Epizody(8)

Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

Trailer 3

William_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No nalijme si čistého vína - je to skvělá podívaná. Tak působivý a líbivý audiovizuál jsem dlouho u žádného VOD seriálu neviděl, a když k tomu přidáte fakt, že na seriálu pracovali tvůrci Westworldu a hlavní roli má sympatická, půvabná a skvěle hrající  Chloë Grace Moretz, úspěch je snad zaručen ne? No bohužel tomu tak úplně není. První polovina seriálu úchvatná, tak propracovaný a dospělý seriál jsem už dlouho neviděl, ale ve druhé polovině se nabalí další postavy a seriál vlastně sám neví kam dřív skočit. S faktem že žádná další série už nebude působí závěrečné díly docela uzavřeně ale i nedodělaně a odfláknutě. Obsahují spoustu předlouhých a mnohdy i zbytečných dialogů, které nikam nevedou. I přes uzavřený závěr si ale tvůrci nechali otevřená vrátka pro případné pokračování, kterého se už bohužel nikdy nedočkáme. Konec rozporuplný asi jako celá druhá polovina seriálu. I přes své mouchy ale seriál doporučuji, protože něco tak drahého a megalomanského se netočí každý den. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování, neviditelná auta, globální katastrofy, jedna pohřešovaná dáma i parta z bývalé vojenské jednotky. Seriálová produkce, respektive streamovací služby hrnou tolik obsahu, že by člověk nechodil ani spát. Je třeba tak pečlivě vybírat, co si pustíme do obýváku. Dívka Flynne se stará o nemocnou matku, jejíž zdraví se zhoršuje a účty přibývají. Spolu s bratrem Burtonem se tak mimo jiné střídají při hraní takzvaných sims, kde za úplatu pomáhají hráčům v nejrůznějších hrách přejít těžké levely. Teď ovšem usedla k jedné ultrarealistické simulaci, díky které navštíví skutečný Londýn roku 2099. A divák se mezitím orientuje mezi časovými liniemi a množstvím postav. Od začátku je patrné, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání na emocionální strunu vyzněla do prázdna. Občas vadilo mnoho prázdných dialogů, místy nevyrovnané tempo. Navíc přijde několik dílů, kdy mají tvůrci potřebu vysvětlovat, okecávat a větvit, rozuměj ještě víc se v tom motat. I ústřední sourozenecký vztah se trochu smrskává na to, že Burton jen Flynne za něco seřve… postupně jsem trochu prozíval futuristické výlety a víc než neutěšenou budoucnost ocenil současnost (zapletení šerifova úřadu) a ukotvení postav v ní. Když pak přišel čas na nějakou fyzickou a kontaktní akci, radost se násobila. A na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. ()

3DD!3

Gibsonovu depresivní a ponurou atmosféru se podařilo přenést perfektně a takhle pěkný koncept ukazující cesty časem v novém a osvěžujícím kabátku si nechám líbit. Precizní Westworldovský vizuál a obecně produkce Nolana nezapřou. Obsazení podpůrných postav je často vyloženě mňamózní. Moretz výborná v poloze holčiny z moderní vesnice, co umí hrát hry, i jako zabijačka je pořád velmi slušná. Scény s bráchou Reynorem mají výbornou chemii. Padají Gibsonovské hlášky. Konec trochu skřípe, ale po menším zamyšlení dává smysl pokud... a to ukáže druhá řada jsem si to domyslel správně. Takže ano, těším se na pokračování. ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvoli zaverecnej slabej epizode idem nakoniec o hviezdu nizsie. Vcelku sa vsak jedna o kvalitne a pomerne inovativne sci-fi s velmi slusnymi hereckymi vykonmi, za mna jednoznacne boduje inteligentna "zaporacka", ktoru hra T'Nia Miller. Serial vsak odporucam, avsak po zaverecnej epizode budete zrejme s prekvapenim cakat dalsiu scenu, ktora nepride, kym nenatocia dalsiu seriu. Nezabudnite na potitulkovu scenu, tiez tak trochu "divnu". 68% ()

Kopi1

Za mě takové lehce nadprůměrné. K postavám jsem si žádné pouto nevytvořil, takže mi bylo vcelku jedno co se bude s nimi dít. Příběh velmi ztrácel na tempu a vždy když to začínalo být zajímavé, tak v dalším díle se to hrozně natahovalo a nakonec žádná jiskra tam nebyla. Občas jsem se i ztrácel v těch nových názvech a nevěděl co daná situace znamená (zde je s tvůrci Westworldu spojitost). Postava Flynn (hrozné jméno pro holku) byla vcelku ok, ale její postava v 'budoucnu' se mi vůbec nezamlouvala, taková namyšlená a trapně drsná. I přes všechna negativa jsem se koukal dál, protože nějaká ta záhada tam je, ale ze sedla mě to nevyhodilo a to tu potenciál je velký. Lepší 3 hvězdy. ()

• V epizodě vejde Flynne (Chloë Grace Moretz) do přísně střežené místnosti pro vytváření časoprostorových simulací. Zdobí ji obraz „Bitva u San Romano“ od renesančního umělce Paolla Uccella (1397–1475). Obraz je uložený ve Florencii. (Vavča)
  • Seriál sa natáčal v mestách ako Asheville, Marshall, Weaverville, Sylva a Burnsville (Severná Karolína, USA) a Londýne (Anglicko, Veľká Británia). Natáčanie seriálu trvalo od 3. mája 2021 do 5. novembra 2021. (Arsenal83)
  • Vo februári 2023 Amazon oznámil pokračovanie seriálu v druhej sezóne. 18. augusta 2023 však bola druhá sezóna definitívne zrušená z dôvodu štrajku hercov a scenáristov v Hollywoode. (Arsenal83)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)