Impostor: Živá zbraň

Impostor

Impostor: Živá zbraň

Sci-Fi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2001, 92 min

Zajímavé téma, nudné zpracování. Od začátku do konce až moc přímočaré, bez náboje či atmosféry. Vykreslení budoucnosti není přesvědčivé, ničím výjimečné i vizuálně na nízké úrovni. Konec lehce předvídatelný. Herci taky žádná sláva. Proč já tomu vlastně dávám 3 hvězdičky??? (asi že se to dá dokoukat do konce bez větší újmy na zdraví...)(30.4.2007)

Napínavě natočené scifi řešící tu typickou Dickovskou otázku vlastní identity a spiknutí. Levné a málo detailní kulisy a scény tomu trochu škodí a pár nedořešených momentů tomu taky zrovna neprospívá, ale naproti tomu je to velmi napínavě natočené, se sympatickým hrdinou a hlavně člověk čeká ten Dickovský zvrat, ale těch možností je tu několik a dokonce ani před úplným závěrem se nedá přesně odhadnout jak to s tou identitou nakonec je, takže to je velké plus, přinejmenším pro lidi, co se dívají na příběh spíš než na kulisy. :)(5.4.2010)

• movie

Knihy a povídky Philipa K. Dicka zbožňuju, ale IMPOSTOR není příliš uspokojívý. Dickův námět je jako vždy dost originální a zajímavý, problém je provedení. Kdyby byl IMPOSTOR ryze televizní snímek nebo třeba jen část nějakého seriálu, bylo by to mnohem uspokojivější. Chybí tomu rysy velkolepé sci-fi, ale bohužel i decentnost netradičního thrilleru se sci-fi zápletkou. Gary Sinise příliš neboduje, Madeleine Stowe je tu tolik upozaděná, že se ani nemusí snažit, jen z Vincenta D´Onofria je tu cítit to přesvedčení ... Nemohu říct zklámaní (i když uznejme že Dick by si zasloužil víc Blade Runnerů), ale spíš jen tuctovka, která se hodí spíš do tv a půjčoven. Dávam 2 a půl!(29.12.2006)

• eraserhead666

Některé povídky by asi možná neměli převádět do celovečerních filmů. I od známých a uznávaných jmen. Druhé Total Recall se prostě nepovede vždy. Pointa dost slabá na to, aby ustála celovečerák. Docela beru, když se příběh a jeho postavy chovají nelogicky (rozuměj jinak, než bych se v dané chvíli za/choval já nebo většina lidí co znám), ale když postavy svým chováním a činy popírají vlastní univerzum a nastavené parametry a pravidla příběhu, ba dokonce popřou něco, co je ve filmu výslovně řečeno (zde SPOILER: pravidla fungování a spuštění oné mimozemské bomby KONEC SPOILERU), tak to už je hodně dost špatné. Ten konec je jedna velká komedie, samospasitelná a samožerná, celý film posílá do prdele.(9.9.2018)

Samozřejmě se všichni budou odkazovat na autora zlověstných románů Philipa K. Dicka a otírat se o tvůrce, co všechno zprasili. Viděl jsem nicméně větší průšvihy, takže tenhle pokus svézt se na tehdejší vlně paranoidních kousků, které tahají diváka za nos, není úplně špatný. Postupně si odškrtáváme, co by asi takové temné sci-fi mělo obsahovat, jenže solidní atmosféry nebo akce je málo, klišé a nelogických momentů naopak až moc.(17.3.2017)

• - Natáčanie začalo v Runing Springs, Kalifornia, kde napríklad vytvorili kulisy kozmického lietadla. Ďalej sa natáčalo v Los Angeles. (Greenpeacak)