V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

m.a.t.o.

„Čo máš s prstami?“ – „Zlomil mi ich vyhadzovač.“ – „Aspoň, že ho nezožral krokodíl.“ Originál som síce nevidel, ale aj tento remake mi pripadal ako teleportovaný priamo z 80. rokov do súčasnosti. Bolo to rovnako debilné a zároveň zábavné ako 80s béčka. Jake Gyllenhaal opäť spoľahlivý výkon, Conor McGregor prehrávajúci tak akurát. 55 % ()

sedm.1

S odřenýma ušiskama tomu ty 4* tedy vlepím, ale spíš než kvůli kvalitě, či zábavnosti je dávám v podstatě jen kvůli vůbec jeho vzniku, jelikož mám tyto nenáročné oldschool rubanice rád a je dobře, když se sem tam objeví, natož pak v právě takovémto provedení, tedy s hvězdným obsazením, pod taktovkou zkušeného režiséra a se slušnou finanční základnou v zádech, nicméně je bohužel ale fakt, že to nakonec zas až taková hitparáda není, a já osobně od toho očekával vážně víc, hlavně tedy co se celkové záživnosti týče. Každopádně první, co musím v souvislosti s Road House zmínit, je samozřejmě casting, na čele s luxusním Jakem Gyllenhaalem,  který je tu snad nařvanější a sympatičtější ještě víc než kdy jindy, ovšem zároveň musím ale i podotknout, že pro mě osobně to zde s tou svou pohodovostí a vysmátostí možná až přeháněl, takže sympatický a charismatický na maximum, přesvědčivý a důstojný ovšem ani náhodou. Daniela Melchior pak není sice úplně můj typ, ale své si tu jako holka hlavního hrdiny odvede, Magnussen se mi sem též díky své ohromné nevýraznosti nehodil a opomenout samozřejmě nemohu účast hostující hvězdy Conora McGregora, což je další dost diskutabilní prvek celého filmu, jelikož to co tu předvádí po rádoby herecké stránce, tak to je mix karikatury s parodií, zároveň ale je i pravda, že má i přesto takový koule a styl vystupování, že bez něj by to na druhou stranu působilo asi jako auto o třech kolech, takže fakt netuším co si o jeho přítomnosti vlastně myslet, natož pak o jeho další herecké budoucnosti, úplně to ale spíš nevidím dobře. Další, co musím po obsazení zmínit jako nejzásadnější bod filmu, tak je očekávaně akce. No a k ní asi takhle, co si budeme namlouvat, není ji sice moc, pokud se ale dostane ke slovu, tak v naprosté většině se jedná o parádní souboje, kdy šla nasnímat asi trochu přehledněji, jelikož je vidět, že borci umí, choreograficky to ale byla špička, navíc byla poměrně i krvavá, takže za mě ve výsledku určitě patřila akce v této podívané k tomu rozhodně lepšímu, ale jak jsem již zmiňoval, mělo jí být vážně víc. Asi nejtěžší je to ale se zápletkou. Jak už jsem také zmiňoval, stejně jakou Gyllenhaala mi přišla totiž také až zbytečně moc odlehčená, lehkovážná, prostě takový free styl, který mi tu ovšem moc neseděl,  a myslím, že mnohem drsnější a syrovější pojetí by tomu slušelo víc, než tahle přepísklá pohodovka. Dějově to jinak funguje jako klasická tuctová podívaná o hrdinovy, co přijde, sjedná pořádek a zas odejde, čehož si ovšem byli vědomi i sami tvůrci, že nemají v rukou žádné oscarové story, takže v samotném filmu na to právě vytvářejí i sami narážky, nicméně na můj vkus se tam právě na úkor akce dost kecá a řeší kraviny, takže to chvílemi postrádá ten správný drive, ale za vyloženou nudu to považovat také nemohu, no prostě takový průměr, který ale jen tak mimochodem označovat za remake Road House se Swayzem není úplně na místě, společného toho totiž mají fakt jen minimum, a to ještě spíš v detailech a náznacích. Můj celkový dojem z tohoto filmu je tak zkrátka takový rozpačitý, největší plusy určitě casting a akce, naopak největší minusy výkyvy zábavnosti a pro mě nepřiměřená odlehčenost, takže za mě nakonec asi přeci jen lehký nadprůměr, ovšem se zdvihnutým ukazováčkem a přesvědčením, že to mohlo být určitě mnohem lepší, jelikož prostředky ve všech ohledech na to tvůrci rozhodně měli. () (méně) (více)

Elerrina

Celá první třetina je docela fajn, a kdyby byl i zbytek filmu jen o tom, jak osvalený Jake posedává u baru, koučuje mladé kluky ve vyhazovačství a jen v těch nejnutnějších případech zvedne prdel, aby zbušil nějakého neposedného motorkáře, tak bych s tím byla úplně spokojená. Jenže se do toho začnou míchat mafiáni a policisté, kteří se, bohužel, skládají z postav záměrně komických, nezáměrně komických a pak úplně tragických. Takže se to postupně zvrhne ve zmatený cringefest, který už nezachrání ani ta až příliš natahovaná řežba v závěru. ()

borec999

Akčná blbosť na odreagovanie. Jednoduchý dej, Gyllenhaal vo forme a Connor Mcgregor v rage móde. Dejový koncept by mohol fungovať aj na vážno (trauma z minulosti Gyllenhaala ktorej sa okrajovo dotkneme, umiernené bitky a akcia na začiatku), po príchode McGregora a jeho totálne šialenej postavy to však nie je možné, film sa odtrhne z reťaze a často je tak prepálený, až je to vlastne vtipné a pre niekoho určite i cringe. Osobne sa však nesťažujem: súboje sú fyzické, kontaktné, drsné, zaujímavo (až videoklipovo) nastrihané a natočené, je ich dosť a ako fanúšikovi akcie mi to v kombinácii s peknou Danielou Melchior na oddych stačilo. Gyllenhaal je kvalitný herec a tak je na mieste otázka, či ho pre podobné bezduché mlátičky nie je škoda. McGregor nie je herec, na druhej strane, ak dostane typ postavy písanej presne na telo, môže sa vo filmovom priemysel presadiť- postavu šialeného maniaka zvládol presvedčivo. Prepálená akcia, ujetý humor, rýdzo béčková zábava. 70% PS: originál z 80s som nevidel, takže nemám s čím porovnávať. ()

radecacek

Dočkali jsme se nové verze kultovního béčkového filmu z roku 1989. Bohužel, remake naprosto ztroskotává na scénáři. Vedlejší postavy a scény, včetně romance mezi Daltonem a doktorkou, jsou tak povrchně vykreslené, že je obtížné navázat s nimi jakoukoli emoční vazbu. Conor McGregor se objevuje jako zábavná, avšak přehnaně karikovaná postava, která se zdá být vystřižená z úplně jiného příběhu. Akční scény jsou sice fantastické, ale jejich nedostatek. Celý snímek pak působí trochu jako jedna atrakce v lunaparku, na kterou hned po jízdě zapomenu a raději si pustím originál. ()

Devadesát Dva

Nebudu lhát, jakožto MMA fanouška mě k remaku 'Road House' (originál jsem taky neviděl) nepřitáhl ani tak talent Jakea Gyllenhaala (který filmu udělal obrovskou službu tím, že k němu připnul svoje jméno a resumé), jako spíš zvědavost na to jak si povede Notorious Cona McGrega ve větší roli. (...) A přehrávající McGregor (definitivně na kokainu a na steroidech) nastupuje jako terminátor se svojí nahou prdelí (taky jsem to sledoval nahej, v ponožkách, jak Conor ve své opening scene v botech, haha) a s věčným šklebem pro mě nečekaně funguje v komediální rovině, protože působí tak děsně absurdně, až nefilmově, v celkově ulítlém violent béčku (hádám že originál se Swayzem je asi víc romantico oriented), dlouho jsem se hereckému výkonu/debutu tak nezasmál jako tady a nebál bych se to žánrově zařadit i mezi komedii. V Conorově typicky absolutně chaotické formě - mít double UFC championa v martial art filmu s rozpočtem, to je mezník i toho, jak Conor stále posouvá svoje cíle a sny, jak říkal "jediné, co to stálo bylo, že jsem do toho musel dát absolutně všechno". Rovněž tour, kde McGregor přiznával, jak náročný je herectví craft, dělat věci a scény pořád dokola a s Gyllenhaalem se vzájemně od sebe učili, respektovali (např scéna, kde Jake Conora škrtí a Conor mu během natáčení dává instrukce, jak ho škrtit lépe). Úlet, ale je to béčko, výplach, nečekejte od toho nic víc, než ptákovinu, dá se pochopit, že to nenasadili do kin, ale dali rovnou na VOD. P.S.: Post Malone v cameo roli rváče na začátku je taky fun addition. 6/10 ()

Finskej

Mohl to být velký průšvih a dobrá zpráva je, že není. Touto dobrou zprávou ale bohužel dobré zprávy končí. Film je nevalný a může za to především scénář, který je hodně špatný, což ani Jake Gyllenhaal nezachrání. Není důvod se bát film zhlédnout a není důvod film zhlédnout. Radši si dejte originál. ()

kenkaku

Řekněme si to na rovinu. Kdyby si film nehrál na remake klasiky co znám a mám celkem rád, ani bych si ho nevšimnul. Tedy bez srovnání to opravdu nepůjde. A z toho srovnání nevyjde “remake pro moderní publikum” ani trochu dobře. V první řadě “Dalton“ má být stylový a zásadový frajer a ne troska se sebevražednými sklony, co místo práce jen blbě čumí nebo ODEJDE pryč. Dál, postavy mají být sympatické a s hlavní postavou se doplňovat. Ne tabulkový bizár, kde se evidentně více hleděl na různorodost než na kvalitu postav. No a pak ten scénář. To je takový nudný slepenec bez jakékoliv snahy s dějem pracovat až to není hezký. Prostě se jen dohromady plácají nějaké úryvky. Dost často se “něco děje” když u toho není kamera (přijdeme až k hotovému) a když už ano, je to více než debilní (viz to co se dělo před koncem na moři). ()

666Carnage

Remake jak hovado. Velice příjemná podívaná na pátek, jak dělaná. Svaly, pot, hlášky, vtipy a pěsti na každém rohu. Tohle se hodně povedlo a Gyllenhaal je tu famózní a McGregor není o moc horší a to, to není herec. Ale hrát magory mu půjde. 75% ()

iXtr3m3

Veľmi sympatický feel-good filmík, s maximálne sympatickým kastingom samozrejme na čele s vysekaným Gyllenhaalom, ktorý si to dáva na pána a čuduj sa svete aj fakt ďalším "sympatickým" záporákom, ktorý si to tiež dáva na pána a to Conorom McGregorom, ktorý si strihnul vyšinutého záporáka tak, že hneď si kradol kopu scén pre seba. Billy Magnussen je tiež sympaťák, pred pár dňami som s ním pozeral The Lift. Má to svoje super hlášky, má to atmosféru, má to fakt krásnu výpravu resp. scenérie, ako reklama na takmer dokonalý raj s problémami, fakt špička. Maličké mínus to má za to, že to skončilo ako westerny, čo by som si prial trošku inak, ale tak tam sa to hodilo. Dve hoďky ušli ani neviem ako a vedel by som si predstaviť ešte nejaké tie minúty navyše. Chýbal tam síce trošku nejaký ten "mentor" ako v origináli Sam Elliot, ale tu to v podstate tak nejako skĺbili, že Gyllenhaal zaúčal druhých. Nemôžem tomu filmu uprieť nič viac, možno len to, že to nemalo ambície ísť vyššie, len nám pripomenúť jeden z ikonických snímkov zlatých osemdesiatiek. Nemá to na päť hviezd, ale v tomto prípade sú to fakt že veľmi veľmi dobré štyri hviezdy a ja som za ten film rád. SPOILER ALERT: Možno predsa len jedno mínus a to, že neskutočne bilo do očí, ako skončil hlavný záporák s tým, čo dali počas záverečných titulkov, tam ma napadlo, že WTF? SPOILER ALERT END. ()

LexBarker

Tak tohle se nepovedlo. Hloupé dialogy vyplněné nudnou vatou a nevýraznými, slabými záporáky. Celé mi to vůbec připadá tak, že si Conor McGregor na sklonku své zápasnické kariéry zaplatil roli ve filmu, aby mohl dál zůstat v lukrativním byznysu... ()

POciSEM odpad!

Dalšího Doltóna už prosím ne. Příšerný naprosto ve všech směrech. Zrzek McGregor je dokonce ještě větší manták než byl svýho času Chuck Liddell nebo Randy Couture. Akorát ten Gyllenhaal je celkem sympaťák ale všechno ostatní je teda otřesný. ()

SpaceOdyseus

Nikdy mě nenapadlo, že to u tohohle filmu řeknu. Ale McGregorova postava tu byla úplně zbytečná. Magnussenův záporák by fungoval lépe bez něj a navíc Connor je opravdu špatný herec. Kdyby se radši věnoval přípravě na zápas s Chandlerem. ()

Litvicek

Příběhově jak ze života mého mládí na prvním stupni základní školy, kde ses mlátil jen proto, protože ti to hormony řekly. Tady se mlátí banda dospělých lidí a mlátí se teda ve velkém. Gyllenhaal se nám tady zaplete do místní komunity, nahodí na odiv six pack, sbalí buchtu a konfrontuje místního záporáka, který má naštěstí proti Džejkovi jednoho žolíka v rukávu, v podobě McGregora, který si v podstatě ukradne celý film pro sebe (ač je velký bizár). Je to sračka ale má to dobrou kameru, přehlednou a zajímavou akci a stopáž krásně uteče mrknutím oka, takže ve finále spokojenost. ()

Wishkah

Jsem někde na pomezí 3 a 4 hvězd. Na ty tři to srazilo hlavně přestřelené a natažené finále. V originále je to prostě přímočařejší a tady by to sedlo taky. I přes to je to ale fajn béčková oddychová pocta jednomu z nejlepších oddychových béček. Jake Gylenhall se vysekal do neuvěřitelné formy a svoji až zenově vyklidněnou roli si užívá, akce je ve většině případu drsná a jde cítit každý úder. Škoda přestřeleného Mcgregora, který měl raději zůstat jen u mlácení a nesnažit se hrát, škoda dost hnusného CGI a škoda zbytečně dlouhého finále. V konech by se tenhle snímek nejspíš propadl. Stream tomu sluší mnohem víc ()

aLPaC

Osmdesátkový originál S Patrickem Swayzeim mám rád a tak jsem si tento remake nemohl nechat ujít. Zvlášť, když se jedná o "herecký" debut Conora Mcgregora, který si mimochodem svého macho šílence pekelně užil a i když je zjevné, že Shakespearovský herec z něj asi nebude, svůj účel v tomto filmu splnil. Větší problém jsem měl s Gyllenhaalem, jenž se pořád tak debilně usmívá (stejně jako například ve Slídilovi, ale i jiných filmech) a jeho MMA zápasníka s pohnutou minulostí jsem mu moc nevěřil. Vedlejší postavy jsou k ničemu stejně jak v originálu, ale fighty a hlášky jsou tu dobrý. Ještě, že Joel Silver je stále naživu, protože jinak by nám tyto akční macho filmy už asi moc lidí nenabídlo. PS. Posledních pár Fast and Furious se může jít klouzat. ()

Ant_Antony

Jednohubka... nic víc, nic míň... jen škoda, že to vypadá dost sterilně a jak postupuje čas, divákovi dochází, proč to nešlo do kin... ()

bobstock

Přepromovaná akční mlátička s Jakem a Conorem dostála svých slibů a pokud je celý tenhle kousek jen floridskou čekárnou na MMA zápas mezi nimi, dočkáte se. Mezery mezi bitkami jsou vyplňovány nezáživnými postavami a jejich každodenními problémy se stromy, mezi kterými se občas mihne i tak nablblý fór, jako že loď se jmenuje Loď a putyka se jmenuje Putyka. Gyllenhaal bloudí se svým podivným, vyhořelým výrazem slunným pobřežím a padouch Conor se ho snaží svým vysmaženým výrazem rozmlátit do konzervy lunchmeatu. Nic víc nic míň nečekejte, pro Douga Limana zřejmě odpočinková práce, protože to jinak není možný. Jo a pokud je tohle svižnější brácha původního Road House, tak si starší verzi se Švejzím nechám ujít. 45% ()

Hrozba smrti se dočká pokračování

Hrozba smrti se dočká pokračování

16.05.2024

Akční mlátička Hrozba smrti (Road House) v režii Douga Limana premiérovala na Prime Video před necelými dvěma měsíci a k dnešnímu dni přilákala k televizním obrazovkám už téměř osmdesát milionů… (více)