Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

elanista1

Pomerne originalny maly film, dusna atmosfera sa asi po hodine vytraca a nastupuju coraz viac za vlasy pritiahnute momenty ako je zostrelenie helikoptery pistolou atd. Pribeh nespravodlivo obvineneho muza na uteku je vzdy lakavy, koniec filmu som si vsak predstavoval inak, stvrtu hviezdu si to mozno zasluzi, hlavne za prvu polku. ()

honzic

Solidní film, spíše než horor to byl thriller, ale solidní, jen ty herci mi tam tak nesedli typově, ale co naplat. Hodnocení: 70 % ()

chiara

Uplne uzasny thriller. Prvy krat som ho videl v 80-tych rokoch na ORF - poviem Vam to bol zazitok :))) Rutger je tu naozaj super!!!! C. Thomas Howell v jednom rozhovore povedal: Rutger to tak dobre zahral, ze som mal s neho naozaj velky strach. Tento film urcite neni priemerne B-cko - je to uz klasika, jeden s najlepsich filmov 80-tych rokov. ()

Cocteau

Atmosféra táhne,i na dnešní dobu "in" efekty a záběry. Škoda,přeškoda toho sci-fi prvku, kdy Hauer se vždy v tichosti telekineticky přepravuje z místa na místo. ()

Misha.d

Akční/Drama/Thriller/Horor?? Jediné, co mi připadlo na tomto filmu akční, byl náznak honičky v autech ve vyprahlé prérii. Dramatický byl pouze špatně zahraný vyděšený výraz v očích Jimmyho. Thrillerové prvky dodala pouze občasná snaha o situační hudbu a hororové mi připadlo to, že někdo tenhle film vůbec natočil. U většiny scén jsem se smál na celé kolo, protože mi připadly absolutně trapné, bez nápadu a opravdu k smíchu. Promiňte mou zaujatost, ale tenhle film mě dal jen pocit zoufalství z toho, že má celých 97 minut. Myslím, že by se ten děj dal s přehledem nacpat do čtvrt hodiny a udělat z toho spíš takový groteskní večerníček.. Možná kdyby to bylo černobílé, trochu zrnité, trochu zrychlené a odebral by se zvuk, byla by z toho celkem pěkná němá Chaplinovka :P P.S. Nedal jsem "odpad!" (respektive dal jednu hvězdu) jen proto, že jsem se u toho vážně zasmál.. ()

Simir79

Tak tuhle prý "klasiku" jsem asi nepochopil jako "klasiku"....:-/ Snad až někdy na podruhé. Momentálně mi to připadlo jak trochu Béčkový nudný thriler a nepříliš nápadité - 2,5* ()

punco

Vynikajúci Rutger Hauer v thrilleri typickom pre dané roky s výborným námetom aj dejom, ale s kopou nelogických bodov cez ktoré sa neviem preniesť. 67 % ()

ijacobo

Jednoduchý příběh a Jim Halsey měl tolik smůly, až to bylo přitažené za vlasy. Bylo toho moc, až se mi to paradoxně líbilo a spíše jsem se smál a říkal no to je moc. I když v reálném životě, by se člověk buď vrátil a dal stopaři Johnu Ryderovi do držky a nebo uháněl 110 mil za hodinu bez zbytečných zastávek do San Diega. ()

bmx6

Film napínavý od začátku až do konce.Rutger Hauer byl senzační.Film mě velmi nadchl,určitě tomu pomohlo ještě to,že jsem si o filmu nic nepřečetl,takže jsem netušil do čeho jdu.Doufal jsem,že se o Johnu Ryderovi dozvíme víc,ale nevadí.Mám radost!!! ()

DAJAAAA

podle mě,je to hodně přeceněny a přehnaný bečkový nebo spíš cečkový thriller,ten chlap by musel být snad superman,duel je lepší a realističtější ,jinak asi nejlepší film s timto podprůměrným hercem R.Hauerem. ()

linger

Rutger Hauer ako modrooky stopujuci psychopat je pre mna od zhliadnutia tohto filmu velmi silna postava, asi jedna z najvyraznejsich ake som videla. Nevypovedane je tu skor plusom - zjavuje sa vsade ako duch, vo vsetkom ma prsty, robi mlademu peklo na zemi a dobre sa na tom bavi. Napinave, originalne, nepredvidatelne, pre mna skvely film. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik