Krtek a medicína

• Československo Krtko a medicína
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1987, 28 min

Myška ochorela a krtkovi sova poradila, že má nájsť kvetinku Matricariu Chamomilu. Nestihla mu však povedať, kde ten kvietok rastie. Krto precestuje kôli kvietku celý svet, aby nakoniec zistil, že rastie na ich lúke. (Filmklasik)

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

majo25

Jeden z tých horších dielov o krtkovi, ktorý je navyše príliš pretiahnutý, alebo ako hľadať harmanček v Arktíde, resp. ako fetovať v africkej džungli. Bomba sledovať, ako nastúpite v totalitnom Česko-Slovensku na vlak a vystúpite v Holandsku. ()

chelseaman22

Kdyby byl krtek dával na základce při biologii pozor a nečuměl po holkách, tak by byl věděl, že ta zatracená kytka mu roste přímo vedle rodné hroudy. Tak alespoň objel celý svět... A byl za blbce. ()

LeoH

Krtek zbytečně natahovaný, ubrečený a ukecaný – zazní tu snad víc artikulovaných slov než ve všech předchozích dílech dohromady (a hned trojjazyčně), aniž by to dodalo smyslu prapodivné výchozí situaci se sovou, co se v situaci ohrožení myšího života vytahuje znalostmi latiny, a submisivním krtkem, co radši vyrazí na cestu kolem světa, než by položil jednoduchou doplňující otázku. Dobrodružství na okouzlení nejmenších prcků je tu ale pořád dost. ()

SpaceOdyseus

Ja bych se z top picnul. Krtek objede cely svet krizem krazem, sezere ho velryba, honi ho lev a nakonec chamomilu ocese primo ze sve krtiny. 5/5 ()

Hermez

Nejlepší Krtek, který není jen pro děti :-D Ve které jiné pohádce se hlavní postava blaženě vznáší a následně usíná po přičichnutí ke květině, nebo společně s australskými zajíci šňupe pyl a pak se smějí... :) ()

Kolyas

Top scéna: Žralok spolkne Krtka, ten s ostatníma sežranýma rybama ve žraločím žaludku chvíli pláče, ale vše se v dobré obrátí, když žraloka rozpářou rybáři motorovkou, Krteček může v klidu ven a jede dál. Paráda. ()