Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

wOOzIe

Zajímavá myšlenka, která však nebyla dovedena do zdárného konce, film se snaží tvářit mysteriozně a díky napjaté hudbě navozoje celkem slušnou atmosféru, ale celý ten dobrý pocit je pokažen velmi špatnými dialogy, až násilnou snahu o posunutí děje, a divákovi téměř všechno uniká ... Film se tváří celý děj, že nám na konci ukáže nějaké užasné a překvapivé rozuzlení, ale to nepřichází a nepřichází, ale bohužel ani neplní funkci chytře otevřenného konce, protože máte na konci prostě pocit že se nic nestalo a film končí prakticky v ničem... K plusu samozřejmě to že se příběh snaží poukázat na různé věci, po herecké stránce průměrné, jedinný Langella za něco stál... Jinak nevím nevím... Příště by se takovéto nápady měly déle promyslet než je vypustí mezi lidi... trois* ()

Marty7CZ

Hrozná kravina,hrozná Diaz. Jedinej klad filmu je Langella se skvělou maskou ukouslý huby a s anglickým stylem gentlemana... ()

hero_bk

Zvláštní, opravdu zvláštní, ale svým způsobem geniální. Námět je zajímavý, jenže v základní námět tady v první řadě nejde, protože se film po polovině dostane do vrstvy totální paranoiy, kdy už jen čekáte, co přijde dál. Působivá hudba a hlavně neotřelá kamera mě naprosto dostávaly, protože nemůžu říct, kde jinde jsem viděl tak zvláštní, ale opět geniální kameru. Asi bych to potřeboval vidět znovu, abych dopochopil všechno, co se ve filmu děje, i když to asi jen tak nepůjde. Asi se podívám na další Kellyho filmy, kterými jsem zatím neposkvrněn... ()

Zombiepod

Nemôžem si pomôcť, z tohto filmu mám stále a stále zmiešané pocity. Skvelý námet ktorý bol dobre spracovaný ma od začiatku namotal na otázky typu "čo sa to tam do pekla deje?". Atmosféra ktorá hudobne postupovala až do hororu bola výborná avšak nezbavím sa pocitu že v tom filme niečo chýba. Na zamyslenie výborný film no priznajme že občas sa tam autori sami zamotali vo vlastných sieťach v istých nelogičnostiach ktoré boli podľa mňa dosť výrazné. Každopádne na mňa film aj tak zapôsobil ako sci-fi, ktoré sa vo všetkých smeroch podstatne vymyká dnešným klasickým osnovám. ()

dewil21

To, co bylo ze začátku tak slibně rozjeté, scénárista bůhví proč pomalu zabíjí svým stále víc a víc sci-fi vývojem, až na konci zbyde jen pachuť z té překvapivé devalvace. Nápad je to dobrý, i to retro provedení je originální a opravdu povedené, ale co ten konec? škoda ()

sWONDER

Naozaj zaujímavý námet, vydarený look a atmosféra filmu ma hneď vtiahli. K tomu môj obľúbený Marsden, takže ďalšie plus. Škoda že sa Cameronka tvárila celý čas, až príliš zúfalo, to mi vadilo. Ďalšie mínus, keď sa príbeh začal kryštalizovať, trochu to išlo do prdele. Proste som nečakal také rozuzlenie. Nie že by to bolo vyslovene zlé, ale tá pointa, ako by bola príliš nútená a dosť sa mi to sem nehodilo. Tu som si povedal, že menej je nakedy viac. Nenudil som sa však ani chvíľu a tak za tri+ ()

dogma97

Jen se budu opakovat - námět zajímavý a slibný, výsledný dojem silně poškozený a oslabený samoúčelnými nadpřirozenými úkazy a efekty. 48% ()

pneumotorax

Ze začátku poutavé,dokonce i trochu napínavé.Postupným rozplétáním a odhalováním děje intenzita klesá.Ke konci film ztrácí na váze,až do bodu kdy je každý další krok úplně jasný.Pochopitelně s žádným "thriller twistem" na závěr..Silnější "dvě". ()

ANTYCHRYST

Začátek..bez zbytečného lelkovani naserviruje hned zahadnou krabičku. Jako škoda že se to zvrtlo pro mě tím špatným směrem .. ke konci jsem se v tom dost ztrácel kdo je kdo atd... Radši bych sledoval klasický thriller a koukal jak lidi mackaji .. vraždí se atd.. 50% C.Diaz je pořád kočka.. :) ()

fandadofilmu

Tak takhle to dopadá, když geniální režisér začne točit podle hollywoodských pravidel a totálně potlačí sám sebe. Šedý průměr. Kam se poděl tvůrčí potenciál Donnieho Darka a Apokalypsy? Obrovská škoda. Můžeme jen doufat, že se z toho nakonec přece jen vyhrabe a začne zase tvořit jako Richard Kelly. No jo, jenže už deset let mlčí... ()

JardaBauer

Docela depka. Znepokojivá zápletka, znepokojivá atmosféra a vůbec celý film se člověk cítí nervózně. Znepokojivý byl však i výkon Cameron Diaz, které bohužel nemůžete věřit téměř nic a to ani ty chybějící prsty u nohou. Už je holt trošku starší a role, ve které nehraje rozvernou puberťačku nebo ženu kolem třiceti, která se jako rozverná puberťačka snaží vypadat, jí prostě podle mého názoru nesedí. Na druhou stranu Langella se svým odměřeným herectvím, dodává každé scéně, ve které se objeví, šťávů a každé jeho další slovo pomáhá celkem slušně budovat atmosféru. Richard Kelly se za každou cenu snaží být od začátku do konce jeho filmů děsně tajemný a snaží si s divákem hrát bez toho, aby mu nakonci filmu zápletku nějak rozpletl a sdělil mu jeho pohled na věc. U Donnie Darka to fungovalo a film byl díky tomu skvělí. U The Box už to tolik nefunguje, ale přesto na mě film působil veskrze dobře. Jak říkám, film je opravdu neveselý. Vyjímkou jsou komparzisté v podobě bezejmených nochsledů v černých stejnokrojích s půškami v rukách, kteří buď někde stojí nebo klečí a civí do blba nebo někam zbytečně běží, aby za několik okamžiků mohli zase běžet zpátky. Kelly má jinak režiji celkem pevně v rukou. Nesmím však počítat těžkopádný začátek, kdy nás během chvíli a pár zbytečných scén a rozhovorů seznámí s postavami. Rada na závěr: nemačkejte tlačítka a nepouštějte cizí lidi domů a to ani za sto dolarů:). ()

Cortesz

Jeden z nejrozporuplnějších filmů, který jsem viděl. Námět je sice skvělej, nápad s krabicí mě zaujal, ale vše bylo tak nějak nedotažené. Půlku filmu jsem čekal až zmáčknou to tlačítko, poté jsem čekal něco, ale ono to nepřišlo, takže druhá polovina se nese v podobně nudném duchu jak ta první. Co se týče žánru, tak to se také nedá přesně určit. O horor v tomto případě rozhodně nejde, sci-fi ojediněle a o thrilleru by se dalo mluvit snad jen v posledních pár minutách. Po herecké stránce je to v pořádku, protože režisér Kelly měl docela štěstí, že mu na to kejvli docela slušní herci, především Langella. ()

MarsVl

Až moc nuda na můj vkus. Marsden zahrál dobře, Diaz nemám rád a ani mě nepřekvapila. 2* za takový retro styl ()

Soubi

Originální? Ano! Zábavné? Ne! ...Zajímavá zápletka v retro stylizaci postupem času ztrácí dech a je čím dál méně uvěřitelná, až je nakonec vyhnána do krajní absurdity. Odsekat nepodstatné části příběhu, zkrátit stopáž a měli bychom šíkovný sci-fi thriller. Takto "jen" 3* ()

Dinsberg

V traileru bohužel popisovali zcela jiný film. Dilema vyslovit či nevyslovit nad někým ortel je vyřešeno po dvaceti minutách a zbytek filmu se pak jen řeší následky toho rozhodnutí. Přitom samo dilema nabízí úžasné možnosti dějových zvratů. Těžké zklamání nejen po dějové stránce. Jediný kdo herecky vyčnívá, je Frank Langella. James Mardsen po Interstate 60 zapoměl, jak hrát. Začíná následovat Nicka Cage. ()

bakulator

Nevím jestli se tu hodnotí stejný film, který jsem měl tu možnost sledovat. Předpokládal jsem, že se většinové hodnocení bude pohybovat kolem 90%, ale výsledek který tu aktuálně je 58% !!! mě opravdu překvapuje. . ()

Burrows

Richard Kelly se svým prvním filmem zapsal do dějin kinematografie. Od té doby se utápí ve svých vizích a svými pseudointelektuálními představami mate diváka. A mně se jeho styl líbí. Ač má The Box jednoduchou premisu (očividná inspirace kraťasem Black Button), Kelly přidává do celého příběhu řadu dalších (možná zbytečných) ingrediencí, ze kterých ve výsledku vychází pro mě nekonzistentní výtvor. Budu potřebovat další projekci, neboť jsem řadu předělů nepochopil. V The Box je vidět očividná inspirace jednotlivými motivy, které se objevují v Kellyho předchozích filmech, jako by si režisér vytvářel své vlastní, charakterizující trademarky v podobě vodních portálů a ústředních rolí nevšedních postav - králík, Santa Claus. Závěr je působivý a rovněž depresivní, cesta k němu klikatá. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi