Epizody(8)

Prahu dostihne vlastní teze o tom, že divácké návyky se nemění. A tak se pořad Dobré ráno, Brno! (II. série) na obrazovky zkrátka musí vrátit. Ředitel Plíhal má po počátečním průšvihu více štěstí než rozumu, když svolí, aby se režie ujala mladá krev. Nikdo by asi nečekal, že právě o režisérské křeslo tohoto pořadu se ale nakonec povede urputný boj. Odbojná nálada tak ovlivní i populární den otevřených dveří a revoluce vypukne na tradičním plese České televize, kde se konečně ukáže, kdo s kým je opravdu kamarád. (Česká televize)

Olík

O jeden brněnský orloj slabší než první série. Ještě víc rozhárané, míň prostoru pro vedlejší postavy jako například jsou osvětlovači nebo Mucha, zbytečně velký fokus na Jana Kolaříka, míň humoru….prostě mi přijde, že nastavená laťka byla spíš podlezena. Ale i tak díky za tento ne zrovna korektní seriálek a Brnu třikrát hurá. ()

DAPDO

Tím, jak ve druhé sérii ubývaly momenty z natáčení Dobrého rána, tím taky ubývalo humoru. I když i tady se najde spousta vtipných hlášek a situací, třeba návštěva Marhoula v prvním díle byla úplně geniální. Stejně jako v předchozí sérii drží vysokou laťku seriálu Kolařík, dost jsem se bavil i při scénách s ředitelem Brněnskýho studia v podání pro mě neznámýho Dušana Hřebíčka. Naopak chyběla postava bezdomovce v podání Slováka, těch pár scén z druhé série, ve kterých byl, jasně ukázalo, že upozadit ho byla chyba. Sice hodnotím druhou sérii jako o něco horší, každopádně jsem se ale těšil na každý pondělí, že se dobře pobavím a to mi bylo dopřáno. ()

hrumsrt

I přesto jak zdánlivě šokující mohl závěr předchozí série vyznít, že se Dobré ráno, Brno! došlo do bodu, kde by celý seriál mohl končit, tak se tvůrci i přesto rozhodli, že mají s postavami s seriálově netradičním brněnským prostředím ještě co dočinění.. A tak Honza Prušinovský poprvé za svoji tvůrčí kariéru vyslyšel prosby a ohlasy fanoušků a dodal všem přídavek v podobě druhé série. Což by mohl vést k otázce, v čem spočívá výjimečnost tohohle seriálu oproti skoro kultovnímu Okresnímu přeboru, Čtvrté hvězdě anebo MOSTu!. A i když bychom mohli pochybovat, tak Prušinovský v postavách viděl něco, co ještě stojí za to odvyprávět. A tedy ne, druhá série není vynucená a nejen, že navazuje na kouzlo série předchozí, ale především ona ji překonává... Cože, vždyť to není už taková sranda! To je možná pravda, že jsme loni dostali lepší kadenci vtipů a daleko víc sitcomových situací, které se do epizodního formátu hodily perfektně, ale jednotlivé epizody vlastně vůbec nepracovaly s postavami a ani tu nebyly od toho, aby je v životě posouvaly, prostě jen si je tvůrci využili jako figurky, které dají vtipu tvar.. Tohle právě přepisuje letošní pokračování. Když druhá série si dává mnohem více záležet na tom, kdo se to každé ráno ve studiu pohybuje. Čímž dostáváme naprosté minimum příběhů odehrávajících se v samotném televizním prostředí, a tedy ani se tolik nevyužívá ekosystém České televize. A výraznější epizodou, která by mohla připodobňovat na co jsme byli v první sérii zvyklí, je pouze snad epizoda první s Václavem Marhoulem, která nejen že má i trošku důmyslnější význam (ať už jen v tom, jak tržebně výnosné je natáčení jeho umělečtějších pokusů).. Ve zbytku se 2. série soustředí především na postavy a vztahy mezi nim. Ať už na ty milostné mezi Johanou a Vítkem, Cyrilem a Andreou, anebo už ten vykreslený od prvních epizod mezi Radkou a Mirkem. Čímž se ve velkém přepisuje jakási skečovitost projektu a jejich linky se propisují a vyvíjí napříč celou sérií. Ano, možná se tím už tak účelně netlačí na diváckou bránici (ty nejvtipnější epizody zůstávají od minula), ale Dobré ráno, Brno! působí mnohem komplexněji a divák má někdy větší potřebu k epizodě usednout, aby se dozvěděl, kam se v řešení nastíněných problémů děj posune.. I když mě tak mrzí potřeba tvůrců dostát osmi epizodám (předposlední tu zkrátka nemusela být) i přesto se podařilo nejen příběh, ale hlavně ty postavy v závěru dostat do bodů, kam patří a důstojně tak uzavřít cestu, na níž se spolu s Prušinovským a Holečkem vydaly.. Mirek prorazil a z degradovaného režiséra se vyhrabal na zaměstnance na stáži v Mongolsku. Cyril se nakonec komikem nestal a i z třeba z toho zklamání se dal na chov ovcí. A bezdomovec Luboš? Kde těm jeho kšeftům je konec, ten to dotáhne nejdál!.. Brněnské studio stojí dále, vysílá každý druhý týden a jmenuje se Studio 6. A zamrzí už jen to, že v něm nestojí tahle parta, která v epilogu jasně naznačuje budoucnost zdejších hrdinů bez vedení Jana Prušinovského.. 75% ()

wege

Stejně jako první série, chvíli jsem se bavil, chvíli fakt ne. Celkově to bylo ale horší než první série. Vyčpělo to. Poslední díl byl pro mě velké zklamání, zajímavé postavy vlastně zůstaly jen dvě, oba moderátoři, každý jiným způsobem. ()

Cermicek

4.4 matematicky zaokrouhleno dolu. Druhá série se bohužel nedostává na úroveň jedničky, ale krom Breaking Bad mi ukažte, který seroše to dokázaly! A o to víc v českym prostředí! Dvojka je stále nadprůměrnej počin, kterej se však místy nevyvaroval menších či větších přešlapů. V konečným zúčtování pořád ale baví a jede si svojí laťku a za to si zaslouží ocenění👍. ()

STORM70

První a poslední díl druhé série bomba, ale zbytek neskutečná sračka... tím to bohužel vychází na hodnocení které není lichotivé ... ()

kubilov

Druhá série je méně vtipná, možná více existenciální, což ale není na sebemenší škodu. Hodně mě bavila hlavně dějová linie rosničky a při jejím rozuzlení jsem se nahlas smál. Hezký dějový oblouk tyto dvě série, vlastně víc ani snad není třeba. ()

Raphaell

Druhá série byla teda o dost slabší než první. Spousta linek vlastně nikam nevedla a i vtipy byly slabší a občas dost na sílu. Některé příběhové linky mi přišli nedotažené, nebo dost slabé. Úplně zbytečná mi přišla maskérka Bohuna, co pořád jen jedla. Chtělo to asi lepší dramaturgii, která by pomohla scénář trochu vylepšit. Ale koukat se na to dalo a párkrát jsem se i zasmál, byť ne tak od srdce jako u první série. ()

Pepi74

Dvě hvězdy. Víc ne. Jedna za první díl, který byl super a druhou za to, že jsem se v každém dalším díle jednou či dvakrát usmál. Ne zasmál a už vůbec ne, že bych se smíchy válel po zemi. Myslím, že potenciál rivalství mezi Prahou, Brnem a Ostravou bylo možno využít mnohem lépe a totéž je možné říct o prostředí televize. Osobní vztahy se proklepávají až až v jiných "úžasných" seriálech a tady to fakt nebylo nutné. Tož tak. ()

Ironhead

Druhá řada, vyjma cameo role pana Marhoula v jednom z prvních dílů byl a úplně o ničem a nebyla  ani vtipná, bohužel. První řada byla fajn, tohle celé zahodit a zapomenout. ()

Heso

Dobré odpoledne, ČSFD! Pojďme si zhodnotit druhou sérii televizní relace z našeho největšího moravského města. Stejně, jako skoro vždycky, tak i tady je druhá sérka slabší, než ta první. Děj tu u většiny dílů už ani tak není o Dobrém ránu, ale spíš o životech jednotlivých postav. Občas můžeme i vidět, že děj je uměle natahován, třeba sedmý díl nám nic neukázal, a kdyby nebyl, asi by se nic nestalo. Ano, najdou se tu slabší díly. Oproti první sérii tu prostor dostává více postav, což je především u Šmardíka, kterej je vtipnej sám o sobě, Cyrila, Radky a Alžběty, trefa do černého. Příjemným překvapením byl pro mě i díl se zvukaři a geniální počin je obsazení Nikoly Muchy, která do tohoto seriálu sedne jak prdel na hrnec. Naopak největší propadák u mě zažila postava Mirka, která byla ze začátku velmi předvídatelná, nevtipná a protivná. Až v posledních dílech šel nahoru. Spousta věcí v seriálu také zůstává nevysvětlena. Například Mirek má poměrně silnou cukrovku, na životosprávu samozřejmě kašle a najednou je lusknutím prstu úplně v pohodě? Úplně se také zahladilo jeho nabonzování Šmardíka. I Rosnička je tu nevýrazná, ale to byla i v dřív, takže to tak asi má bejt. Každopadně mohu říct, že na každý díl jsem se celý týden těšil, byla a je neskutečná pohodička to sledovat, stejně jako první sérii. Zpětně se zase určitě mrknu! A co se týče hudby? To je masterpiece! Tak se mějte, brněnští dráčci! Nebo beránci? ()

Hvězdář

Ač opravdu velice nerad, protože mám tento seriál velice rád, tak jeho druhou sérii musím hodnotit spíše negativně. Druhá polovina druhé série se totiž postupně čím dál víc jakoby oddaluje od jakéhosi dosavadního ducha seriálu, či nějaké jeho pointy. Najednou se otupuje ten krásně a neotřele absurdní humor ve prospěch filmových klišé rodinných snímků. Naopak první tři díly jsou opravdu úžasné, a i tak celou sérii určitě stojí za to shlédnout. ()

Grimaldi

Druhá a dle všeho poslední řada má tu výhodu, že mi díky shlédnutí té první začalo na zdejších postavách záležet. Vlastně je škoda že už jejich příběhy končí, ještě pár sezón při udržení nastavené stoupající kvality a bylo by to klidně i na těch čtyři/pět hvězd. Takhle je to jen zlepšení oproti jedničce a asi na celý projekt velice brzy zapomenu, bohužel. ()