• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 115 min

Constantine není ryzí horrorový akční film jako byli kupříkladu Blade či Hellboy. Horrorových momentů je v něm pomálu a trikové scény jsou v něm použity v rozumném množství, nepůsobí vcelku dojmem přeplácanosti jako je tomu u žánrově příbuzných titulů (pamatujete si na finální potvoru v Hellboyovi?). Akce není též moc, zato je stylově vybroušená. Film má krásně ponurou atmosféru, podobnou klasickým noir detektivkám a horrorům z 60. a 70. let. Hlavní postava Constantina je v podstatě archetyp hrdiny známý z těchto dob: cedí ironické hlášky a nejraději by se na všechno a všechny vykašlal. Jedině strach před Peklem ho drží naživu. Režisér Francis Lawrence byl před natočením Constantina znám jako přední tvůrce videoklipů. Proto překvapí, že z filmu neudělal zběsilou adrenalinovou jízdu plnou rychlých střihů a efektů. Naopak, natočil inteligentní a svěží příběh s kompaktním a zajímavým světem, plným sympatických hrdinů. Keanu Reeves je jako moderní vymítač skvělý. Za zmínku stojí ještě výborná Tilda Swinton v roli androgynního archanděla Gabriela. A to nejlepší nakonec.. Peter Stormare jako Lucifer je vysloveně fantastický! Roli Pokušitele se doslova vychutnává. Silné 4 hvězdy.(8.9.2005)

• MM_Ramone

Nepáčilo sa mi to. Dal som tomu dokonca, s odstupom času, aj druhú šancu, ale naozaj sa mi to nepáčilo. Nablískaná nuda. Zbytočná hlúposť za miliony dolárov. Výrazovo nudný Keanu Reeves a okúzľujúca Rachel Wiesz. Vyzuálne úchvatné, ale dejovo nudné. Absolutne povrchný príbeh a skvelé, dokonalé filmové triky. Kombinácia, ktorá funguje len z polovice. Zjednodušene by som to povedal asi takto: kameraman je borec a scénarista blbec. **(13.6.2011)

Hláškující Keanu Reeves sem skutečně padne jako ulitý a jen těžko bych si v roli Constantina dokázal představit někoho jiného. Zajímavou tématiku, vizuální pestrost a technickou namakanost zde Francis Lawrence spojil do poměrně velice zajímavého a dobře vypadajícího celku, o kterém můžete pochybovat jakkoliv hodně, ale oči od něj stejně neodtrhnete.(28.9.2005)

Silnější čtyři hvězdičky za překvapivě civilní comicsový film, kde je středobodem celého příběhu sám (anti)hrdina (vynikající Reeves) a trikové scény mu jen nahrávají, než aby na sebe samy upozorňovaly. V době překombinovaných příběhů s deseti liniemi je navíc Constantine příjemně přímočarý tah na bránu, který se žene kupředu... A s každým dnem od zhlédnutí mám ten film raději. ___ Po čtyřech letech a opětovném zhlédnutí zvyšuji na pět (nejen proto, že od té doby taky kouřím třicet denně :).(17.3.2005)

Chladnokrevný Reeves jako spasitel, který charizmatem možná překonává i Nea, jako hrdina, který se nestydí svoji poslední cigaretu típnout ve vlastní krvi a jako drsňák, který každým svým gestem posílá všechny démony včetně Satana hezky rychle někam. A všechna pekelná nadpřirozenost ve zkoumavém duchu nefalšované detektivky tak, jak to v komiksovém žánru ještě nikdo nezkusil.(30.4.2006)

• - Po závěrečných titulcích si nenechte ujít extra scénu. (don corleone)

• - John si podřeže žíly a čeká na Lucifera, pak se s ním baví. Když si chce zapálit cigaretu, nejde mu to, protože ztratil cit v konečcích prstů následkem podřezání žil. Když však cigaretu dokouří, vcelku bez problému dokáže cigaretu típnout, drže ji konečky prstů. (DaviD3141)

• - Když Constantine (Keanu Reeves) foukne kouř do sklenice s pavoukem, je tam o dost míň kouře, než když Angela (Rachel Weisz) později sklenici zvedá. (DaviD3141)