Fallout

• USA Fallout
USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(2) / Epizody(16)

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

Recenze uživatele xzajox k tomuto seriálu (4)

Fallout (2024)

Skvelá prácička. Seriál má skvelý naratív, povie toho dosť a pritom sa to nezdá natahované ani nudné. V každej epizóde hodia pár "aha" momentov na fanúšika, či už rekvizitu, platňový song, udalosť, či hlášku. Verím, že nefanúšikov to má tiež čím zaujať. Páči sa mi, ako sa z veľkej časti držia známych vecí z hier a ešte pridávajú aj niečo navyše. Výborné efekty, kulisy, post-apo atmosféra, herci (no možno Maximus nehral až tak skvele). Potešenie pozerať, a vlastne som aj rád, že ešte nepovedali všetko, čo Fallout univerzum má v rukáve. Treba niečo nechať aj na druhú sériu. Zaujaté hodnotenie fanúšika 95% - 5* ()

Konec (2024) (S01E01)

Tak takto sa robí pilot. Fanúšika nadchne a nefanúšika aspoň zaujme. Mňa teda nadchol. Skvelý začiatok, ako keby som začínal hrať F5 stvorený cez Unity 6, a mám rovno na výber 3 predpripravené postavy. Pre fanúšikov je tu kopa aha momentov, predmety z hier, pipBoy, bobblehead, Power armor, všetko. Už som povedal, že som nadšený? Herecké obsadenie sa zdá byť dobré a verím, že post-apo atmosféra tu chytí aj nefanúšika. Skrátka sugar-bomba. A ide sa na E02. Zatiaľ (áno hodnotenie fanúšika F1-4) 97% - 5* ()

Cíl (2024) (S01E02)

Potešenie pre fanúšikov pokračuje. Rekvizity, hrdzavý assaultron, Dog meat, ripper, iguana, junk mestečko, mini nuke na predaj... uuu, roztápam sa. Nechýba ponaučenie: ak si power armor nezaslúžiš, vezmi si ho... Viem si predstaviť, že neznalca to všetko môže zmiasť, deje sa tu dosť sakra náhod, ale ja to beriem tak, že nás autori chcú naviesť do príbehu, ako sa celá parta stretne a zachráni Ameriku (ROFL). Tu sa teda parta už stretla, no skamošia sa asi až neskôr. Nestrácajme hlavu, držme sa gauča, ide sa hlbšie do pustatiny. Myslím že si ešte pôjdem zahrať. Stále nadšený 94% - 5* ()

Hlava (2024) (S01E03)

Páči sa mi spôsob rozprávania príbehu. Spomínajú tam toho dosť a pritom nemám pocit, že by to moc nasilu lepili dokopy, scenár a réžia teda dostáva plus. E03 je trochu pomalšia a kĺzala by až k priemeru. Zachránil to však moment "The water chip is broken", kedy mi zabehol pukanec. Vidím, že sa kade tade snažia vložiť niečo z každého dielu: Sunset sarsaparilla z NV, Gulper z Far Harbor... plus známe platňové 60's hitovky. Stále sa bavím perfektne. Úsmev, palec hore, 91% - 5* ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (více)