Tento muzikální westernový příběh nás zavede do dob zlaté horečky, která tenkrát v Kalifornii vypukla. Dva uprchlí trestanci se stali zlatokopy a celé dny dřou za vidinou nalezeného zlata. Později si při nějaké licitaci koupí ženu a všichni tři společně den co den hledají zlato, tak jako všichni ostatní v táboře. Film byl natočen podle úspěšného muzikálu. (MVanis)

WeeLass

Děj tohoto westernového muzikálu se odehrává v "bezejmenném" důlním táboře v období kalifornské zlaté horečky. Jednoho dne do čistě mužsky zastoupeného tábora přijede neznámý mormon s jeho dvěma manželkami, jehož vesničané přesvědčí jednu z nich prodat, což obrátí celý tábor naruby. Zvládnou naši dva hlavní hrdinové vést polygamistcký způsob života nebo se o překrásnou Elizabeth poperou? K tomu můžu říct jen jedno - "I ain't certain!". Natřete svůj vůz jsem objevil díky americké zpěvačce Mariah Carey, která dostala své křestní jméno právě po jedné z písniček z původní divadelní předlohy - They Call The Wind Maria (foneticky se vyslovuje stejně, psaná forma byla poupravena). Po muzikální stránce patří zásluha duu Lerner a Loewe, kteří stojí i za veleznámým muzikálem My Fair Lady. / Mé oblíbené písničky - I'm On My Way, They Call The Wind Maria, A Million Miles Away Behind the Door, There's A Coach Comin' In, Gold Fever / 90% - stačila by bohatě o půl hodinky kratší stopáž ()

Winster

Dokoukáno. Uf, musím říci zvláštní. Koho tohle vlastně napadne? Koukat se na to i dá,,,je to taková dlouhááá dějová linka, na kterou se neustále něco nabaluje. Jsou tam mraky komparzu a spousta zápletek, obecně mám rád westerny, ale muzikály ne, Díky L.M a C.E se na to koukat dá, ale postupně. Na jeden večer? Pochybuj... ()

JARDAHONDA

Farmář z Michiganu a svérázný zlatokop na cestě za bohatsvím ve " zlaté " Kalifornii... Přátelství dvou uprchlíků je spojeno nečekanými událostmi, jako nákup ženy či přepadení prostitutek a hledání zlata pak zpestřeno pitím, zpěvem a hráčskou vášní... Muzikální westernový příběh zavede diváka do zlaté horečky, kde se představí celá plejáda výborných herců, ovšem z trochu slabším scénářem a celkově zbytečně dlouhým dějem. Snímek hodnotím zlatým středem *** ()