Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Jillen odpad!

Co to je? Další naprostá hovadina. Potvory lezoucí z řiti mě fakt nebraly, jen jsem se musel smát jejich trapnosti. Herecké obsazení je na nic a ani Freeman to nijak nepodržel. Prachprostá dvouhodinová nuda. Ovšem kdyby se námět podal trochu jinak...možná... Dávám 0% ()

Riddick77

Znova, znova, znova... Opět, jak už tomu u adatací Kingových povídek bývá (Tajemné okno), sprasený konec, který kazí dojem z celého filmu. Obstojný Damian Lewis a poměrně zdařile zahraný záporák v podání Morgana Freemana. ()

Mr. Filuta

Nechápu jak film s takovým náběhem a s poměrně unikátní atmosférou může ve své půli provést divákovi takový mind-rape a upadnout do uplné zhovadilosti. Za první půlku 4,5*, za druhou 1*. ()

PKD

Já se satanžel od knihy odpoutati mohu zcela bez problémů, a proto mě hodnocení situace,je tudíž takové,jaké je. Vizuální str.je přesně taková! jakou jsem měl v hlavě při čtení,výborná hudba (jedno z Howardových the best scoreček vůbec),obsazení též nemohu nic výrazného vytknouti a pokud by Kasdan,který jinak v této adaptaci geniální kingoviny triumfuje,nepodělal závěr (ten je fakt mimo mísu! a kazí zpětně celý děj),tak mu dám v klidu plný počet. P.s.pokud si znalci předlohy pustí (důr.doporučuji!!!) alternativní konec,ještě před tím,než začne ten debilní ´´původní´´,bude jejich hodnocení a následný pohled na tento jinak výborný film (ať si škarohlédi píšou co chtějí) výrazně lepší.:) ()

Freemind

Film lze rozdělit na dvě víceméně kompaktní části - během první se nudíte, během druhé trpíte jako u mučení španělskou botou. Tak strašnou slátaninu jsem dlouho neviděl, a že jich vídám hodně. Samozřejmě se nebavíme o béčkových videoprodukcích - tohle je monstrblábol v kategorii filmů, které se alespoň na jeden dva dny dostanou do kin. Bohužel. Trapné efekty a děj slepený z pěti různých příběhu ještě nejsou tou nejhorší zastávkou na této jízdě hrůzy - hlavními aktéry této katastrofy jsou ... herci (sledovat pokus o schizofrenický monolog Damiana Lewise je zážitek téměř fyzicky bolestivý, podobně jako retardované ztvárnění retardovaného Dudditse, ze kterého se vyklube ... ach jo), na tom všem poleva již zcela nepříčetných hlášek a dialogů ... Kdyby někdo vynalezl mentální klistýr, už stojím jako první v řadě. ()

J3dla

Po zhlédnutí jsem mel smíšený pocit. Na začatku skvěle rozehrná hra se zajimavými charaktery, avšak postupem času se z toho stává klišovitý patvar. O konci ani nemluvě. ()

Makky

Pre mňa absolútne neznámy film, ale keď som to začal pozerať, zapáčilo sa mi to. Vizuálne bol tento film perfektný a prvá pol hodina bola aj zaujímavá. Skvelý herci len potvrdzovali, že ďalšia filmová adaptácia Kingovej knihy sa podarí. Ale čo sa začalo diať asi v polke filmu ma dosť prekvapilo. Akokeby ani tvorcovia nevedeli, čo robia a scenár bol napísaný len tak, na kolene vo vlaku cestou z práce. Bol som sklamaný ()

kaylin

Lawrence Kasdan natočil podprůměrný film, který ničím zásadním nevyniká. Ve své době se chtěl tvářit jako velkofilm, ale po jedenácti letech už po něm v podstatě neštěkne pes. A celkem zaslouženě. Tohle je kingovka, která si moc pozornost nezaslouží. Jen se snaží využívat to, co v Kingových knihách funguje, ale na plátna se to tak dobře převést nepodařilo. Obyčejný film, který chce vypadat jako něco trochu víc. ()

lestyna

Jelikož sem četla knížku, tak zážitek z filmu byl pro mě o to horší. Knížku beru jako jednu z nejlepších co jsem od Kinga četla a film se s ní bohužel nedá vůbec srovnat. Ty dětské vzpomínky, které byly hodně důležité..atmosféra celkově, emotivní momenty, nic nic.. ()

Rakosnicek77

Stephen King asi zažil skutečný šok, když viděl jak ukázkově se dá zašlapat do země velice slibná románová předloha! A bylo jasné, že v její úspěch věří i samotní tvůrci, protože tato knižní předloha spatřila světlo světa teprve v roce 2001 a už byla v hledáčku filmového zpracování. Jak tragicky to dopadlo, ať posoudí každý sám, pro mě to bylo veliké sklamání a trestuhodné nevyužití námětu. ()

movieband

Nebýt závěru, který mi přišel dost divný, šel bych výš. Jinak dobré překvapení. Nečekal bych, že mě film tak zaujme. Předlohu jsem nečetl, ale líbilo se mi, jak si tvůrci, relativně nenásilně, pohráli s hlavou jednoho z protagonistů a na obraz, vcelku přehledně přenesli myšlení "schizofrenika" (víceméně by se to tak dalo nazvat). Za mě, až na ten závěr, spokojenost. Pro výplach stačí. P.S. Snímek má perfektní kameru. 68% ()

Desperado

Excelentné ! Je vidno, že Kasdan sa neberie vážne a natočil tak trocha odlišné, mierne parodické (mýslím, že zámerne) sci-fi, ktoré "vykráda" mnoho klasických filmových spracovaní Stephena Kinga . Zábava od začiatku až do konca. ()

stration

Sice profesionálně natočené, ale ta mystika, tajemno a atmosféra Kingova díla tam prostě nejsou. Kingovy díla se musejí točit s respektem, pěkně pomalu nasát atmosféru, pěkně vykreslit postavy. A ne udělat v podstatě akční film bez duše... ()

katuska138

Ta první půlhodina měla obrovský potenciál, opravdu jsem se těšila, co za jejich schopnostmi bude stát, ale pak se objevil "vetřelec" a úplně všechno bylo fuč. Atmosféra v háji, mé naděje v háji a vlastně i logika se vcelku vytratila. Ale nebylo to špatné, ty scény, kde vetřelec nebyl, byly celkem působivé, především ty, ve kterých hlavní hrdinové vzpomínali. Ale celkově to působilo takovým dost nesourodým a zvláštním dojmem. ()

Vampireman

Kingova struktura tam cítit je, ale skutečně je to napsané tak debilně jak to vyvěrá z filmu? Námět je WTF a jeho sledování v čase je už ultra WTF. Ani jsem se nesmál, když tady týpek pistolí oddělá vrtulník. ()

Aiax

Mé pocity dokonale vystihla KevSpa, skoro nemám co dodat. Skutečně pozoruhodně neschopná režie, hrůzyplné dialogy, herci jakoby bez zájmu odříkávající své repliky, neuvěřitelně zprasený konec, který mění Kingův docela podařený psychologický thriller v pulpové sci-fi třetí kategorie, nezvládnutá hudba, která navíc hraje když nemá a naopak a člověk si ani neužije tu pravou hollywoodskou áčkovou podívanou, protože celý film má přes hvězdné obsazení a nákladnou výpravu překvapivě béčkový "feel". Chudák King, co ten už si musel protrpět. Zbytečný film, kdo Pavučinu snů četl, o nic nepřijde, když ho neuvidí, a ti ostatní ať raději sáhnou po knížce. ()

L_O_U_S

Spíše nepovedený pokus o horor. Knihu jsem četl a docela se mi líbila (ze scény v koupelně jsem skoro nedýchal), ale z filmu mám poměrně rozpačitý dojem. Na jedné straně skvělá atmosféra novoanglických lesů, na druhé straně trapné hlášky typu „a pak mi ho vykouřila“, „glumovská“ scéna s Jonesym a emzákem na skútru a naprosto ztřeštěný a zmrvený konec s Dudditsovým odhalením. „Já Duddits!“ (19.) ()

dawe04

Odfláklé zpracování a zmrzačený scénář zachraňuje kamera, herci a docela slušná mysteriózní atomsféra. ()