Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

duffi

Chudak Morgan Freeman, mam ho rad, ale tady se na to mel vykaslat, to nebylo ani Becko, ktere by meli davat jen do pujcoven. ()

Sosak

Začalo to jako zajímavé komorní drama a postupě se to propracovalo na přehnaně přehnanou honičku za mimozemšťanama. Freeman v roli pošahaného militaristy moc prostoru nedostal a ostatní postavy se nijak neblýskly. Nevím, jak je na tom kniha, ale příběhově King dokáže lepší věci...a spousta filmařů dokáže taky natočit lepší věci, takže radši koukněte na něco jinačího. ()

kubal18

Vzhledem ke knižní předloze, která nebyla nic moc, jsem neočekával nic světoborného, což se nakonec potvrdilo. Vetřelci vylézající někomu z rekta asi nejdou natočit moc strašidelně. ()

spofford

Další zfilmovaný kousek z dílny S.Kinga. Horší adaptaci jsem zatím neviděla a doufám, že už nikdy neuvidím. Začátek vypadal slibně ( asi prvích 15min. ) a pak už to bylo jen horší a horší. Kam dal scénárista předlohu netuším, ale scénář podle ní určitě nepsal. Dostal mě ale konec, to jsou ty chvíle, kdy se člověk ptá sám sebe, plakat či se smát ? Já plakala... Dávám však jednu hvězdičku D.Lewisovi, je to Herec, a to nezapře ani v tomto "filmu". ()

RajAthen odpad!

Dodnes nechápu, jak se mohl nechat Morgan Freeman naverbovat do této fantasmagořiny. Nejspíše zatoužil po roli zápáka, která se mu vyhýbá, ovšem nevsadil na správnou kartu. Přijde mi, že film sám neví, co chce. Chvíli tu máme kamarády (jejich "schopnosti" skutečně nevyužity, pak zlého generála útočící na dopadnuvší vesmírnou loď a chvíli velmi trapně bloudíme myslí jednoho protagonisty. Ovšem vše spolehlivě zastiňují "anální" vetřelci, což je skutečně něco nezapomenutelného, je o strach jít po shlédnutí na záchod. Oč jim vlastně jde, proč a jak, je ve hvězdách. Finální scéna je skutečně k pláči (ani na ten nedobrý smích to není), nemluvě o přestřelce vrtulník-pistole. Všeobjímající chaos a podivný slepenec je, myslím, nejvýstižnější charakteristikou, ztráta času pak nejvhodnějším doporučením. ()

10Domik10

Prvá pol hodina bola v poriadku a sľubovala dobrý dej, no namiesto toho som videl chaotický zmätok podivných rozmerov a musel som zapnúť vyšší stupeň pozornosti, aj keď ma to v podstate dosť nudilo. ()

danny_21

No tak byla teda síla, tvůrci si z Kingovy předlohy udělali udělali trhací kalendář, spoustu důležitých věcí vynechali, což by ještě nemusel být takový problém, ale proč si tam naplácali spoustu idiotských vlastních inovací včetně skoro nulového vykreslení hlavních postav, to nechápu, takhle promarnit potenciál jak předlohy tak i slušnou hereckou squadru. Přitom Pavučinu řadím k tomu nejlepšímu co Steve vytvořil - no škoda mluvit, za ten slibný začátek 30 %. ()

gemi

Film se snaží místy doslovně kopírovat geniální knihu. A v tom je právě ten kříž; ani ve více než dvou hodinách nelze zachytit šestisetstránkový román, všechny nuance, vedlejší děje a hloubku postav. Kdo knihu četl, ten uvidí celý krásný obraz. Kdo ne, uvidí jen střípky, které ne vždy drží pevně pohromadě. Například závěrečné pronásledování v Humvee je v knize strhující drama na několik set stran. Ve filmu je z toho několikaminutová epizoda. Já mám přečteno, obraz jsem tím pádem viděl pěkně celý, takže nemohu dát méně než 4 *. 17. 7. 2022, druhé zhlédnutí. Provedení je trošku béčkové a úplně chápu zdejší hodnocení, protože bez znalosti předlohy je to malinko slátanina. Je to vynikající materiál pro jednořadový seriál, tam by to šlo uchopit sysluplně. Kdo nečetl, ať se nedívá a sáhne nejdřív po geniální knize. Pak bude film vnímat úplně jinak. A hlavně, celý příběh si užije nesouměřitelně víc. ()

Angalo

Zjednodušování děje v rámci filmové zkratky bych odpustil. Ten konec ale ne. Snad na to brzo zapomenu a zůstane mi v hlavě jen knížka... ()

bono22vox

Takový průměr, uspokojivý průměr mezi filmovými zpracováními Kingových knih. Upřímně řečeno, kdo četl knihu, tak mi dá zapravdu, že adaptace knihy by byla věrnější při čtyřhodinové délce, ale jinak je vcelku zábavná... ()

mogul01

Je to přesně ten typ filmu, kdy si říkám, že celkové hodnocení by mělo být úplně někde jinde. Velmi dobrý a v mnohém originální scénář. V žánru Sci-Fi/Horor tento film určitě patří k tomu, co se povedlo. ()

diabolique

prva polovica sa mi celkom pacila, ale postupne to nejak upadalo, pricom koniec "ma fakt prekvapil".Pripada mi to tak trochu "nedotiahnute".Ale pokial nie je clovek "uchylny" na dokonale filmy, celkom sa pri tom da pobavit. ()

Daktari odpad!

Po absolvování testu jsem byl požádán abych se v komentářích vyjadřoval pokuď možno slušně, jenže teď to nejde. Po usednutí zbloudilce na záchodové prkénko byla už jenom sračka !!! Sry :-). ()

flu

Místy jsem se nevěřícně smál, místy jsem propadal zoufalství. Stephen King sice ty svoje psychohorory produkuje jak na běžícím páse, ale i ty nejslabší jsou o x procent lepší než tahle slátanina. ()

stiewe

Z počátku se film drží hezky knižní předlohy a navnadí Vás na vskutku přijemný zážitek. Ovšem postupem času se všechno mění jenom k horšímu. Pro toho co nečetl knižní předlohu se stává spousta souvislostí nepochopena a nevysvětlena. Jinak obstojené herecké obsazení až na M. Freemana jenž byl tak nezapadající a toporný že jsem se až nestíhal divit. ()

lenzi

Opäť a zas. Kingov horrorový námet a zas filmový prúser. Morgan, Morgan ako hlboko vieš klesnúť... ;-) ()