Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

bk81

Začalo to dobře, ale on režisér musí do těch svých posledních filmů cpát víc než se sluší a patří a zbytečně mu ubližuje. D.Darko byl super, ale dál už je to slabé. ()

sir-dave

Musím říct, že námět "zmáčkneš tlačítko a někdo na světě koho neznáte zemře", mi připadal poměrně zajímavý. To, co nastalo zhruba po polovině už mi příliš zajímavé nepřipadalo. Z počátku neustále napětí zasazené do dobře provedeného retro stylu 70's, z úseku chůze studentky po motelu do pokoje mi běhal mráz po zádech, jenže to sci-fi s blesky a celá druhá polovina byla nudná, otřepaná, nezajímavá. Ze závěru rozporuplné pocity. U mě zklamání... a proč krabice??! Váš dům je krabice, Vaše auto je krabice, Vaše tělesná schránka je krabice a Vaše tělo bude do krabice také uloženo! :-) ()

Radiq

Hej tak jako celkem nuda, že. Bylo to totiž dost nepochopitelny a abstraktní a v podstatě nevim, o co tam šlo. Nějaky testování, ale co z toho? Postavy byly vymyšlený dobře, třeba pulka ksichtu pryč, nebo divnej studentík atd. No ale co, byla to nuda a to je neodpustitelné... Navíc trapné je to, že mají zapříčinit smrt někomu někde na zemi, komukoliv, a náhodou náhodičkou to je zrovna někdo z jejich města... ()

reky

Hm... v první půli když nic jiného, tak v pohodě koukatelná a díky Langellovi, povedené retro stylizaci a nápadu (byť nijak převratnému) lehce nadprůměrná podívaná. V půli druhé se Kelly utrhl ze řetězu a totálně přestřelil, často je to opravdu k ukroucení hlavy, škoda. Oproti Donnie Darkovi tomu navíc chybí nějaký osobitý feeling a Diaz je fakt nesympatická... ()

bartias

Mysteriózní sci-fi thriller má skvělou zápletku i rozjezd. Svou podivností chvílemi připomene Kellyho nejlepší film Donnie Darko, chvílemi je skoro jako od Lynche a dostatečně se vyřádí i s atmosférou jako obšvihnutou z Invaze lupičů těl. Pointa ale není ani zdaleka tak silná a filozofující konec to skoro kazí. ()

Cedr

Na pořádný komentář by to chtělo použít spoustu spoilerů a to se mi nechce. Zůstanu tedy jen u několika stručných poznámek. Richard Kelly dokázal, že točit umí. Točí však spíš pro sebe než pro diváky. První polovina filmu (obzvlášť z hlediska atmosféry) byla skvělá, pak už to jde ale silně z kopce. Premisa zajímavá, ale velmi hloupě uchopená. Pokud teto snímek měl za jeden ze svých cílů otevřít lidem oči, tak v tomto velmi selhává a spíš je naopak zavírá :) ()

TomStall

Vizuálně stravitelné, celkově však kýčovitá moralitka bez chuti. Uťápnutá muňka Diaz mi lezla na nervy od začátku, možná i proto moje emoce při "grandiozním finále" zůstaly na nule. ()

drexik

Scénáristi si měli dát o pár jointů míň, zkrátit težce nudnou prostřední část, a bylo by to hned koukatelnější. ()

Tommy.D

Achjo. Asi tak první půlhodinka byla atmosféricky vynikající a pak to začalo. Vrstvení zbytečných a nelogických scén jen pro efekt, absence pořádného děje, atmosféra umělá, výsledek nuda. Hudba sice byla super, ale nějak by si zasloužila lepší film (ne, fakt by se nemělo stávat, že uprostřed napínavé scény přemýšlím nad hudbou). Když jsem se pak na konci zamyslel nad některýma scénama, proč tam vůbec byly, vyšlo mi jediné: K ničemu. Méně je někdy více. ()

Doudis19

Nebyl by to Richard Kelly, tvůrce magického Donnieho Darka, kdyby slušně rozjetou retro, konspirační scifárnu nezakopal hluboko do propadliště dějim svým téměř už typickým nešvarem, tedy koncem, který uspokojí opravdu zřejmě jen samotného režiséra i scénáristu v jedné osobě. Stejně jako v Donniem a vůbec ne jako v Apokalypse zde atmosféra hraje až první housle takovým způsobem, že i přes zdánlivou statičnost děje film nenudí. Naopak, získá si pozornost hned v úvodní scéně, a až do závěrečného zklamání jde o výborný thriller, který na chvíli vzbuzuje naděje, že ten kdysi talentovanej mladík za kamerou, třeba ještě neřekl poslední slovo. ()

Mr.Ripley

Kelly se tak urputně snažil vzdát hold sci-fi "zlaté" éře šedesátých let, až se mu samotný film roztříštil mezi prsty. Škoda, na začátku vše vypadalo nadějně. Cameron sice nijak neexcelovala, alespoň se na ní dobře koukalo, v roli Marsdena by mohl být jakýkoliv tuctový televizní herec a nic by se nestalo. Během "prozrazení" hlavní myšlenky, která má obrovský potenciál, film ztratí veškeré tempo a s přibližujícím koncem se začne máchat v naprosté žumpě čiré bezradnosti. Je mi líto, Kelly, tentokrát jsem ti to nesežral. ()

Triple H

Mne to absolútne nesadlo. Takéto "ťažko mysteriózne" veci asi už idú trochu mimo mňa. Proste keď Jason Marsden ide po knižnici a prenasleduje ho hlúčik podivínov, s okuliarnatým drevorubačom na čele - neviem či sa mám smiať, alebo byť napätý. A tak nejako si myslím, že Kellymu išlo skôr o to druhé. Pár scén je celkom fajn a aj záver či celková myšlienka v zásade nie je zlá. Ale celý film však nepôsobí vôbec kompaktne, do záveru ani veľmi negraduje a podobne ako v predchádzajúcich režisérových filmoch - zbytočne komplikuje to čo komplikovať netreba. Ďalšia vec je, že Kelly nevie viesť hercov - v pár scénach ho podržia (a veterán ako Langella to ustojí sám), ale inak je to relatívne bieda. Skrátka začínam mať pocit, že Donnie Darko fungoval len úplnou náhodou a jeho nesúdržnosť sa neúmyslene stala jeho výhodou. U Southland Tales už to bol dosť veľký problém a človek aj zapochyboval či to takýto maglajz má celé byť. No a keď má Kelly problém skutočne presvedčivo a efektne podať aj takýto, relatívne jednoduchý príbeh - niekde bude chyba. ()

st.jim

Co se stane, když jednoho idiota zasáhne blesk? Začne lidem rozdávat krabičky s tlačítkama a manipulovat s nima. Věru nápad na námět to špatný nebyl, bohužel z toho na slunce vylezla blbost až do nebe. Přehnaně dlouhé dílko, které se nás snaží nechat v napětí až příliš dlouho. Film je pro mne velikým zklamáním, protože jsem čekal napínavý hororový thriller. Do něj to má hodně daleko. ()

arbitr

Po Donnie Darko a Southland Tales kdy jsem dal plný počet jasný ústup ze slávy. Tohle se moc nepovedlo. Příliš jednoduché a prvoplánové, směřující o prvního záběru k předem danému finále. Horor to rozhodně není, ta znetvořená tvář má účinek pouze na první dojem. Škoda tohle téma mělo mnohem větší potenciál. Co bych vyzdvihnul je poměrně věrná atmosféra 70.let. Ale jinak v mnoha směrech nedotažené a přízemní. Cameron Diaz jsem už dlouho neviděl zahrát, ale tuhle roli si rozhodně za rámeček nedá. Doufám, že se příští film tohoto stále ještě nadějného režiséra vrátí k tomu co zdobilo jeho první velký film. ()

ecceHOMMO

Na jednej strane pekná dobová "manifestácia" ( v štýle retro), na druhej zbytočne prehnaná scifi zápletka. Tá film tak trochu ničí a ubíja a posiela niekam úplne inam. V každom prípade ide o zaujímavý nápad, hodný k zamysleniu a zamýšľaniu.... ()

Mrkvič

Sakra. Vůbec nevím, jak se tohohle filmu chytit. Čekám hororový thriller a místo toho... napsat skoro jakýkoliv dojem, tak to bude spoiler :) Herci jsou prostě fajn, atmosféra by se dala krájet a těší mě myšlenka celého filmu. Richard Kelly musí být magor, ale mám ted velkou chuť si pustit Donnie Dakro. ()

Jizni Tlapa

Diazka ve vážně poloze a Langella s půlkou ksichtu? To je skvělá kombinace a autor je si toho dobře vědom, poněvadž na nich staví celý Boxik! Prvotní myšlenka je skvělá, ale její expanze šíleně pokulhává a zabíjí tak další snahu. Atmosféra je na jedničku a celou dobu se vlastne jen snažíte pochopit psycho chování všech zúčastněných...70 % jak vyšitejch ()

Beky odpad!

Jednou větou: ...co si ten Kelly o sobě vůbec myslí...????...už mě nebaví ty jeho rádoby hluboké filmy o ničem...bude chrlit jeden blábol za druhým???, filmy bez pravidel...???, tohle dokáže natočit každej, ale vysvětlit nikdo!!!!!!!!!!!!!!!!!!...normálně jsem neuvěřitelně zhnusenej:(((. ()

neoBlast

Kelly si neuvědomuje co diváka baví (ano, mé ego hlásá názor většiny), já nechci hledat toho strašidelného králíka, který je nejspíše schován v pozadí za tím vším. Já chci vidět víc jak se se situací hrdinové vypořádají (ano, tyhle pasáže ve filmu fungují). Kelly si neváží jak silnou příležitost dostal v odhodlané Cameron Diaz, Jamesi Marsdenovi i Franku Langellovi, všichni zde podávají skvělé výkony (ano, u Cameron bych se nebál ho označit za životní) a místo toho je ve třetí čtvrtině nutí přehrávat znovu hrůzostrašné Southland Tales (ano, až do takovýchto pseudointelektuálních sraček se opět zaboří). Tudíž návrat ke kořenům, které vynesly Richarda Kellyho ke hvězdám je poloviční (ano, dávám mu opět šanci). 60 % ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi