Cela

• Kanada

• Nový Zéland

Sci-Fi / Horor / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2000, 107 min

Po letech jsem si tento thriller zopakoval a musím hvězdu přidat s tím, že se jedná o celkem zajímavý thriller, který standardní téma "honu na vraha" ozvláštňuje psychidelickými výlety do vrahovi mysli, které jsou nápadité, výtvarně neskutečně stylizované a hrdinové se v nich prohánějí v neuvěřitelně působivých kostýmech, které nemají obdoby. I tak tomu ale něco chybělo, kvůli čemu utekla ta 4 hvězda.(18.10.2007)

Ide o hotovú pastvu pre oči, pekne vizuálne zvládnutý snímok, ktorý dokáže aj po obsahovej stránke zaujať. Navyše film ponúka veľmi dobré krimi thrillerové pozadie s pár hororovými resp. bizarnými prvkami. "Výlety" do mysle psychopatického vraha boli dostatočne pútavé a asi aj to najlepšie, čo ťahá tento film. Najväčší problém vidím v herečke J. Lopez, ktorá mi tu prišla ako päsť na oko, navyše svoju postavu nezvládala a zahrala ju veľmi zle. Komédie jej idú lepšie, na niečo takéto proste nemá, ide o typ herečky, ktorá nezahrá všetko. Škoda. Ale aj tak to stačí na nadpriemer. 70/100(29.9.2014)

Tenhle film je mylníkem v mém žebříčku hodnocení filmů. Většina speciálních efektů ve filmu je na docela slušné úrovni, kterou jim může většina podobných filmů jen závidět. Ale co se týká děje, tak ten mi přijde dost nedomyšlený, nepřehledný a občas i chaotický. Atmosféra filmu se přelévala jak na horské dráze. Některé scénky, jako například cesta do dětsví zabijáka mi přišla velice slušná, ale hned na to se tam objevili naprosto zbytečné vedlejší scény, které vyšuměly do prázdna. Pro mě zůstává tenhle film někde uprostřed mezi odpadem a lepším průměrem.(1.7.2008)

Katalyzátor-neurologický synaptický přenosný systém.Nejenže dokáže zmapovat mysl, ale vysílá i signál směrem ke druhé straně. Stačí se jen naladit. Ve filmu mi Jennifer Lopez hodně připomínala Agelinu Jolie-chvilkama jsem si dokonce myslel, že tam hraje právě ona:)) Film na mě zapůsobil příjemně a proto dávám vyšší hodnocení. Chudinka beruška:( To není doopravdy. To je můj svět a má pravidla-Jak již bylo ve filmu zachyceno.(24.8.2013)

Hodně zajímavý film. Jennifer dokázala, že když se chce, všechno jde, takže ani hraní pro ni není problém :-) Vincent jen potvrdil, že umí být psychouš, jako když vyšije. V žánru krimi celkem příjemné osvěžení. Ten film mohl být klidně delší s více "výlety" do Vincentova mozku, pak bych mohl i dát vyšší hodnocení.(20.2.2009)

• - Nositel Pulitzerovy ceny a filmový kritik Roger Ebert zařadil snímek mezi 10 nejlepších filmů roku 2000. (Terva)

• - V scéne, kde Carl (Vincent D'Onofrio) nakrúca črevo Petra Novaka (Vince Vaughn) je vidieť, že na začiatku natáčania má navinutú už značnú časť, no v ďalšom zábere akoby opäť začínal odznova. (Lukoh)

• - Scéna, ve které je kůň rozdělen na části, byla inspirována dílem britského umělce Damiena Hirsta. (Terva)