Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

tom912

Upřímně řečeno nevím co si mám o tomto snímku myslet a už dlouho se mi nestalo, že bych byl tak naštvaný špatně využitým konceptem. Sice mě to nenudilo, ale i tak to považuji za čistý průměr, který mi nic nedal a hned na něho zapomenu, škoda, ambice to mělo veliké! 55%. ()

Deftie

Námet veľmi zaujímavý, druhá polovica avšak príliš prekombinovaná. Nebudem vypisovať nič viac, končím len otázkou... tak čo, kým neprišla pointa, tak by ste stlačili? ()

wiix

A mohol to byť taký pohodový mysteriózny film, ale niee, oni tam dali ešte sci-fi pozadie, ktoré bolo maximálne nadbytočné a ohyzdné. Niekde v strede filmu sa to zaseklo a zlomilo a už to len ďalej padalo a klesalo na úrovni aj zaujímavosti. ()

ZnalecH odpad!

Hurá! Konečně ten film skončil A to mám Cameron Diaz hodně rád a vydržel bych na ní koukat více jak 2 hodiny. Ale tohle psycho pro mě bylo utrpením. Nikdy víc. ()

Likan7

Překombinovanost dostala nový význam, vyšší level, a upřímně si nemyslím, že by někdo mohl tohle ještě trumfnout. Mám rád netradičně pojatý sci-fi, jenže tady jsem po 40 minutách (nutno dodat, že moc dobrých 40 minutách) nevěděl, která bije, kdo je kdo a o co tam do prdele sakra jde. ()

Sammy.Boy

Námět dozajista zajímavý, herci skvěle vybraní, ale prostě tomu něco chybí a naopak pár minut stopáže přebývá. ()

Psycho.R

První půl hodinka je příjemná, kdy nevíte co bude následovat. Pak se to však zvrtne do divnýho mysteriózna a příběh je čím dál blbější. Konec má být morální zkouškou Vás i hrdinů, ale nefunguje. ()

Acrobat odpad!

Richard v perfektne beztiaži, kde si jeho mozog mohol vymýšľať o 106. Len on sám ako žalmista vie, čo chcel zvestovať ďalšej generácii a je otázne, či by aj on sám to tlačidlo stlačil. Ostatným zostáva horká príchuť nevypovedaného, avšak ani matematika nedokáže dať na toto odpoveď. Hnusne dlho trvá film a ja za seba hovorím, že sa mi túto psychologickú mozaiku nepodarilo poskladať. Samozrejme chyba je vo mne, Kelly je umelec. (videné 24.02.2019, BDrip) ()

gemi

Tajemný příběh, který se čím dál víc zamotává a komplikuje. To by nevadilo, protože zůstává přehledný. Horší ale je, že v závěru nic nevysvětlí, zůstane jenom spousta otázek. Pracně budované napětí tak vyzní do prázdna. K tomu laciný look, CGI jako z devadesátek. Snižuji hodnocení ze čtyř na tři. (Druhé zhlédnutí, z toho prvního z 27. 6. 2011 jsem si z příběhu prakticky nic nepamatoval.) ()

samkko

Richard Kelly se drží v žánru, který ho proslavil díky fantastickému Donniemu Darkovi, a teď nám servíruje  další záhadně lezený snímek s dvěma hlavními postavami a scifi mysteriózní zápletkou. Světe div se, právě ona scifi zápletka je to jedna ze dvou věcí, které mi požitek z filmu strhly na tři hvězdy.  Místy, (zvlášť ke konci), mi to přišlo už lehce přehnané a myslím si, že by snímek působil o to více autenticky, kdyby se jednalo jen o čistě thrillerové drama. Druhá věc se kterou jsem se tu úplně neztotožnil byly lokace ve kterých se příběh odehrává, ale to už je jen můj problém z hlediska vizuální stránky. Herci hrají obstojně, hudba rozhodně neurazí a konec, byť není tak dech beroucí a zvláštním způsobem "uspokojivý" jako u zmiňovaného Donnieho Darka, neurazí. ()

Alojs

Onen rozptyl v hodnocení celkem chápu. A nenaruším jej. Tomuto snímku lze buďto udělit hvězdiček víc, nebo jen tu jednu. Kellyho rukopis je rozpoznatelný na míli a trochu se obávám, aby jej nepostihl stejný osud jako kdysi neomylného tvůrce Šestého smyslu (i když podle současného hodnocení...). The Box není ničím, co by obracelo naruby současnou kinematografii. Opět je to snímek nejednoznačný, mnohovrstevnatý a na první zkouknutí takřka neuchopitelný. Řada událostí je vyřčena na půl hudby, častokrát šeptem a to nejzásadnější je doprovázeno němými náznaky. Kelly s divákem zametá, rve mu do chřtánu změť podivných událostí a to vše šroubuje na zdánlivě jednoduchou story s krabičkou a jedním tlačítkem za jeden milion dolarů. The Box je originální v rámci pojení, avšak krutě neoriginální v rámci detailu. Oceňuji, že se Kelly nezabývá x-krát viděnou poznávačkou rodiny a že na to jde pěkně ze startu. Škoda slabší gradace a poměrně předvídatelného konce. Přesto všechno - světe, div se - pro mě mnohem intenzivnější zážitek než v případě Donnieho Darka. A také... jeden z mála filmů, kde jsem snesl Cameron Diaz. ()

Ogrb

Tak jsem vyrazil do kina s tím, že Kelly natočil další bombu, a nic. Já teda nevím, ale ten člověk by si měl najít nějakej komorní projekt a trošku se na něm zklidnit, protože začátek Box je fakt výbornej, atmosférickej a tajemnej, k tomu démonickej Langella a zajímavý morální dilema. To jde ale hodně brzo do kopru a stává se z toho fantasmagorie nejvyššího kalibru, která v šílenostech zahrabává Apokalypsu hluboko do země. Ach jo, a to byl Donnie Darko taková pecka... 4/10 ()

john.h

Zajímavý námět je utopený v chaotickém scénáři, kde se těžko hledá hlava a pata. Také mi přišlo, že se režisér snažil tak trochu okopírovat styl Stanleyho Kubricka z jeho hororu Osvícení, ale bohužel zůstalo u té snahy. Ponurou a tajemnou atmosféru tomu však upřít nelze a právě atmosféra a touha odhalit tajemství muže se znetvořenou tváří a zároveň osud dvou hlavních hrdinů je to, co člověka udrží v bdělém stavu až do závěrečných titulků. ()

MRPitivier

Po nepřesvědčivém začátku film pokračuje ve vymezených kolejích až do nic neříkajícího konce! Zmatené, nudné, příliš dlouhé drama, které Vás odradí od sledování tohoto snímku! Ani herecké výkony nepřesvědčí a spíš hledáte říkejme tomu příběh, nějaký smysl či podnět toho příběhu...prostě proč? Já to nezjistil! Nevšiml jsem si, že by to byl žánrově horror, sice hlavnímu záporákovi chybí kus obličeje a jeho vzhled zavání vykrádáním Mumie, ale to by se dalo přežít! Horror spíš je to sledovat, takže určitě nedoporučuji! ()

vojtik

Zazvonil zvonek a za dveřmi se objevil sympatický pán s krabičkou, která vám změní život. Richard Kelly opět rozvíjí svou zvláštní hru s diváky, kteří nedostanou jasnou odpověd, ale pouze pocit nejasnosti a tajemnosti. Donnie Darko dodnes pro mě představuje snovou šílenost ve stylu Mulholland Drive a zde tomu není jinak. Možná jsem příliš unáhlený. Přiznávám, je to jasnější a odpovědi by se našly, ale pocit okna a následné kocoviny stále převládá. Nemůžu si pomoct a cítím se jako by mě někdo opil a znásilnil rohlíkem. Trailer naznačoval pořádnou jízdu odkazující na Hitchcocka - sliby chyby, Richard Kelly jede svoji ligu. Nemám mu to za zlé, jenom jsem čekal trochu umírněnosti a zřetelnosti. Přeju mu, ať si dál pěstuje image snového umělce na drogách, ale můj obdiv jedinečnosti zatím nemá. ()

lenzi

Fakt zaujímavý námet. Len škoda, že sa toho chytil nesprávny režisér, ktorý včas nestlačil brzdy svojim úletom. Frankovi Langellovi sa musí nechať, že má fakt charizmu. ()

Ewík

Konec sice všemu dal smysl a velmi se mi líbil. Ale jinak to byla trochu moc velká fantasmagorie, trochu přehnané až jsem se v tom ztrácela. I když otázku viny po zabití rozvinul velmi působivě. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi