Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry?
Film Přišla v noci Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara na tenké hraně černého humoru a home invasion hororu rozvíjí situaci, kterou v různých obměnách zažil každý z nás. (Artcam Films)

Flopik

Koho, povedzte mi koho napadlo dať žáner Horor ?! Nejedná sa absolútne o horor ani len máličko. No a samotný film je celé zle. Keby to spravili amíci, tak to je fajn vtipná komédia, kde svokra robí deťom zo života peklo. Toto dielo je však niečo, čo ani neviem ako nazvať. Vtipné vyložene raz, dráma vôbec a na konci som mal chuť vyfackať toho, čo tam pridal horor. Postavy hrajú skvelo to je jediné začo som ochotný dať hviezdu. Inak je to celé o ničom, niekde sa začalo dačo sa dialo a na konci to niekde skončilo. Prečo to má 75% nepochopím, jedine nejako umelo nadhodnotené. Ruky, oči preč. ()

nonick1

Velkými plusy filmu jsou za prvé: obsazení neokoukaných hereckých tváří, namísto „osvědčených es“ provařených z otravných televizních reklam. A za druhé: chytré a vtipné dialogy. Téma je rozehrané: tchyně, která se zničehonic nakvartýruje k mladým do bytu. Nelze se tudíž divit, že film skutečně osciluje mezi komedií a doslova hororem. Evidentně je tu ovšem dost lidí, kteří nechápou, že nedobrovolné soužití s tchyní může být horší, než horor s Freddym Kruegerem. Mimochodem, výkon Simony Pekové si říká přinejmenším o Českého lva. Škoda jen, že před svým koncem snímek poněkud ztrácí počáteční švih a tempo, jako by mu spadl řemen, a už se ho nepodařilo znovu nahodit. Ale stále je to na poctivé čtyři hvězdy. Upgrade 09.03.2024,22:15 hod: Tak to s tím Českým lvem vyšlo! :-) ()

petikacka

Existovat je pro někoho šílené. Pro tuto dvojici respektive trojici  jistě. Mě to naprosto nadchlo, trochu zmrazilo, trochu nastavilo zrcadlo a hodně ukázalo dnešní dobu a ta není moc hezká i když jaký si to uděláš, takový to máš ovšem zkušenosti jsou nej. Až na ten poťapaný konec to byl úúúžasný zážitek z českého filmu po delší době. Za mě uchvácených 85% ()

Massaro74

Jestli jsem někdy měl něco proti bývalé tchýni, tak se jí touto cestou omlouvám a prohlašuji ji za svatou.. To co v tomto filmu předvedla "maminka", která se jednoho večera nakvartýrovala synovi do bytu, byla opravdu "jiná liga".. Tento psycho teror se postupně zvyšoval, a když si sebou do bytu přivedla i další lidi, ke katastrofě nebylo daleko... ()

tomashrabek

(KVIFF 2023) Démonická Simona Peková v hororovej jazde plnej správneho humoru na prvú dobrú. Ak by filmu v poslednej tretine nespadla reťaz a koniec nevyšumel doprázdna, šlo by o jednu z najlepších domácich komédií za pár rokov. Nekoukej doprava. ()

TomasKotlant

Na stopáži traileru to působilo zábavně, na stopáži celovečeráku si divák zaplatí vlastní nepříjemnou a i na hodině a půl předlouhou popravu, které však nelze popřít snaha o originalitu... Snad jen něco o držení si hranic se lze ve filmu přiučit, čímž jej řadím výše než totální brak. Příště radši pivko s Kocourem. ()

Bozvav

Asi jsem z jiné planety, než ostatní hodnotící. Ano začíná to dobře, ale po pár minutách zůstává jen absurdně bizardní příběh nesympatického páru, který si neumí poradit s jednou bláznivou matkou a vlastně ani s ničím jiným.  Dle anonce pěstěná šedesátnice, za mne lehce vyžilá, otravná baba, která pokud by na mne zkusila vybalit tohle peklo, tak za dva dny skončí někde na "krizáku" a cpe se lexaurinem. nicméně těm dvěma joiudům, jsem ji i přála. první půlka filmu, byla alespoň místy trochu vtipná, druhá už jen absurdní, závěr to vyloženě dorazil. ()

TheHofi odpad!

Celou dobu sledování jsem čekal, kdy že se dostaví ta nejlepší komedie minulého roku, jak hromada kritiků psala, ale minimálně pro mě se dostavil jeden z nejhorší filmů, co jsem kdy viděl. Jediné co bych pochválil je herecký výkon Simony Pekové, kterou jsem celou dobu filmu nesnášel a o to i šlo, ale to je vše, zbytek je prostě slepenec nefunkčních rádoby hororových scén. Není tu skoro žádná hudba, zajímavé prostředí, nebo postava, na které by mi aspoň trochu záleželo. Pokud se to někomu líbilo, tak mu to neberu. Já to těm lidem, co se jim tenhle film líbil, fakt přeju, ale kdybych na to šel do kina tak bych snad chtěl vrátit vstupný takže 0%. ()

Saur.us

Tady platí, že vražda na tyranu není zločinem. Úchvatná a právem oceněná S. Peková rozjíždí absolutní teror a Vejnar/Pavlíček díky postupům normálně užívaných v hororu dokáží udělat z vypočítavé důchodkyně monstrum hollywoodských rozměrů. ()

stepankoby1

S vyšším počtem sebestředných, vztahovačných a ublíženeckých kokotů ve vašem okolí prohlašujících "Ty jsi mi s tím svým výstupem zkazil celou oslavu. Já už o to nestojím." při každé kousavé poznámce zážitek exponenciálně roste. ()

Majkak

Výborná Simona Peková v roli Valerie - manipulátorky par excellence. Potřebuje být stále v centru pozornosti, nesnese nezájem. Skvělá studie histriónského typu osobnosti. Střet vesmírů v setkání se synem Jiřím a jeho partnerkou Anetou. Oba jsou velmi civilní a uměření, pravý opak Valerie, která nechápe, proč ji všichni opouštějí, když se tak snaží. Není vyloženě zlá, jen s ní nedá žít. Poslední třetina filmu není dotažená a působí nesourodě ve vztahu ke zbytku. Kocour jako partner k Valerii vůbec nesedí, tyto typy žen si zpravidla nacházejí poddanější typy. Konec divně vyšumí, jako kdyby si tvůrci nevěděli rady s pointou. Přesto film představuje český nadprůměr. ()

Rockerman

Škoda toho nejednoznačného závěru, když to měl být horor a on to chvílemi byl, čekal jsem nějaký definitivní konec. Nevadí i tak je to skvělé. Osina v prdeli je proti Valerii pohoda a komfortní stav. Simona Peková by si zasloužila Českého lva. ()

JohnnyKladno

Absurdní komedie, která je výborně napsaná, ale ke konci mě začala lehce s*át. Matka v těžké životní situaci požádá syna a jeho dívku o možnost přespání na „pár“ nocí. Celkem reálná situace, ze které je v první polovině filmu vymačkána výborná komedie. To jsem se bavil skvěle. Pak se ale něco stane, zvrat, který se dal očekávat a pro mě tím film přestal fungovat. Nemám ve filmech rád situace, kde mě ihned napadne několik relativně banálních řešení problému, ale hrdinové to z nějakého důvodu nedělají, nebo je to ani nenapadne… Reálně si nedovedu představit, že by to někdo nechal zajít takhle daleko a tolik se v tom plácal. Až mě to s*alo, že jsou to takoví idioti. Toliko asi k negaci. Pro mě byl hlavní tahák filmu Přišla v noci představitelka hlavní role Simona Peková. Nedivím se vůbec ocenění, které se jí dostalo na Cenách filmové kritiky. Ona je v tom filmu opravdu vynikající. Jen bych lehounce vytkl takovou drobnost. Přišla mi v některých scénách až moc divadelní, lehce přehrávala, to si role jistě žádala, ale občas to bylo už trochu moc. Audiovizuálně bych tomu asi neměl úplně co vytknout, stejně tak mě ale nic výrazně nezaujalo. Snad jen zvuk, který místy navozuje tu „hororovou“ atmosféru. Hororovou v uvozovkách, protože tento žánr jsem tam opravdu nenašel. Co se samotného hodnocení týká, začal jsem v hlavě na nějakých 60-70%. Film ve mně lehce dozrává, ale bohužel, špatným směrem. 60% ()

Olík

Noční přepadovka prodavačky z legendárního Kurvahošigutntag je pro mne tuzemským filmem roku…..a dost možná nejenom tohoto. Základem je originalita. Dal bych jako další příklad třeba Vlastníky (r.2019) nebo dejme tomu Pelíšky (r.1999)……je to prostě na první pohled jiné, než současná česká komedie. Stejně tak mne bavilo, že neokoukaní byli i zvolení herci….. Simona Peková to dokonce „odskákala“ Českým lvem. Bavila mne zápletka, bavila mne její presentace, bavily mne postavy, bavila mne černost humoru i jeho další barvy, bavila mne dramatičnost i absurdita situace….zkrátka mne to bavilo. Sice moc nerozumím zdejšímu označení „horor“……ale to už by jsme se zabývali prkotinami. ()

mrHoracio

Suverenne nejlepsi film letosni LFŠ. Maly, nenapadny a komorni film s neznamymi herci je nacpany humorem, ale zaroven vypravi o situacich ze zivota, ktere zna snad kazdy. Hororova komedie Jana Vejnara a Tomase Pavlicka brutalne rozesmala cele kino a reziserum se slusi slozit poklonu kvuli tomu, ze privedli na filmove platno genialni Simonu Pekovou a napsali a natocili “maly velky film” za par korun, ktery strci do kapsy vetsinu ceske produkce za poslednich 5 let. Prisla v noci se muze ihned postavit vedle povedene filmy z posledni doby jako je Banger, Okupace nebo Arvéd. LFŠ2023 ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy