Epizody(10)

Psychologický thriller se odehrává v létě 1979, kdy je za šokující zločin zatčen mladý muž. Záhadu se zločinem spojenou musí vyřešit nepravděpodobná vyšetřovatelka. (Apple TV+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (11)

Přeplněný pokoj (2023)

Nenapadna kriminalna psychodrama s velmi slusnym Hollandom i okatou Amandou Seyfried. Kedze som si kedysi od spisovatela Ethan-a Hawk-a precital vybornu seriu "Spolocenstvo v jednom", osobnosti v hlave a ich prezentacia ma neprekvapili. Naopak, obcas mojej predstave rozporovali. Kazdopadne, Holland im vedel "na povrchu" prepoziciat urcitu autenticitu. Plejada kvalitnych hercov je rozhodne citit, ale obcas ma scenar nepresvedcil. Odporucam, nesadne vsak kazdemu, najdite si cas a s vysvetleniami "divnosti" v prvych dieloch musite zial pockat az do tych neskorsich. To, ze to tam hapruje sa odrazilo i na ich hodnoteni. Nadpriemer. ()

Odchod (2023) (E01)

Za mna prekvapujuco slaby otvarak, ktory uvodnu zapletku prakticky az po zaver uplne vypusti, aby dal priestor blbnutiu studentov. Chapem, ze naivny skolak, iba 27-rocny Tom Holland :), svojou tvarickou a serialovou neohrabanostou/zranitelnostou pritiahne hodne nastrocnych a iskrenie s krehkymi dievcinami je pre nich vzrusujuce, zial, prave tieto teen-dramy mi pridu neskutocne otravne. Nie som cielovka. Postava, ktora ma zatial zaujala najviac, dostala najmenej priestoru. Hra ju znamy izraelsky herec, Lior Raz, hviezda z vybornej serie Fauda (seriál) (2015). Az v poslednej minute psychologicka Amanda vrati par otazkami vykolajeny scenar spat k hlavnej linii. Zatial sklamanie, ale este jednu cast si dam, ci to bude rovnako slabe. Ak ste mladucka divacka, ci divak (15-25r) kludne ignorujte moje vyhrady. Zrejme vam to sadne, zvlast ak ste este aj Hollandov fanusik. 40% Prva cast - cajik. ()

Útočiště (2023) (E02)

Po slabuckom otvaraku mierny prechod do depresivnejsej dramy. Spolubyvajuca Ariana na typickej spirale cez drogy, sex, kluby a nasilie vykazuje jasne znamky niekeho, kto sa da povazovat za labilneho a nebezpecneho. Pre typka v serialovom veku proste velmi silne vabenie. Forme rozhovoru s "vysetrovatelkou" neviem prist na chut a uverit jej. Pozitivne kvitujem vykreslenie atmosfery v bare cez osvetlenie, hudbu az po miesenie spotenych tiel to kamera celkom vystihla. :) A opat Izraelcana, "spravca" domu dostal minimum priestoru. Neviem, ci sa na to vykaslat alebo cakat, ze sa konecne serial aj nekam pohne. Caka nas este 8 casti a opat az zaverecnych par sekund nieco naznacilo. Na um mi prisla slavna Cimrmanova kompozicna metoda v praxi. Striedanie prvkov ocakavania a sklamania. 45% ()

Vražda (2023) (E03)

Konecne ucelenejsi diel, tentokrat i s akciou a pomerne uchadzajucou atmosferou. Sice sme sa opat nedozvedeli, kto si to v zavere predoslej epizody "odpocivali" vo vode, ale aspon hlavny pribeh zo "psychologickej poradne" sa trochu posunul. Opakovane nam na konci hodili navnadu vynoriacu sa z cista-jasna. Trip lIedadielkom. :) 55% Kazdopadne tato epizoda rozhodla, ze to este neutnem. ()

Londýn (2023) (E04)

Okrem zaverecneho konfrontacneho vysluchu ku koncu epizody, ktory trocha rozviril tu mdlu konverzacku, sa zapamatatelneho neudialo prakticky nic. Zaver tradicne "odkryl kusok pozlatka z bonboniku", ktory vsak touto rychlostou identifikujeme ako obycajny kamienok zrejme az v zaverecnom dieli. Po tom predoslom rozhodne latka klesla. A ano, je mi jasne ze Isaacs je herecka hviezda v tejto epizode, nuz ale dej samotny sa vdaka jeho lisiackej postave v nej teda moc neposunul. Bieda. 40% ()

Zachránce (2023) (E05)

Pomerne zaujimava a i uveritelne prerozpravana psychologicka sonda z Dannyho detstva. Uplny odklon od vsetko, co sa udialo doteraz. Zrejme agentka len sonduje mysel niekoho, o kom si mysli, ze sa nejoko podielal na osude ludi, co sme videli v predoslych epizodach v zatopenom dome. Nadpriemer. 60% ()

Rya (2023) (E06)

Konecne sme sa v 6-tej epizode dozvedeli, co ma psychologicka s vodnatymi ocami "za ulohu" s nasim vlasatym typkom. A hoci ustredna myslienka uz nie je zdaleka neznama, tuna je spracovana trosicku z ineho uhlu a pomerne zaujimavo. Prva epizoda zo serie, kedy vsetko drzalo pokope, od uveritelnosti herectva po slusny scenar s celkovou atmosferou. 75% ()

Přeplněný pokoj (2023) (E07)

Slusna cast, kedy sa i "ostatni prihovoria" Dannymu. Konecne pochopime, kto boli tie tela sediace vo vode, ktore nam tvorcovia niekolko epizod na par sekund ukazali. Napriek tomu, ze cesta, ktora viedla k stvarneniu tohoto psychickeho stavu posobi napadito, ja som zazival deja vu. Nie len po nedavnom Split (2016) . Ale velmi podobne som si kedysi v mysli predstavoval dianie v hlave jednej postavy z fantasy knihy od Simon-a Hawka. Je to trojdielna seria Dark Sun s podtitulom "Spolecenstvi v jednom". Prvu jej cast, s nazvom Zatratenec som cital este na konci strednej skoly. Rozhodne odporucam. Ale spat. Preto mi stvarnenie uz neprislo prilis originalne. Chapem vsak, ze pri prvom stretnuti s takymto stvarnenim je to asi posobive. Nadpriemer. Aj preto, ze pri tak nahlej konfrontacii v hlave by som ocakaval presne ten "cry for help". 65% ()

Shledání (2023) (E08)

"Chaos" v prvych epizodach, kedy konali rozne "osoby", sa snazi nasa psychologicka spolu s "pacientom" napasovat uz pohladom znalych, aby to davalo zmysel. Samozrejme nie len pre nich, ale hlavne pre divaka. Obcas to funguje, sem-tam mi to prislo okato tazkopadne. Na druhej strane protitah vychytraleho nevlastneho otca dodava autenticitu. A tiez tradicne zaverecny step-up - "just in case" moment bol fajn. Nadpriemer. 65% ()

Rodina (2023) (E09)

Mimoriadne cerstvy zavan a pre mna i nostalgicka spomienka na niektore vynikajuce jury-movies -> filmy zo sudnej siene. :) Kvitujem i to, ze sa film, po stranke psychologie postav, pomerne verne drzi skutocnosti a sice, v toxickych manzelstvach, kedy sa obet opakovane vracia k svojmu "zneuzivatelovi", ba dokonca ho vsemozne haji. Scena "dohovoru" vo vytahu bola zdrcujuca. My ostatni, mozeme sice citit spravodlivy hnev, ale to je tak vsetko. Mnohi azda pozname podobne vztahy vo svojom okoli a vidime, ake su veci jedneduche z nasho pohladu a konali by sme tak a tak.....wishfull thinking. Vyborny diel. 85% ()

Rozsudek (2023) (E10)

Pekny zaver. Nielen katarzia pred porotou, ale i prejasneny a farebny zaverecny rozhovor so "znamou". Holland, zvlast v tejto epizode, predviedol, ako dokonalo ovlada svoju mimiku. Respect. :) 75% ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra