V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

Davies182

Tradiční disneyovka ničím extrémně nenadchne, ale hladovce lačnící po svižném animovaném příběhu nezklame. Jen postavy a děj mohly být výraznější. ()

Shakers

Disney-ovky milujem a toto je jedna z nich. Skvelý dobrodružno - romantický príbeh za doprovodu perfektnej hudby Alana Menkena. Taktiež je aj animácia nádherná, ale o tom nemá zmysel písať, pretože je to skratka rovnaká animačná klasika ako dnes samotná  Pocahontas. Obľúbený soundtrack: Colors of the Wind, Farewell. 90% - 5* ()

Jacinda

I přes zajímavý styl kreseb jde o hezkou pohádku, na kterou se ráda podívám i po letech. Myslím, že mám dokonce ještě někde černého petra s obrázky Pocahontas ()

JohnnyD

Talent animátorov je nesporný a to či už ide o postavy (Pocahontas je nádherná a svojim minimalizmom pripomína Snehulienku) alebo o scenériu (čarokrásna štylizácia do ružovej), ale ten scenár je proste problematický. Prekresliť genocídu pôvodného obyvateľstva a únos Pocahontas, ktorá neskôr umrela ako 21 ročná, na romantickú rozprávku o tolerancii a spolupráci, nie je ničím iným ako (hoc nechceným) revizionizmom vtĺkaným do hláv detí. Ak chcelo Disney vyrozprávať príbeh o Indiánoch, mali si vymyslieť pôvodný príbeh. Asi najrozporuplnejšia disneyovka. ()

Disk

Stále jedna z nejkrásnějších disneyovek, která navíc nijak nezestárla. Pocahontas jsem viděl v kině v době premiéry (bylo mi deset let) a i jako dospělý jsem se bavil a byl učarován nádhernou atmosférou, kterou příjemně dotvářely písně Alana Menkena. Už chápu, proč si James Cameron jako hlavní inspirační zdroj pro svého Avatara vybral právě Pocahontas. ()

Allien.9

Budiž historicky laděné "Pocahontas" k dobru, že je jednou z mála Disneyovek, které nekončí klasickým happy-endem. Písnička "If I Never Knew You" je navíc úchvatná a o animaci se snad ani nemusím zmiňovat...:-) ()

HoneyBunny

Tahle disneyovka je mi o něco sympatičtější než jiné, protože má aspoň náznak nějakých myšlenek. Jinak nepostrádá klady i zápory svých bratříčků - nudné písničky, lásku na první pohled, zpívající zvířátka, lístky povlávající ve větru... Jenom bych ráda viděla tu osmiletou vykulenou holčičku, která čeká na happy end... Spoiler: Nepřišel vám trochu hloupý konec, kdy musí posádka urychleně dostat Smithe do Anglie, aby ho ošetřil lékař? No, doufám, že to těch několik měsíců s průstřelem hrudníku vydržel. ()

Carol Pifková

Tak ako Leví kráľ tak i Pocahontas patrí medzi moje najobľúbenejšie Disneyovky môjho detstva a vlastne i dospelosti. Krásna hudba, príbeh, postavy a dosť ma prekvapil i koniec, ktorý nie je až tak šťastný ako by sme čakali.... proste ja musím dať 5*. (Zhliadnuté 7x) ()

Slarque

Disneyho zromantizovaná verze legendy o lásce indiánské dívky a bílého dobyvatele má pěknou vizuální stránku, výbornou hudbu i písně a povedený dabing. Na druhé straně jsou postavy načrtnuté příliš jednoduše (i na pohádku) a blbnoucí zvířátka pro nejmenší diváky působí časem také spíš otravně. ()

klerik

Disney bol na vrchole a púšťal sa aj do menej rozprávkových príbehov. Pocahontas patrí k tým lepším. Zápletka je vyriešená pomerne rýchlo a vedľajšie postavičky (treba aj niečo pre najmenších) boli občas otravné, ale potešil ma ma záver bez zbytočného romantického klišé... ()

packa

Děj se Disneyho scénáristům příliš nepovedl, zato Menkenova parádní hudba se mi nesmazatelně vryla do paměti. Jak písničky, tak i orchestrální kompozice, patří do zlatého fondu filmové hudby. Oscaři naprosto zasloužení. ()

Yardak

Průměrný romantický kreslený filmek. Těch písniček mohlo být i méně. Příjemné na odpolední odpočinutí u telky. ()

Stanislaus

U Pocahontas je na první pohled očividné, odkud později James Cameron čerpal při psaní scénáře k Avatarovi. Milostný příběh dvou lidí z odlišných světů, jimž nebylo zpočátku vůbec přáno, zaujme svým kulturně-ekologickým nádechem, jenž dodává filmu mimopohádkový přesah. Vážnější scény jsou vyváženy humornými momenty s mývalem Meekem a psíkem Percym a navíc okořeněny bodrou moudrostí babičky Vrby. Mile natočená pohádka o toleranci vůči novému a neznámému, která překvapí i ne úplně typickým disneyovským závěrem. ()

Ilicka

Nikdy jsem netušila, že by se mi disneyovka mohla i při mých necelých 18 letech zarýt tak hluboko pod kůži. Silný příběh indiánky Pocahontas a angličana Johna Smithe srovnává rozdíly mezi evropskou a původní amerckou kulturou, ukazuje bezohlednost a chamtivost dobyvatelů a neústupnost indiánů, kteří žijí v harmonii s přírodou, která je obklopuje.--- Navíc to není tak typicky roztomilá disneyovka. Nechybí sice obligátní zvířatka, ale není jich moc a nijak výrazněji neotravují. Menkenova hudba je srdceryvná a tak líbivá tak, jak je povoleno pouze v animovaných filmech, i písničky jsou výborně otextované. (Letošní vánoční jednička mezi pohádkami - 27.12.2007) ()

Ištván87

Povím vám jeden příběh. Když mi bylo zhruba osm, devět let, tak jsme si tento film půjčili z videopůjčovny. Líbil se mi, a tak, když jsem v noci nemohl spát, tak jsem vstal, a šel si tento film pustit znovu. Bylo kolem půl třetí v noci, zapnul jsem televizi a koukám, na ČT2 otitulkovaný film a v něm Belmondo. Když jsem tak koukal, tak jsem jaksi zapomněl na Pocahontas a sledoval černobílý film, jehož příběh mi byl povědomý z jednoho filmu s Richardem Gerem, který jsem pár měsíců předtím viděl na Nově. Podíval jsem se do programu, ejhle, nemýlil jsem se. Ten film se jmenoval úplně stejně, ale na první pohled byl lepší a zhruba o 30 let starší. A tak došlo k tomu, že jsem viděl neskutečný film režiséra Jeana-Luca Godarda U konce s dechem, který od té doby marně toužím vidět znovu. Za to musím Pocahontas poděkovat. Navíc má jednu z nejpůsobivějších písní ze všech disneyovek (Divoši), takže se těch čtyř hvězd nebojím... ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe