Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

TeeAge

Film, ktorý rozpráva o nadšencoch filmového umenia, len trocha v iných podmienkach. Trochu mi to splývalo so všednými home-movie pokusmi - a práve to robí tento kúsok milým a zábavným. Keď človek nevie prísť na to, čo je to zázračné plus v nejakom filme, pravdepodobne to bude Terence Stamp... Aj komiksový nepodarok Elektra sa oplatí pozrieť kôli jeho 30 sekundovému billiardovému výstupu :D (mimochodom je to v 38. minúte) ()

ScreamJay

Komedie o tom co mi tu vlastně děláme. O filmových nadšencích, pro něž je film smyslem života a pokud ne tím hlavním, pak určitě jedním z nejdůležitějších. Po posledních filmech Eddie Murphyho a vlastně i Stevea Martina jsem trochu tušil, že to nebude vtipné, ale spíš trapné. O to víc mě překvapilo, že tomu tak není. Frank Oz natočil svižnou a především zábavnou komedii. Komedii bez buranského humoru, bez nechutností, ale přesto hodně vtipnou. Každý kdo si jen zkusil natočit svůj amatérský filmeček, nebo každý kdo o tom snil, těm všem musí být tenhle film obzvlášť blízký. A jednou až budete točit kinotrhák, pak si všimněte tváře Stevea Martina na konci promítání. Toho užaslého výrazu jak se jeho sen stal skutečností, jak diváci tleskají a nadšeně kvitují jeho dílo, jak sám pociťuje kouzlo filmu se vším co k tomu patří. Nebýt film jedním ze smyslů mého života a nebýt do něj tak zapálený, možná bych tuhle komedii zařadil do průměru. Ale proto, že přesně ukazuje to o čem sní každý filmový fanoušek, to mě utvrzuje v mém 4hvězdičkovém ohodnocení. Tahle nějak asi točí Rodrigues, za pár šupů přenáší svou vizi až na stříbrné plátno. Jen na to asi neodchytává své bratry mexické uprchlíky :o) ()

betelgeuse

Hravý Steve Martin zbavený všech ambicí a rodinného sentimentu + po letech opět svěží Eddie Murphy = moc fajn, nekomplikovaná komedie aneb návrat do 80-ých let. ()

Spiker01

Tenkrát jsem na telku koukal pořád a na Bowfingera jsem v ní nikdy nenarazil. Přitom se podle Matěje Rupperta jedná o jednu z nejlepších komedií devadesátek. A možná s tím i souhlasím, Steve Martin v top formě, i když Hlavu rodiny mám stále radši. ()

Lavran

Zbožňuji snímky o natáčení filmů, ale že by se mohl podařit zrovna takový trhák, to by mě ani ve snu nenapadlo... Třes se Ede Woode!:) ()

Wacoslav1

No po pravdě řečeno na repete už v tom trhák úplně nevidím, ale pořád dost slušná komedie u který jsem se obstojně pobavil i když vzhledem k tomu námětu a hereckému obsazení se z toho dalo vytěžit i o něco víc.60% ()

pepo

keby bowfinger skutočne existoval asi by pripravila Eda wooda o prvenstvo.Moc príjemna komédia so skvelým Martinom a po dlhej dobe znesiteľným Murphym ()

Xmilden

Rozumím tomu že ve své době tohle znamenalo návrat Eddieho Murphyho. Scénář filmu je rozhodně zajímavý. Nápadem je natočit film s hvězdou akčních filmů aniž by o tom dotyčná ikona cokoliv tušila. Občas stačí čekat kdekoliv ve křoví nebo na podzemním parkovišti na své záběry. U filmu jsem se místy bavit, ale je škoda velké nevyrovnanosti. Režisér Frank Oz mě nikdy nějak vyloženě neseděl. Robert Downey Jr. i přes svou pidi postavu těžko přehlédnutelný. PS: Dostal jsem vás čůr.ci! 55% ()

MISSha

Vzhledem k zdejšímu (dle mě) podřadnému hodnocení, originálně svěží komedie s překvapivě dobře hrajícím Eddiem Murphym. Vynikající, doslova taková ''Ed Woodovská'' zábava od začátku do konce. ()

JohnnyD

Výborná oldschool situačná komédia o láske k filmu. A nakrútená s rovnakou láskou! Skvelé vypointované gagy, výborné dialógy, bohovskí herci (Eddie Murphy podáva životný výkon!), originálny dej a hlavne dokonalá réžia, ktorá precízne časuje vyvrcholenie každého vtipu. Steve Martin z času na čas dokáže napísať absolútne brilantný scenár. Jedna z najlepších komédií, aké som videl. ()

petaspur

Tohle musí každý filmový nadšenec vidět. Nepotřebujete vlivné producenty, kvalitní herce ani profesionální štáb a přesto můžete natočit trhák. Stačí jen nadšení, kreativita a lidi, kteří věří tomu, že víte, co děláte. Ten na konci obdržený hollywoodský scénář je opravdu dokonalost sama. Tohle obdržet, tak už oprašuju poličku na Oscara. ()

Allien.9

Další z komedií, u kterých se s odstupem času mění humor v trapnost a rozpaky. Běh přes dálnici ale pořád top. ()

kingik

Nevtipná komedie, která se navíc tváří, že bude chrlit gagy kulometnou ráží. Zaděláno na ně skutečně bylo, ale snaha vyšla naprázdno a to se neodpouští. Já se prostě nebavil. ()

Legas

Nejlepší komedie s Eddiem Murphym co znám. Navíc skvělá parodie na natáčení béčkových sci-fi filmů. ()

Jordan

Tak pozor, Dámy a Páni, tento film bol vskutku čistá a obyčajná zábava. Nič viac ale ani nič menej. Nemôžem mať na neho ťažké srdce, pretože ma pobavil, pretože som sa smial, pretože som od neho nič neočakával a i tak som dostal. A je dobré, že sa občas nájde komédia s originálnejším nápadom, neošúchanými gagmi a "hanblivým Eddiem Murhym" :) Veľmi zaslúžené a plné 3 vďačné hviezdy ()

Anderton

Ale no tak, 65%, to musí byť spôsobené averziou voči Murphymu. Ten tu pritom podáva možno najlepší komický výkon svojej kariéry. Martinovi sa podarilo napísať veľmi vtipný scenár s niekoľkými extra vtipnými momentami. Žeby spolu s Ozom skladali hold aj Edovi Woodovi? Na druhý krát pôsobil film rovnako vtipne, ako prvý raz. ()

swamp

Vzhledem k tomu, že v dnešní době se téměř na všech televizních kanálech rozjíždí různé reality show (což je na mě až moc komerční:) tak se dá označit děj tohoto filmu za "nadčasový". Je to mix mezi The Truman show a Big brother! Poměrně vtipný mix. ()

Tomco

Smiech od prvej do poslednej minúty! Veľká oddychová komédia postavená na úplne najzákladnejšom "unreal" námete. 85% ()