Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 3

Recenze (49)

Fr 

všechny recenze uživatele

„NEHRAJETE SIM. OVLÁDÁTE MÉDIUM. TELEPREZENČNĚ. PILOTUJETE TO TĚLO, JAKO BY BYLO VAŠE VLASTNÍ“…  Fajn sci-fi! Celkem hodně budoucnosti a zajímavá současnost. Vizuální stránka téměř dokonalá, bohužel příběh mně extázi nenavodil. Možná za to může i předloha…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2014 napsal William Gibson, neznám. 2.) Baví mě kyberpunk.  ///  Thx za titule „Filip Drlík a Lucie Musílková“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

verbal 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No vida ho, světlo jedno na konci tunelu globální retardace! Když se některá ze světových dementvizí oprostí od furtdokolového vykrucování dávno suchého hadru homixových oligofrenií a hrábne po otci a klasikovi kyberpunku – dědovi Gibsnovi, je ten podklad, plný originálních nápadů, inteligentního děje a rozličných futuristických vyfikundací hned zřetelně znát! Vilém navíc vždy byl a furt je v rámci Vě-Fa, stejně jako Orwell nebo Bradbury, zdatným vizionářem, tudíž jeho dystopický a kompletně provelkobratrovaný Londýn, kde nakonec o moc bojují dvě mimořádně odporné, zlovolné transky, připomíná vzhledem k soudobému dění spíše děsivě pesimistický scénář vědecké reality než fantazie. Prostě nenadálé parádní mentální občerstvení v kantýně na prefabrikované supersračky a shnilá manga, nad kterým ožužlávačům leporel nepochybně zůstane už tak stojící rozum stát ještě urputněji, zejména kvůli absenci jednoduchých svištivých bukanýrů ponořených ve scénáristické svaté prostotě, plné prvoplánové komerční manipulace a neomarxistického mentorování. A ke všeobecné potěše i ukojení soudného heteroseksuálního diváka, jemuž nemusí na veterině ob týden vytahovat z rozličných tělesných otvorů "nedopatřením" zaražené figurky supergejů, nemalou měrou přispívá i Chloja Mořicová, jež z kikásovského pedošarmu vyrostla v solidně hrající i apelující pichnu. Jedinou zanedbatelnou výtkou tedy budiž, že to mohlo být kapku Gibsnovsky drsněší. A Chloja měla jít na trh aspoň s kozama. Každopádně velmi doufám, že alespoň tentokrát zvítězí inteligence a smysluplnost nad superdebilitou a slintáním si na bryndák a bude nejen druhá řada, ale také konečně důstojně zvizualizují i toho Neuromancera. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Gibsonovu depresivní a ponurou atmosféru se podařilo přenést perfektně a takhle pěkný koncept ukazující cesty časem v novém a osvěžujícím kabátku si nechám líbit. Precizní Westworldovský vizuál a obecně produkce Nolana nezapřou. Obsazení podpůrných postav je často vyloženě mňamózní. Moretz výborná v poloze holčiny z moderní vesnice, co umí hrát hry, i jako zabijačka je pořád velmi slušná. Scény s bráchou Reynorem mají výbornou chemii. Padají Gibsonovské hlášky. Konec trochu skřípe, ale po menším zamyšlení dává smysl pokud... a to ukáže druhá řada jsem si to domyslel správně. Takže ano, těším se na pokračování. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování, neviditelná auta, globální katastrofy, jedna pohřešovaná dáma i parta z bývalé vojenské jednotky. Seriálová produkce, respektive streamovací služby hrnou tolik obsahu, že by člověk nechodil ani spát. Je třeba tak pečlivě vybírat, co si pustíme do obýváku. Dívka Flynne se stará o nemocnou matku, jejíž zdraví se zhoršuje a účty přibývají. Spolu s bratrem Burtonem se tak mimo jiné střídají při hraní takzvaných sims, kde za úplatu pomáhají hráčům v nejrůznějších hrách přejít těžké levely. Teď ovšem usedla k jedné ultrarealistické simulaci, díky které navštíví skutečný Londýn roku 2099. A divák se mezitím orientuje mezi časovými liniemi a množstvím postav. Od začátku je patrné, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání na emocionální strunu vyzněla do prázdna. Občas vadilo mnoho prázdných dialogů, místy nevyrovnané tempo. Navíc přijde několik dílů, kdy mají tvůrci potřebu vysvětlovat, okecávat a větvit, rozuměj ještě víc se v tom motat. I ústřední sourozenecký vztah se trochu smrskává na to, že Burton jen Flynne za něco seřve… postupně jsem trochu prozíval futuristické výlety a víc než neutěšenou budoucnost ocenil současnost (zapletení šerifova úřadu) a ukotvení postav v ní. Když pak přišel čas na nějakou fyzickou a kontaktní akci, radost se násobila. A na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hardcore Sci-Fi mind fuck pro náročné od tvůrců Westworldu. Seriál se odehrává v malém městečku poblíž Appalaškých hor ( svým prostředím a lokální komunitou mi připomínal Banshee) kde talentovaná Chloe Grace Moretz vyniká hraním her ve virtuální realitě ( konečně zas pořádný projekt pro ní). Společnost jí tedy zašle nový videoherní systém, dosud netestovaný, který nemá daleko od reality. Přesune se do futuristického Londýna se zajímavými pravidly i světem a tím zároveň ohrozí i svou rodinu. Za mne jde o výbornou Sci-Fi, která letos moc nemá konkurenci. Tvůrci Westworldu se nezapřou, je to opravdu náročnější podívaná ( spousta náročných pojmů, názvů, filosofování, že jsem se kolikrát ztrácel, ale nepřekáželo mi to k diváckému zážitku). Rozhodně je to příjemný mix Ready Player One, Matrixu a Westworldu, který mě chytl od první epizody a nepustil za koule až do finále. Jsou tu velmi sympatické postavy a výborní záporáci v současném světe i ve virtuální realitě,. Corbell Picket je takový klasický městský mob boss a Cherise, tak to je ušlechtilá a inteligentní mrcha ( jeden z nejinteligentnějších ženských villainů ever!) a bavil mě i Irský assassin, který s nožem pracuje snad od mala. Sympatická je i postava zástupce šerifa, který projde nečekaným vývojem a samozřejmě celá banda mariňáků s PTSD, kteří se tu skvěle hodili. Seriál má výbornou technickou stránku, vizuálně je místy velmi podmanivý, má inteligentní scénař a dobře promyšlený Sci-Fi svět, jak jsem už zmiňoval, tak parádní postavy a hlavně je tu konečně pořádná akce, je brutální, nekompromisní, fyzická, kontaktní s choreografií, která bere dech. Z každé jedné akční scény jsem si padl na zadek a vyloženě jsem slintal a řval sprostá slova napříč všemi směry! Mohlo být akce sice ještě víc, ale tady se musel klást prostor i pro příběh a postavy, jelikož na vysvětlování je tu toho opravdu spousta. Kvantový tunellíng, Futuristický Londýn, tajné organizace, neviditelná auta, virtuální reality, speciální zbraně, podmanivý herní svět, mariňáci s PTSD, erková akce, globální katastrofy a spousta dalšího. Jsem velmi spokojen, velmi jsem se celý seriál bavil a po těch kriminálkách a dramatech je to rozhodně příjemná změna letoška. 85% ()

Galerie (132)

Zajímavosti (3)

  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (DJMaroko)
  • V epizodě vejde Flynne (Chloë Grace Moretz) do přísně střežené místnosti pro vytváření časoprostorových simulací. Zdobí ji obraz „Bitva u San Romano“ od renesančního umělce Paolla Uccella (1397–1475). Obraz je uložený ve Florencii. (Vavča)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama