Hoši z Brazílie

• Česko Kluci z Brazílie (více)

Mladý židovský lovec Barry Kohler kontaktuje svůj velký vzor, Ezru Liebermana. Lieberman je po celém světě známý jako neústupný lovec nacistů. Kohlerovi se podařilo zjistit, že se skupina nacistů vedená dr. Mengelem má sejít na tajném shromáždění v Paraguayi, a informuje o tom Liebermana. Lieberman Kohlera odbude s tím, že ví, že Mengele se v Paraguayi skrývá. Zároveň Kohlera varuje před dalšími kroky, které jsou pro něho nebezpečné. Kohler však varování nebere vážně a pokusí se setkání nacistů nahrát. To se mu sice povede, bohužel je ale při tom odhalen. Mengele Kohlera nechá svými poskoky zabít. Kohlerovu vraždu Lieberman dokonce slyší v telefonu, protože k ní dojde právě ve chvíli, kdy Kohler svoji nahrávku přes telefon Liebermanovi pouští. Lieberman z nahrávky pochopí, že Mengele plánuje zavraždění 94 pětašedesátiletých bývalých státních úředníků během dvou let. Liebermanovi není jasné, proč nacisté plánují takovouto hromadnou vraždu, a začne sbírat informace o podivných úmrtích. Pozůstalé pro mrtvých dokonce sám navštěvuje. Při těchto návštěvách si všimne zvláštního vzhledu synů zavražděných. Vždy se jedná o tmavovlasé chlapce s modrýma očima, kteří jsou svým vzhledem doslova identičtí. Chlapci se chovají panovačně a povýšeně. Lieberman také zjistí, že všichni chlapci byli adoptováni. Adopci zprostředkovala bývalá dozorkyně nacistického koncentračního tábora, Frieda Maloneyová. Lieberman ji navštíví ve vězení, kde se Maloneyová nachází po svém odhalení právě Liebermanem. Maloneyová neochotně přizná, že miminka určená k adopci připlouvala z Brazílie. V té době se k Liebermanově činnosti připojuje mladík David Bennett, člen Organizace mladých Židů. Také on pátrá po okolnostech tajemné smrti Barryho Kohlera. Lieberman navštíví ve vídeňském biologickém ústavu odborníka na klonování a dochází k hrůznému zjištění, že se Mengele snaží naklonovat nového Hitlera. Co však Lieberman neví, je to, že velení nacistické tajné organizace Mengelův projekt ukončilo, a to právě z obav před pátráním Liebermana a jeho možnými kontakty na tajné služby světa. Nicméně Mengele rozhodnutí svých šéfů nemíní respektovat a je odhodlaný v projektu pokračovat dál sám... (TV Prima)

Puyi

Ze začátku mě film nějak nelákal, ale rychle mě děj, který byl nadmíru dobrý, vtáhl a nepustil až dokonce. Skvělý herci - hlavně naprosto výborný Gregory Peck, já s tím chlapem toho musím vidět ještě hodně, abych vždy nebyl překvapen po jeho filmu... silné 4*. :) ()

zigíš

Ira Levin dokáže příjemně atmosféricky znepokojovat, aspoň soudě dle adaptací jeho klasik (Stepfordské paničky, Rosemary má děťátko). Hoši z Brazílie mi tak nějak do výčtu chyběli. A že se vůbec nešetřil -náckové a klonování- u každého druhého by z toho klidně byla blamáž. Tady o tom nemůže být ani řeči i díky zkušené Schaffnerově režii a výbornému tandemu Olivier v Peck. Hlavně druhý jmenovaný v roli dr. Mengele je stejně bravurní, jako když -představitel veskrze kladných rolí- Henry Fonda záporačil v Leoneho Tekrát na západě. ()

Autogram

Rozmýšľas som, ako môže film o nacistoch obsahovať aj žáner sci-fi a to ma asi najviac nalákalo na tento neznámy film. Ten žáner je tam naozaj oprávnene, a v dnešnej dobe prináša otázky, ako to bude, keď sa k dnešným vedeckým poznatkom a technike dostanu novodobí mengelovia. No asi sa už aj dostali. Film je thrillerom sedemedesiatych rokov, teda tempom trochu zaostáva a keď sa dozvieme pointu, tak vyvrcholenie veľa satisfakcie neprináša. Sú to lepšie tri hviezdy, ale na štyri to za mňa nemá. ()

manonfire

Supergentleman Peck si Mengeleho opravdu vychutnal. Film má dost nekompromisní scény a celkově dost odvážný motiv. 80% ()

Pecival

Námětu o přeživších náccích, kteří se pod vedením doktora Mengeleho snaží o klonování, by asi dneska slušelo nějaké pořádné béčko než klasické drama. Ale špatný film to není, jenom hodně utahaný a zdlouhavý. Obsahuje snad jeden až dva výraznější momenty a napínavý taky moc není. Škoda, protože herci jsou super - zvlášť Peck si svoji zápornou roli docela užívá. ()

Chegi

Zajímavý námět a skvělé herecké výkony (hlavně Laurence Oliviera) mě "přinutili" dát plný počet hvězd tomuto (alespoň u nás) málo známému thrilleru. Nicméně jsem dospěl k jednomu závěru - je škoda, že Gregory Peck nenatočil víc záporných rolí. ()

Han22

Z obrovské záplavy krimi/thrilerů z roku 1978 jsou Hoši z Brazílie jedním ze tří aspoň trošku známějších, takže jsem se dost těšil. Námětem (nacistická organizace) a obsazením (Olivier) mě to trošku připomenulo Maratónce - i tady jde obyčejný človíček proti rozvětvené nacistické organizaci. Hoši z Brazílie jsou ale jiní. Napětí tu moc nenajdete, tempo je pomalé, lokace ošuntělé. Bohatě to ale dohání ostatními věcmi. Olivier si po náckovi z Maratonce vystřihl pro změnu hrdinu, seschlého stařičkého Žida, co žije v rozpadajícím se bytě, nemá peníze ani styky a přesto jde po všemocné nacistické organizaci v čele s doktorem Mengelem. Toho si střihl Gregory Peck, který se z věčného klaďáka změnil na děsivý zjev nahánějící hrůzu. No a pak je tu příběh, který zhruba po hodině a půl odhalí o co Mengelemu jde a mě spadla čelist. Na dobu vzniku to opravdu zasahuje až do sci-fi. Opravdu nebudu ani naznačovat, stojí to za to. Finále se psy je správě krvavé a konec mírně otevřený a zároveň takový, který nenabízí žádné dobré řešení. Není to strhující 70s thriler ve stylu Tři dny Kondora či Šakal, ale výborně zahraný zajímavý příběh a na silné 4* to stačí. PS: V menší roli naivního mladého lovce Steve Guttenberg. ()

Revolver

Velmi originální námět ve standartním zpracování. Celý film je prakticky ''uvařen'' z výkonů dvou hereckých legend a to jest Laurence Oliviera a rovněž Gregoryho Pecka v jeho snad jediné záporné roly. ()

Hanys_

Zpočátku slušný, pak už čím dál naivnější thriller, na jehož zápletce se zub času podepsal fakt hodně. Mengele a jeho pokusy na dvojčatech, klonování...Tohle už prostě dneska nikomu dech nevyrazí. ()

dormouse

Úžasné zpracovánií předlohy Iry Levina je jako vždy na hranici thrilleru a horroru. Ezra Liebermann, lovec nacistů a válečných zločinců je na stopě podivného projektu doktora Mengeleho, kterému se podařilo naklonovat buňky Adolfa Hitlera. Identickým chlapcům zajistil stejné prostředí, které měl vůdce v dětství, a doufá, že z nich vyrostou identocké osobnosti. Zasel na zeměkouli 93 nových Hitlerů. Film je mrazivý díky úžasným hereckým projevům Laurence Oliviera, Gregory Pecka a především malého Jeremyho Blacka, který ztvárnil postavy mladých Hitlerů. Jeho nebesky modré oči a chladný výraz s náznakem úsměvu a s absencí jakýchkoli emocí, nahání opravdu husí kůži mnohem víc, než zavilé tváře otrlých nacistických likvidátorů. Bohužel jsem krom jednoho televizního filmu nenašla nic, v čem by ještě hrál. ()

mirkaaa

Geniální drama, při kterém vás bude mrazit v zádech. Je přímo šokující vidět, jak nějaký fanatický vědec naklonuje malé Hitlery jako nástupce samotného Adolfa Hitlera. Vynikající Laurince Olivier a hlavně Gregory Peck v roli doktora Mengeleho. Postava doktora Mengeleho je přímo excelentní a navíc velmi přesvědčivá. ()

Alf

slušný thriller s nesympatickým (!) G.Peckem v hlavní roli, závěr pak je intelektuálsky pacifistický, jak je to dnes tak módní, v tomto smyslu je to film takřka futuristický... ()

Mikino00

To je teda síla, ještě že je to pouze smyšlené, protože tohle je fikce při které mrazí. Peck a Oliver dokazují, že do starého železa rozhodně nepatří a táhnou celý film. Jak se to v polovině rozjede tak nepustí až do konce. 4,5 * ()

laepus

Na dnešní dobu už trochu utahanější, ale stále velice povedená a dobře dívatelná záležitost - ještě aby nebyla, když tam hraje Gregory Peck a Laurence Olivier... Myšlenka je brutální a závěr filmu taky. Musím se přiznat, že jsem asi nedovtipný, ale první půlka filmu mě dost napnula, že jsem se nijak nesnažil na to přijít, co je vlastně hlavní zápletka a celou dobu jsem si myslel (lehký spoiler), že "dělá" sám sebe a ne ... Ale jakmile napsal ta fakt na tabuli v posluchárně, úplně to se mnou praštilo do pohovky Uááá. Je mi jasné, že ti chytřejší, se budou smát, že jsem debil, že jsem na to nepřišel dřív, ale to je mi jedno. A když se pak na závěr dva hlavní hrdinové potkají u malého ... doma a "hrají" si s těmi dobrmany... paráda. ()

mira007

Hodně mrazivý film o klonování, které má zachránit třetí říši a také mrazivé tím, že v době svého vzniku hlavní záporák Mengele nebyl v době vzniku filmu stále dopaden a ve skutečnosti si užíval s mladou manželkou v Brazílii. Na svou dobu svým způsobem přelomový film. ()

Brejlil

I když je dnes víceméně jasné, že Hitlera (ani Mozarta, když na to přijde), takto "vyrobit" nejde, přesto jde o skvělý film. Skvělý hlavně díky výkonu pánu Oliviera a Pecka. Peckovi jeho dr. Mengele vysloveně "sedne". Mengele je vědec posedlý jedinou, byť nepříliš realistickou myšlenkou. A pro tu podnikne vše. Většinou je uhlazený a docela milý, ale běda, když mu něco skříží plány. Jeho protivníkem je starý a unavený Žid Liebermann. Ve světě, který chce na hrůzy války zapomenout a považuje je za dávno minulé, pohání Liebermanna touha po spravedlnosti a pocit, že nic není zapomenuto. Jistě, pokud pomineme nerealističnost zápletky, má film i slabá místa (podivné chování dozorkyně Maloneyové, která vykecá i co neví, zdlouhavé vysvětlování, jak klonování funguje apod.), ale ta snadno přehlížím. ()

Vzkříšení Třetí říše

Vzkříšení Třetí říše

10.08.2006

Další z nesmrtelných klasik thrillerového žánru se definitivně dočká nové a zmodernizované verze. Jedná se o snímek Hoši z Brazílie, jehož znepokojivý námět týkající se snahy o vzkříšení nacistické… (více)