Hoši z Brazílie

• Česko Kluci z Brazílie (více)

Mladý židovský lovec Barry Kohler kontaktuje svůj velký vzor, Ezru Liebermana. Lieberman je po celém světě známý jako neústupný lovec nacistů. Kohlerovi se podařilo zjistit, že se skupina nacistů vedená dr. Mengelem má sejít na tajném shromáždění v Paraguayi, a informuje o tom Liebermana. Lieberman Kohlera odbude s tím, že ví, že Mengele se v Paraguayi skrývá. Zároveň Kohlera varuje před dalšími kroky, které jsou pro něho nebezpečné. Kohler však varování nebere vážně a pokusí se setkání nacistů nahrát. To se mu sice povede, bohužel je ale při tom odhalen. Mengele Kohlera nechá svými poskoky zabít. Kohlerovu vraždu Lieberman dokonce slyší v telefonu, protože k ní dojde právě ve chvíli, kdy Kohler svoji nahrávku přes telefon Liebermanovi pouští. Lieberman z nahrávky pochopí, že Mengele plánuje zavraždění 94 pětašedesátiletých bývalých státních úředníků během dvou let. Liebermanovi není jasné, proč nacisté plánují takovouto hromadnou vraždu, a začne sbírat informace o podivných úmrtích. Pozůstalé pro mrtvých dokonce sám navštěvuje. Při těchto návštěvách si všimne zvláštního vzhledu synů zavražděných. Vždy se jedná o tmavovlasé chlapce s modrýma očima, kteří jsou svým vzhledem doslova identičtí. Chlapci se chovají panovačně a povýšeně. Lieberman také zjistí, že všichni chlapci byli adoptováni. Adopci zprostředkovala bývalá dozorkyně nacistického koncentračního tábora, Frieda Maloneyová. Lieberman ji navštíví ve vězení, kde se Maloneyová nachází po svém odhalení právě Liebermanem. Maloneyová neochotně přizná, že miminka určená k adopci připlouvala z Brazílie. V té době se k Liebermanově činnosti připojuje mladík David Bennett, člen Organizace mladých Židů. Také on pátrá po okolnostech tajemné smrti Barryho Kohlera. Lieberman navštíví ve vídeňském biologickém ústavu odborníka na klonování a dochází k hrůznému zjištění, že se Mengele snaží naklonovat nového Hitlera. Co však Lieberman neví, je to, že velení nacistické tajné organizace Mengelův projekt ukončilo, a to právě z obav před pátráním Liebermana a jeho možnými kontakty na tajné služby světa. Nicméně Mengele rozhodnutí svých šéfů nemíní respektovat a je odhodlaný v projektu pokračovat dál sám... (TV Prima)

jack_scott

Zajímavý a dobrý film. Nic extra to však není. Film rozhodně zaujme a ani nenudí, jen od toho člověk nesmí čekat příliš mnoho. Každopádně jsem rád, že jsem ho viděl. 70% a 3+ ()

Zoltar78

Strašně mě nadchl příběh a vůbec celá pointa filmu. Ta myšlenka, že by se dnes něco podobného klidně mohlo stát je fakt děsivá. Navíc Gregory Peck jako Mengele je exkluzivní! ()

Aniki

Tak tohle se vážně nepovedlo. Scifi žánr mi k tématice druhé světové války nikdy neseděl a potvrdil mi to i tento až béčkově hororový snímek. Přitom Pecka opravdu můžu a Olivier je pro mne defacto ikona. Ale, tak nemůže být přeci každý film oscarová záležitost, že? I když byl paradoxně třikrát nominován. Zbytek herců bych označil jako komparz a mladý Hitler? Co na to říct, úděsné. ()

Gor'seye

Každý človek je determinovaný nie len genetickým kódom a výchovou rodičov, ale aj prostredím, s ktorým sa stýka. Takže naklonovanie človeka, ktorý žil pred X rokmi nebude také jednoduché - našťastie. ()

Ruadek

Slušně natočená knižní adaptace. Vytkl bych možná přespříliš zdlouhavé scény a celkově pomalé tempo. Celkem brzy zjevná pointa dojde divákovi opravdu podstatně dříve, než Liebermannovi. Nakonec až na drobné výtky výborný film, který se řadí mezi ty lepší zfilmované knižní předlohy. **** ()

zigy

Mrazivý thriller z originální zápletkou, která nutí člověka zamyslet se.....je fakt, že Američané asi Hitlera zbytečně moc démonizují, kdyby se nějaký nový narodil, asi těžko by se jen tak historie opakovala.....Ovšem zpět k filmu - skvělý Peck (a rovněž v dabingu Brzobohatý) jako Mengele, to je koncert, a úžasné je postupné odhalování pointy krůček po krůčku, to jsou hlavní klady. Konec je už trochu přitažený za vlasy, ale napínavý, to jo....a zajímavé je zjištění, že Steve Gutenberg ještě předtím, než nastoupil do Policejní akademie, honil nacisty....:) ()

Delmondo

V sedmdesátkách vzniklo v Americe dost kvalitních thrillerů a Hoši z Brazílie nejsou vyjímkou. Zajímavej námět o 94 novejch malejch Hitlerů je hodně epickej a samotnej závěr dost znepokojivej. Gregory Peck jako Mengele je naprosto dokonalej a Laurence Olivier je mu výborným protihráčem. ()

nanamarak1

Schaffner byl v šedesátých a sedmdesátých letech ve formě a točil jeden dobrý film za druhým. Kromě technické stránky a originálního scénáře si pochvalu zaslouží i herecké obsazení. Kvalitní je i český dabing. I na podruhé mě to bavilo. 80% ()

PeteBuck

Zaujímavý film. Podľa mňa predbehol aj svoju dobu. Hlavne poukazovaním na klonovanie a vysvetlenie technológie, ktorá bola známa už v sedemdesiatych rokoch a tým pádom sa s ňou mohlo zaoberať ešte skôr. Niečo medzi Jamesom Bondom a Aktami X, až na to, že tam chýbajú mimozemšťania zo slávneho seriálu a akcia od agenta 007. Ale intríg, konšpirácií a šialených vedeckých experimentov tam je požehnane. A k tomu more známych či menej známych hercov. Gregory Peck, Laurence Olivier, potešil aj Walter Gotell, či Wolf Kahler alebo Guttenbergov štek. Síce dnes to je už trochu vyblednuté, chýba tomu trochu lepší spád, ale stavím sa, že v tej dobe z toho musela mnoho ľuďom klesnúť sánka. ()

PTuranyi

Kvalitne natočený thriller s tematikou hľadania vojnových zločincov a eugeniky. Produkcia sa mohla trocha viac potrápiť s umelou krvou, ale inak v poriadku. Herci robia svoju prácu výborne. Hlavne Gregory Peck v úlohe doktora Mengeleho a jeho protivník Laurence Olivier v úlohe "lovca" vojnových zločincov Ezra Liebermana. Taktiež si tu môžeme všimnúť Steva Guttenberga a Bruna Ganza na začiatku ich kariéry. 80% ()

jerrik7

Pěkné. Jenom mne trápí skutečnost, že jsem asi před třiceti lety viděl tento příběh se stejným jménem a stejnou zápletkou v jiné verzi. První záběry toho filmu se odehrávaly v porodnici v džungli, kde mnoho indiánských maminek porodilo bílé dítě s modrýma očima. Další příběh byl podobný tomu, který je i v této, asi novější, verzi. Ten původní film ale není nikde k dohledání. ()

chosan

Mám rád tyto staré filmy, které se vrací k otázce nacismu. Film má dobrý děj, napětí, příběh zkrátka vše co správný thriller má mít takže dávám 65%. ()

Dixie_Cara

Skvělý scénář se znepokojivou tématikou a hlavně výborné výkony hereckých hvězd Gregoryho Pecka a Laurence Oliviera v roli mužů, kteří jsou odhodláni bojovat za svoji věc až do konce, kdy fanatismus prvního skvěle doplňuje obdobná posedlost druhého. Zprvu pomalu rozjíždějící se děj navíc postupně napínavě graduje a nabízí drsné rozuzlení v čele s šíleným monologem doktora Mengeleho. ()

Vzkříšení Třetí říše

Vzkříšení Třetí říše

10.08.2006

Další z nesmrtelných klasik thrillerového žánru se definitivně dočká nové a zmodernizované verze. Jedná se o snímek Hoši z Brazílie, jehož znepokojivý námět týkající se snahy o vzkříšení nacistické… (více)