John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Sakikura

Pro mě je to jen další "super-fantasy", které se graficky vymakanými efekty snaží zamaskovat vybledlý, kýčovitý a nezajímavý příběh. Nevtáhlo mě to děje a nemělo to žádnou atmosféru. Jako akční řežba, kde drsňácký Kean Reeves coby bohem neoblíbený exorcista kosí hordy nechutně vypadajících démonů a při tom džentlmensky ochraňuje krásnou Rachel Weisz, je to prostě obyčejný, předvídatelný rádoby trhák. Asi v půlce filmu jsem přišla jak na to - vypnout mozek a zmrazit veškeré kognitivní procesy v něm. Potom jsem si teprve mohla užít všechny bitky, létající kusy skla, nábytku, rozbíjení zdí vlastním tělem a samozřejmě spoustu dalších hezoučkých efektů. ()

JenomDominik

Film chvíli působí jak horror a chvíli zase jak pohádka, celkově mám z něj ale celkem dobrý dojem. Vizuální efekty celkem hezké, peklo taky pěkně zpracované a herci sedí k postavám které hrajou. První půlce filmu bych dal 60% a té druhé 80, Celkově tedy 4* (70%) ()

987Castiel

DC to vie a prítomnosť ich tvorby bola citeľná. Keanu je pán a reklamu na cigarety zahral na jednotku. Páčil sa mi aj Constantine ako komiksová postava a svet v ktorom sa dej odohrával. Atmosféra ma však nepohltila, nezískala si ma natoľko aby na mňa film výraznejšie zapôsobil. ()

Saxos

"Jmenuji se Constantin, John Constantin." Když jsem viděl poprvé před 10 lety v kině, tak jsem ani nedutal, aby mě něco neuteklo. Po několikátém shlédnutí hodnotím, jako nejlepšího vymítače. Super: zrzavej anděl Gabrielka, jeho černá křídla a plamínky v očích; pekelný bar na zemi; výlet na hranici pekla prostřednictvím kočky a lavoru vody; čekání proč má mexickej bezdomáč Kopí osudu a kam s ním jde; Baltazar dostávající zlatým boxerem s kříži; serfing na elektrickém křesle ze Sing-Singu; vymítání Angely; příchod pána pekel Lucifera, s bahňákovejma nohama, na pokec s Johnem. Tak jsem zvýšil na plný počet. ()

Birter

Komix jsem sice nečetl, ale Constantina si představuji úplně jinak, a to po všech stránkách. Stejnojmenný seriál mi přijde o hodně lepší. To co jsem viděl v tomto filmu bych popsal slovy nekonečná nuda, chabé zápletky a pochmurná atmosféra. Nejhorší je ale hlavní hrdina. Johna Constantina vidím jako charismatického kliďase ohánějícím se sarkasmem. Tak jak ho zahrál Matt Ryan. Keanu Reeves měl v každé scéně stejný výraz, depresi a do jeho psychologie jsme se vůbec nedostali. Jeho příběh vůbec není jasný, ani to proč je tak zamlklý. Právě proto bych si neřekl ,,Páni. To je John Constantine. Ten který rozumí světu zla a bojuje s ním. Super!'' Nic takového. Jen věčná nuda. ()

Willynka

Nejoblíbenější film mé maminky hned po Vráně. A to už něco znamená! V původním znění ještě o krapínek lepší. ()

Narana_Baba

A je mi to haňba říkat že to keanu jako roba nevypadá bo bojovnice to je veliká. Zapomína sa tež odkud sa brúci berů, že to z ďáblovej tlamy do vesmíra chrleni sů. A chcetě důkaz o tom, to ja mam silny a pevny jak italského hřebca uvidět se dá. Kdo vas v zemi první přivita když na pekelnu branu tlučete – no bruci přece, kdo vas vita na dni rybníka kaprovyho když satanovu rohožku už nohama brůsitě – přeci vodni bruci a kdo vas vita coby popel v letu když do rozptyleni ve větru vas daju – no přeci brůci křídelnati. To sů ďábloi chrchle do vesmíru našeho a my roby musíme i na Gurunech rozličnych i na matke zemi s nima bojovať bo chlapi su line hovada až na to keanu tady. To je vynímka bo pohlaví neurčitého. Ale bojovnice je to největší specialista na ty bruky co k satanoi mají blizučko. Naš pan farar chodi do posilovny aby byl tež v boju silny a taky mlade roby chodily na faru uklízeť a spóstu zaříkadel zna , bo a je slycham každu nedelu při mšu svatej. No nevim nevim estli by v boju proti těmhle brůkom vyhral. Myslim si že ni. No to keanu uplno v klidu , nohy do lavora ajede se plno paró voodoo. A brůci padajů k zemi jak polská jizda proti němcom tehdá. No frajerka velká enom na pluca jak Jiřík Wolkerů. No škoda jich. No největší kurva byl ten anjel vykastróvany, kurva nebeska jak na plakat. Jeho nic neboli no ostatní by týral. No jaky otec taky syn. To je jak ty voňavy lude z brusela co jinym chtěji další ukřičáne cigáni do sósedstva nastěhovat. Samy jezďá z garaže do garaže v těch černych humroch a z garaže do vytahu a tam už mramorove dlažky enom a klimatizácia. Do žádného hovna nikdy nevstůpja bo i psy majů voňavé po konvalinkách živých kvetuv. A bydlijó v takých drahych rajónov žadny uřvany cigáň tam bydlet nemůže bo je to drahé tam kričať. No vedlejši starosta ma v obci barak pro cigani a tam maju 3 roby co rok to sociálka jim 3 děcka vezme a když roba umrzla v zimě na chlast, tak hněď přijela nova ze slovenska rodit. No je to rasismuz takhe psať o cigáňoch , ja ine neznam a bydleť vedle nich by měl ten anjel bezpohlavny co tolik mluvil o bolesťach ludí a žádnu přitom necítil, no vlastně na konec peruťky mu shořeli a dostal i ranu jak u nas o póti si roby davajů, když o chlapa společny interes majů. ()

Rendyz

Nemam rad komixy, vyhananie diabla ani nejako zvlasy Reevesa, ale tuto rolu som mu zozral aj s navijakom. Dlho som sa na tento film chystal a nesklamal ma, popravde myslel som si ze to bude podstatme horsie. John si isiel cely film s nadhladom, potesila aj kamera a na tu dobu dost dobre filmove efekty - 75% ()

LencaN

Zhlédnuto podruhé ve 30 letech a až teď se mi to líbilo. Původně mě to totiž vůbec neoslovilo. Film má úžasnou temnou mystickou atmosféru. Hemží se to anděly, démony, záhadami a i ďábel vystrčí svoje růžky. Herecké obsazení je úžasné. Reeves je na tuto roli dostatečně charismatický, výrazný, lehce chladný a tajemný... plus je fešák. Příběh nás v mnohých momentech dokáže i poučit, ale zase nejsem katolík, abych věděla, co z toho je pravda a co jen výplod autora knihy a scénáristy. Každopádně film je to lehce zapamatovatelný, protože takhle dobrých s podobnou tématickou jich zase moc k vidění není. ()

SuzieS

Jako dítě jsem měla podobné svíravé pocity jako při koukání na tento film. Nu, snad to byly jen pudy strachu :D :D Skvělý snímek, rozhodně nadčasový ()

Elisson odpad!

Ajhľa, aký nezmyselný žvást. Aspoň, že tam bola pekná židovka a jeden z mála pekných krížencov, ale i tak to bol riadny des.. ()

SmajdalfCZ1

Tak jeden kultovní film dle comicsu. Zpracování tohohle filmu je daleko lepší jak hraný seríál od CW. Navíc Constantina hraje Reeves, což prostě není tomu co vytknout. Hudba velice podtrhuje gradaci příběhu + cool brokovnice a fakáč ve správnou chvíli. Co více si přát. Navíc příběh dle mě měl smysl od A do Z a zpracování prostě dopadlo na výbornou. Pokud se člověk přenese do roku 2005, kdy filmů dle comicsu ... či úspěšných filmů dle comicsu nebylo zase tolik, tak prostě Constantine tehdy musel všem natrhnout kaďáky. Jediné co si pamatuji za starší comicsové filmy je Spawn, Soudce Dredd a co dál? Upřímně ani krom Constantina další neznám. Marvel se rozjel v roce 2008. Takže když přihlédneme k době, kdy to vyšlo. A navíc ten film je super i teď a člověk vydrží koukat až do konce a užívá si to. Navíc se začalo mluvit o dalším dílu, který snad i s Reevsem výjde sice po XX letech, ale vyjde. Kdo se na tohle podívá tak neprohloupí. Kurva zdařilá démoní řezačka. A prostě ten Constantinovský charakter ... no mrkněte a dáte mi za pravdu, že to za to stálo :) . ()

Franki69

Bijec démonů z pekel, Keanu Reeves v korporátním kvádru je jenom jeden. A k tomu Rachel Weisz v jednom ze svých lepších hereckých výkonů počátku milénia v comics akčním žánru. Ostatně, už to tu někdo psal, z comicsových adaptací je tahle dost neprávem opomíjena. Možná proto, že se v ní tak moc kouří a taky hraje se zippáčem…a upřímně, ta "pseudokřesťanská mystika" místy (a dost dost často) vyznívá infantilně a pitomě. Jenže právě tohle čtenář krváků Jiřího Kulhánka, k nimž se hrdě hlásím, skutečně ocení. Čím je to připitomělejší, tím je to lepší. Třeba - vyřídit ďáblíkova poskoka tím, že mu nejdřív ustřelím požehnaným střelivem půl obličeje, seřežu ho boxerem s křížky na hrotech a dorazím ho s biblí v ruce posledním pomazáním...to je prostě morytárová laskomina a Constantine jimi rozhodně nešetří. Ale zpět k filmu. Efekty stále obstojí, zhuštěná macho baddas atmosféra funguje bezchybně, obrazové ztvárnění nemá obdoby a výjimečný je tenhle snímek i zvukově, včetně soundtracku. Kdo film viděl v době jeho uvedení, tak i nyní, bezmála po dvaceti letech (v roce 2020 má možnost třeba na HBO), mu bude stačit, třeba na facebooku, jediný snímek do exteriérů nebo některé i z vedlejších postav (přitom jsou na plátně pár minut) a hned bude vědět, že je to z Constantine. Pro mě je to srdcovka, doma mám originál DVD a tahle placka by byla jednou z 10 nezbytných věcí, které bych si vzal na opuštěný ostrov. Potěšil opakovaně i po letech a určitě ne naposledy. Za mě je to za 100%. ()

Karbos

Viděl jsem ho tolikrát, a přesto vždy po skončení skončím v jakémsi myšlenkovém vakuu. Vlastně zjišťuji, že to nejspíš bude jeden z mých absolutně nejoblíbenějších filmu. A jsem si jistý že za nějaký čas se na něj kouknu zase, znova. Co dodat *****. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

KukulienkaHO

Vskutku parádny film. Čudujem sa, čo sa udialo s ohláseným pokračovaním, keď ešte stále nevzniklo a asi už, bohužiaľ, ani nevznikne (rovnaký prípad ako s World War Z). Nemyslel som si, že fantasy, ktoré sa bude točiť okolo kresťanskej mytológie, biblii a pod., ma bude tak veľmi baviť. No hlavným dôvodom je zrejme neopozeranosť danej tematiky. Máme tu kopu počinov zameraných na grécku, egyptskú, rímsku a severskú mytológiu, báje a povesti, ale je toho tak veľa, že nové filmy už moc nezaujmú. Naopak Constantine využil náboženstvo kresťanov a ono to skvelo funguje. Tvorcom sa podarilo vytvoriť sakra zaujímavý a komplexný svet. Herecky veľmi slušné. Efekty výborné. Príbeh vtiahne hneď od začiatku. Finále je akési kostrbaté a vláčne, ale zas na druhú stranu nám nadelilo parádneho Lucifera. P.S.: Hlavným hrdinom tu pomrie niekoľko blízkych, keď sa to dozvedia, chvíľku smútia, avšak hneď v ďalšej scéne sa tvária, ako keby sa nič nestalo... Čudné...🤔 ()

jouzy

Ou,ou,ou, famózní fantasy podívaná, skvělé obsazení, skvělá hudba, skvělý střih, skvělá režie, skvělé vše co člověk potřebuje k oddechu. Nemohu jinak než pět star. Poklona Reevesovi za úchvatný herecký výkon. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)