Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti

(TV film)
  • Česko Otázka chleba a smrti (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 2008, 30 min

Díky pochybnému štěstí mají pekaři Wallace a Gromit plné ruce práce. Někdo likviduje všechnu jejich konkurenci v okolí a je tak jen na nich, aby co nejdříve doručili čerstvé pečivo až do schránky. Vše se ještě zkomplikuje, když se Wallace zamiluje a přenechá veškerou starost o pekárnu na Gromitovi. Ten tak nestíhá hlídat svého pána, i když tuší, že nebezpečí je blízko… (Němi)

lamps

Jede se podle klasické gromiťácké šablony a příběh je opravdu hodně primitivní, ale vše neskutečně zachraňují závěrečné akční minutky a především kupa geniálních filmových citací, z nichž hlavně ty z Ducha a Vetřelců patří k těm vůbec nejvtipnějším vůbec.. ()

Němi

Až moc se Nick Park zhlédl v akčních sekvencích, které tak skvěle zakončovali předešlá krátkometrážní díla i celovečerní film - a natočil rovnou jednu dlouhou. Tedy ne, že by mu to nešlo, jen ty pomalé a tiché chvilky mám s W&G přeci jen radši. Ovšem nenápadná a témeř geniální citace scény s bombou z původního Batman filmu z '66 je... no geniální. Škoda, že příběh se víceméně opakuje a půvabnou atmosféru světa, kde se na první straně novin píše o zmizelém stádu ovcí, nahradila přílišná překotnost. V rámci filmografie božského Gromita jen za 4* _____ Mé titulky najdete Z D E ()

Slarque

Očekávání nastavená předchozími filmy byla zřejmě vysoká. Tomuhle filmu sice vlastně nic nechybí, ale stejně mi přišlo, že tu chybí něco navíc. Jistě, je tu třeba parodie na Ducha, ale to je jediná scénka, jedna z malých ozdob, jakých jsou Parkovy filmy plné. ()

Jirka_Šč

Když porovnám s Nesprávnými kalhotami na stejném DVD, pak Nesprávné kalhoty vítězí. U mé dceři naopak zvítězila Otázka chleba a smrti. Jenže na ČSFD píšu já :). Nesprávné kalhoty mi přijdou geniálnější. P.S. Nerozumím jedné věci. Proč, když se na DVD obtěžovali s dabingem, neudělali pro anglickou jazykovou verzi také české titulky? Ba ani anglické tam nejsou :(. ()

packa

Nick Park nedokázal udržet laťku, kterou si stanovil předchozími W&G kraťasy. Expozice tak krátká, že v podstatě ani žádná nebyla. Příběh prostinký, až se zdráhám nazvat to příběhem. Záporák příšernej, ta kredenciózní baba nesahá Prestonovi, natožpak Tučňákovi, ani po kotníky. Předchozí záporáci měli své nesporné kouzlo.... 3* za Gromitovo herectví a skutečně vtipný závěr, ale ani o chloupek víc! ()

Stanislaus

Mé první setkání s Wallacem a Gromitem dopadlo opravdu skvěle, a to v podobě příjemného anglického "modelínového" animáku. Tento snímek má chytlavý námět, nosný děj a plno vtipných scén (viz hrnčířský kruh z Ducha nebo vražda pekaře na začátku). Jak já vždycky říkám: "Angláni umí tvořit s elegancí!" ()

sharky

pecka plná miliardy skvělých nápadů na šabloně hororvé detektivky, hlavní padouška je dokonalé ďábelská, ale naši hrdinouvé stejně zvítězí....černý humor W. a G. prospěl, zajímavá inovace série ()

ScarPoul

Príbehy o Wallaceovi a Gromitovi pozná hádam každý. Dobrosrdečný a mierne šibnutý Wallace so svojim inteligentným a dobráckym psom Gromitom prežili už nejedno dobrodružstvo. Od cesty na mesiac, cez lúpež v banke, záchranu oviec až po masového vraha. Tento diel je plný toho čo tak veľmi zbožňujem, na Nickovi Parkovi a jeho svete. Emócie medzi postavami, drobné vtipy a veľkolepé finále z bombou, ktoré sa pokojne môže zaradiť, medzi najlepšie finále tejto série. Sledovať tieto postavičky je potešujúce, hlavne preto, lebo sa vyvíjajú a režisér prichádza vždy z niečím novým, čo zaručene pobaví. Skvelá dávka kvality, ktorú sa oplatí vidieť. ()

BigDeal

Rozhodne to nie je najlepší Wallace & Gromit- miestami mi to prišlo akési chaotické- napriek tomu veľké potešenie z mojej strany, lebo túto dvojicu, Wallaceove vynálezy, Gromitovu mimiku, napínavú akciu (čo stále nechápem ako je možné vyrobiť superakčnú scénu z plastelíny) a úžasnú animáciu plnú detailov, proste zbožňujem. ()

Terva

CITÁT - Další pekař opět utlučen vlastním válečkem........... Buchtela Kynutá je super jméno.Tento příběh obsahuje parodii na film Vetřelci. Wallace leze pod mříží v odpadovém kanále a jeho protivník nadzvedává mříže. Na pomoc pak Wallacovi přijede žlutý samochodný nakladač. Přesně ten "samej, jakej" použila Ripleyová. Zde ho řídí pes Ňaffi. ()

Asgy

Pohodová oddechovka. Příběh byls sice po chvilce jasný, ale je to kraťas, tak co už. Obdivuji, co tvůrce občas nenapadne, protože ty jejich vynálezy mě vždycky dostanou. ()

mysiak

Fantastické ako vždy...Wallace and Gromit vždy vedia potešiť deň...hororovo ladená psycho rozprávka, ktorá je zároveň mega vtipná sa nevidí tak často... ()

Popluh

Tradiční Aardmanovská pecka, která mě sice nedostala tolik jako hodně povedená La Dama y la muerte, Oscara si však odnesou právě Wallace s Gromitem. Nejen kvůli výbornému jménu kterému se tato dvojka a celý Aardman těší, ale především díky komplexnímu příběhu, který sice oplývá klasickou aardmanovskou neoriginalitou, kterou ale zastíní jako vždy perfektní nápady. ()

dr.Orlok

Wallace s Gromitem se v tomto filmu stanou pekaři, pečící ty nejlepší bochánky. Na obzoru se objeví nová láska, bývalá reklamní tvář pekařské firmy, Piealla, se svou fenkou. Nový příběh je (jako obvykle) prokládán množstvím jazykových a vizuálních gagů ( Flower/Flour ; "Občan Canine" označení pro slušně vychovaného psa, atd.) je u této dvojice samozřejmostí. Samozřejmě je mé hodnocení zkreslené oblibou Wallace a Gromita, ale pod ***** jít nemohu. ()

togaf

Wallace opět dokázal, že je nedovtipný hňup, ale tenktokrát má omluvu - Lásku s velkým L. Piella je opravdu na zabití, ale zase má moc hezky vyzdobenou ložnici. Jenže Wallace má Gromita, a to je detektiv ze staré školy, ale se supermoderní technikou :D Tentokrát mě zklamalo malé zastoupení sýru, ale i tak je to skvělé. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky