Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

sedm.1

Oldschool thriller, který sice dnes už na zadek neposadí, ale v době svého vzniku určitě znamenal slušný nadprůměr. Každopádně je nutné konstatovat, že v první řadě se jedná především o atmo žánrovku, a to hlavně díky prostředí, kde se film z velké části odehrává, tedy márnice, jejíž působivost je tu zpracována opravdu na výbornou, a opravdu pokaždé, jakmile se prostě děj filmu přesunul do těchto prostorů, měl jsem vážně upřímné mražení v zádech a musím se přiznat, že já bych tam nešel makat za nic ani na minutu, brrrr. Zápletka je pak sice dost jednoduchá a popravdě, díky jednomu šíleně mizerně přehrávajícímu herci, i dost brzy průhledná, že Nicku?, nicméně určitě ani na chvíli nenudí, má solidní spád, a závěr pak dokázal být docela intenzivní, i když zároveň až moc naivní, ale ok. Hodně přesvědčivý výkon tu jinak předvedl mlaďoučký Ewan McGregor, jemuž jsem jeho prakticky neustálé pocity strachu a nejistoty fakt věřil, a potěšil i též mladý Josh Brolin, který svou postavu též zahrál skvěle, a tak to v tomto ohledu kazí skutečně jen ten Nolte, který byl prostě strašný. Pokud bych pak měl zmínit nějaké výtky, určitě by to byla absence napětí a nudné a nepřekvapivé zvraty, jinak ale musím zopakovat, že se jedná o poctivý a určitě ne nudný thriller, který si své splnil. ()

jondoe

Tento film mal naviac. Scenaristovi ako nakoniec dosiel dych a ku koncu urobil vela chyb. Aj tak sa vsak jedna o dobry, zlahka nadpriemerny thriller z dost desivou atmosferou, v neprijemnom nemocnicnom prostredi. Patricia Arquette a Ewan McGregor boly tak isto vyborny. ()

666Carnage

Na VOD jsem narazil na tento starší thriller s nádechem hororu. Musím říct, že dosti povedený snímek a dokonce jsem ani netrefil vraha, takže další body k plusu. Spousta známých herců, jsem rád, že jsem na tenhle starší snímek narazil. 75% ()

Hopper

Dosť bizarná záležitosť... McGregor je celkom fajn, aj Nolte predvádza to čo vie, s ostatnými to už ale je poslabšie. V deji sa hluché miesta striedajú s napínavejšími a dosť uletenými - viď reštauračný sex... ()

bila.tecka

Výchozí námět osamělého hlídače márnice sliboval hutnou atmosféru, ta se obstojně daří udržet tak cca první třetinu. Po příchodu detektivní linie se objeví zbytečná klišé a film se propadá někam k béčkové produkci. Hlavně s "přispěním" neumětelského scenáristy, odhalení hlavního padoucha je vskutku prudce inteligentní... ()

MareT.

Úžasná atmoféra od prvních minut, která postupně uvadá a čím více víte, o co se jedná, tím více padá i nadšení z celého nápadu a konceptu. Scénář na konci zabijí vše, co si režisér přichystal na začátku. Ale rozhodně to lepší z devadesátých let. ()

Ezekiel1

Nedoceněný film. Úžasná zápletka. S tipem, kdo je vrah jsem byl úplně mimo. Myslim, ale že nejsem sám:)Skvělý Brolin a samozřejmě Nolte. Nechci ani opomenout dobrou hudbu. V rámci svého žánru výborné... ()

cityman

Tento nijak vyjímečný film byl u nás ovšem distribuován pod českým názvem "Hlídač mrtvých". Že by zařádil webšotek? :o) ()

gumolit

Originál je oveľa lepší !!Nechápen načo ten istý režisér točil remake svojho filmu ale asi pre blbých amíkov , ktorí to inak europsku tvorbu neberú.Potešía hlavne herci , niektorí sa stali až časom hviezdami /Graham,Brolin/ ale film je najlepší len v nemocnici inak moc nefunguje a vraha spoznáte už na začiatku.Radšej originál , ()

Movie Gourmet

Tak tohle je aspoň thriller jak se patří. Výborně zde hraje můj oblíbenec, "skotský obojživelník" Ewan McGregor stejně jako Nick Nolte, na kterého jsme zvyklí většinou jinak, tj. v jiných rolích. Ukázal, že je ale opravdu téměř univerzální a zvládne cokoliv. Přesvědčivé výkony podali i Josh Brolin a Patricia Arquette. Verdikt: 3* a 70 %. ()

arcticsky

Nedá se k tomu napsat nic jiného než co byste se dočetli v ostatních komentářích. Skvělá atmosféra na straně jedné a díry ve scénáři na straně druhé. Ale sečteno podtrženo je to příjemný thriller. ()

Thomas_xxxxx

Doslovný remake o 3 roky staršieho Nattevagten s veľmi malými odlišnosťami (napr. vrah vyrezával oči, kdežto v originále obete skalpoval). Po zhliadnutí originálu ma to už veľmi nebavilo. Napr. také Funny Games bolo zaujímavé pozerať aj remake aj originál, ale toto nie. Aj keď to bolo navlas rovnaké ako originál, musím strhnúť jednu hviezdu. ()

ViktorEl

Napínavý a celkom zaujímavý thriller, dobré herecké obsadenie, z ktorého vynikal Nolte a McGregor, ale aj Brolin. Slušná mrazivá atmosféra a dobrá hudba. Škoda, že príbeh je dosť prekombinovaný a my sa ani nedozvieme záverečnú pointu, PREČO a AKO? 60% ()

warrenur

Podareny dedulo na nocnej sluzbe, zvlast scenka s pachnucim dychom. :) Nuz a potom uz len postarsia hra na macku a mys s hercami, ktorych mena sa casom stali este zvucnejsie. Slabsi priemer. 45% ()