Impostor: Živá zbraň

Impostor

Impostor: Živá zbraň

Sci-Fi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2001, 92 min

Film sice disponuje solidním hereckým obsazením a byť poněkud otřepaným, přesto stále zajímavým námětem, leč to je (kromě triků) snad vše, co může nabídnout. Gary Sinise i Madeleine Stoweová jsou ve svých rolích jakoby svázaní, paradoxně mě více zaujal Vincent D'Onofrio jako hlavní záporná (?) postava, jehož motivaci se dá věřit přece jen víc ("obětovali jsme deset, ale zachránili deset tisíc"). Tato lehce nadprůměrná sci-fi sice asi nebude patřit mezi perly svého žánru, ale fandy vědecké fantastiky snad aspoň trochu potěší.(20.6.2003)

Zajímavé téma, nudné zpracování. Od začátku do konce až moc přímočaré, bez náboje či atmosféry. Vykreslení budoucnosti není přesvědčivé, ničím výjimečné i vizuálně na nízké úrovni. Konec lehce předvídatelný. Herci taky žádná sláva. Proč já tomu vlastně dávám 3 hvězdičky??? (asi že se to dá dokoukat do konce bez větší újmy na zdraví...)(30.4.2007)

Má to 1 přednost...je to opravdu typicky Dickovské. A konečně! je tu závěr z povídky. Palce nahoru. Obsazení je v poho. Jen škoda, že to nedělal též pan Duguay. P.s. director´s cut nedoporučuji. Je na prd. Nepíši/neříkám to často, ale v tomto př. jest kratší verze....lepší. Hudba tentokráte, nicmoc. Na to, že ji dělal Isham. Asi ho to moc nebavilo.(22.3.2020)

Klasický příběh o pronásledovaném člověku zabalený do hávu sci-fi. Zajímé je, že až do konce divák neví, zda je hlavní hrdina skutečně vinen či ne. Tento sice již stokrát viděný, ale vděčný námět by si ale zasloužil lepší zpracování. Hlavní problém je nepřehlednost mnoha scén. Akční scény jsou stříhány tak podivně, že se v nich těžko člověk vyzná, navíc se většina děje odehrává v tmavém prostředí a tím se přehlednost stává ještě menší. Hudba Marka Ishama je vyloženě otravná, Gary Sinise je jen průměrný stejně jako další herci.(20.8.2003)

Asi tak posledních 10 minut už jsem se u toho dost nudil a spíš jsem myslel na to, kolik tomu zde udělim hvězdiček. No byl jsem rozhodnutej, že dám 2, ale úplnej konec mě překvapil a to hned 2× během asi 1 minuty, takže nakonec dávám 3. Ale jsou to spíš slabší 3 hvězdičky... Jinak hodně mi to připomínalo Blade runnera.(28.4.2007)

• - Natáčanie začalo v Runing Springs, Kalifornia, kde napríklad vytvorili kulisy kozmického lietadla. Ďalej sa natáčalo v Los Angeles. (Greenpeacak)