Million Dollar Hotel

• Německo The Million Dollar Hotel (více)

Příběh tohoto filmu se odehrává v jednom z hotelů postavených kdysi ve třicátých letech. V jednom z těch hotelů, kde smích poskakoval na bublinkách šampaňského. S příchodem třetího milénia v hotelu přežívají mentálně nemocní, blázni, narkomani, prostitutky a pátý člen skupiny Beatles. Tom Tom, hlavní hrdina filmu, zrovna zamilovaně sleduje éterickou prostitutku Eloise. Až chemicky kyselý milostný vztah dala do pohybu jediná věc - do hotelu přijíždí zvláštní agent Skinner, aby vyšetřil záhadnou smrt Tomova nejlepšího kamaráda - syna milionáře - Israela Goldkisse. Nehostinné kulisy a skvělý střih vytváří ztracenou atmosféru, kterou prohlubuje jedinečná hudba skupiny U2. (oficiální text distributora)

gu-staff

Mno, právě jsem to dokoukal, a asi tomu dám čas, protože můj první dojem je, že je to zdlouhavý, pomalý, a i když konec vás chytne za srdce, pořád se mi to zdá málo. Na tenhle film je určitě potřeba potřebná nálada, nedá se na něj kouknout kdykoli, a já ji dnes úplně neměl. Poetický, lehce ponurý film se zvláštní atmosférou rozpadajícího se hotelu s hromadou naprosto ulítlých charakterů, hudbou U2, třírukým Gibsonem, krásnou Millou, a skvělým Daviesem v roli místního blba, který konečně objevil krásu života a....zemřel. After all - 80%. ()

T.S.Garp

Nikdy jsem neměl rád U2, ale decentní hudba k tomuhle filmu se jim povedla. Já jsem byl nadšený. Mám rád takovéhle nevšední věci a tohle mě naprosto nadchlo. Úplně jsem byl odvařený z Jeremyho Daviese - docela bych i věřil, že i ve skutečnosti je tenhle herec lehce retardovaný, protože to byl dokonalý výkon! Vynikající snímek a jak tak koukám na ty všechny komentáře, špatně pochopený a nedoceněný. Bohužel nedokážu být konkrétnější, tomuhle se prostě musí přijít na chut'."Protože neexistuji, jsem fiktivní." ()

veverysiak

Neskutočný úlet s geniálnym výkonom Jeremy Daviesa, ku ktorému sa priblížili aj ostatné postavy šialeného panoptika, je asi nemysliteľné a zbytočné pochopiť pravý úmysel tvorcov, treba sa skôr zamerať na dialógy a vykreslenie hrdinov, takže 80%. ()

Muf911

Každopádně zajímavý počin. Ne úplně můj styl a trochu rozvláčný děj, ale to asi byl umělecký záměr a součást atmosféry hotelu ztracenců a jejich podivného příběhu. ()

whimsy

Krásne plynúca hudba, na ktorej pre mňa stojí atmosféra celého filmu. Navyše odkazy na the Beatles a skvelé prevedenie I`m the Walrus, Satellite of Love… Pre niekoho možno prvoplánová záležitosť, pre mňa film, po ktorom sa vždy cítim neskutočne príjemne. A kamera, vďaka ktorej opäť raz vidím L.A. v novom svelte. (+ artworks by Julian Schnabel) ()

xcomex

...snad ne ani na prvni pohled, ale po chvili, kdy se cely snimek ulezel v hlave, dostava zvlastni nadech nesmirne pusobivosti, snad minimalne svym provedenim ()

mikisi

Film pro který mam slabost. Výborný Wim Wenders. Million Dollar Hotel a Nebe nad Berlínem řádím k nejlepším snímkům autora. ()

goiu

Mě se to zkrátka líbilo. Vlastně ani nevím proč, protože film je to opravdu divnej. Gibsona mám rád jen v Mad Maxovi, Millu zas jenom nahou. Muzika úchvatná, film směšnej, smutnej, zkrátka divnej. Těžko popisovat, shlédnutí na zkoušku doporučuju. ()

Grepak

celkem zklamani, ale neco na to preci jen je. takovy pro me dost nepevny snimek, a vsimli ste si Bona v roli (takova opravdu minirole) ()

antragus

Trvalo mi nejmíň dvě tři zhlédnutí, než jsem tomu opravdu přišel na kloub i na chuť. Ale pak jsem to zjistil. Je to nádherné, je to citlivé, a hlavně to má pro mě pár velice důležitých myšlenek. Nebudu vypisovat jakých. Třeba na to jednou všichni přijdou... ()

merten78

Na můj vkus příliš nenaplněných ambicí.Jestli si to dám někdy ještě jednou tak kvůli hercům-specielně Peteru Stormarovi. ()

tauli

Tak to bylo hodně zvláštní. A i když s věkem moudřím a začínám chápat souvislosti, tohle jsem nepochopila doteď. ()

filiperros

Nemůžu říct, že bych úplně souhlasil s celkovým hodnocením přítomných. Je možné, že pro standartní obecenstvo prošpikované blockbustery a romantickými komediemi může být melancholický Million Dollar Hotel nezábavný. Myslím, že zábavnost ani nebyla původním záměrem. Pokud ovšem doopravdy vnímáte co se tam děje, zjistíte, že je to velice intimní a že každá scéna znamená tak moc pro každou z postav, že příběh, i když neni fyzicky tak dobře znatelný, je třeba ho osobně procítit a do sledování filmu vložit vlastní emoce. A to je geniální. ()

Peenugirl

Asi som z inej dimenzie, ale v hoteli plnom psychošov a asociálov som nečakala nalinkovaný a priamočiary scenár, naopak... Dúfala som, že to bude odviate, za vlasy pritiahnuté, akoby zdrogované, naivné, miestami sadistické a tajomné. Akonáhle som uvidela Tom Tom-a bolo mi jasné koľká bije. Šibalo tam kvalitne všetkým! 85% ()

Diskutant

Miliónový dolárový hotel, v ktorom žijú ľudia zvláštnych charakterov: blázni, prostitútky, stroskotanci, dôchodci. Prostredie hotela a psychadelických scén bláznov, dávalo najavo že sledujeme ojedinelý príbeh spolu so zvláštnym agentom Skinnerom. Ľúbostný príbeh nádhernej Elois (Milly Jovovich) a retardovaného Toma (Jeremy Davies). Elois si prešla určitou zmenou zo začiatku so slabo si veriacej ženy prostitútky na uvedomelú zamilovanú osobu. Správanie Toma bolo niekedy optimistické, ale i miestami nepochopiteľné. To zneužili neskôr jeho priatelia, s ktorými sa dokázal vždy radovať s bežných vecí. Všetci by očákavali štastný koniec no ten sa nekoná... ()