MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE - KOUŘENÍ ZPŮSOBUJE RAKOVINU: Katolické fantasy? Tak to tady rozhodně chybělo. Snímek se rozjíždí pomaleji, s více liniemi a postavami a postupně přidává na gradaci, akci, tricích a napětí. Vyzdvihl bych nezbytný humor a herecké obsazení: Taylor Vince, Reeves, Weisz (a jéjej, už jsme zase u těch žen.) Upřímně jsem se bál, v čem bude Keanu po Matrixech hrát, ale zatím to vypadá dobře. ASPOŇ, ŽE VENKU JE HEZKY.(27.9.2005)

Nečekaně sympatická podívaná! Docela zajímavá kamera, triky (mně se teda peklo, kde to vypadá vlastně skoro stejně jako tady, jen je rudější a svinsky tam fouká, docela líbilo), rozkošné detaily (zlatej boxer s křížkama, zhášení cigára ve vlastní krvi,...), androgynní sketa Gabriel, laskavý Satánek a konečně postava Constantina - cynickýho, vychcanýho sympaťáka do morku kostí. Tak já nevim - vážně mě ten Keanu tak baví? Nejspíš jo, když by mi do role Constantina asi nikdo neseděl líp a hlavně když z velké části právě díky němu sahám s těžkým pozérským srdíčkem po čtvrté hvězdě.(8.10.2007)

No, nebudu zastírat, že mě film celkem zklamal. Po obsahové stránce mi přišel dost prázdný, nic neříkající (kecy o nebi a pekle mě brzo začaly nudit), ale užíval jsem si formu snímku, a to v podobě úchvatných triků, působivých akčních scén, mrazivého napětí, drsného Reevese a temné, ponuré atmosféry (ikdy je teda fakt, že na můj vkus mohla být mnohem víc temnější a ponurejší). Původní comics neznám, ale to nemění nic na tom, že víc jak 3* ze mě Constantine nedostane ani pomocí vymítače.(14.7.2010)

Komiksová předloha Constantina, v které se střídají sprostá slova s vůní cigarety, alkoholu a démonů je temná vize světa. Film Constantine je kvůli nízkému raitingu hodně ochuzen, ale naopak mu to spíše přidává k dobrému. Film se točí okolo postavy Johna Constantina, náhodného sebevraha a vymítače ďábla. John viděl peklo a ví kam směřuje. Má jistotu, že půjde do pekla, ale snaží se to změnit. Bohu nestačí ani pár set démonů a ani zachráněný svět. Bůh chce dobrý skutek... Když se rozehraje hra mezi anděli a démony, která poruší rovnováhu, Johna čekají nepříjemné chvilky... Slogan filmu mluvil o sázce mezi nebem a peklem o to kdo uloví více duší, avšak pravda je trochu jinde. Satanův syn se snaží dostat do našeho světa za pomoci Kopí Osudu, kterým byl zabit(doražen) Kristus. Zabránit tomu nemůže nikdo jiný než náš hrdina. John je charakterizován jako muž se zálibou v cigaretách, křížích, svěcené vodě(ještě česnek a půjdeme na upíry :-D) a v drahých košilích. Zná všechny tajné rituály vymítání včetně dveří do pekla za pomoci kočky. Role Johna Constantina získal Keanu "Neo" Reeves. Zde se dostávám k tomu proč je asi snížený raiting dobrá volba. Představte si scénu, kdy milovaný Neo říká démonovi Táhni do pr...le, hajzle..! a nevybuchněte při této myšlence smíchy. Možná tím podceňuji Reevese, ale ten se v tomto filmu snažil přesvědčit o svých kvalitách a nadání hrát podobné typy rolí jako je John Constantine. Na roli Keanu Reeves stojí celý film a opravdu na něm nepadá. Jeho role je dobře zvládnutá a jako vymítač a tvrďák nepůsobí až tak groteskně. Není to naprostý hrdina jako Neo z matrixu, ale jde spíše o hrdinu na hranici hrdiny a anti hrdiny. Dvojčata v poddání Rachel Wiesz je slušně zahraná. Pro někoho velmi krásná pro druhé minimálně zajímavá. Pomocníky Johna není takový komický blbeček jako v Lovcích pokladu nebo podobných oddechovkách. I on prokáže své znalosti a aspoň nepůsobí jako naprostý ignorant, který vběhl do scény jen kvůli podpisu Keanu Reevese :). Dostávám se k obrovskému překvapení castingu a tím je jednoznačně role Satana(ano, Lucifer, Ten nejtemnější...). V poddání Petera Stormare je Satan neodolatelně temný a zajímavý. Kdo čekal digitální potvoru s rohy, dočká se velkého překvapení stejně jako já. Musím však říct, že velmi milého překvapení. Scéna se Satanem ,po které zjistíme, že peklo nikdy nechce prohrát,je opravdu perfektní a vypointovaná. Někdo může namítat její překombinovanost, ale pravda je, že jde o originální řešení, které v dnešní době nemá konkurenci. Okolo vizuálních efektů se točí velká část filmu a já jsem byl celkem potěšen. Nehledal jsem žádné velké chyby, protože nejde o chyby, ale o celkový dojem a ten byl více než slušný. Některé triky jako netvor z brouků, nehoda na začátku filmu a třeba i videoklipový průlet mrakodrapem známý z traileru, nepůsobí perfektně a tím dotvářejí zvláštní náladu a svět Johna Constantina . Hudba je slušná, i když si z ní pořádně žádnou melodii nepamatuji. Počítačově vytvořené Peklo je opravdu horkým místem pro "ne-život". Film chvílemi "řve" na diváka jakými filmy se inspiroval, ať už upírským cool miláčkem Bladem nebo Vymítačem ďábla. Přesto jde o výbornou filmovou záležitost, která je pro mě velkým překvapením a doufám, že v cestě, kterou Constantine našlápl bude někdo pokračovat.(30.3.2005)

Role jako ušitá přesně pro Keanu Reevese. Jeho tajemný vzhled je jako stvořen k tomu, aby zachránil svět. V této roli si ani nedokážu představit nikoho jiného. Takže se můžeme kochat pohledem na černovlasého spasitele, muže, který spolu s Rachel Weisz bojuje proti silám temnot. Vizuálně je Constantine naprosto dokonalý, takže tím přebíjí i trochu těch slabších míst ve scénáři. Není jich sice mnoho, ale nevadí. Constantine to zachrání:)(8.10.2007)

• - Jako přípravu pro svou roli absolvovala Rachel Weisz návštěvu márnice. (don corleone)

• - Po tom co Lucifer (Peter Stormare) „vytřel“ s Constantinem (Keanu Reeves) podlahu, není v dalších záběrech po poškození ani památky. (pygmalion)

• - Vlajka s hákovým křížem, která sloužila k zabalení "Spear of Destiny" byla po natáčení zničena, aby se nedostala do rukou neonacistů. (don corleone)