Kdo by neznal Pepka námořníka, slavnou postavičku amerických kreslených grotesek, které bavily několik generací filmových diváků. Na stříbrné plátno se však Pepek vrátil také v hrané podobě, ve skvělém podání známého komediálního herce Robina Williamse. A samozřejmě tu s ním jsou další známé postavy půvabná Olive Oyle, kapitán Bluto, Swee´pea a Wimpy. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive, ale teprve, když mořský vlk spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu. (oficiální text distributora)

Richard_Ba

V rozohovore Jamesa Liptona a Robina Williamsa som sa prvýkrát dopočul o snímku Popeye. Herecký debut RW v pomerne veľkom projekte ma zaujal a tak som neváhal si ho pozrieť. Pôvodná animovaná séria mi je veľmi známa, tkakže celovečerný hraný film sa mi zdal dosť odvážnym projektom._____Shelley Duvall ( o ktorej sám režisér snímku tvrdil , že sa pre túto narodila ) a R.W. zahrali svoje postavy fenomenálne. Dokázali oživiť kreslené postavy, ktoré ma zabávali ako dieťa, a môžem len maximálne potvrdiť autentickosť. Čo by som ešte chcel pozdvihnúť sú zádery R.W. , proste skvelé. To boli aj všetky pozitíva, celkovo film pre mňa nemal atmosféru, zápletku (tým pádom ani gradáciu a ani záver), vizuálna stránka bola priemerná až chabá. Sklamanie. ()

wosho

Jako malej jsem Pepka miloval. Proto když před dávnou dobou nova dala celovečerního Pepka a já jej nemohl vidět, poprosil jsem mamku ať mě jej nahraje. Jáká to byla rána pro mou dětskou duši, Pepek co nesnáší špenát a sežere svou plechovku až po té co dostane nakládačku od Bluta v samém závěru. Jaká děsná stylizace filmu, jak hrozný film. Brrrr. ()

JFL

Burleskní muzikál Pepek námořník (1980) v režii Roberta Altmana a v hlavní roli s Robinem Williamsem byl jednou ze dvou vzácných koprodukcí studií Disney a Paramount (tou druhou byl fenomenální "Drakobijce"). Spadá do tzv. temného období Disneyho studia, které je v oficiální historiografii démonizované, protože tehdejší šéf Ron W. Miller svým směřováním odklonil studio od jeho dodnes vyzdvihovaných hodnot. Ale stejně jako ostatní projekty vzniklé pod jeho jménem také "Pepek" představuje výsostně osobité a ambiciózní dílo i nedoceněný, i když bizarní klenot. Podobně také podle úzkoprsých vykladačů Altmanovy filmografie bývá tento okázale fantasmagorický projekt považovaný za přešlap či zakázkovou nádeničinu. Přitom se jedná o unikátní pokus do hraného formátu převést cartoonový svět, a to s jeho charakteristickou rytmickou dynamikou, vizuální chaotičností, nonsensovou logikou i fyzickou elastičností postav. Při bližším pohledu navíc vyprávění, které divákům představuje nejen titulního hrdinu, ale celé námořnické město s všemožnými ulítlými figurkami, působí jako rozjařile absurdní parafráze Altmanových ikonických mozaik tragikomických lidských osudů. Podobně jako v raném skvostu "Brewster McCloud" zde Altman dává na odiv svou opomíjenou komediální stránku, ale také svou podvratnost vůči klasickým hollywoodským formátům, zde v čele s burleskou, muzikálem i kostýmními velkoprodukcemi. Není náhodou, že Paul Thomas Anderson, coby velký obdivovatel Altmana, zapracoval nádhernou poklonu "Pepkovi námořníkovi" do svého podobně polarizujícího skvostu "Opilí láskou" (Punch-Drunk Love, 2002). ()

POMO

Svého času velký hollywoodský propadák. Vysokorozpočtová koprodukce Paramountu a Disneyho, s borcem Altmanem na režijní židli. Tvůrcům se obdivuhodně povedlo přetavit vizáž, mluvu i gestikulaci z animovaných postaviček do herců. Ale neudělalo je to sympatickými ani pohádkově hravými. Vizuálně i chováním jsou spíše nelíbiví. Stejně jako muzikálové písně. Možná to chtělo “rodinnějšího” režiséra jako Spielberg, tvůrce s citem pro pohádkové kouzlo a dětské vnímání světa. A možná by to nevylepšil ani on. ()

noriaki

Dvě hodiny jalových scén bez pointy, mizerných písniček a nebetyčné nudy. Robert Altman přenesl komiks na filmové plátno téměř jedna ku jedné a i když jsem občas obdivoval stylizaci, bylo to mizerné rozhodnutí. Postavy vypadají odpudivě a samotný Pepek je strašný slizoun. Robin Williams ho zahrál tak věrně, že by to nikdo nedokázal líp, ale o to horší dojem tím vyvolal. Mumlajícímu hrdinovi jde stěží rozumět, má neustále jedno oko zavřené a vypadá, že v příštích pěti vteřinách dá někomu pěstí. To věru moc sympatií nevyvolává. Shelley Duvall je to samé v holčičí verzi. Nedokážu si tam představit nikoho vhodnějšího, ale nechci tam vidět ani ji. ()

• Návrh pro Pepkovu ruku nebyl na začátku natáčení hotový, proto nosil Williams v prvním scénách dlouhé rukávy. (PußyMagnet)
  • Shelley Duvall zpívala všechny písně sama. (PußyMagnet)