Panenky na útěku

• USA Drive-Away Dolls (více)

Divoká Jamie (Margaret Qualley) se vzpamatovává z čerstvého rozchodu, upjatá Marian (Geraldine Viswanathan) si potřebuje orazit od vyčerpávající práce. Společně se rozhodnou změnit prostředí a strávit pár dní na prosluněné Floridě. Plán skvělý, realizace příšerná. Na cestu totiž v místní autopůjčovně dostanou auto, které mělo posloužit partičce mafiánů k převozu kufru s velmi nebezpečným obsahem, shodou okolností právě do míst, kam směřují obě dívky. Zatímco ty dvě řeší především to, jak z výletu vytěžit maximum, přičemž si pod tím každá představuje něco úplně jiného, trochu zoufalí gangsteři dělají vše (a pod slovem „vše“ se skrývají i ty nejhorší skutky) pro to, aby je dostihli a kufr jim sebrali. Zatímco nic netušící hrdinky řeší své holčičí problémy, smyčka se stahuje, stejně tak se zmenšuje možnost, že by z ní mohly vyklouznout. Naštěstí je svět bláznivé místo, plné často neuvěřitelných náhod… (Cinemart)

Disease

A když nemáš pořádnou zápletku a dialogy a humor je jen trapnej, dej tam nadržený lesby. No tak tohle mohlo fungovat jen v osmdesátkách. ()

mira007

Dvě lesbičky na útěku skrz USA před duem mafiánů - trochu přestřelená komedie, trochu romantiky, trochu sexu, trochu honiček a ono to nebylo úplně nejhorší, respektive něco, co si člověk zapamatuje pro určitou originalitu a taky, že se tu mihnou dva velikáni jako Matt Damon a Pedro Pascal, jehož role je v titlkách nazvána "sběratel penisů" ... ()

Flopik

Coen úplne mimo a týmto sa mi teda vôbec netrafil do mojej noty. Dve lesbičky idú na Floridu, v aute majú kufrík ktorý patrí mafiánom a po ceste si lížu viete čo. Mohla z toho byť fajn komédie ale po vtipnej stránke sa toho trafilo veľmi málo. Natočené je to ako také retro, postavy mi nesadli a nebavili ma. Dvaja mafiáni boli fajn, ale dostali málo priestoru. Na začiatku ma silno svrbela ruka na odpad a skoro som to vypol. Nakoniec slabší priemer. ()

TomasKotlant

Ke kyblíku vyhřátýho popcornu epesní oddychová věc u který nemusíte ani na vteřinu zapnout mozkový buňky, který vám bráněj v se*u. Akorát já popcorn moc nemám rád, tak za chybějící trojku dávám trojku. Ale možná jsem to hodnocení overfinknul. *** Na vedlejších sedadlech sedící patrně lesbičky udělaly z filmu nevšední 5D zážitek, ale nepočítám to do hodnocení. *** Tady Vary (jako trochu to vřelo), Světozor *** RIP slečna latexová hippie modelářka. ()

molcan2

Filmu som dal 1 hviezdičku, pretože ma trikrát rozosmial. Extrémne nevtipné a veľmi nesympatické postavy s nudným, kľukatým dejom. Neskorý dejový zvrat to trochu zachraňuje, ale nie natoľko, aby ma to opäť vtiahlo do deja. Bratia Coenovci dokázali, prečo sa navzájom potrebujú. Tento film znie na papieri dobre, má pár vtipných nápadov a zaujímavých momentov, ale prevedenie je príliš bizarné a zle urobené na to, aby to stálo za to. Taktiež mi odpustite, že som tak unavený z nútenej romantiky. Absolútne nulová chémia, ale zamilujú sa do seba kvôli zápletke alebo čomukoľvek inému. Vôbec to nedávalo zmysel. Blbý a blbší vyrozprával príbeh o ukradnutom kufríku lepšie. ()

Hapretor odpad!

Pro mě odpad ... nedokázal jsem koukat více než jen do poloviny ... Margaret Qualley ve své roli mi přišla neskutečně otravná, trapná až nechutná ... absolutně nechápu, co to Ethanovi Co(en)kot-Jen-vi proletělo hlavou, že takovouhle šarádu s naprosto nevtipnými scénami, nebo vtipnými jako ze zkurvených "Prciček", nabušenou naprosto otravnými a nudnými a nic neříkajícími, jen uspávacími dialogy, s nemožně nudnými a nevýraznými postavami, s naprosto zbytečnými nijak vypointovanými přídavnými scénami, ... vymyslel ... ??? - utrpení a bída - a já lituju, že jsem se nechal zlákat. ()

Ema57

Zábavná lesbická road krimi, kde není o "vymazlené nápadíky" nouze. Tak například, co s uříznutou hlavou v kufru, aby se nerozkládala? Přece dostatek ledu. A i když je jasné, že senátor je odporný člověk, musela jedna z aktérek přiznat, že " ten jeho," jí chybí.  Jak je to možné, vždyť má přítelkyni? No a co se taky dá vidět z trampolíny nebo dírou v plotu? Neřeknu, je to tajemství. ()

ForGump

Nebylo to špatné, ale bohužel hlavní kostra příběhu je vlastně strašně omšelá. Někdo se dostane úplně nevinně do konfliktu s gangstery (včetně té zápletky s autem, kterou jsem už viděl v nějakém padesát let starém francouzském filmu) a pak jen zbývá čekat, co z toho bude, ale upřímně bylo to opět nečekané, co se ze záhady kufříku vylouplo a Coenovi asi respekt za to, že zůstal do jisté míry v tomto ohledu originální. Musím říct, že nebýt toho, že je to celé hlavně o vynikajících ženských lesbických postavách, které hrají Quelley a Wisvanathan, tak bych byl asi přísnější, ale ony dvě tomu dodávají šmrnc a člověk si je oblíbí. Naštěstí místa plná Coenovského podivna tu nejsou tak časté jako jsme zvyklí a celkem rychle to i uteče, ale bohužel nic převratného. Jen taková jednohubka. 60% ()

Shaqual

Tak buď je Ethan Coen totální podpantoflák co svý ženě natočí, co jí vidí na očích, nebo se zbláznil. A jelikož bych se někdy ještě rád dočkal nějakého alespoň vzdánlivého filmařského přiblížení se k nadčasovým dílům pro která má u mě on i jeho brácha doživotní respekt, tak silně doufám, že ta první varianta je ta správná... tyhle Panenky jsou úplně bez nápadu, bez pointy, bez jakýchkoliv za zmínku stojících hereckých výkonů a bez důvtipu. Nekompromisně tenhle film odsuzuju jako ztrátu času a trapárnu a pokud něco, tak ho beru jako další důkaz, že Tarantino s tím důstojným důchodem po šedesátce na něco kápl. U příjmení Coen to ale srdíčko bolí hodně. ()

Niflheim

70 %. Ethanova sólovka jede spíše po ustřelenější rovině bratrské tvorby. Dekadence, nelogičnost, psychedelie, powerpointový střih – ze všeho vyobrazeného si film spíš střílí, než že by se měl brát vážně. Lesbická tematika funguje jako nástroj oné ustřelenosti, určitě ne nějaké ideologie. Chemie mezi protagonistkami proto zvláštním způsobem drží, možná trochu schematicky, ale ano. Škoda, že krimi linka je malinko dementní, taková berlička pro vypointování celého příběhu. Zkrátka béčkova konverzačka s fajnovými hláškami, která je místy milou karikaturou, místy jaksi nedodělanou jednohubkou. Všehovšudy (pod)průměrná coenovka, ne však nejhorší. Čtvrtá hvězda s hooooodně odřenýma ušima, ale nestydím se za ni. ()

HERGImanCZ

Hodně specifická komedie, která nesedne každému. Panenky na útěku jsou pořádná lesbická jízda plná sexuálního, ulítlého a místy morbidního humoru. Když někomu doporučuji komedii, často zdůrazňuji, že humor je extrémně subjektivní. A pokud vám u filmu založeném čistě na humoru nesedne, může pro vás návštěva kina být útrpnou nudou (můj případ u čtvrtého Thora). No a u Panenek na útěku to platí dvojnásobně. Film za mě odvádí extrémně dobrou práci ve snaze naladit diváka během několika prvních scén na tu správnou vlnu a nastínit, jaký typ vtipů máte čekat. Hlavní duo má mezi sebou super chemii a žánrově odlišný přístup k rozdílům mezi protagonistkami mě neskutečně bavil. Hledání společné cesty v mezích sexuality a lásky mi v rámci žánru přijde dost svěží a je v nádherném kontrastu s hlavní dějovou kostrou, která působí, jak kdyby vypadla z minulého století. Záporáci do toho všeho působí až karikaturně a spolu s (pouze) na první pohled abstraktními a nic neříkajícími přechody dotvářejí celkovou haluzní atmosféru, kterou jsem si zkrátka nemohl neužít. Asi největším problémem jsou dvě dodatečné dějové linky, které se filmem táhnou. Přestože se mi ve výsledku poměrně líbily a obě mají ve filmu svůj význam (i když jednu jsem si musel nechat chvíli uležet v hlavě a do teď si nejsem jistý, jestli vidím význam stejný, jako Coen zamýšlel), ubírají filmu na tempu. O to víc, když asi v první třetině stopáže přichází pasáž, kdy je těch prostřihů zkrátka už moc, a film tak hází totální zpátečku. Kvůli této části jsem zvažoval ubrat v hodnocení jednu hvězdu, nakonec to ale přebila zábavnost a celková jízda, kterou jsem během filmu prožíval. Mohu film jednoznačně doporučit? Určitě ne. Je to skok do neznáma, za který ale (pokud budete mít štěstí a film se vám trefí do noty) můžete být více než odměněni. ()

RAFT

Je to bída , je to bída od začátku až po samý konec . Napětí nulové, příběh nic moc , herecky odfláknuté slabé. 30% ()

Hank

Devadesátkový penisy v kufříku v oldschool gangsterce. Ten kufr bude asi jediný, co si z toho filmu po chvilce zapamatuju. ()

Bublaga

Na některé Coenoviny koukám opakovaně. Panenky na útěku mezi ně patřit nebudou. Přestože lesbickou sex machine Margaret Qualley žeru i s navijákem, zbytek filmu mě do varu příliš nedostal. Trochu drzá, ale jinak průměrná road movie o putování s kufříkem (tleskám, takový obsah jsem nečekala!) nehýří nijak pozoruhodným vtipem (asi pro úplnost chybí druhá polovina bratského dua). Na druhou stranu, nuda za těch 84 minut v kině nehrozí! P.S. Pokud se těšíte na Pedro Pascala, stačí vidět trailer. ()

Pete

Hned na okraj vypíchnu, že pro fanoušky lesbických vztahů bych určitě doporučil spíš takový Život Adéle, nebo mnoho dalších filmů, které se touto tématikou zaobírají hlouběji. Jinak jako komedie Panenky selhávají takovým způsobem, že mi fakt spadla čelist. Tohle že natočil jeden z nejlepších filmařů své generace, dřívější král nezavislé Ameriky? Nemůžu tomu uvěřit, protože jsem právě zhlédl přehlídku neumětelství a trapnosti, jakoby se nějaký nýmand za pár korun pokoušel bezúspěšně napodobit devadesátkový styl Coenů, nebo Tarantina. Fuj! ()

blondboss

Lesbická akčná komédia. Už to samo o sebe môže napovedať, že pôjde o slušnú podívanú, ale ja osobne som sa až tak výrazne nebavil. Taký klasický priemerný mindfuck, pri ktorom nemusíte rozmýšľať a ktorý vám v niektorých momentoch vyčaruje úsmev na tvári, ale na kvalitný film toho bolo pramálo až na pár sexistických poznámok. 40 % ()

david141474

Když je možnost zajít si na dvojkino, neváhám a vrhám se po tom hlavou a tak to bylo i 22.3., kdy jsem si zašel na neposkvrněnou a právě na Panenky na útěku. Očekávání nebyly moc vysoký, chtěl jsem na to jít s chladnou hlavou a s vypnutým mozkem, musím říct, že to byl chytrý tah, jelikož jsem si výsledný film velice užil. Je to lesbická komedie a je natočena sakra dobře. Tempo filmu je hrozně rychlý a film prakticky hned uteče. Humor je kvalitní, nebyly tam úplně trapný joky, takže za mě spokojenost. Soundtrack byl solidní. Děj je prakticky o ničem, jen cesta z bodu A do bodu B a do toho nějaký ty odbočky. Konec filmu je slabý, ale dá se. Na miniaturní role se zde objevili Matt Damon s Pedrem Pascalem, takže co se týče obsazení, vybrali to dobře. 8/10 Šílená lesbická komedie, co na to víc říct? (Velký Špalíček - 22.3.2024) ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)