Série o chlápkovi jménem Constantine nepatří mezi nejznámější komiksové projekty (přinejmenším v oblasti masové popkultury) a navíc mám pocit, že před uvedením filmu u nás nevyšel žádný český překlad. Proto se velká většina diváků seznámila s tímhle (anti) hrdinou až ve filmové podobě a může ocenit temný svět filmového komiksu a cynické hlášky ležérního vymítače ďábla. Tihle hodnotící budou mít pocit, že jde navíc o téměř " undergroundový " snímek, který jde proti zaběhaným stereotypům filmových postav a příběhů. Typické je pro tohle pojetí srovnávání nikoli s literární předlohou, ale s trilogií Matrix a Constantine je díky Reevesovi srovnáván s Neem. Což je pochopitelně myšlenkový zkrat. Pro menšinu diváků znalých předlohy bude Constantine spíš zklamáním, protože film celkem z pochopitelných komerčních důvodů zůstal na půli cesty v zobrazení komiksové atmosféry. Jakkoli se to zdá nepravděpodobné, komiks je ještě temnější, cyničtější a humor více morbidnější a sarkastičtější než film. Jenže to by už mnohý divák nevydýchal. Chybí prostě komiksová čistota stylu. Jinak Reeves se na svou roli hodí dokonale a Stormare je opravdu jako pekelník charizmatický. V rámci komiksových adaptací určitě slušný kousek s nadprůměrně zvládnutou režií a kvalitními hereckými výkony. Celkový dojem: 65%(21.5.2007)

• Slasher

Umělý, po trikové stránce přeplácaný a chaotický film. Rádoby duchaplné zaplétání se do křesťanské mytologie vyjde v hodně trapné podobě. Co funguje v komiksu, zde naprosto propadá. Bohužel, další postbladeovský snímek. Charismatický Keanu Reeves, sexy Rachel Weisz a dobrých posledních 5 minut s tím nic nenadělá.(25.8.2006)

Nenápadná pecka mezi filmovými comicsy. Keanu Reeves stvořil dalšího hrdinu, kterému se budete chtít podobat. zbytečně nekecá a nevtírá se, jen potahuje nikotin z cigára a v pravý čas ukáže fakáče. Cool. Stějně jako celý film, jenž ideálně splňuje nároky - pokud něco takového existuje - comicsové řemeslné filmařiny. Moc fajn. A už kvůli nasazení brokovnice, reevesovi a bezchybné gradaci hudbou bych constantinovi poslal kartón camelek na svůj účet. :-)(18.4.2005)

MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE - KOUŘENÍ ZPŮSOBUJE RAKOVINU: Katolické fantasy? Tak to tady rozhodně chybělo. Snímek se rozjíždí pomaleji, s více liniemi a postavami a postupně přidává na gradaci, akci, tricích a napětí. Vyzdvihl bych nezbytný humor a herecké obsazení: Taylor Vince, Reeves, Weisz (a jéjej, už jsme zase u těch žen.) Upřímně jsem se bál, v čem bude Keanu po Matrixech hrát, ale zatím to vypadá dobře. ASPOŇ, ŽE VENKU JE HEZKY.(27.9.2005)

Virtuální prostředí filmu je dokonalým hřištěm pro ikonistického Constantina, který sice nemá nic společného s realitou, ale ve svém světě (a tudíž jako filmová postava) je to ultrafuckingcool charakter, který patří k těm nejcharismatičtějším týpkům comicsového filmového plátna (Wolverine má tvrdou konkurenci), což je nemalá zásluha vynikajícího Reevese, který je film od filmu lepší...(8.12.2005)

• - 100-milionová komiksovka se sice nikdy nedostala na první místo (zastínil jí Hitch: Lék pro moderního muže) v americkém žebříčku návštěvnosti ale už během úvodního víkendu (18.-20.2. 2005) vydělala 33,6 mil. dolarů. Celkový výdělek se přiblížil sumě 75 milionů. (imro)

• - Podle původního scénáře mělo peklo být jen temnou prázdnotou s olejem na podlaze. (Morien)

• - John si podřeže žíly a čeká na Lucifera, pak se s ním baví. Když si chce zapálit cigaretu, nejde mu to, protože ztratil cit v konečcích prstů následkem podřezání žil. Když však cigaretu dokouří, vcelku bez problému dokáže cigaretu típnout, drže ji konečky prstů. (DaviD3141)