Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

joslin246

Hmmm, hmmm, hmmm a zase hmmm. Já tomu asi nerozuměla, nebo spíš jsem nechtěla rozumět. Nějaká ta působivá scéna se našla. Nejvíc jsem byla asi nadšená z konce, promiň Cameron. Ale jaksi mi to nebylo líto. ()

Mr.Dark

Začátek hodně ale hodně originalní.Střed zmatek a konec totalní chaozzz.Možná jenom můj dojem,ale nemůžu si pomoc... ()

Gesicht

Na film R. Kellyho je to vlastně docela normální lineárně se ubírající příběh. Na druhou stranu oprodi Darkovi i Southland Tales postrádá atmosféričnost. Nebýt několika filmařsky zajímavých sekvencí, byla by to spíš natažená průměrná epizoda Outer limits. Hluchých míst je trochu moc a záhad zase trochu málo. Celkově průměr, ale v tvorbě R. Kellyho za dvě. ()

joywork

Mě se film líbil právě proto, že je mixem různých žánrových stylů, retro vzhledem i různými sci fi prvky, o kterých se dá diskutovat, jaký význam v ději měly, či nikoliv. Morální poselství mi nepřijde vyumělkované, samotného mne překvapilo, z kolika různých rovin se o problému "stisknout, či nestisknout" dá uvažovat a jak si člověk uvědomí, že každé takovéto rozhodnutí může mít fatální důsledky ne jen pro tu jednu dotyčnou oběť, ale pokud by se takto nezávisle rozhodovali všichni lidé na světě (což se v malém měřítku ve skutečnosti opravdu děje), tak by to pro život na Zemi mělo fatální důsledky (což je také denně možné vidět v různých oblastech - např. ekologie). Z tohoto úhlu pohledu dokážu odpustit filmu pocit částečné rozvleklosti, musím však dodat, že jsem se nenudil a se zaujetím sledoval, jak to celé dopadne. Ke konci jsem se obával nějakého hrůzného happyendu,což se naštěstí nepotvrdilo, naopak závěr byl hodně vydařený... ()

kpt.Marťas

Staromilská, hutně atmosférická žánrovka. A to od hudby až po hlavní představitele (neskutečně stará Cameron). Ze začátku neuvěřitelně zneklidňující, nepříjemné a hrubě paranoidní. Langella jako skutečný ďábel. Postupně dojde k odklonu od téhle atmosféry a dostáváme se do sci-fi mysteriózních vizí, které ovšem díky Clarcovu citátu vůbec neevokují magii, ale jenom a jenom techniku. Tady pro mě byla chvilka, kdy film nabíral dech k tomu, aby se vrátil tam, kde začal a vtrhnul do skvělého finále, jež se celou dobu plíživě přibližovalo. Člověku se dostane trochy filosofie, morálky, viny a vykoupení. Jednoznačné silné 4* a lítost, že jsem nezašel do kina. ()

VlaP

Film o tom, čo všetko spôsobí naše jediné rozhodnutie... A o tom aký princíp nápravy ľudí niekto skúša... A konečne Cameron Diaz v normálnom filme. ()

Shim-my

Precizní sedmdesátková stylizace výborně padne k zápletce plné obskurních vynálezů, vládních komplotů a mimozemských civilizací, která jakoby vypadla z béčkových sci-fi hororů té samé dekády. Navrch přidává více Kellyovské samoúčelné tajuplnosti, než by bylo zdrávo, a Cameron Diaz, která prostě neumí moc hrát. S takovými předpoklady je velikým překvapení, jak koukatelný snímek z toho nakonec vzniknul. ()

Latec

Ja ho asi nechápem (režiséra). Z posledného filmového desaťročia (zhruba) som už dávno nevidel dielo s tak nádherným vizuálom a vnímavou, fakt vnímavou kamerou. Box je prepečený rôznymi fintičkami a ingredienciami, ktoré mi veľmi pripomínali D. Lyncha ( v dobrom) a v závere dostalo niekoľko predošlých scén svoje uspokojujúce, možno profesionálne podané vysvetlenie. Ale. Celá sci-fi pointa (o bleskoch a čo ja viem čo ešte, nebudem spoilerovať) je otras, pohroma pre vnímavý film ako Box. Kelly sa správa ako decko, ktoré sa iba hrá s obrovským talentom, a nedokáže ho ešte skutočne uchopiť, pretože mieri privysoko. Stále si neuvedomuje všetky dôležité rozdiely medzi tým, čo je zbytočná kaša, a tým, čo diváka/kritika roztopí a ohromí. Film má požehnane z oboch. ()

croftak

Zavírali se mi oči teda pěkně u toho, originální scifi námět možná jo, ale naservírovaný je zde pro mě nudným způsobem. Připadalo mi to nudné, hloupé, dlouhé. Diaz nezaujala, její herecký kolega taktéž. ()

d4

Veľmi zaujímavý film s námetom na zamyslenie a perfektnou výpravou, ktorý ale podstatnú časť úspechu stráca na spracovaní. Aj napriek mojim 3om hviezdičkám stojí určite za zhliadnutie ... ()

Houbos

Richard Kelly je mizerný vypravěč. Teď už si můžeme být jisti. Předchozí počin Donnie Darko, ke kterému si sám napsal scénář, je právě kvůli zmatenosti kultovní. Jenže Donnie Darko měl hloubku. The Box je pouze překombinovaný. Staví na krátké povídce Button, Button a přihodí například zbytečně grandiózní hodinové finále. Fungovalo by béčkovém akčňáku na způsob Echelon Conspiracy. Ovšem k The Box nepasuje. První půle je omyl a citlivějším by mohl způsobit i trauma. Je rozvláčná, plná hluchých míst, obpravdu bolí něco takového sledovat. Off-topic: Cameron Diazová už je značně opotřebovaná žena. Pořád lepší než v hitu léta Knight and Day, ale stejně... ani sem typově nepasuje. Její manžel, ačkoli jako herec stejně starý, mohl být spíš její zajíček. ()

Drky

Zase jsem se hodně zamyslel a když jsem tak nad tím přemýšlel tak jsem si řekl. Proč vlastně má potřebu nějaký dědula se znetvořenou tváří přijít a nabídnout zmáčknutí tlačítka a dát za to 1mil. dolarů! Ale u takovýchto filmů bych se nad tím neměl vůbec zamýšlet a proto hodnotím "pouze" na 3*, ta potřeba zamyslet se nad tím dosti hluboko však byla silnější a tak jsem si to celkově moc neužil. Námět ovšem opravdu hodně zajímavý, pozitivum vidím v tom, že během sledování jsme se se ženou dostali do "konfliktu" zda-li zmáčknout či ne. Já bych zmáčknul! Hodnocení 65% ()

ellysium

Filmeček je nápadově dobrej,ale některé chyby krásy,jsou donebe volající.Celý děj začíná vlastně tím,že Norma přišla o prsty na nějakém rentgenu,což je blbost,protože žádnej rentgen neozařuje tak dlouho sám od sebe,nehledě k tomu,že ani průměrně inteligentní opice by tam nezůstala sedět hodinu,navíc když by viděla,že obsluha jde pryč..Bylo by přijatelnější,kdyby si vymysleli například,že jí něco ostrého spadlo na nohu dejme tomu v garáži...Děj je celkem solidní,ale některý nelogické scény se vymykají normálnímu chápání.Možná kdyby to měl v práci ostřílenější rešisér,měl by film i více procent.Takhle jde vlastně o průměrný film s absencí sci-fi" zaměstnavatelů".Je to jen čistý průměr,ale na jedno skouknutí,je to celkem dobré. ()

Fanusik

Určite veľmi zaujímaví film, ktorý sa od začiatku až do konca pretĺka tajomnou atmosférou. Hudba tejto tajomnosti dodáva svoj šmrnc. Richard a jeho záhadná krabica na mňa neurobili nejaký extra dojem ,ale ani neurazili. Občas som sa síce v deji stratil, ale opäť som sa našiel. Koniec som čakal trošku iný, no našťastie myšlienku, ktorú nám Richard týmto filmom chcel ukázať som zachytil. 62% ()

camomilla

Skoda, velka skoda. Tenhle snimek mohl aspirovat na jeden ze spickovych psychologickych filmu a nabourat se divakovi do hlavy s otazkou, zda byste stiskli ci nikoliv. Hlavni nit ale byla prerusena nesmyslnym sci-fi pozadim, ktere jsem i tak nepochopila a ustredni motiv jaksi vysumel do prazdna. Tohle podani filmu nesluselo, misty jsem se trosku nudila a nerozumela. Atmosfera snimku i hudba dokonala, mohla by byt z toho skvela povidka jako od mistra Hitchcocka. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi