Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

montel

Norma (Cameron Diaz) je učitelkou na střední škole, která zrovna dostala padáka. Její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA a velmi se touží stát astronautem. Bohužel však neprojde psychologickými testy a jeho sen se rozplynul. Manželé i s jejich synem Walterem (Sam Oz Stone) tak žijí od výplaty k výplatě až do chvíle, kdy u jejich domu zaklepe neznámý muž s krabičkou na nichž je červené tlačítko. Pokud jej manželé zmáčknou do 24 hodin dostanou jeden milión dolarů. Za to ovšem zemře pro ně zcela cizí člověk. Norma tlačítko po dlouhém rozmýšlení zmáčkne a spustí tak koloběh nevysvětlitelných a strašlivých událostí, které budou mít silný dopad na celou její rodinu...No tak první půl hodinka filmu je tajemná jak hrad v Karpatech a velice zajímavá. Tvůrci nasadili do hry opravdu velmi zajímavý námět. I když mi Frank Langella připadal s tou polovinou ksichtu směšný, pořád jsem čekal a byl přesvědčen, že se vše ubírá tím správným směrem. Následující hodinka však film pohřbila jak jen mohla. Nudné scény střídají ty nesmyslné a až když jsem si myslel, že se to úplně posralo, tak to aspoň trošku zachránilo velmi zajímavé finále. Škoda tohohle filmu, to mohla být bomba. 40% ()

jakup57

Zaújímavý motív, ale príde mi to také nedokončené, neucelené. Zároveň nechápem účasť Cameron Diaz a James Marsden...ani jeden sa mi tam nehodí. Nevyužitý potenciál ako sviňa. 50% ()

Shaman::..

Zajímavý, bohužel dále nevyužitý až zpackaný, námět. Nebýt po opici, tak se jdu zase napít. A Cameron Diaz - škoda mluvit. Stejně tak o manželských dialozích. ()

Naranyan

Většinu filmu jsem uvažoval nad holedbáním The Box a už místy přemýšlel, jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Pak ale se s ničím novým nepřišlo a závěr už je pro mě v rovině přímo WTF. Jednou naservírované stačí. Tahat moralizování a "správné" rozhodnutí do tak nesmyslných extrémů nikam nevede, protože vždycky v extrémech najdeme jediné - chaos. Netoužím v žádném případě primárně po dokonale uspořádaném světě ve všech aspektech ALE! (radši na vysvětlenou, aby bylo pochopeno) režisér nám tady vehementně servíruje co je a co není správné čistě podle jeho představ (to bych ještě bral) s jím domnělou univerzální platností. On hledá pravdu ale imho nesmyslným způsobem a mám z filmu dojem, že si myslí, že ji našel. Snad se pletu. Záměrně jsem totiž o pár řádků výše napsal režisér a nebyl konkrétní. Nechce se mi věřit, že by tvůrce existenciálního (a fantastického) Donnie Darka předvedl něco takového. Nevím, jestli mám vůbec zkoušet Apokalypsu. Obávám se, že by se pak mohly rozplynout mé dřívější představy o Kellym do roviny iluzí a pak už bych se s čistou hlavou nikdy nemohl znovu podívat na Donniho Darka. ()

UrsusDom

Kašlu na všechny řeči o zamotanosti, překombinovanosti a occamových břitvách (moje noční můra) ! Takto nádherně vykopnuté dveře do říše fantasmagorie (myslím to upřímně) jsem dlouho neviděl. A remcání o logice mě též nezajímají, čili nemám problém dát plné hodnocení ;) ()

JeyeK

Překvapilo mě nízké hodnocení a četné negativní komentáře k filmu. The Box je podle mě snímek s neotřelým a nepředvídatelným dějem a s nesmírně silnou atmosférou. Neporovnatelný s ničím, co jsem dosud viděl. Shlédl jsem jej už třikrát, ale pokaždé skončím zaražený a s ústy napůl otevřenými, snaže se jej pochopit. Richard Kelly prostě umí hrát na mou notu a to sakra dobře. 80 %. PS.: Já bych to tlačítko nezmáčkl. Ale vím, že spousta lidí by byla rozhodnuta velmi rychle ve prospěch jejich vlastní kapsy. A to je možná to poselství celého filmu - pokusit se uvědomit si, jakou pokřivenou roli začaly hrát peníze v našem životě a co všechno jsme ochotni pro ně obětovat. ()

Archvile

Pozrel som to znova. Tento film je tak mizerný, že napriek tomu že som bol na SK kinopremiére tak všetko čo som si pamätal bol slabý herecký výkon Cameron Diaz, hromada blábolov a dve hodiny nudy. A predpokladám že za pár mesiacov to dopadne úplne rovnako. Tak si sem napíšem drobnú poznámku: NEPOZERAŤ- strata času ! ()

zeromen

Výborný a zajímavý nápad ale už horší zpracování. Myslím kdyby přidaly víc akce, efektů, a rozšířily téma mimozemšťanů. Tak by to byl výborný film. Jinak typ na obsazení byl výborný. ()

Georginek

Tak zbytečnej a ohavnej film už jsem dlouho neviděl. To i Python byl zábavnější. Jedna hvězda za mou trpělivost, že jsem tu kravinu dokoukal. Hnus. Zeman hadr. ()

Bohulib

Zkažený nápad. Začíná to celkem napínavě, ale pak se postavy chovají nelogicky a zmateně, takže jsem místy netušil, co se děje. Smysl to nedávalo, ani když jsem si některé scény pouštěl znovu. Kdybych na to šel do kina, byly by to kromě ztráty času i vyhozené peníze. ()

c3dluben

Jako jo byvil sem se, ale já bych osobně z toho uplně vynechal to sci-fi, a udělal z toho "jenom" konverzačníj thriller, kde podivnej chlapík roznáší krabičky s čudlikem a rozjede nákou napínavou psychologickou hru a nejsou tam ty podivný scény s...no nebudu to tu rozvádět. Film mi ale i tak utek jak voda a některý části sou skvělý (hlavně v první polovině), postava Franka Langelly se mi moc líbila, hlavně ze začátku, ale čekal a doufal sem ve víc, a jinak zpracovanej nápad s krabičkama a údernější konec. Prostě kdyby Kelly natočil jednou "obyčejnej" film udělá líp. ()

jay.jay.13

Další pošahanost od Richarda Kellyho. Základní nápad s mačkánim tlačítka je dost hloupej a moralistická snaha upozornit na lidskou chamtivost a sobectvý je ubohá.... jakej člověk by za milon dolarů nezmáčknul tlačítko na prázdný dřevěný krabičce která logicky nemůže vůbec nikomu ublížit? Pokud totiž tajemný muž bez kusu tváře manželské dvojici nedá jasný důkaz naprosto nepravděpodobného tvrzení že krabička opravdu někoho zabije (oni tomu uvěří díky tomu že stodolarovka je pravá...he?) a ještě taktně zapomene dodat že (SPOILER) se jedná o velký test marťanů na lidech a po zmáčknutí tlačítka budou mít ze života peklo (Konec SPOILERU) tak pak tento test lidské morálky nemá moc smysl. 4/10 ()

RaTeK

Téma, co všechno lze udělat pro prachy nebo za prachy, to by asi bylo pro R. Kellyho moc prosté... :-) Richard Kelly byl asi zřejmě někde, kam bych se chtěl taky někdy podívat. Když si vzpomenu na Donnie Darka, moc nechápu hodnocení zdejší. Avšak nebudu hodnotit hodnocení (:-), ale fimek..... Je to taková testovací prohlídka (metafora) duše některých..možná i velké většiny lidí, žijících v naší materialisticko-chamtivé, konzumní, přes mrtvoly kráčející civilizaci. Víc bych to nerozepisoval... Kamera skvělá - atmoška 70.let parádní, herci přesvědčiví... Frank Langella je ***** A víte co? Koukněte se na to !!!! . Jinak... měla by se vymazat kolonka horor... ubude těch, co na to kouknou kvůli předpokladu krvavé lázně...(výstižně J*A*S*M) ()

Giovanni

Ale jo, pointa dobrá, ale mně tam chybělo víc vysvětlování ... to že "někdo byl zasažen bleskem" mi na komplexní pochopení podstaty filmu fakt nestačilo ()

nicnevim

The box je jeden z těch filmů, které v divácích nutně zanechají abmivalentní pocity. Už pohled na zdejší hodnocení je poměrně nápadným vodítkem k takovým závěrům. Protichůdné emoce ale nevyvolává pouze film jako celek, nýbrž i jeho jednotlivé části. Ze začátku jsem byla mile překvapena civilností způsobu vyprávění i hereckých projevů. Myšlenka existenciální volby je nesmrtelným tématem a autoři se nebojí přiznat odkud vítra vane. To by problém nebyl, zápletka velmi slušně nastavena a jako divák jsem byla přijemně napnuta, jakým způsobem povede scénář postavy dál. Jenže ejhle, do příběhu se začnou motat naprogramovaní "zaměstnanci" a podivné kapaliny, scifi prvky se vrší jeden na druhý a ze sálu se začnou postupně vytrácet diváci. V několika momentech jsem už už chtěla následovat jejich příkladu, ale naštěstí jsem vydržela, protože velmi působivý závěr byl ucházející náplastí za předchozí utrpení. Začátek a konec kvalitní, ale to nadpřirozeno mezitím naprosto zbytečné a k uzoufání nudné. ()

bedsore

Film se tváří docela záhadně už od začátku, a idkyž to občas způsobovalo ztrátu orientace, tak to bylo to, co se mi na filmu libilo a přitahovalo nejvíc. A ikdyž kvalita a obzvláště vyvrcholení filmu není tak vymakaný a překvapující jako Donnie Darko, stalé si myslím, že tenhle film na tom není až tak špatně. Není dokonalý, ale u mě je na tom nadprůměrně. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi