Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

biopanic

Lawrence Kasdan očividne rád preháňa, budem teda tiež. Zubatí votrelci mi sadli ihneď, to, že lezú z análneho otvoru, to je plus bonus:) Sexoš Thomas Jane, báječne charizmatický retard, téma nekonečného priateľstva, klišoidnej vlády a zlý, zlý Morgan Freeman, čo viac chcete? Znova sa mi potvrdilo, že niektoré filmy netreba brať vážne, iba tak si ich totiž budete vedieť naplno užiť. ()

web-dat

Aby to mělo trochu efekt pustil jsem si to pozdě v noci. Toto není žádný horor :-) ze kterého jde strach. Je to hold sci.fi a není špatné. Doporučuji lidem, kteří mají rádi filmy typu - Fakulta, Proroctví a pod. ()

marvod

Aneb, když se snažíte velké krásné dílo zkrátit do 136 minut, ne vždy se to povede. Kdyby se aspoň trochu více (především u konce) drželi předlohy, možná by se objevilo dílo větší. Tomu filmy něco chybí, i přes to je tam stále dost zajímavých aspektů, které z filmu dělají průměr. ()

Derek7

Jelikož jsem četl knížku, čekal jsem asi něco jiného... Ten konec byl úplně hroznej, fakt nevím, jestli to režisér a scénárista vůbec četli. Chtěl jsem dát dvě hvězdičky, ale bohužel jsem tento počin viděl s příšerným dabingem, tak musím dát jen jednu. ()

Taffey

Položím si na stůl, vedle sebe, dva filmy. Mlhu Franka Darabonta a tento. Mlha byl skoro odpad, toto je koukatelný film. Dalo by se říci, že mají hodně společného. I námětem. Byť tento je svižnější než uňahňaná mlha. Tak. A nyní se podíváme na hodnocení. Třeba POMO. Mlha 5, tento 1. Aniž bych chtěl komukoli lézt do svědomí, tak tomu nerozumím. A je tomu tak u většiny hodnotících. Ovlivnění jménem režiséra Mlhy je natolik obludné, že nemá smysl brát zdejší hodnocení vážně. ()

sWONDER

Obrovská škoda , že čím viac sa blížil koniec filmu, tým viac klesala aj kvalita. Prvá polovica filmu je naozaj veľmi zaujímavá, ale rozuzlenie príbehu je dosť prehnané a prekombinované. Ja som sa však nenudil aj keď sa film otočil o180°. Zaujímavé obsadenie potešilo. ()

GudMen

Rozhodně nehodlám autora supernaturalistické předlohy bránit zaříkávací formulkou o nezfilmovatelnosti. To jen Kasdan, podobně jako Henry svoji část lapače snů, zmrvil, co se dalo. ()

MindTuber

Zase King a zase tak podivně natočený film, který téměř s jistotou neodpovídá kvalitě předlohy. Sám sobě se divím, že jsem to byl ochoten podstoupit dvakrát, ale k věci. Ze začátku může divák rychle nabrat dojem, že dostává klasickou epidemii s nějakým parazitem a hororovými pasážemi. Postupně se však ukáže, že je to složitější a že jsou ve hře i větší věci, než ta podivná housenka na začátku. Ono je vlastně o dost složitější, jenom to film nedokáže vůbec zachytit a to i přes svých 120 minut. Nejspíš je to i daň, kterou si vybírá snaha zfilmovat dílo mistra hororu Stephena Kinga, protože jeho příběhy jsou složité se svou vnitřní smysluplností, provázaností, včetně košatých charakterů všech důležitých postav. To je v Pavučině snů tak naředěno, až z toho zůstává slabý odvar nebo spíš řídká kaše, kterou jednou po pár soustech spolykáte a zapomenete na její příchuť. Trošku jsem se zašmodrchal a nezbývá dát nic jiného, než slabou trojku. ()

hero_bk

Kromě posledních cca 20 minut skvělá adaptace Kingovy knihy, i když, kdybych nečetl předlohu, tak se v tom asi dost ztrácím. Není to tak, že by se postavy chovaly nelogicky, jen film nedává prostor jejich konání vysvětlit. Na to, jak surrealistická kniha Pavučina snů je, udělali tvůrci ještě naprosto úžasný job! ()

Cooller

Šílenej černej "muž v černem" aka morgan freeman a vesmirnej rain-man prostě nestačí k tomu aby to bylo dobrý ač by se tak na první pohled mohlo zdát... slátanina ()

ardno5

Knihu jsem nečetl, ale na film jsem byl natěšený. První část se mi velmi líbila. Tajemný rozjezd a houstnoucí atmosféra, ale pak to jaksi sláblo a závěr slabota. Nepobral jsem, jak Jones mohl stále na konci žít i bez pana šedého, když se celý měnil na červa a totálně ho přemazal kdo ví co ještě... Dávám 62% ()

Shitonit

Jáj ty kokot.. no Předně je to o tom, jak se jdou chlapci podívat na Píču královny krásy. To mě přitáhlo, a v domění že se bude jednat o lehce fekální pohádku o hledání smyslu kundy, uvelebil jsem se a těšil se jak žížala na háček. Jak se to zvrtávalo a děj se stáčel do tý chaty, bylo mi jasná, že německý fekal porno to asi úplně nebude. Jenže, naštěstí to pokračovalo.. prostě: Chlápek vysere mimozemskýho červa, a ten ukousne hlavu jinejm chlápkům. (ahá, pomyslel jsem si, tak tady půjde převážně o přežití kakáče?..ale to jsem se zmýlil, páč pointa příběhu leží v poněkud natvrdlejší rovině)..Takže dál... Ty co žijou zdrhaj, páč nechtěj bejt vyjebaný megaemzáckým zmrdem klasickýho zjevu, tzn výška 2,5m barva šedá, hlava jak nafukovací balon, bez tlamy a s okama vyvalený včelky Máji v máji. Takže tenhle pan šedý na sebe bere podoby lidí, kouše, vraždí a sere naše vymírající hrdiny, až se zjeví fakan co na začátku jest poněkud retard, z fakana se stane nějakým zázrakem taky emzák, ten se zagribne do toho prvního emzáka..takže z toho je patrno, že více emzáckých mimíků se rve o možnost sežrat lidstvo, takže v podstatě stačí jen čekat, až se ty dva zmrdi dojebou, vybouchnou, a my, lidstvo jen vytřem tu posranou červenou barvu, co mi natekla až do obyváku. Kurva. Ať si pan King s takovou hovadinou vytře prdel a nezabírá náš životně důležitý čas. ()

Brooks

Nedivím sa, že všeobecne uznávaný a oceňovaný režisér Kasdan, celých 9 rokov po tomto fiasku nič nenatočil. Neuveriteľne bizarná, zmätená, odfláknuto vyrozprávaná adaptácia, ktorá pôsobí ako hrubý zostrih 6-dielnej minisérie. Mizerné triky, najhoršie stvárnenie mimozemskej rasy široko ďaleko a šialené výkony dua Lewis-Wahlberg v druhej polovici z toho robia vďačný študijný materiál pre obdivovateľov zlých áčkových filmov. Pritom z prvej polhodiny je cítiť fajnová kingovská atmosféra, rovnako ako kvalitná predloha z netradičnej stavby deja. ()

HanSolo

Po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míly moje třetí nejoblíbenější adaptace Kingovy knihy. Film doplatil snad jen na trochu děravý scénář, ale ve chvílích, kdy se jedná například o vztah čtveřice kamarádů (ať už v minulosti nebo současnosti), je to velice vydařené (zásluhu na tom mají především skvělí herci). ()

dobbin

Do určité doby to byl napínavý a děsivý film, od určité doby to byla neuvěřitelná taškařice, která mě na druhou stranu u Kinga moc nepřekvapuje, ale bývá mnohem koukatelnější. ()