Rok 2079, planeta Země. Již deset let zuří válka lidí proti mimozemšťanům, útočícím na města, chráněná silnými elektromagnetickými póly. Pohyb každého člověka je přísně střežen, aby se zabránilo proniknutí vetřelců. Vědce Spencera Olhama, jehož výzkum může vést k jejich porážce, zatkne tajná policie, protože se prý stal tajnou zbraní cizinců a má v těle ukrytou bombu. Spencerovi se ale podaří uniknout do podzemí a musí všechny přesvědčit, že je pořád člověk, a zachránit lidstvo před zkázou. Dokáže ale přesvědčit sám sebe? (SPI Film)

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $6,285,176Tržby Celosvetovo $8,145,549║ armádne kostými vypozičané z Vesmírnej pechoty ale to by nevadilo, skôr jednoduchosť prevedenia, ktoré vôbec nestrhne, niektoré momentky fajn ale ako celok ničím zvláštne, bližšie to má k nejakej seriálovej epizódke než ku kinofilmu /40%/ ()

POMO

Úžasný námet, ktorý by si zaslúžil menej deravý scenár i dôstojnejšie sfilmovanie. Snímka vyzerá, akoby ju natočili za 3 týždne na Barrandove. Zatiaľ čo ako české vysokorozpočtové sci-fi by však bola príjemným prekvapením, ako americká bomba podľa Philipa K. Dicka je tak trochu prúserom. Na troch hviezdičkách to drží iba dynamická réžia, vďaka ktorej sa ani sekundu nenudíme. ()

Gemini

Android naprogramovaný k tomu, aby věřil, že je člověk a přitom vědomě či nevědomě splnil kýsi úkol, kolikrát už jsme tohle slyšeli? A kolikrát dostala tato oblíbená Dickovská vychytávka od filmařů ošklivě na prdel? A kolikrát už diváky zklamal film s vysoce kvalitním obsazením a pohlednou vizuální stránkou? Myslím, že všichni víme, že takových případů bylo až příliš mnoho:P A bohužel jim stále není konec... Kde se to tak hloupě zvrtlo směrem k, řekněme nedobrému filmu? Asi někde kolem práce na scénáři, protože D'Onofriův vyšetřovatel je sám o sobě slušná klasa, což platí i o Madeleine Stoweové (nehledě na to, že je to kus;)) a Garym Siniseovi. Jeho strach o život v útěkové scéně a emoce při první krvi mohou akcie Impostora jedině zvednout...a že je hodně kam zvedat. Co se mi na Impostorovi ale líbí suverénně nejvíc je to, že s podstatně menším rozpočtem dokázal dosáhnout stejného provaru jako megaloprojekt Minority Report:) 40%. ()

Lima

Jediné, co je na tomto filmu potěšující, je ´dickovsky´ depkoidní konec. Jinak jde o lacinou ubohost s nulovými triky, natočenou bez špetky invence. Z tak zajímavé Dickovy předlohy šlo vymáčknout mnohem, mnohem víc. Gary Sinise už léta nenatočil nic dobrého a Impostor, který si dokonce sám produkoval, je dalším důkazem jeho úpadku. Jediným pozitivním zjištěním je, že Madeleine Stowe je pořád krásná. Za ní a za ten uspokojivý konec dávám za dvě*. ()

Radyo

Film sice disponuje solidním hereckým obsazením a byť poněkud otřepaným, přesto stále zajímavým námětem, leč to je (kromě triků) snad vše, co může nabídnout. Gary Sinise i Madeleine Stoweová jsou ve svých rolích jakoby svázaní, paradoxně mě více zaujal Vincent D'Onofrio jako hlavní záporná (?) postava, jehož motivaci se dá věřit přece jen víc ("obětovali jsme deset, ale zachránili deset tisíc"). Tato lehce nadprůměrná sci-fi sice asi nebude patřit mezi perly svého žánru, ale fandy vědecké fantastiky snad aspoň trochu potěší. ()

• Natáčanie začalo v Runing Springs, Kalifornia, kde napríklad vytvorili kulisy kozmického lietadla. Ďalej sa natáčalo v Los Angeles. (Greenpeacak)