Hodina pravdy

• USA City by the Sea (více)

Vincent Lamarca, jehož otec byl popraven za únos dítěte v 50. letech, se navzdory stigmatu v dospělosti stal uznávaným newyorským detektivem z oddělení vražd (Robert De Niro). Jednoho dne detektiv zjistí, že hlavním podezřelým v případu další vraždy, kterou má na stole, není nikdo jiný než jeho zavržený syn (James Franco). Vincent je nucen vrátit se domů na chátrající promenády Long Beach na Long Islandu a čelit temnotě minulosti. Během vyšetřování si uvědomí, že jeho selhání coby otce hluboce ovlivnilo život jeho narkomanského syna. Minulost se opakuje… (Česká televize)

Ilicka

Vynikající výkon Jamese Franca a tradiční nadprůměr R. de Nira nemůže vykompenzovat nezajímavě podaný příběh. ()

Dawe.zs

Nudná psychologická kriminálka o policajtovi, který zjistí, že jeho syn je drogově závislý a hledaný pro vraždu. ()

slunicko2

Psychologické drama 1) o vztahu mezi otcem a synem koření příjemní herci a vcelku uspokojující děj._____ 2)  Já film sledoval samozřejmě hlavně kvůli 24letému Jamesi Francovi (detektivův syn podezřelý z vraždy), který mě nezklamal. ()

Fanucci odpad!

Tak toto je naprosto nepovedený snímek. Katatrofální scénář, film nemá tempo, je neuvěřitelně nudný. Ani De Niro příliš nezáří. Prostě ztráta času. ()

kapsomut

Hodně průměrný film. A jak tak na to koukam, je snad 85% hodnocení 3* :D Ale jako dalo se to úplně v pohodě. Nevadilo mi to a klidně bych se na to ještě kouknul.. ()

Carlossss

Většina hodnocení zde je na třech hvězdách, což je vlastně průměr. On ten film, ale bohužel vážně na víc nemá... Robert DeNiro toho zvládl hodně, ale tady stojí za starou belu a ostatní na tom nejsou líp. Nepovedlo se... ()

Martin741

Dalsi prepadak a nudna americka sucharina s Robertom De Nirom /Taxikar, Kmotr2, Neuplatni/. Ako jestvuje nuda s Jamesom Stewartom menom Firecreek, tak jestvuje aj nuda s Orsonom Wellesom menom Long Hot Summer /mala napoveda- film je z roku 1958/ a je aj nuda s Marlonom Brando menom Zastaveni Na Missouri. Toto je nuda s Robertom De Nirom. 30 % ()

Figu

Jasný, je to težkej obyčej, kterej je ničím nepřekvapující a standartně natočenej... Ale na druhou stranu tenhle flák pěkně odsejpá, neuráží a má v hlavní roli bejka v zápřahu De Nira, kterej si to díky svojí kvalitě odkroutí naprosto v klidu a v suchým triku sám. I když to není film na doporučení, dá se na něj jednou, možná dvakrát kouknout. 60% ()

Flyer

Zpočátku se tato kriminálka tváří celkem slibně, později se z ní ale vyklube nudné, až příliš upovídané a rozvleklé drama o vztahu policisty k "nezbednému" synovi. ()

andrii

Bude stát o místo s city, pod sychravým sluncem, podél slaných zátočin, které rozpojil čas bez objetí, od nichž dal tehdy ruce pryč. Rozchodí, co rozhodil, nebo ho znovu předběhne pouto v zájmu, náruč stínů? ()

lennyd

Detektiv Vincent LaMarca (Robert De Niro) to nemá vůbec jednoduché. V dětství se potýkal s problémy, když jeho otec byl odsouzen k smrti za zvlášť brutální vraždu, a tento cejch se snesl i na Vincenta. Snad aby trochu odčinil dluh svého otce, stal se policistou, a to jedním z nejlepších ve městě. Nyní se ale objevuje další případ - zavražděný drogový dealer, a co je nejhorší, všechny stopy ukazují na Joeyho LaMarcu, Vincentova syna... Ač se film navenek tváří jako obyčejná detektivka, uvnitř skrývá psychologický pohled do rozhárané duše životem týraného policisty, kterého skvěle vystihl Robert De Niro (a jak píše gouryella, ani se nemusí moc snažit a přesto nad zbytkem hereckého osazenstva exceluje). James Franco se celý film tváří pekelně nasraně, asi honorář za film až tak úplně neodpovídal jeho představám (dobře, možná to měl v popisu role)... ()

zdenny

Hodně dobrý film, kde se na pozadí kriminálního činu řeší vztah mezi otcem a synem, který je velmi neutěšený. Film působí dojmem nezávislého amerického filmu sedmdesátých let a má i takovou atmosféru. A pro tuto atmosféru se mi snímek velice líbil. Navíc má film velice dobré herecké obsazení. Vztah mezi otcem policistou a synem podezřelým z vraždy je poměrně psychologizovaný, což filmu dodává ty správné grády. ()

JohnSmith

Při takovém obsazení jsem čekal trochu víc. Film je víceméně roztahaný a nudný. Ani De Niro toho nějak moc nepředvedl, jako by byl utahaný a nechtělo se mu hrát. ()