Cesta do ráje (TV film)

Path to Paradise: The Untold Story of the World Trade Center Bombing

Path to Paradise

USA, 1997, 91 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Film popisuje co předcházelo útok na WTC v roce 1993 kdy měla jedna řítíce se věž pobořit druhou což se nakonec nestalo a tak teroristé připravovali další akce.Peter Gallagher podává v roli agenta standartní výkon a jeho výrok ,,Pár teroristů můžeme poslat do vězení ale na jejich místo nastoupí další.Amerika je země mnoha možností,terorismu z ní nikdy nezmízí,přijdou další akce,hrozivější.Věřte mi!" a na něho navazující výrok terorista v helikoptéře prolétávající kolem WTC ,,Příště je zničíme obě!" je opravdu skutečnosti se dotýkající.(28.7.2003)

Slušný maso. Každopádně se přidávám k doporučením od Laca a Vegetola a za sebe přidám i tu pátou hvězdu, protože mě baví pozorovat jací jsou ti Amíci retardi a jak si dělají všechno sami o ten útok si vyloženě koledovali, když si pustí do země profesionálního výrobce bomb a dají mu status uprchlíka a věrohodnýho informátora pošlou do hajzlu, protože neprojde detektorem lži. Největší prdel je, že ani z tohohle se nepoučili a tak není divu, že dvojčata nakonec pár let po natočení tohohle nadčasovýho snímku opravdu definitivně žbuchli. Příště je zničím obě!!! Prorocká slova... Peckovní film a nic na co by Amerikánci měli být hrdí.95%(19.1.2016)

vegetol to opisal vystizne. Dokumentarne pojaty film o udalosti o ktorej som nevedel, takze pre mna to bolo aj poucne. Najlepsi je zaverecny prislub jedneho z teroristov, ktory sa o par rokov vyplnil. Zislo by sa pokracovanie, ktore by zmapovalo pripravy na utok v roku 2001 a do akej miery mali pachatelia spojenie s tymito teroristami. Snad na to raz HBO dostane odvahu. Ako idealny dvojprogram by som to odporucil s filmom Let číslo 93. 8/10.(14.1.2016)

Výborný TV film, který zachycuje události, které předcházely nepodařenému útoku na Světové obchodní centrum na začátku 90. let. Největší devizou filmu je, že není sentimentální a divák se tady nedočká kňouravých smyčců a rádoby poutavých životních osudů. Všechno je tu ukazováno střízlivě, brutálně pragmaticky a téměř dokumentárně. Ironií je, že film prý běžel na americkém HBO pár minut před tím, než letadla nalétla do Dvojčat. Každopádně ideální večerní dvojprogram se Zwickovým Stavem obležení.(12.1.2016)

S ohledem na 11. září je to teda dobrá soda. Jsem ráda, že jsem si opět rozšířila obzory o americkou historii. Myslím, že na svou dobu solidně zpracovaný snímek, který nenudí, i když jsem se v něm místy trochu ztrácela. Co k tomu víc říct...američané jsou zjevně národ dementů, když se po útoku v roku 1993 nepoučili.(21.3.2016)