stormarea. Proč? Protože proto!(24.2.2007)

Když je hlavní hrdina charismatickej a na pohled příjemnej až na půdu, trpí přímo akutní hláškovitostí a ještě k tomu je vyjímečnej i ve svým ne zrovna obvyklým povolání, měl by to být skvělej film. Jenže on je to jen dobrý film. Lepší, než většina dalších z roku 2005, ale přesto jen průměrný. Ve skutečnosti mi bylo celkem jedno, jak to dopadne a vlastně jsem ani nechápal, co je tak strašlivýho na tom, že by ten synek prošel skrz. Občasný akční scény jsou opravdu hezký, i ty scény, kde akce není se mi líbily, protože co si budeme povídat, je to po čertech kvalitní dílko (formou). Jenomže ten obsah, ten obsah je příliš plytkej i na akční film budoucího prezidenta USA Arnolda. Ne, že by byl hloupej, jenže tam vlastně o nic nejde. Já osobně preferuji možnost, že peklo není místo, kde by byly duše lidí neustále mučeny (a upřímně, rozeznáte bolest z žáru tisíce a nebo sto stupňů? já tedy ne), ale spíše oproti nebi je to místo, kde je aspoň nějaká sranda. Kde nejsou všichni tak nechutně hodní, milí a zbožní a kde jsou i lidé normální chovající se jako my všichni. Podle Bible bych už za tohle prohlášení šel do pekla. No, fakt je, že mi tam něco neštymovalo, a těžko jde určit co. Snad nedostatek ponurosti nebo možná, že nejtemnějším Luciferem je pro mě navždycky Gabriel Byrne z Konce světa. A že finále není vyvrcholením filmu, protože tím je paradoxně začátek.(2.4.2006)

• - Původní premiéra filmu byla stanovena na 17. září 2004. (Varan)

• - Kdyby vám neříkal nic obličej, který hraje Baltazara, tak jde o Gavina Rossdale, zpěváka skupiny Bush. Mimo jiné také manžela zpěvačky Gwen Stefani. (don corleone)

• - Keanu Reeves po natáčení zakoupil svatou brokovnici a daroval ji Francisi Lawrencovi. (HellFire)