V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

Ondatra

Klasická hospodská rvačka akorát zasazená do krásně prosluněné Floridy. Nádherné prostředí, pláže, drinky, lodě. Tady opravdu nemám co vytknout. Jedná se vlastně o remake z osmdesátých let, ale tady v tom případě mi vůbec nevadí, že tvůrci natočili podobnou věc. Jake Gyllenhaal je tady ve skvělé formě a vypadá výborně. Pro mě velkou novinkou na filmovém plátně je tady Conor McGregor. Ten tady hraje skvělého magora se zajímavým přízvukem, kde mu to moc nemyslí hlavou, ale spíše rukama. Myslím, že postupně skončí jako John Cena. V bojových sportech za pár let skončí a bude se naplno věnovat pouze herectví. Každopádně film nemá moc věcí, co bych mohl vytknout. Má romantiku, občas humor, spousta akce a krásné prostředí. 6,5/10 ()

Juto

Jednou zo skvelých vecí na pôvodnom filme bolo vidieť Daltona (Swayze)vyčistiť dom a vylepšiť bar kúsok po kúsku. To tu vážne chýba. Jedným z prvkov filmu bolo, že Dalton spoznal personál a zbavil sa zlých a neužitočních ľudí v bare. Nič také sa v tomto filme nedeje. Záchrana tohto filmu je Jake Gyllenhaal, ktorý sa v tejto úlohe zjavne veľmi baví a má dobrú chémiu s Conorom McGregorom. Škoda priemerného scenára a strihu, ktorý je zmätočný a niektoré scény filmu nenaväzujú na seba. Radšej by ste sa mali držať pôvodného filmu. 5/10 ()

PavelVanekArt

Tohle mi nepřišlo tak dlouhý jak originál, ale to mi právě vadilo. Originál má svoje dobový kouzlo a hezkou choreografii soubojů. Tady to jen bere základní kostru příběhu a operuje s ní v moderním světě. Největším záporem je samotná postava, kdy 3/4 filmu v traumatu sedí za barem a nechává vše zajít do extrému a přitom tam je od toho, aby mu předcházel. V originále se Swayze mlátil co chvilku. A je tu hrozná překombinovanost vedlejších linek zbytečně. Držet se jen jedné hlavní a i chudák Dalton by se víc pobil. Některý kamerový lens a nálety během Conor vs Gyllenhaal byly šílený. Je to takovej hořkosladkej průměr, už to nikdy neuvidím narozdíl od originálu. 3* a.k.a 55% ()

c.tucker

Kdybych neviděl bezstarostný originál, tak bych hodnotil trochu výše. Nicméně Jake a Conor jsou tahouny. Je pravdou, že Kelly Lynch byla hezčí doktorka. ()

Jermann

Recyklovaný Road house bez znatelné atmošky a dobrých hlášek. Ale kdo potřebuje víc, když kouká na Jakeovy úsměvy a břišáky. Mé první a doufám i poslední setkání s jakýmsi fighťáckým magorem, který to snad ani nehrál. ()

campix

Těžká lobotomie. Asi nelze čekat, že remake akčňáku z konce osmdesátých let s Patrickem Swayzem bude oplývat scénáristickou brilantností nicméně alespoň trailery slibovali akční nabušenou zábavu s vyřezaným Jakem Gyllenhaalem v hlavním roli. Dostanete, ale jenom takový tupý výtažek, kde je strašně moc vedlejších postav, jejichž osudy nejsou vůbec důležité a hlavně nikam nevedou. Největší problém vidím ale u akce, která mohla být stěžejní esencí filmu, ale je jí poměrně málo a především je hodně divně nasnímaná a nevypadá vůbec dobře. Přičtěte si takový nemastný cast a podivného Conora Mcgregora a máte tu velmi podprůměrný film. ()

Sabrewulf

Strašně sterilní film. Už od začátku je to oproti originálu blbě nakopnuté tím, že Dalton není onen zkušený vyhazovač, který by zaučoval ostatní, ale jen tupý MMA zápasník, který umí rozdávat pěsti, tak ho prostě najmeme jako vyhazovače. Tečka. O vyhazovačích film vůbec není. Hrozbu jsem tam necítil žádnou, protože se tam furt všichni smějí, usmívají, řechtají, celé to má feeling spíš akční komedie, což určitě nebyl záměr a záporáci působí jako neškodní hňupové. K té abnormální sterilnosti jeden příklad za všechny: Dalton má noční můry z jednoho dřívějšího zápasu, kdy pořádně nevíme co se tam stalo, vidíme jen útržky. Pak daný zápas začne rozebírat jeden záporák a že prý je to nahrané na youtube. Kouká na to (my to schválně nevidíme) a řekne:"Jo, tahle rána byla ta, co ho dorazila, přesně tahle to byla" a já čekal, že teda asi zabil protivníka v ringu nějakou strašně nepříjemnou, nepovolenou zákeřností (proto to přece stále není ukázáno a napínají nás tím). Později už se flashbackem dostáváme do centra dění. Dalton rozzuřený k nepříčetnosti srazí protivníka na zem a na zemi mu do hlavy bije pěstmi. Rozhodčí ho odtrhává, ale Dalton se rozzuří znovu, vrátí se k ležícímu protivníkovi - aha a teď přijde TA sviňárna, kterou si celou dobu rejža nechával až na konec a bum! Final blow je jen další pěst v řadě, jaké protivník schytával předtím. Holt tvůrčí impotence. A takový je celý film. Moc jednoduchý, moc přímočarý a v akci nudný (hlavně ke konci). Zítra nebudu vědět o čem to bylo. Origo samozřejmě mnohem lepší. ()

jendAA365

Tropical Heat vibin. Jake prostě utáhne i ten sebevětší bullshit a přihoďte mu tam zkokalerovaného McGregora a o správnou 90s bullshitovinu je postaráno. Jenom v tom teda mohlo být mnohem víc hrozby i smrti. 55% ()

UhLee

(4/10). Už dlouho jsem po skončení nějakého filmu nepociťoval tak intenzivní pocit zlosti a zároveň zklamání. Road House totiž je ztělesněním toho, co všechno se dá ve filmu udělat špatně. Půdu máte připravenou naprosto skvostně, tak proč to nakonec skončilo takovouto kakofonií? Máte film o MMA zápasníkovi, který se snaží na důchod dojít klidu. Najmete si do jeho role šikovného herce, který je miláčkem diváků. Točí to zručný režisér, který má na kontě akční pecku Na hraně zítřka. Ingredience jsou na stole - teď už je jenom do toho akčního salátu ideálně nakombinovat. Já jsem se na tento film fakt těšil, protože mám Jakea Gyllenhaala fakt rád. Ovšem abych byl upřímný, tak jsem chtěl tento film již po prvních soustech vyplivnou s trpkým výrazem nechuti. Od filmu, který má jednoduchý a šablonovitý scénář bych čekal, že to budou zachraňovat alespoň akční scény, nebo herecké výkony. U prvních pěstí, které dopadly se mi zvedl kufr. Už dlouho jsem neviděl takto odbytou choreografii - co hůř, když to na vás křičí CGI bordelem. Film o MMA zápasníkovi by měl na akci stavět a pohlídat si ji. Ovšem tady údery bolely nejen hlavního hrdinu, ale také divákovo oko. Já pevně doufám, že byl tento projekt jen lehkým zakopnutím hlavního představitele, protože opravdu nechápu, co ho přesvědčilo aby na tento film kývl. Nejspíše to na papíře vypadalo fakt dobře, ale z výsledku pak dle mého názoru také nebyl dvakrát hrdý. I z jeho hereckého projevu bylo cítit, že je jeho přítomnost ve filmu tak trochu nucená a na sílu - celou dobu se jenom usmíval jak měsíček na hnoji a neměl vlastně co hrát. Jediný, kdo do filmu přinesl svěží vítr byl skutečný MMA zápasník Conor McGregor. Jeho maniakální karikatura jenom ukázala, že tento film se jako drama rozhodně brát nemůže a sklouzává ke komedii. Co se týče pana režiséra, tak jej po tomto snímku podezřívám, že trpí syndromem vyhořelého tvůrce. Svůj vrchol slávy si už vybral a teď už točí jenom velice nekvalitní snímky - viz. Chaos Walking. Je to takový bráška Zacka Snydera, protože byl také na Amazon rozzlobený, že jeho veledílo nespatřilo světlo velkého plátna a zamířilo pouze na stream. Já se tomuto rozhodnutí hlavounů po skončení filmu vůbec nedivím a rozhodně jej kvituji. Road House je ztělesněním nepotřebného a špatně zpracovaného remaku, který dělá všem zúčastněným ostudu. Před sledováním doporučuju něco ostřejšího na posilnění, nebo vás ten film vypne svou hloupostí dříve, než ten alkohol. "There is something wrong with you. Me, too." ()

viperDavid

McGregor hrál sám sebe a bylo to celkem ujetý a né úplně reálný. Teda spíš hodně nereálný, ale Jake se mi v bojových filmech docela líbí a je jedno zdali je to box nebo mma. Uvidíme co natočí dál. ()

st.jim

Máme tu jednoho vypatlance, který mlatí jiné vypatlance za peníze na žíněnce obehnané pletivem. Ikdyž se stal mlátičkovým žampiónem, smrdí korunou jako bezdomovec na nádraží. Proto přijme nabídku čističe odpadu v jednom motorovýmestu. Ten odpad silně zapáchá alkoholem, zvratky, silnými kecy a velmi pomalým chápáním. Vyhozený odpad se totiž neustále vrací a dělá opakovaně bordel. Do problémového motorestu musí tedy nastoupit náš vyhazovací čistič, který začne dělat svoji práci tak kvalitně, že v místní nemocnici musí sestřičky a doktoři chodit na přesčasy. Kdo tedy nakonec koho vyhodí, že už nebude schopný se vrátit? Odpověď získáte v remaku filmu z roku 1989, kde ty vypatlance vyhazoval Páťa Žwejkačka. ()

Qitek

Začít film založený na rvačkách digitálními ránami a končit film digitálně doupraveným soubojem, mezi to dát naprosto nudný postavy mluvící naprosto o hovně… No fuj ty vole. Víceméně trapnej a halvně zbytečnej film, který se snaží být nenáročnou, zábavnou "retro" blbinkou… Bohužel zábava dostává po tlamě a vítězí jen trapnost. 3/10 ()

BROKEN_

Doug Liman stojí za snímky Agent bez minulosti, Mr. & Mrs. Smith, Na hraně zítřka, Barry Seal: Nebeský gauner. Filmy, které mají svoje fanoušky a patří mezi to nejlepší, co Liman natočil. Za posledních 7 let nenatočil kvalitní snímek (Lockdown, Chaos vyhořeli). Nyní je tady jeho nový kousek, remake akční klasiky z 80. let s Patrickem Swayzem (i když podle slov Conora McGregora se jedná spíše o reimaginaci, ale ve finále je to skoro to stejný). Hrozba smrti má v první půlce pěkný náběh na oldschoolovou akční béčkovou podívanou, která nám připomene zlatou dobu akčního žánru, kdy se na nic nehrálo, žádní superhrdinové, ale pouze stará dobrá mlátička. Vedlejší postavy jsou nudnější, ale hlavní tvář Jake Gyllenhaal se pěkně vysekal na roli, umí hrát (to všichni moc dobře víme) a když dojde na bitky, tak jsem ho žral. Přesto jeho hlavní postava příliš nefunguje. Co zde, ale funguje je v první polovině humor, především parta motorkářů, kteří dostanou nakládačku od hlavního hrdiny. Pak, ale přijde druhá polovina, ve které si Liman a spol. nejspíš řekli, že by z toho chtěli udělat víc než jen přímočarou a bezduchou béčkovou mlátičku. Děj je přihlouplý, hlavní záporák trapný a policisté rovněž. Na scénu se v cca půlce dostane Conor McGregor, který si svého šílence náramně užívá. Nebudu lhát, nástup McGregora na scénu a jeho styl hraní (hraje sám sebe, Irský přízvuk a jeho chození nemá chybu) jsem žral i s navijákem a dobře jsem se u jeho scén bavil (u jedné scény jsem vybuchl smíchy). Pokud bych se zde měl o něčem vážně rozepsat a co jsem během sledování nechápal, tak je styl, jakým je akce natočená a využití CGI. Liman se asi snažil uchopit akci jinak, než je zvykem. Líbí se mi, že se moc během akce nestříhá a nechává nás Liman užít si akci. Bohužel se snaží snímat kamerou bitky divným stylem, až se stává, že některé pohyby postav, údery i úhly kamer jsou divně umělé (zpěvák Post Malone má na začátku cameo, kde se mlátí a je v jeden moment divně digitálně zpracovaný…proč proboha?!). Co se týče CGI, tak vlastně nechápu, proč scéna na mostě vypadá, Tak hnusně počítačově (dalo by se to udělat jinak a lépe). A to se radši nechci zmiňovat o samotném finále, které vůbec nefungovalo. Pouze závěrečný souboj byl dobrý. Suma sumárum Hrozba smrti je mírným zklamáním i přesto, že jsem nic nečekal, ale chtěl jsem hlavně tu poctivou oldschool akční podívanou, kde ale akce funguje tak nějak na půl. Škoda jakým stylem je film zpracovaný, kdyby na to šli hezky postaru a nevymýšleli se ty podivnosti s kamerou a umělostí, tak bych byl hodně spokojený. Takhle jde ve finále o průměrný kousek, který neohromí a neurazí. Jen to mohlo být mnohem, mnohem lepší. 5/10 ()

Johnny.ARN

Verím, že v devadesátkach bol tento námet skvelý. Pomoc, pomsta a jeden vysekaný psychopat. Ešte aj to floridské lowcostové prevedenie mohlo byť fajn. V dnešnej dobe vedeli, že príbehom nezaujmú, tak to museli dobre obsadiť (čo sa čiastočne podarilo) a spraviť tomu promo, k čomu skvelo dopomohlo UFC. Lebo viete, Conor sa roky bojoval a vyhral dva opasky kvôli príprave na túto rolu. Práve tie zábery z natáčania keď boli na UFC ma k tomuto filmu priviedli a preto som dúfal v niečo iné. Nevadí, dalo sa to dopozerať, bolo to aj vtipné, aj bitky boli solídne, len to mohlo byť trochu kratšie. Lepšie 3 z 5 ()

rockwoman

Shodou okolností jsem se nedávno podívala na originál z roku 1989 a opět se u toho bavila. Asi to bude tím, že tyhle nenáročný akčňáky z osmdesátek a devadesátek měly fajn atmosféru, vtipný nezapomenutelný hlášky, chytlavý songy, občas i nějaký ten příběh, který diváka víc vtáhnul do děje a dal mu tím prostor víc se přiblížit všem jeho trefným záporákům a sympatickým klaďasům jako byli tenkrát Patrick Swayze a Sam Elliott. Někdo tu zmínil, že Swayze neměl tak perfektní postavu na roli Daltona jako Gyllenhaal. Naopak Swayze v té době a na tu roli měl dokonalý tělo, stačí vzpomenout na jeho tai-či v přírodě atd. Gyllenhaal je tu sice ve formě, ale to je tak asi vše. Jinak absolutně žádná chemie mezi ním a doktorkou. Žádný parťák z minulosti. Tak abych to shrnula, nebudu se tady rozplývat diváckým nadšením, není totiž nad čím. Zůstávám věrná originálu, ať už byl jakkoliv jednoduchý, pořád se dá na něj dívat a člověk se opravdu zasměje a hlavně je to všechno víc opravdový, tím myslím akční scény atd. Swayze udělal dobře, že tuhle roli tenkrát vzal, protože do toho dal hodně, aby se odprostil od role tanečníka a dokázal, že na to má zahrát si byť třeba i jen takovouhle malou nenápadnou roli vyhazovače. ()

rowdys

Pohodičková southern comfort guilty pleasure s namakaným soundtrackom, ktorý mi putuje rovno do auta, dobre odvedeným technickým remeslom a pošahaným CMG, ktorého podozrievam, že toho psychopata ani nemusel hrať a len bol sám sebou. Palec hore za Artura Castra, ktorý si s McGregorom podáva comic relief štafetový kolík a la Alternatino. Liman s Gyllenhaalom si natočili remake len tak pre radosť a keby Jack Reacher jedného dňa vystúpil z Greyhoundu na Floride, nevyzeralo by to inak. ()

elanius

(24/2024) / Docela netradične si tu struhnem dvoj-recenziu, keďže včera sa mi podarilo pozrieť si aj Road House z 1989. Výsledok je vcelku prekvapivý a nový remake z toho veru nevychádza nijak oslnivo. A ešte zaujímavejšie je, že teraz viem dokonca ešte viac tu klasiku oceniť. Jasné, chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na ten oldschool štýl, ale po priamke cringe-guilty pleasure-pure pleasure sa tomu nakonec fakt nedalo odolať. A vlastne až po pozretí Road House 2024 mi to doklaplo, ono to malo aj super postavy a príbeh. Remake s Gyllenhaalom, čo inak je slušná voľba, je (chce byť) síce po každej stránke cool, ale je to prázdnučký, plochý film v ktorom ma prebral snáď len Conor McGregor. A je to pritom dlhší film. A navyše, chýba tu Jakeovi parťák, aj keď Swayze dostal Sama Elliotta, čomu sa snáď konkurovať nedá. Bol to vcelku zaujímavý 'experiment' takto porovnať dva námetom podobné filmy s odstupom 35 rokov. (5/10) ()

brando

Ten přelom osmdesátek a devadesátek je z toho cítit na sto honů. A i kdyz je to v zásadě příjemný závan minulosti, nic to nemění na tom, že je tenhle film sprostá jednohubka. McGregor jako esence čerstvého vzduchu, ale nebýt hypeu okolo jeho filmového debutu, tolik by se to neřešilo. I tak doporučuju. ()

hroubek

Čekal jsem trochu více. Road House je akční blbost na víkendový večer. Bohužel to funguje tak na půl. Logika a smysluplný scénář si vzaly volno a evidentně to nikomu na place nevadilo. Což o to, to by samo osobě tolik nevadilo, kdyby to byla zábavná blbost, ale tu jsem nedostal. Fakt jsem nečekal, že se budu nudit a film bude mít dvě hodiny. Režisér Doug Liman to ze začátku rozehraje velmi dobře, ale v půlce přehodí výhybku, a celé se stočí směrem, který mi nesedl. Film je místy správně přepálený a hloupý, a pak je místy až moc absurdní a jsou tu hnusných triků. Stále přemýšlím, zda se mi tímto stylem natočené souboje líbili nebo ne. Jinak Jake je nehorázně cool a vysekal se neskutečně, Connor je zábavný, a Daniela je nádherná a hezky se na ní kouká. Na víkendový večer, kdy si potřebujete odpočinout je to ideální film, ale hlavně nečekejte žádné veledílo. ()

Hennesy

Pohodový letný oddychový film, ktorý 2/3 stopáže celkom s prehľadom doručí feel good atmosféru. Gyllenhall je spoľahlivý ako vždy, McGregor not great not terrible. Čo mu podráža nohy je posledná pol hodina, ktorá pôsobí ako po lobotómii, niektoré nelogické - nedotiahnuté motívy a zbytočné a lacné CGI efekty. Trošku precíznejšej scenáristky a mohlo to byť trvácnejšie. Takto je to príjemná, ale stále len jednohubka. ()