Řetěz bláznů

Chain of Fools

Reťaz bláznov

Komedie / Krimi

USA, 2000, 94 min

Průměrná žánrovka, u kterého je hvězdné obsazení spíš na škodu než k užitku. Celkově dost nevýrazní herci hráli ještě nevýraznější postavy hlavně díky dost plytkýmu scénáři. Scénky, který se mohly stát klidně kultovní (střelci v nemocnici,...) sou tak akorát prázdné a nudné nic a u některých sem měl dost silný nutkání to vypnout. Ale jinak vcelku koukatelný, na Boyla nebo Ritchieho žánrový klasiky to však nemá ani zdaleka. 60%(12.1.2013)

• Ironfood

Navzdory celkem slušnému obsazení lacině působící směska Podfucku a Pulp fiction. Nemá to žádnou pořádnou atmosféru, proplétání dějových linek působí poněkud samoúčelně. Steva Zahna jsem nějak výrazněji zaregistroval poprvé, z tohoto filmu bych usuzoval, že vrcholem jeho komediálních schopností je neustále se tvářit jako trouba. Asi nejzábavnější byla nakonec postava Elijaha Wooda...(27.12.2012)

Klipový mágové, světu známí jako skupina Traktor, se nadstandardně obsazenou černou krimi komedii s prvky crazy humoru vydávají po stopách raného Guye Ritchieho. Bohužel stará pravda praví o řetězech, že jsou tak silní jako je silný jejich nejslabší článek a nejslabším článkem Řetězu bláznů je absence výrazného momentu. Výrazný moment, bonus navíc, zkrátka něco co oddělí zrno od plev a chlapy od chlapců.(18.1.2013)

Podobných černých krimi-komedií vzniklo ke konci 90. let celá řada (ČERNÝ ČTVRTEK, NEROVNÁ PARTIE, V ČÍNĚ JEDÍ PSY, PODFU(C)K, atd.) a ŘETĚZ BLÁZNŮ se mezi nimi rozhodně neztratí. Jeho největší předností je velmi dobrý scénář s celou řadou krásných postav (mj. Elijah Wood v roli nájemného zabijáka, Orlando Jones v roli transvestity, Salma Hayek v roli detektiva a dívky z Playboye, atd.) a vtipných momentů (nej. - odklízení těla Jeffa Goldbluma).(14.2.2007)

Žijeme ve zvláštní době. Kůrovci napadají Hrad, věznice mají leden otevřených dveří, venku mrzne tak, že jsem našeho kocoura musel polít horkou vodou, aby ráno vstal z verandy, a Traktor nám režíruje filmy... Klika, že existují jistoty jako šelma Salma, o které se člověk v této pseudodobě může opřít a v klidu spočinout.(22.1.2013)

• - Roli Karen si původně měla zahrát Claudia Schiffer. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Pracovní název filmu zněl Shiny New Enemies. (Terva)