Charles Bronson jako odhodlaný pohraničník, který se snaží zastavit pašování lidí a současně pátrá po vrahovi svého kolegy. (oficiální text distributora)

c.tucker

Klasická béčková podivaná s Charliiem Bronsonem. Je to trochu pomalejší a nic moc akce, ale zase je zde dobře vidět práce jak převaděčů, tak hlídačů. ()

sator

Zoufalci versus ... zoufalci... V dabingu používají výraz "mokrouš" pro mexické imigranty.Celý výraz zní "Espaldas mojadas" anglicky "Wet back", tedy mokrá záda. Termín byl původně vytvořen a použit pouze u Mexičanů, kteří vstoupili do amerického státu v Texasu z Mexika překročením  řeky Rio Grande, což je hranice USA, přeplaváním nebo přebroděním. ()

Han22

Naprosto tradiční (nejen) bronsonovská kriminálka 80. let. Bronson hraje pohraničníka, který hlídá hranice před mexickými migranty, zaučuje mladého a odhaluje síť převaděčů a mezi nimi vraha, který zabil kolegu a mladého kluka. Bez většího vzruchu, překvapení, jediná akce je krátká naháněčka na konci, ale nenudil jsem se. Samotné téma migrace je sice bez většího přesahu, ale také bez jakékoliv propagandy a lkaní nad osudem nebohých uprchlíků. Migrace je zkrátka byznys, což platí dodnes i v realitě, jen ten byznys od šejdířských agentur převzaly neziskovky a celá EU... ale to už je jiná pohádka. Solidní 3*. PS: V roli záporáka mladý Ed Harris ještě s blonďatými, i když notně ustupujícími a řídnoucími vlasy ()

pipapa

Další film, kde filmaři vsadili na Bronsona a opět to nepomohlo. Bronson je totiž vyloženě akční hrdina a tenhle film akční vůbec není, takže se divák správně ptá a diví, co tady Bronson vlastně dělá/předvádí. Tuctový průhledný začátek, kdy má jeden policista sám službu v pohraničním pásmu a podle toho také dopadne, aby pak Bronson mohl rozjet pátračku, při které není vůbec jasné, na jakém základě k některým svým závěrům/úvahám došel - pravděpodobně byl v tu chvíli osvícen duchem svatým. Konečné zúčtování je také velmi otřepané, laciné a bez gradace...Bronsona mám jako herce velice ráda, ale k tomuhle dílku se určitě vracet nebudu. ()

drankeryth

Dalsia klasika od Bronsona. Pohranicni policajti su na stope po ludoch ktori prevazaju Mexicanov cez hranice do krajiny vsech moznosti:) Tento stary film ma stale svoje caro aj po tych dlhych 30-tich rokoch. ()

Rodin

Mírně nadprůměrný a snadno zapomenutelný kousek z Bronsonovy bohaté herecké přehlídky. Ze standardu jeho "krabičky" nebybočilo nic, snad jen bylo poněkud méně akce. ()

azumi

problémy na hranicích a tvrdá práce policistů v čele se zkušeným Bronsonem. Reálný snímek, který stojí za shlédnutí. ()

johnsnow

Ďalší priemerný Bronson, postavy drsniaka mu sedia ale veľa sa kecá a málo strieľa, tiež záver je podľa mňa odfláknutý. No na druhej strne film spracúva setsakramentsky žhavú tému ktorá je aktuálna dodnes, plus Ed Harris ktorému ešte tečie mlieko po brade dokazuje, že sľubnú kariéru má pred sebou. Ale napriek tomu za viac ako 3* to nebude. ()

andy60

Šlo to pojmout akčněji, ale o propadák rozhodně nejde. A ještě jeden postřeh - Bronson vzhledem připomíná Mexičana mnohem víc, než všichni ti Mexikánci dohromady ()

SNCIS

Drsňák Charles Bronson tentokrát jako pohraničník, bojuje proti pašování lidí. Nezapomenutelné to není, ale je to napínavý, je tam dobrá zápletka, originální námět. Téma je i v dnešní době stále aktuální. Nicméně mám rád akčnější kousky, kterých má Bronson hodně, ale "hraniční čára" k nim rozhodně nepatří. Je to průměrný thriller s trochou akce ke konci. Neurazí ani nenadchne. - 55%. ()

Savytan

Vůbec první VHS film - jménem Hranice, který jsem viděl na videu svých rodičů. Originální videokazeta stále existuje a kdyby snímek na ní, měl trošku lepší kvalitu, bylo by i větší hodnocení. Nicméně pachuť filmu ve mně přetrvává do dnešních dnů. Tento film jsem viděl, i přes jeho vláčné tempo, asi desetkrát, ale víc než na dvě hvězdy to nebude. Charles hraje tvrdého pohraničníka, který to umí s brokovnicí, ale to je asi tak všechno. ()