Hlavním hrdinou pohodového a úsměvného příběhu je mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone, který by rád zkusil štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem. Cestou však zabloudí a kvůli krávě na silnici havaruje. Poškodí přitom svůj vůz a co je horší, zbourá právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse, který ho za to odsoudí ke dvaatřiceti hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončí v malém městečku Grady. Nadšení, které projevují místní občané, ho vůbec netěší a starostova nabídka stálého místa ho nezajímá. Netají se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vyslouží přezdívku Hollywood. Postupně se seznamuje s rázovitými obyvateli, pokouší se přežít péči sestry Parkerové, která ho nutí používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky a připadá si jako ve snu, když jednoho rána zahlédne ve vodách jezera nahou koupající se dívku, z níž se vyklube energická řidička sanitky Lou. A pak už ho čeká čekárna plná pacientů, setkání se starým zkušeným doktorem Hoguem a několik tvrdých lekcí jeho přezíravému sebevědomí. Když má po službě, pokouší se získat pozornost Lou, protože se vsadil se starostou, že se s ní do konce týdne vyspí. Jenže to není tak jednoduché, protože na malém městě se nic neutají a navíc Ben zjistí, že se mu Lou zamlouvá víc, než by bylo zdrávo pro jeho vysněnou kariéru plastického chirurga v Beverly Hills. A když přijde loučení, není si náhle doktor Hollywood vůbec jistý, jestli místo na klinice doktora Halberstroma je to nejlepší, co ho v životě mohlo potkat... Zdařilá romantická komedie vznikla v roce 1991 a podle románu Neila B. Shulmana ji natočil režisér Michael Caton-Jones. V titulní roli Bena Stonea se představí známý Michael J. Fox, který se proslavil rolí Martyho ve sci-fi trilogii Návrat do budoucnosti a vidět jsme ho mohli také ve filmech Oběti války, Poldovi v patách nebo Tajemství mého úspěchu. V dalších rolích se představí debutující Julie Warnerová jako svérázná Lou, Barnard Hughes jako doktor Hogue, Woody Harrelson (Takoví normální zabijáci, Lid vs. Larry Flint) jako Hank Gordon, David Ogden Stiers coby starosta Nicholson a Bridget Fondová (Singles, Zabiják) jako atraktivní Nancy, která touží po jediném - vypadnout z idylického Grady. Přestože jde o lehce předvídatelné vyprávění s dobře známými typy, jako je starý zkušený opilecký doktor, bodrý starosta, drsně se tvářící sok v lásce či rázovití pacienti, je to snímek vyzařující pohodu, dvě hodiny příjemné zábavy, která jistě nikoho nezklame. (oficiální text distributora)

BStone

Doktor Hollywood - na první pohled jedna z mnoha romantických komedií, které pro některé mohou skončit v propadlišti filmových dějin, pro mne však poměrně zásadní dílko, jež se mi snad nikdy neomrzí. Milý a laskavý humor, skvělí herci, chemie mezi hlavními protagonisty výtečná, úžasná titulní skladba. Příběh arogantního doktůrka, který skrze nucenou vesnickou praxi k rozumu i lásce přišel, mě vždy znovu potěší i pohladí. 90% ()

FirstFan

Po shlédnutí tohohle filmu naprosto ztratíte všechny iluze ot tom čím chcete být, kde chcete jednou být a co chcete dělat. Skvělá komedie, u které si můžu odpočinout a zasmát se. Samozřejmě Fox jedna z nejlépších věcí na celém filmu. ()

mikinko51

Určite by som to nezaradil medzi top komedie (žiadne gagy, kde sa chytam za brucho), ale je to fakt velmi prijemny film, pri ktorom si oddychnete a mate z neho dobry pocit. Navyse, na rozdiel od mnohych inych americkych komedii, mi na tomto filme nic nevadilo, nic mi neliezlo na nervy a preto nie je problem si ho pozriet raz za cas znova a nudit sa nebudete ... ()

Jirkacek

Romantickou komedii Doktor Hollywood jsem viděl poprvé poměrně dlouho po jeho natočení roku 1991 a to někdy okolo roku 2004 či 2005. Tehdy se mi docela líbil a ocenil jsem jej čtyřmi hvězdami. Od té doby v řece Moravě uplynulo hodně vody, moc jsem si toho nepamatoval a tak jsem se rozhodl podívat na tento film ještě jednou, zejména abych mohl napsat zasvěcený komentář a také případně upravit své původní hodnocení. A tak se po více než 10 letech film opět objevil na obrazovce naší TV a já byl zvědav, jestli mne tak zaujme jako při prvním sledování. Trochu jsem měl obavy, jestli se během 99 minutového děje nebudu sem tam nudit a zda mne dokáže nějaká ta situace rozesmát, ale mé obavy se ukázaly jako liché. Hned od začátku film slušně odsýpal a také důležitý úvod režisér Michael Caton-Jones natočil celkem zajímavě. Film začal představením hlavního hrdiny pohodového a úsměvného příběhu, kterým byl mladý ambiciózní lékař Benjamin Stone (Michael J. Fox), kterého omrzela krátká kariéra chirurga a chtěl zkusit štěstí na vyhlášené hollywoodské klinice plastické chirurgie vedené doktorem Halberstromem (George Hamilton). A tak se jednoho dne rozloučil s kolegy a nasedl do svého krásného veterána z roku 1956 Porsche 356 Speedster. Cestou však zabloudil, opustil dálnici a na jedné okresní silnici se mu do cesty postavily dvě krávy, kvůli kterým strhl volant, sjel z cesty a havaroval. Poškodil přitom svůj vůz a bohužel zboural právě vlastnoručně dokončený plot soudce Evanse (Roberts Blossom), který ho za to odsoudil ke 32 hodinám lékařské služby v místním středisku. Zcela proti své vůli tak Ben skončil v malém městečku Grady, což místní obyvatelé přivítali s nadšením. Starosta Nicholson (David Ogden Stiers) mu dokonce nabídl stálý plat a jisté místo zdejšího doktora, ale Ben o tohle vůbec neměl zájem a nadšení obyvatel absolutně nesdílel. Netajil se svými plány vydělávat velké peníze kosmetickými úpravami slavných hereček, a okamžitě si tak u bodrých vesničanů vysloužil přezdívku Hollywood. Postupně se během nařízené lékařské praxe seznamoval s rázovitými obyvateli, pokoušel se přežít neustále nabručenou náladu zdravotní sestry Parkerové (Edye Byrde), která ho nutila používat při příchodech a odchodech ze střediska píchačky. Nezažil však pouze negativní věci, když se jednoho dne po lehkém opití probudil a zamířil na břeh jezera, z něhož vystoupila nahá koupající se dívka, jenž se před ním vůbec nestyděla. Ze sympatické dívky se vyklubala energická řidička sanitky Lou (Julie Warner), do které se postupně zamiloval, aniž by to sám chtěl. Další čas v městečku strávil nadbíháním této pěkné dívce a také ošetřováním svérázných obyvatel městečka, kteří mne fakt pobavili. Setkal se také se starým zkušeným doktorem Hoguem (Barnard Hughes), od něhož dostal Ben pořádnou lekci při ošetření malého kluka, ale kterému později zachránil život, když starý doktor dostal infarkt. Minuty příjemně ubíhaly a Ben se do Lou zamilovával stále víc a víc a tak si najednou nebyl jistý, jestli je pro něj kariéra plastického chirurga v Beverly Hills ten pravý životní cíl. Přesto do LA odjel a na klinice pracoval a tak jsem byl zvědav, jestli se vrátí zpět za hlasem svého srdce nebo dá přednost penězům z kliniky. Když se na obrazovce objevily závěrečné titulky, uvědomil jsem si, že původní hodnocení měnit nemusím, protože se mi pohodový film opět líbil a několikrát jsem se zasmál při pěkných scénách. Také pohled na nahé tělo Julie Warner v jejích 26 letech mne velice potěšil, takže jsem času stráveném u TV nelitoval. Suma sumárum, Doktor Hollywood ode mne získal čtyři Hollywoodské hvězdy ****. () (méně) (více)

Sejkorka

Romantika na jedno použití. Plus : přímočaré, žádné moc velké kudrlinky. Minus : nic moc herecké výkony. Například Julie Warner, v roli Lou. Letmý pohled na její filmografii mnohé napoví : docela dlouhý sloupek a v něm jen dvě položky s červeným čtverečkem. ()

Nellaron

“Hezký prase, doktore.” Predstavte si, že ako mladý chirurg máte parádny flek v prestížnej nemocnici niekde v Hollywoode, ale kvôli blbej nehode musíte kysnúť v zapadákove a slúžiť v miestnej zatuchlej ordinácii. Dilema, kde bude pokračovať vaša kariéra, by mala byť úplne jasná. Lenže aj vidiek má svoje čaro, ako zistil Benjamin Stone (Michael J. Fox) a najmä keď máte šoférku sanitky krásnu Lou v podaní Julie Warner. Pekná oddychová romantická komédia. ()