Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Pai-Mei

Film vyzerá zaujímavo, no len do okamihu keď do chaty príde ten chlapík so žalúdočnými problémami, čo predstavuje asi prvých 20 minút. Od toho okamihu sa film totálne zasiera, neprirodzené herecké výkony striedajú smiešne scény a "efekty" v podobe vzdušných tunelov alebo ako to mám nazvať, ktoré hlavným protagonistom vychádzajú z prsta. Totálnu smrť filmu prinášajú záverečné minúty, v ktorých sa Morgan Freeman predsatvuje v úlohe blázna, bezhlavo strieľajúceho z vrtuľníka. Škoda, že tak fajnový herec sa dal na niečo takéto. Keby sa réžie ujal niekto iný, mohlo to byť oveľa prijateľnejšie, pretože myšlienka je veľmi zaujímavá. Dávam dve hviezdy za úvod filmu a záverečný battle of the titans. ()

selekce

Hodně mi tu chybělo napětí z knihy. Kdo nečetl román, asi se mu tenhle film bude líbit. Ono totiž zfilmovat Kinga je docela problém, protože jeho fanoušci filmařům neodpustí prakticky nic. Proto i pro mně je tenhle film jen klasický americký průměr. ()

Mykhaluu

Žena četla knihu a je znechucena... já myslím, že zas taková hrůza to nebyla... ale ono holt zfilmovat Kinga je krom pár vyjímek špatně realizovatelné... příliš mnoho "děje" není viditelný děj... :) ()

nula87

Po úvodní nadějné půlhodince se dočkáme zhovadilosti monstrózních rozměrů. Absolutní patlanina žánrů, kterou si King opravdu nezasloužil. Ten King, který se soustředí vždy především na psychologickou část příběhu, ten King, který si umí i v opravdu hororových scénách zachovat nadhled a vtip, a ten King, který nás vždycky přesvědčí o tom, že největší strašáci jsou v naší hlavě. Autoři se bohužel rozhodli udělat z jeho předlohy akční film rezignující právě na tu psychologii, prokreslení postav a jejich motivací a patlající se v hov..ch - doslova. 35% ()

warhammer

Celkem dobrý námět, ale je to takový nemastný neslaný. Atmosféra nepopsatelně zvláštní. Těžko říct jestli je to dobře nebo špatně. ()

Kortexo

Kniha je určitě lepší.Film měl velmi slušné obsazení a vcelku zajimavou pointu.King se v tom najít určitě dá, i bez přečtení knihy. ()

A_san

Nudné, nepovedené, nezáživné dílo. Ono je to asi také dost způsobeno tím, že jsem četla knihu a ta mi přišla dobrá. Film tak nějak zabil atmosféru, která v knize vládla a udělal z ní spíše strojvou prapodivnou sci-fi, která vám sebere dvě hodiny života a nic z toho, jen takové to nah, v telce stejně nic nebylo. ()

Alex696

Musím uznať, že tí Američania majú ozaj bujnú fantáziu.... alebo si prajú takéto deje. každý meteorit, každá príšera všetko útočí na Ameriku. Alebo , že by nejaký komplex??? ()

Tominni

Příběh čtyř přátel z dětství, kteří se vypraví na lov do své chaty v lesích v Main. Přátel, kteří v dětství získali dar čtení myšlenek. Na lesní chatu pak zavítá zbloudilý lovec, který snědl jen nějaká bobule, ale brzy se ukáže, že za jeho stavem je návštěva z vesmíru.......S ohledem na předlohu S.Kinga, dobré herecké obsazení a režiséra L.Kasdana by měl mít film velmi dobře našlápnutu, ale tak to není, dalo by se z teho vytěžit mnohem víc. Konec pak snižuje film ještě víc..... ()

Daryl.Dixon

Čtveřice přátel přijede na chatu, aby zde společně trávili nějakou dobu a pokecali o starých dobrých časech, kdy jejich zpomalený kámoš byl nucen papkat psí hovínko. Idylku jim zkazí prdící chlapík, kterému nakonec ze zadku vyleze zubatý kakánek, před nímž z lesa utíkají všechna zvířátka včetně neohroženého medvídka Pú. A za kakánkem následuje hotový průjem podobných výkalů, které mají chuť se do něčeho zakousnout. Naštěstí je čtveřice obdařena zvláštními schopnostmi, které někteří ani nestihnou využít, ale ti zbývající začnou bojovat o vlastní život a přežití lidstva i za cenu toho, že do lezoucích ee šlapou botou. ()

Brano

Knihu som nečítal, ale tento film sa mi páčil. Zaujímavý príbeh s výbornou atmosférou zimnej krajiny. Navyše má tento film aj skvelé herecké obsadenie. Takisto ma zaujala vizuálna stránka mimozemšťanov. ()

Stejšn

Dvě. Ale za co vlastně? Za příběh ani scénář určitě ne. Za herecké výkony taky ne. Triky? Slušné, ale nic originálního.Asi za pár gore scén co mě pobavily (vetřelec v hajzlu třeba), jinak je to ovšem zapomenutelná kravina. Jít na to do kina, byl bych asi pěkně nasranej. ()

DoubleJack

Začátek filmu je zajímavý. Seznámení s partou kamarádů s nadpřirozenými schopnostmi, které jim byly předány od zachráněného chlapce vás rychle ponoří do příběhu, ale po příjezdu na chatu přichází vystřízlivění. Rozjede se totiž druhá linka s karanténou, která hned od začátku do příběhu příliš nezapadá a i na konci se zdá, že obě části jsou do sebe násilně našroubované. Postavy rychle přestanou fungovat (některé ani nezačnou), příběh je nelogický a potenciál scény s pamětí je zcela promarněný. Tři hvězdičky dávám jen z toho důvodu, že mám tyto filmy přirozeně rád, ale jinak počítejte se dvěmi. ()

PlysovyMacko

Zaciatok ma atmosferu mysteriozneho thrilleru. Potom sa tam objavia emzaci, ktori ovladaju telepatiu a zmocnia sa tela hlavneho hrdinu. V knihe je urcite lepsie vysvetleny sklad myslienok a stary kamarat Dudits. Ale tu to vobec nefunguje, nedava zmysel a celkovy dojem je ako nejake druhotriedne sci fi. ()

moore

K Pavučině snů jsem přistupoval se značným despektem, vyvolaným řadou negativních reakcí, které tento film provázejí. Čekal jsem buď něco kontroverzního a rozporuplného, co diváky rozděluje na dva tábory (např. Vesnice), nebo totální bezduchou slátaninu. Po skončení mi to ale zas tak špatné nepřišlo, možná právě proto, že jsem měl nulové očekávání. Knihu jsem nečetl, což je asi dobře. A film mě rozhodně nenavnadil, že bych to měl změnit, takovou sílu zdaleka neměl. Prostě se musí brát jako béčkový film, který se tváří, že je něco víc. Škoda, první třetina filmu nevypadala špatně a zbytek nemůže povznést ani Morgan Freeman, který ve filmu stejně nemá moc prostoru. A to ať časového, tak hereckého. Pavučina snů je prostě film. který stačí vidět jednou, ale nevyvolává pocit, že jsem právě vyhodil dvě hodiny času do kanálu. ()

axik

4 hvězdy dávám proto, protože jsem četl Kinga a Dreamcatcher dříve, než jsem viděl film. Film je zdařilý, místy drsný. Škoda, že není více rozebrána filosofie boje s panem Šedivým a chybí množství vychytávek. Nicméně stálo to za to! ()

Bilky

Tak náš Pištík Kráľ vykráda už aj sám seba! Už pri čítaní románu mi dielo silne pripomínalo TO. Navlas rovnaký príbeh z minulosti školákov ktorýx spojí spoločná udalosť. Ďalej to bol kríženec Votrelca, Tommyknockerova a telepatiu so sxizofréniou už majster KING použil viackrát. Napriek tomu si nemyslím že to bol zlý film, v prvom rade to bola už zlá predloha. A film sa jej dôsledne držal. Ale jeho krivka išla priamo úmerne dole s narastajúcim časom. Vôbec nie kvôli her.výkonom, či réžií, proste kvôli tomu scénaristickému gulášu ktorý Štefan v snahe uspokojiť každého ukuxtil. Predlohu som čítal a imho sa tvorcovia veľmi dobre vysporiadali s Kingovou predstavou Šediváka. Hlavne ix prexod do človeka bol dopísmena zhodný s románovou predlohou. Dokonca aj fekálne červy s plnou hubou zubov boli verne vytvorené. Čo mi vadilo bolo veľmi slabo zobrazené šialenstvo šéfa zahladzovacej jednotky - M.FREEMAN mal len veľmi málo priestoru nato, aby ukázal aký bol jeho kapitán zahladzovacej misie v skutočnosti pošuk. PS: Síce len nešťastných 50% ale 3hviezdy z platonickej lásky ku všetkému "královskému" :) ()