Million Dollar Hotel

• Německo The Million Dollar Hotel (více)

Příběh tohoto filmu se odehrává v jednom z hotelů postavených kdysi ve třicátých letech. V jednom z těch hotelů, kde smích poskakoval na bublinkách šampaňského. S příchodem třetího milénia v hotelu přežívají mentálně nemocní, blázni, narkomani, prostitutky a pátý člen skupiny Beatles. Tom Tom, hlavní hrdina filmu, zrovna zamilovaně sleduje éterickou prostitutku Eloise. Až chemicky kyselý milostný vztah dala do pohybu jediná věc - do hotelu přijíždí zvláštní agent Skinner, aby vyšetřil záhadnou smrt Tomova nejlepšího kamaráda - syna milionáře - Israela Goldkisse. Nehostinné kulisy a skvělý střih vytváří ztracenou atmosféru, kterou prohlubuje jedinečná hudba skupiny U2. (oficiální text distributora)

Kervorkian

Srdce je Růženka spící a láska polibkem ji probudí. Ač se zdá, že oči bdí, hluboko uvnitř srdce spí a tam je cíl tvého snažení, vždyť srdce sní. Sní sen o probuzení. ()

ursinko

22.1.2001 Vtedy v kine úžasné. Soundtrack na audiokazete do walkmana som mal originál. Dnes neviem, dlho som tento film nevidel. ()

kaze

tento film bol taký úlet, ale celkom sa mi páčil. Mel Gibson ukázal, že také roly nie sú pre neho typické, ale zahral to skvelo. ()

Lukoye

Hodně vyjímečnej film. Domácí atmosféra filmu je vytvořena mikrosvětem uprostřed velikého města, které nemá s hotelem takřka nic společného. Hotel plný bláznů, vyšetřování vraždy jednoho z nich a milostný vztah mladého blázan k introvertní, záhodné dívce, která je taková špinavá děvka, ale s půvobem zraněné laňě, kterou člověk touží ochránit. Postava Eloise Aschové se zapsala k mým nejzamilovanějším. Je krásně zahraná a vykonstruovaná, rodící se vztah mezi dvěma mladýma lidma zajímavě pojatý. Trochu mě zklamal výkon Jeremy Daviese, dohromady takové milé, habaďůra kolem obrazu nestojíc za nic, ale kvůli Elois to stojí za to vidět. Ani bych neřekl, že je to nějaký zvláštní úlet, chápal jsem film a přišel mi jako civilní vyprávění o životě lehce potrefených lidí. ()

Viperine

Nějak pořád nechápu, proč se tolika lidem tenhle film nelíbí... Že je "podivný"? ... Vždyť je tam tolik jemnocitu! ()

mls

Tak toto sa nedá prirovnať vôbec k ničomu! Na konci som bol s filmom aj celkom spokojný, ale priznám sa, že som to dopozeral až na tretí krát, lebo to vyzeralo zo začiatku dosť čudne a ono to čudné aj je, len si na to asi treba zvyknúť. ()

Eluin

Dosti zvláštní snímek. Typický Wenders. Z počátku velmi, velmi pomalý rozjezd. Dlouhá minutáž filmu. A rozuzlení? Vzhledem k připravované půdě mohlo být zajímavější. Nicméně, poslední půlhodinka filmu je velmi zajímavá. ()

HyneX

Mám rád Bona Voxe, a když jsem zjistil, že k tomuto filmu napsal scénář, neváhal jsem. Atmosféra filmu mě celkem pohltila a celkový dojem byl pozitivní. Hodnotil jsem film čtyřmi hvězdičkami, protože ještě dlouho potom, co film skončil, mě to nutilo o tom všem přemýšlet. Navíc jsem díky tomu objevil svého nového oblíbeného herce Jeremyho Daviese. ()

Prolog

Netuším proč všichni vytýkají filmu nudnost. Když se chcete hooodně "bavit" tak si sežente nějakej akčnák nelépe s Árným v hlavní roli. Tohle je hodně podivný a minimalistický snímek, který mě naprosto odboural. Mel Gibson hraje (to jsem u něj ještě neviděl)! Výbornej scénář....výbornej úlet!!! ()

Dimo

Krásná hudba, příjemné prostředí a pomalu plynoucí děj dělá z tohoto filmu docela solidní uspávačku. Viděl jsem v kině a vážně mi těžkla víčka. V celku tedy ani nevím, o čem film je, vím jen, že je v něm krásná hudba, pomalu plynoucí děj a solidně uspává, stejně jako můj komentář. 50% ()

ujovana

Straaašne nudný film Ani som poriadne nepochopil čo sa tam deje lebo som neustále myslel na to kedy to už konečne skončí. ()

hlína

Kvalitní herecké výkony všech tří hlavních představitelů, zajímavá atmosféra a určitě i něco moc hlubokého a úžasného co chtěl film divákovi sdělit, ale já to evidentně nepobral.... takže jediný zážitek který ve mě asi zůstane je perfektní hudba od U2 kterou jsem ze soundtracku poslouchal už roky předtím než jsem film viděl. ()

Acrobat

tazky film s Bonovym nametom. Niekde sa to stratilo do neznama, ale U2 je pre mna posvätné takze 3. dakujem za pochopenie. ()